Autor Wątek: Nowy komputer  (Przeczytany 4049 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emzi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Nowy komputer
« dnia: 30 Marzec 2007, 23:21:18 »
Jasno, prosto i klarownie. Stary doznał udaru słonecznego, chce mi wymienić kompa - nie wypada więc odmówić. Na kompach się nie znam, nie jestem na czasie z tym całym bagnem, więc muszę prosić kogoś, kto zna się na tym (a więc Was) o złożenie mi kompa ;)
Miałby być to komp do pracy/gier, nie gram dużo, więc wymagań nie mam wielkich. Ograniczenie cenowe to do 2000zł. Dysku twardego ani monitora nowego nie potrzebuję, więc to można olać, ale trzeba wziąć pod uwagę nowy zasilacz, wiatraczki dobre i takie tam... Jakby był ktoś tak miłosierny oraz łaskawy i pomógł emzi'emu w potrzebie to byłby on baaardzo wdzięczny.
peace

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Nowy komputer
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2007, 23:52:41 »
Do 2000zł raczej niewiele uda Ci się złożyć. W CDA mają końcik komputerowy gdzie podają gotowe zestawy w różnych przedziałach cenowych. Oto jeden z nich.

Płyta Główna: Microstar K9NU Neo-V
Procesor: AMD Athlon 64 3200+ AM2
Pamięć: GoodRam DDR2 1024 MB 667 MHz
Dysk twardy: Seagate Barracuda SATA-II 80GB
Karta graficzna: Radeon X1650 Pro Asus 256MB TV&DVI
Napęd optyczny: LiteOn DVD-RW +/- Black
Obudowa: Geo-PC 607
Zasilacz: ModeCorn 350W
Cena całości: 1907

Nie jest to może zestawik najwyższych lotów lecz do 2k będzie trudno złożyć coś lepszego. Ewentualnie jeśli preferujesz GeForce'y to możesz podmienić na 7600.

Forum Tawerny Gothic

Nowy komputer
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2007, 23:52:41 »

Offline Anaconda

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 0
Nowy komputer
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2007, 12:42:14 »
Do 2000zł da się znaleźć całkiem ciekawy sprzęcik ;) Oto jaki zestaw proponuje zakupić według cennika z internetowego sklepu ProLine (www.proline.pl)
Płyta główna: MSI K9N Neo-F nForce 550  s.AM2 PCI-E - 265zł
Procesor: Athlon 64 x2 4200+ s.AM2 BOX - 375zł
Obudowa:Midi ATX Tracer TRO-252 Duke 4Life 400- 185zł
Pamięć DDR2: DDR2 1GB PC2-5300 (667MHz) - 179zł
Dysk SerialATA: Seagate ST3160815AS 160GB sATA II- 199zł
Grafika PCI-E:Galaxy GF 7900GS 256MB 256Bit CM PCI-E DDR3 1.2 ns- 575zł
Nagrywarka:LiteOn DVDRW+- LHM-18A1P OEM Black - 95zł
Cena zestawu: 1873zł

Oczywiście można zmienić parę rzeczy:
Opcja:

a) Kupić obudowę bez zasilacza np. :
I-Box Extreme 969TST B/Z - 95zł
i do tego jakiś dobry, firmowy zasilacz np.:
Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt - 185zł
Cena takiego zestawu wynosiłaby już: 1968zł

b) Użycie pamięci DDR2 jakiejś renomowanej firmy, ale właściwie przy użyciu procesora ze stajni AMD nie da to dużej różnicy  np.:
Geil 1GB DDR2 667 Dual Chanel Kit 5 5-5- - 265zł
Cena takiego zestawu wynosiłaby już: 1959zł

c)Większy i "niewiele" droższy dysk twardy np.:
-Seagate ST3250620NS 250GB sATA II 16MB Raid Edition - 265zł - cena zestawu: 1939zł
- WD WD2500YS 250GB sATA II 16MB Raid Edition - 289zł - cena zestawu: 1963zł

d) Zamiast procesora AMD stworzyć komputer na bazie Pentiuma Core2Duo. Ale wymaga to użycia słabszej karty graficznej by zmieścić się w 2000zł:
Płyta główna: Gigabyte GA-945PL-S3 I945PL s.775 Sata - 255zł
Procesor: Intel Core 2 Duo E4300 1.8 GHz s. 775 Box - 609zł
Grafika PCI-E:Galaxy GF 7600GS 128MB 128Bit PCI-E DDR3 Zalman 1.4 ns- 339zł
Cena takiego zestawu (reszta podzespołów bez zmian): 1861zł
Jednak lepiej (niestety drożej) kupić:
Płyta główna: Asus P5LD2 SE/C I945P s. 775 DDR2-667 Sata2 GBLan- 319zł
Procesor: Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz s. 775 Box - 675,00 zł
Wtedy cena zestawu wynosi: 1991zł
Zestaw taki jest dobry jeśli:
- Zamierzasz podkręcać procesor
- Niedługo zmienisz kartę graficzną na zgodną z DX10 (bo 7600GS jest bardzo średnią kartą graficzną)
Jeżeli nie popadasz pod któreś z tych podpunktów, lepiej wybierz zestaw na podstawie procesora ze stajni AMD :)

e) Pozostaje również użycie zamiast GeForca, Radeona ;) W tym przedziale cenowym najlepiej zakupić:
-Sapphire X1950Pro 256MB PCI-E DDR3 - 745zł
-Sapphire X1900 GT 256MB 256 PCI-E - 649zł
Z naciskiem oczywiście na to pierwsze, niestety jak widać ceny są zaporowe (w porównaniu do GeForca 7900GS o podobnych wynikach)
Cena takiego zestawu to kolejno: 2043zł i 1947zł
Jak widać cena gigantyczna (a nawet wyszła poza 2000zł), a X1950 jest niewiele szybszy od GeForce'a 7900GS i do tego sprawia więcej problemów w grach.
A jeżeli wybierasz zestaw z Intel Core 2 Duo.... to w tych granicach cenowych co 7600GS jest:
Sapphire X1650Pro 256MB 128 PCI-E DDR3 - 419zł
Niestety ta karta jest słabsza od GeForce 7600GS, jest droższa i do tego sprawia problemy w niektórych grach.

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

PS. Jeżeli gdzieś popełniłem błąd w rachunkach, to z góry przepraszam. Jestem tylko człowiekiem :)
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2007, 12:44:02 wysłana przez Anaconda »

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Nowy komputer
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marzec 2007, 17:18:44 »
Za 2000 to możesz mieć praktycznie wszystko i każdy sklep złoży Ci niezłą maszynę, ja bym podpisał się pod zestawem opisanym przez Dodo. Choć nie jestem na bieżąco z cenami, osobiście wole kupować w hurtowniach. Papiery są a wychodzi taniej.

Respev

  • Gość
Nowy komputer
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marzec 2007, 20:54:53 »
Jako, iż siedze w tym 11 lat, pozwolę sobie na posta  Z całym szacunkiem, ale polecane przez was procesory są delikatnie mówiąc przestarzałe.

- Intel Core 2 Duo E4300 - Bardzooo dobry do podkręcania. Lepszy od E6300. Wartość około 550zł.
- Galaxy Geforce Premium 7900GS 256mb na chłodzeniu zalmanowskim (mam identyczną kartę) - 570zł. Bardzo dobrze się kręci. Po oc przewyższa Geforca 7900GTO (zmiana taktowania z 540/1500 na 620/1860).
- Płyta główna najlepiej Asusa, jakaś tania do 300zł (wszak tobie lepszej nie trzeba).
- Pamięć Twinmos 1gb 533mhz, które sa dużo bardziej wydajniejsze, niż te wasze kingstony i no-namowce. Oczywiście można bez problemu z poziomu biosu podkręcić je do 667mhz nie zwiększając nawet na nich napięcia. Koszt pamięci około 220zł.

Zasilacz jakiś 400W, może byc nawet nie markowy (no chyba, że będziesz ostro kręcił do powyzej 3ghz, a przy taniej plycie tego nawet nie osiagniesz).

Dlaczego doradzam C2D, a nie produkty AMD? Ponieważ układy 3***+ a także X2 są przestarzałe. C2D E4300 można porównać do Athlona X2 5200+, chociaż i wtedy w większości przypadkach zwycięża ten pierwszy. Poza tym, przy boxowym chłodzeniu C2D można podkręcić bardzo wysoko. Po oc procesora, w którym mogę pomóc poprzez Tlena/GG, komputer będzie chodził jak burza.

Wybierz to co ja doradzam, a napewno będziesz szczęśliwy z zakupu. Mam podobna konfigurację, tyle, że posiadam 2,5gb ram Twinmos 533@~900, C2D E6300 1,86ghz@3,2ghz i zasiłke chieftec 450W  

@DODO - Po co doradzasz nagrywarkę + obudowę + nowy dysk twardy? Przecież to może zostać ze starego komputera, ale to zalezy ile płyta główna ma wolnych slotów ata, a zazwyczaj ma ich dwa.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2007, 21:15:11 wysłana przez Respev »

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Nowy komputer
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Marzec 2007, 21:25:54 »
Cytuj
Twinmos 1gb 533mhz, które sa dużo bardziej wydajniejsze, niż te wasze kingstony i no-namowce.
Chyba jednak nie zawsze. Poza tym jak już w tą stronę to pasowałby OCZ, które też śmigają nieziemsko a kosztują grosze (w porównaniu z w/wym).

Cytuj
C2D E4300 można porównać do Athlona X2 5200+, chociaż i wtedy w większości przypadkach zwycięża ten pierwszy.
Wszystko można porównywać, tylko po co? To są trochę inne sprzęty. Owszem E4300 to bodaj najlepszy proc do podkręcania, ale chciałbym widzieć jak go podkręcisz na płycie za 300 pln.

Respev

  • Gość
Nowy komputer
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Marzec 2007, 21:35:39 »
Cytuj
Owszem E4300 to bodaj najlepszy proc do podkręcania, ale chciałbym widzieć jak go podkręcisz na płycie za 300 pln
Tu nie chodzi o podkręcenie go, ale o to, że oferuje to samo co E6300 (oprócz technologii wizualizacji, która jest zbędna), a jest tańszy o ponad 100zł. Chcesz zobaczyć oc na takiej płytce za 300zł? :] Wystarczające jest to, że ja właśnie na takiej płycie asuska podkręciłem mojego E6300 z 1,86 na 3,2ghz?

Cytuj
Chyba jednak nie zawsze. Poza tym jak już w tą stronę to pasowałby OCZ, które też śmigają nieziemsko a kosztują grosze (w porównaniu z w/wym).
Ano można kupić OCZ, ale nie mów, że w porównianiu z tym to grosze, gdyż OCZ są droższe o 50zł  Wątpie, żeby przy takim zasilaniu, miało by sens wsadzenie tych kości (może i sie dobrze kręcą, ale napewno nie wykręci ich więcej niż przy tańszym twinmosie, a jeśli chodzi o te tanśze modele, to mają takie same timingi, więc to sensu i tak nie ma).
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2007, 21:38:26 wysłana przez Respev »

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Nowy komputer
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marzec 2007, 21:46:06 »
Cytuj
te tanśze modele, to mają takie same timingi, więc to sensu i tak nie ma
Jakie parametry i jaki jest woltaż kości, które porównujesz?
Cytuj
gdyż OCZ są droższe o 50zł
pfff, nie sądzę, żeby rozstrzał był aż tak radykalny. No chyba, że sprowadzasz od tej firmy na P (P... Pr... Pro...). Ale nie wiem w sumie, skoro w tym siedzisz to powinieneś mieć rację, tylko napisz jaki OCZ jest droższy od jakiego TM?

Respev

  • Gość
Nowy komputer
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Marzec 2007, 21:55:25 »
Cytat: sid
pfff, nie sądzę, żeby rozstrzał był aż tak radykalny. No chyba, że sprowadzasz od tej firmy na P (P... Pr... Pro...). Ale nie wiem w sumie, skoro w tym siedzisz to powinieneś mieć rację, tylko napisz jaki OCZ jest droższy od jakiego TM?
Chodzi mi o lepsze edycje OCZ, a konkretnie wersje S. elite.

EoT. Nie wykraczajmy poza dyskusje na temat doboru części.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2007, 21:55:45 wysłana przez Respev »

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Nowy komputer
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Marzec 2007, 22:00:32 »
Cytuj
Chodzi mi o lepsze edycje OCZ, a konkretnie wersje S. elite.
EoT. Nie wykraczajmy poza dyskusje na temat doboru części.
Nieeee no jak już to napisałeś to wskaż konkret i podaj podstawowe dane oraz parametry. Chodzi mi o model, typ, wielkość, woltaż, cenę i realną szybkość dostępu do danych.

Respev

  • Gość
Nowy komputer
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Marzec 2007, 22:21:51 »
http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,37054/

Jeszcze tak na marginesie, nie radzę brać płyty na platformie nforce jeśli chcesz tam instalować Vistę, a nie masz na nią pieniądzy (wiadomo chyba o co chodzi ^^). Nie zadziała wtedy żadna metoda :P
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2007, 22:23:15 wysłana przez Respev »

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Nowy komputer
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Marzec 2007, 22:36:38 »
No to teraz weź dwie płyty Asusa do 300 pln złóż identyczne zestawy. Na jednym wrzuć identycznego Twinmosa a na drugim wspomnianą OCZ i, jak tuningujesz, tak tuninguj. Podkręcaj i obserwuj czipsety w obu płytach.

Jedenaście lat składasz kompy? Musisz mieć dużo roboty.

Offline Zuben

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Nowy komputer
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Marzec 2007, 22:38:17 »
Jestem pracownikiem firmy komputerowej Enter Com i jako fachowiec polecam .

Obudowa I-Box Orion z zasilaczem 400WATT. PFC
Plyta główna ASROCK 4CoreDual Ultra Sock.775
Procesor CORE 2 DUO E6300 1.86GHz LGA775 2MB/1066 BOX  Dwurdzeniowy !
Pamięć DDR2 2x1GB PC-667Mhz  Dual Chanell
Dysk Twardy WD Caviar/Samsung 160GB SATA II 7200rpm
Nagrywarka DVD-RW Samsung Lightscribe 16x Dwuwarstwowa z oprogramowaniem
Karta Graficzna GeForce 7300GS 256MB DVI PCI-Express
Karta muzyczna zintegrowana Realtek ALC850 8 channel AC'97
Karta sieciowa zintegrowana VIA 6103L 10/100 Ethernet LAN


Koszt: 1986zł

Respev

  • Gość
Nowy komputer
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Marzec 2007, 22:42:11 »
Zuben. Czytaj uważnie. W gre wchodzi tylko płyta główna, procesor, karta graficzna i pamięć. Tylko to...

@sid - wiem, że pamięci OCZ są lepsze do oc, jednak by w pełni odczuć różnicę trzeba kupić te lepsze modele, bo prawde mówiąc w grach przy normalnych pamięciach nie odczuwa się aż tak dużej różnicy.

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Nowy komputer
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Kwiecień 2007, 10:58:22 »
Zuben ma rację, w sumie teraz większość płyt ma zintegrowany dźwięk i sieć. Zasilacz zawsze warto mieć porządny. Dysk twardy też bym wymienił, jeżeli kolega nie ma jeszcze SataII.

@ Respev > Zrozum, jeżeli zainwestujesz w tanią płytę i tanią pamięć to nie wyjdziesz na tym najlepiej. Intelowskie czipsety na tych tańszych Asusach dziwnie się zachowują, jeżeli do tego zaoszczędzisz na RAMie to zbudujesz dość kiszkowaty sprzęt. Koleś chce kupić dzisiaj sprzęt na którym za jakiś czas będzie mógł zainstalować Vistę lub jakiegoś nowoczesnego Unixa. Lepiej zaoszczędzić na procesorze i karcie graficznej niż na płycie i pamięci. Osiągi to nie wszystko, on musi być stabilny a jeżeli chcesz Kingstone'a czymś zastępować, to sorry ale nie Twinmosami.

Respev

  • Gość
Nowy komputer
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Kwiecień 2007, 12:01:11 »
Cytuj
Intelowskie czipsety na tych tańszych Asusach dziwnie się zachowują.
Bullshit. Wiesz co mówisz? Kiedyś te "tanie" płyty, kosztowały 500zł (w październiku), a teraz kosztują 300. Czy to znaczy, że jak ich ceny spadły, to są złe?

Cytuj
jeżeli do tego zaoszczędzisz na RAMie to zbudujesz dość kiszkowaty sprzęt. Koleś chce kupić dzisiaj sprzęt na którym za jakiś czas będzie mógł zainstalować Vistę lub jakiegoś nowoczesnego Unixa
Zaoszczędzisz na ramie? Jeśli bym nie chciał oszczędzać, kupiłbym pamięci OCZ taktowane na 800mhz. Lepiej zakupić porządny procesor i kartę graficzną, niż ram i płyte główną za 800zł, której nie wykorzysta się nawet 1/3 możliwości. Co masz na myśli mówiąc "stabilny komputer"? Sugerujesz, że mój jest niestabilny, bo zamiast droższej pamięci, wstawiłem stosunkowo dobrą Twinmosa i mam płytę wartą 300zł, pomimo, iż pół roku temu dałem za nią 530? Vistę mam zainstalowaną od 2 miesięcy (wersja z MSDAA). Jak myślisz, czy przez twoim zdaniem badziewną płytę główną oraz pamięcią, system ten jest niestabilny? ÂŚmiem wątpić, tymbardziej, że w przeciągu 2 miesięcy tylko raz zawiesił mi sie komputer. Zachowujesz się tak, jakbyś czytał piśmidło rodem z "Komputer ÂŚwiat" i uwierzył redaktorom w niektóre brednie. Prędzej płytki za przysłowiowa złotówkę maja komplikacje z C2D (np. te za 150-200zł). Polecam płytę Asus P5LD2 jeśli ktoś nie chce podkręcać za bardzo komputera, a zależy mu na stabilności. Na owej płycie szynę możemy podkręcić tylko do 358 mhz (co daje wynik około 2600mhz na C2D E4300), wyżej komputer nie wykrywa dysku twardego (chyba, że jest to dysk ata, więc są szanse na wyższe osiągi). Z reguły wystarczy zwiększyć napięcie mostka północnego, jednakże w owej płycie nie ma takiej mozliwości (no chyba, że ktoś chce sobie zniżyć napięcie do 1.08v lub 1.20v ).

Tak więc guzik ci da droga płyta główna i super pamięci, jeśli nie kupisz dobrej karty graficznej i procesora. No chyba, że według ciebie komputer mający procesor Athlon 64 3000+ + Geforce 7300GT + pamięci OCZ + Płyta za 700zł będzie sprawniejszy w grach niż C2D + GF 7900GS + pamięci twinmos + Asus P5LD2.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2007, 12:07:48 wysłana przez Respev »

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Nowy komputer
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Kwiecień 2007, 12:37:16 »
Komputer ÂŚwiat to bardzo porządna gazeta. Swoją drogą nie czytam jej od lat bo trzeba się rozwijać i po KSE przyszedł czas na SDJ a tam już nie tracą tyle miejsca na hardware XD. Niemniej jeszcze nie zlapałm redaktorów KÂŚ na bredniach. Gazeta trzyma poziom, tylko nie każdy jest na tyle przygotowany, żeby zdjąć sobie klapki z oczu.

Co do Twojej wypowiedzi na temat tego, że kija daje płyta i ram to bredzisz człowieku. Natomiast polecany przez Ciebie sprzęt:
 - nie umożliwia pełnego wykorzystania technologii dwu rdzeniowej
 - nie jest płytą do trzystu złotych tylko od ponad 300 do prawie 400
 - była dobrym rozwiązaniem do tanich kompów jak ja pracowałem w sklepie (ohooho, hooo i jeszcze trochę dawniej)
Nie ładowałbym się w taki szit za grubo ponad trzy setki.

Koniec, nie rozmawiam w tym temacie, bo kłótnia z Tobą nie ma sensu, sam nie masz pojęcia o czym piszesz. Mogę dodać, że ja chromolę Twinmosy, choćby ze względu na ich obsługę stosu.
Moje zdanie jest takie, że tania płyta główna z tanią pamięcią to szit. Właśnie ta płyta jest niewarta uwagi. Wydaje mi się, że kupowałeś ją w czasach gdy dwu rdzeniowa technologia była nowością. Teraz nie polecałbym tej płyty.

Jak mam przejść do konkretów, to pomysł Zubena jest dobrym rozwiązaniem, ciekawe tylko jaka jest cena tego zestawu.

Respev

  • Gość
Nowy komputer
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Kwiecień 2007, 12:44:31 »
Cytuj
Wydaje mi się, że kupowałeś ją w czasach gdy dwu rdzeniowa technologia była nowością. Teraz nie polecałbym tej płyty.
Nigdzie nie napisałem, iż takową posiadam.

Cytuj
Co do Twojej wypowiedzi na temat tego, że kija daje płyta i ram to bredzisz człowieku. Natomiast polecany przez Ciebie sprzęt:
- nie umożliwia pełnego wykorzystania technologii dwu rdzeniowej
- nie jest płytą do trzystu złotych tylko od ponad 300 do prawie 400
Eh, jakbyśmy chcieli, by komputer w pełni wykorzystywał obsługe dwóch rdzeni, musielibyśmy wsadzić do niego 4gb ram oraz Geforca 8800GTX. Co ty sobie myślisz, że za 2000zł można złożyć komputer wykorzystujący w pełni moc C2D?

Cytuj
nie jest płytą do trzystu złotych tylko od ponad 300 do prawie 400
http://www.allegro.pl/item177813039__asus_..._box_nowka.html - cena 309 złotych to grubo ponad 300? Nie wydaje mi się  

Cytuj
Jak mam przejść do konkretów, to pomysł Zubena jest dobrym rozwiązaniem, ciekawe tylko jaka jest cena tego zestawu.
Tak, zwłaszcza dotyczący tych no-name'owych pamięci  

Niech założyciel tematu zdecyduje komu wierzyć.

EoT

EDIT: Jeśli chce ktoś coś dobrego i niezbyt drogiego: http://www.allegro.pl/item177360330_asus_p...a_premiera.html

Cytuj
była dobrym rozwiązaniem do tanich kompów jak ja pracowałem w sklepie (ohooho, hooo i jeszcze trochę dawniej)
Tak, zwłaszcza, że jest ona na rynku od października, więc napewno to było bardzo dawno temu, bo w końcu pół roku, no nie?  
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2007, 12:48:31 wysłana przez Respev »

Offline sid

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Nowy komputer
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Kwiecień 2007, 12:55:34 »
No i co? Chyba rozmawiamy o nowym sprzęcie. Ty a jak Ty kompy składałeś jak nie było allegro? Poszukaj tej płyty w sklepie a jak już znajdziesz na Wy***dowie Dolnym sklep, który to jeszcze prowadzi to zobacz ile to kosztuje.

Ja nie pisałem o C2D tylko o technologii dwu rdzeniowej. C2D to nie jedyny CPU oparty o tą ideę. Żeby zrozumieć co mam na myśli musiałbyś mieć podstawy obsługi danych w pamięci komputera, żeby nasza dyskusja miała prawdziwy sens ja też musiałbym znać to zagadnienie lepiej.

Nie chcę bronić Zubana, ale oferuje on płytę za przystępną cenę. Wspomniany przez niego Asrock jako nowy jest tańszy niż ten stary Asus na allegro. Choć ich jakość może być podobna.

EDIT: pół roku to w branży IT wieki. Dziwne, że nie zauważyłeś tego przez jedenaście lat.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2007, 12:59:27 wysłana przez sid »

Respev

  • Gość
Nowy komputer
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Kwiecień 2007, 13:17:55 »
Cytuj
Ty a jak Ty kompy składałeś jak nie było allegro? Poszukaj tej płyty w sklepie a jak już znajdziesz na Wy***dowie Dolnym sklep, który to jeszcze prowadzi to zobacz ile to kosztuje.
Tak, tak jest jak sie patrzy na ceny w komputroniku  U mnie w wieliczce w sklepie tyle właśnie kosztuje ta o to płyta główna (no chyba, że chcesz polemizować, że nie znam cennika sklepu w którym pracuję).

Cytuj
EDIT: pół roku to w branży IT wieki. Dziwne, że nie zauważyłeś tego przez jedenaście lat.
Pojęcie "ohooho, hooo i jeszcze trochę dawniej" brzmi tak, jakby określało zdarzenie z przed kilkudziesięciu miesięcy.

Cytuj
Ja nie pisałem o C2D tylko o technologii dwu rdzeniowej. C2D to nie jedyny CPU oparty o tą ideę.
O matko, ale co to ma do rzeczy?! Technologii dwurdzeniowej nie wykorzystasz w pełni przy użyciu 2gb ram i badziewnej karty graficznej (chodzi mi głównie o gry i wykorzystywanie Windows Visty, gdzie cały ciężar środowiska graficznego spada na WÂŁAÂŚNIE karte graficzną, a EAX przetwarzany jest przez procesor, dzięki czemu ten jest bardziej obciążony).

Cytuj
Nie chcę bronić Zubana, ale oferuje on płytę za przystępną cenę. Wspomniany przez niego Asrock jako nowy jest tańszy niż ten stary Asus na allegro.
Tak, jasne, porównuj te dwie płyty, zwłaszcza, że ten model asrocka obsluguje tylko dwie kości DDR2 i nie ma wielu przydatnych funkcji do oc, które występują w Asusie

EDIT: Noi najważniejsze, ten asrosk ma obsługe AGP i PCI-e... x4
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2007, 13:51:08 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Nowy komputer
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Kwiecień 2007, 13:17:55 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything