Autor Wątek: Opiekun szkolny  (Przeczytany 3179 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Opiekun szkolny
« dnia: 01 Kwiecień 2007, 23:46:29 »
U nas w pracowni komputerowej mamy zainstalowane narzędzie, przez które nie można wchodzić na różnego typu strony internetowe (typu komunikatory itd.). Wszystko udało mi się już złamać, mogę instalować programy, ściągać, itd. mam admina, tylko nie mogę za cholerę wyłączyć tego opiekuna. Próbowałem wyłączać w procesach (nie ma go tam) oraz po prostu wywaliłem cały folder w trybie awaryjnym, jednak to nic nie pomogło, folder się znowu utworzył. Odinstalować nie mogę, do tego potrzebne jest hasło. Jakieś sugestie? Aha, i jeżeli ktoś zna do tego programu domyślne hasło, to proszę podać, bo możliwe że nasz kochany Młynu go nie zmienił.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Opiekun szkolny
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2007, 07:22:30 »
Może po prostu ubij wroga u źródła problemu...poszukaj w rejestrze wpisu odpowiedzialnego za uruchomianie programu wraz z systemem i wywal go. Wtedy powinien się nie uruchamiać a inne następstwa już nie nastaną.

Forum Tawerny Gothic

Opiekun szkolny
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2007, 07:22:30 »

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Opiekun szkolny
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2007, 13:00:12 »
Isentor słusznie prawi^, inaczej mówiąc:

Zobacz czy nie siedzi jego wpis na liście uruchamianych w msconfig
Możesz też zastosować filemon albo regmon do sprawdzenia aktywnych plików lub kluczy rejestru, dowiesz się gdzie siedzi ten program a wtedy to chyba easy, nie? Ewentualnie możesz ściągnąć jakiś prog do manipulowania api i chamsko zestrzelić ten programik.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Opiekun szkolny
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2007, 15:56:26 »
W msconfig juz sprawdzalem, nie ma go tam. Osobiście wiem gdzie jest folder z nim, już raz go nawet usunąłem, jednak to nic nie dało, pojawił się znowu :/

Offline konrad02081991

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Opiekun szkolny
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2007, 18:51:58 »
Wypróbuj defaultowe hasło zaq1@WSX , a także inne kombinacje klawiszy zaq12wsx.



Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Opiekun szkolny
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2007, 20:43:08 »
Nie chodzi o usuwanie foldera, bo ten może się znowu pojawić, jeżeli jest to aplikacja klient-server albo jeżeli ma dodatkowy proces przywracania danych. Nie wiem, nie znam programu. Mam na myśli raczej o "przeszczep danych" (kocham to określenie). Trzeba poszperać w pliku .ini, zobaczyć co tam siedzi, rozbebeszyć .dll'e, ewentualnie sam program i zmienić mu może nie koniecznie hasło ale jakieś ważne dla funkcjonowania programu dane.
Pytanie, czy ten program jest w jakiś sposób widoczny dla użytkownika? Można zastosować jakąś aplikację podobną do tej: http://www.dbase.com/knowledgebase/adv/kil...illerWinApi.htm ale to jest na stare windy i na XP nawet nie polezie. Ale wiem, że w necie są zabijaki usług dla XP. Kumpel kiedyś napisał taki dość zaawansowany programik, który sam pokazywał listę procesów, potrafił je modułowo wyłączać (np kalkulatorek zostanie, ale przycisk + będzie nieaktywny). Nie jest to żadna perełka, żaden wyczyn napisanie tego programiku ale potrzebujesz czegoś dużo prostszego, co możesz znaleźć w Google.

Edit: Jeżeli ta menda działa zależnie od windowsa (tzn korzysta z danych exploratora, np siedzi w trayu) to możesz klepnąć Ctrl+Alt+Del, w okienku, w zakładce "Procesy" wyłączyć explorer.exe, potem przejść do zakładki "Aplikacje", tam dac nowe zadanie o nazwie: explorer. Wyłączy to wszystkie agenty, ale te uruchamiane przez samego explorera pojawią się znowu.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2007, 20:51:39 wysłana przez sid »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Opiekun szkolny
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwiecień 2007, 20:49:49 »
Program jest widoczny dla usera o tyle, że możesz sobie klinąć ikonę na pasku i się zalogować, ofc do tego potrzebne jest hasło.

Forum Tawerny Gothic

Opiekun szkolny
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwiecień 2007, 20:49:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything