Autor Wątek: Twierdza / Stronghold  (Przeczytany 2919 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Twierdza / Stronghold
« dnia: 20 Listopad 2006, 11:09:40 »
Najpierw trochę historii:
Gdy tylko król wraz ze swoimi armiami wyruszył na podbój ziem zamieszkałych przez barbarzyńców, zawiązał się spisek, którego organizatorzy mieli na celi przejęcie tronu.

Jakiś czas później z dalekich kran nadeszły wieści, że król trafił do niewoli. Wiadomość ta była iskrą, która wznieciła powszechny bunt kmieci, a najbliżsi sąsiedzi skorzystali z okazji i najechali targane powstaniami królestwo, grabiąc je bezlitośnie. Osłabiony wieloma krwawymi starciami kraj nieuchronnie pogrążał się w otchłani wojny domowej...

Kiedy - wydawałoby się najsilniejsze burze przetoczyły się już przez kraj, ojciec Twój rozpoczął rokowania nad przyjęciem traktatu, który miał położyć kres bratobójczym walkom. W tym celu warowni diuka Beauregarda (czyt. Bałergarda), zwołano możnych z całego królestwa.

Któż mógł jednak przypuszczać, że pokojowe spotkanie zostanie wykorzystane w niecnych celach - Twój ojciec i kilku innych szlachetnych władców, którzy jechali do diuka Beauregarda na naradę, zginęło w czasie zasadzki w walce z bandą nieznanych napastników.

Plany traktatu legły więc w gruzach, a wrogowie napierali dalej narzucając jarzmo niewoli kolejnym hrabstwom, aż w końcu całe królestwo wpadło w ich ręce.

Ty zaś, poraniony i wyczerpany, wraz z grupką wiernych żołnierzy zostałeś zmuszony do ucieczki w głąb puszczy porastającej odludny półwysep. Wieść gminna niesie, że w tych lasach kryją się niewielkie oddziały żołnierzy, którzy są nadal wierni prawowitym władcom.

Choć kraj jest zgubiony, być może ten samotny cypel stanie się miejscem, z którego będziesz mógł wyruszyć i pomścić śmierć ojca.


Jak zaczęła się wasza przygoda z Twierdzą? Jeżeli w ogóle miało to miejsce. Jeżeli chcesz zobaczyć Twierdzę mam kilka screen'ów. Zobacz też To.
Stronghold w Polsce:

    * Twierdza
    * Twierdza: Krzyżowiec
    * Twierdza II
    * Twierdza Delux
    * Twierdza: Warchest
    * Twierdza II: Legendy (BRAK JASNEJ DATY PREMIERY)

Pozdrawiam,
Sir William


Za przypomnienie dziękuje: DODO[/size][/b]
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2006, 19:53:16 wysłana przez Sir_William »

Offline NEFARAIN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Twierdza / Stronghold
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2006, 16:36:25 »
Ja w twierdze grałem w Jedynkę i w dodatek Krucjata fajna gierka nawet ale muszę się nauczyć grać bo na pustyni gdzie brak surowców do budowy zamków ciągle brak materiałów  
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2006, 19:12:40 wysłana przez DODO »

Forum Tawerny Gothic

Twierdza / Stronghold
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2006, 16:36:25 »

Offline wErNi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Twierdza / Stronghold
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2006, 16:57:26 »
Co tu dużo gadać :PP Gierka super wypas... mówię tu o Stronghold I i Stronghold Crusader. Stronghold 2 nie jest już takie fajne jak poprzedniczki, ponieważ (imo) nie posiada już tego wspaniałego klimatu. Dwie pierwsze części to świetnie rozbudowana gospodarka, bardzo dużo zróżnicowanych jednostek wojskowych, budynków, dobra fabuła, klimacik i całkiem dobra grafika… ;) Fan RTS nie powinien chcieć niczego więcej :D

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Twierdza / Stronghold
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2006, 20:06:44 »
Stronghold II to przedstawienie reali średniowiecznej Anglii. Jest więcej opcji i zadań. Dobrze, że pozostawili muzyki z Twierdzy I, a tylko dodali nowe utwory. Co do fabuły w T:K jest jej brak. Twórcy postawili na "nawalnkę po pustyni". Misje to tylko zabij, a nie daj się zabić. To wszystko. T II  bardzo dobra produkcja. Rozbudowana kampania: "ÂŚcieżka Wojny" oraz "Pokoju".

Jutro postaram się edytować mój post i wypisać wszelkie zmiany między T a T II[/b]
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2006, 20:15:04 wysłana przez DODO »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Twierdza / Stronghold
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopad 2006, 19:50:41 »
"Twierdza" to tytuł dobrze mi znany i kojarzący mi się z bardzo dobrze stworzoną średniowieczną strategią, przy której spędziłem mnóstwo godzin wyśmienitej rozrywki i zabawy. Miałem styczność jedynie z pierwszą "Twierdzą" i grą "Stronghold: Crusader"/"Twierdza: Krzyżowiec". Obie produkcje można zaliczyć do udanych i w zasadzie jest to klasyka. Do zalet obu gier można zaliczyć ogromne możliwości tworzenia i budowania średniowiecznych zamków, twierdz i fortyfikacji, która sprawia wspaniałą satysfakcję, poza tym na plus zaliczyć można dość ciekawy soundtrack, który towarzyszy nam podczas rozgrywki, no i oczywiście w miarę skąpą, aczkolwiek przyzwoitą kampanię dla pojedynczego gracza. Co do wad, to nie sposób nie wymienić przestarzałej i brzydkiej grafiki, choć mi ona zbytnio nie przeszkadzała, a także sztucznej inteligencji przeciwników i wrogów. Ogólnie mówiąc obie gry są dobre i należy je polecić każdemu fanowi strategii, i miłośnikowi epoki średniowiecza.

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Twierdza / Stronghold
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Marzec 2007, 16:10:09 »
Twierdza to najlepsza gra strategiczna w jaką grałem. Można w niej pobudować zamki dla zabawy, powalczyć w potyczce ale także pograć w długie kampanie :] . W pierwszych trzech częściach mamy doczynienia z "prawdziwymi" jednostkami zaś w części legends mamy doczynienia z różnymi magicznymi istotami.
Mój ranking:
1. Twierdza 2 (realizm, długa kampania, wybór między złem a dobrem, ładna grafika)
2. Twierdza legendy (smoczki  , trzy kampanie, ładna grafika)
3. Twierdza krzyżowiec (najemnicy, cztery kampanie, realizm)
4. Twierdza (realizm, ciekawa)

Kolego, dostajesz upomnienie słowne (ostatnie) za swoje lenistwo. Radzę na przyszłość poszukać, czy podobny temat już istniał, bo już nie będzie próśb, tylko sowita nagroda za takie coś. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2007, 12:32:11 wysłana przez Maksous »

Forum Tawerny Gothic

Twierdza / Stronghold
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Marzec 2007, 16:10:09 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything