Autor Wątek: ASG  (Przeczytany 6797 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
ASG
« dnia: 26 Marzec 2007, 22:03:24 »
Witam ! Chciałbym założyć temat o ASG. Jest to moje hobby, a z resztą wytłumaczę.                                               ASG- Air Soft Guns :                                                                                                                                       Air soft gun (znane także pod nazwą BB guns) są wiernymi replikami broni palnych w skali 1:1, strzelającymi plastikowymi kulkami o średnicy 6mm. Zabawa z wykorzystaniem tych replik przyjęła nazwę – airsoft.Airsoft jest idelną alternatywą w stosunku do droższego i przez to nieosiągalnego dla wielu osób paintballu. Zabawę można zacząć już od około 100zł. Dzięki realistycznemu wyglądowi replik i ogólnemu nastawieniu airsoftowców rywala zwycięża też klimat zabawy. Uczestnicy rozgrywek airsoftowych przykładają dużą wagę do ubioru i wyposażenia tworzących dodatkowy klimat.

W airsoft bawić się mogą wszyscy niezależnie od wieku (przyjęło się jednak minimalnie ukończone 16tu lat) i od płci (panie bardzo mile widziane :)). Bezwzględnym wymogiem jest noszenie podczas zabawy sprawdzonych i najlepiej przeznaczonych do tego celu okularów lub gogli ochronnych. Mimo że airsoft jest mniej bolesny od paintballu a ślad po trafieniu przypomina kształtem i wielkością ugryzienie komara to warto zwrócić uwagę na to, że wystrzelona tutaj kulka, przy trafieniu szczególnie w oko może być bardzo groźna. Trafienie w zęba czy bezpośrednio w skórę również może się okazać nieprzyjemne w skutkach. Dlatego też pomimo bezwzględnie wymaganej ochrony oczu wielu uczestników rozgrywek airsoftowych posiada ochronę twarzy w postaci kominiarek, masek czy chust lub nawet nosi osobne ochraniacze na zęby.Modele airsoftowe posiadają napęd pneumatyczny uzyskiwany, zależnie od ich klasy dzięki specjalnemu gazowi lub sprężonemu powietrzu wytworzonemu przez tłok pchany silną sprężyną. Zasięg replik waha się pomiędzy 20m (tańsze modele sprężynowe), a 50m (modele z trybem ognia ciągłego w okolicy 1300zł, w wiekszości modele o napędzie elektrycznym), po nawet 100m (karabiny snajperskie). Niewątpliwym problemem airsoftu jest brak śladu pozostawianego przez kulki na ubraniu. Czyni to jednak z niego elitarną formę rozgrywki, stawiającą fair play na najwyższym poziomie.
Proszę o odpowiedzi i opinie na temat ASG. Pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2007, 12:46:14 wysłana przez Rajca »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
ASG
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2007, 23:18:54 »
Tak się składa, że miałem dzisiaj okazję rozegrać pierwszy w życiu meczyk :D BOMBA! Za moment kupuję karabin...dzisiaj ganiałem z shotgunem...niezła opcja. Strzelam sobie strzelam, chowam się za drzewko, nawalmy do siebie z kumplem (może tak z 10 metrów było) i mi się ammo skończyło...no to DZIDA! Heh, szybka ucieczka, skok w krzaki, przeładowanie, i kumpel ginie :] Naprawdę świetna zabawa. Do tego ASG jakby uczy nas uczciwości (:D), bo w ferworze adrenaliny często po prostu nie czuć jak się oberwie. Wtedy strzelec po prostu krzyczy "dostałeś!" no i się schodzi. Nie oszukujemy :) Polecam - zwłaszcza że nie jest to wcale takie drogie, jeżeli nie mamy wielkich wymagań. Dobry shotgun to 50 zł, na karabin wypadałoby wysupłać minimum 400zł. Jak ktoś ma większe wymagania polecam obczaić karabiny po jakies 5000zł :]
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2007, 16:56:42 wysłana przez DeadFish »

Forum Tawerny Gothic

ASG
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2007, 23:18:54 »

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
ASG
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwiecień 2007, 00:07:28 »
Ja chociaż mam 12 lat, to się już strzelam z braćmi, ich kumplami, rodzicami. Mam juz pistolet gazowy, shot-guna i mp5 eleketryka. Jest to świetna zabawa, jak wspominał DeadFish. Zachęcam! Na początek można sobie kupic shotguna, żeby zobaczyć, jak to wygląda. ASG jest the BeST! Pozdrawiam...

To znowu ja ! Tutaj podam parę adresów stron internetowych, w których można zakupić akcesoria i broń do ASG!                     http://asgshop.pl/, http://www.tajgun.pl, http://www.sklep.airsoftguns.pl. Jest jeszcze wiele innych stron, ale te są najczęściej odwiedzane. Sprzedają w nich dobrze rzeczy, airsoftguns.pl, naprawdę tanio! Pozdrawiam...

\\Rc: Opcja Edytuj się kłania! Dwa posty pod sobą, w tak krótkim czasie. Jak ktoś chce to i tak odwiedzi ten temat.
Ja osobiście już mam mp5(elektryka), pistolet gazowy(rugerMk1) i Shotguna(naprawde dobrego.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2007, 21:53:25 wysłana przez Travis »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
ASG
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2007, 00:44:36 »
Po zagraniu pierwszego meczu moją nową (już własną) bronią chciałbym Wam coś o niej napisać. Jest to replika AK47, czyli rosyjskiego karabinu szturmowego. Jest on w sam raz dla początkujących, głównie dlatego że jak na 120 zł dobrze celuje i zasięg jest znośny, a szybkostrzelność...no cóż. Mój kumpel ma to samo, strzela mu prawie że 2 razy wolniej. Mój po prostu napiernicza jak jakaś totalna wiertara w której zamontowali silnik od kosiarki ;D Dziwne...Ale się cieszę. Można perfekcyjnie kogoś przykryć ogniem. Wielkim jego atutem jest magazynek hi-cap który pomieści 400 kulek. Dzięki temu nie muszę nosić ze sobą kilku magazynków czy oszczędzać amunicji. Po prostu czasem troszkę pokręcić i tyle. ÂŚwietna sprawa. Kałach jest w sam raz do ropoczęcia zabawy w ASG.
A jeżeli ktoś chce jeszcze taniej, to już za 60 zł można kupić naprawdę dobrego shotguna. Jego atuty to celność i zasięg, jednak trzeba go przeładowywać po każdym strzale.

Edit: Jeżeli ten post przeczytał ktoś kto dłużej siedzi w ASG, to niech wie że już wiem że karabiny za 100zł to szajs, tak samo jak www.airshitguns.pl    Nie kupujcie tanich elektryków - może w moim poście wygląda to nieźle, ale pisałem go jak byłem młody i głupi    Shotgun - 60zł Karabin - minimum 400zł
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2007, 16:59:41 wysłana przez DeadFish »

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
ASG
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień 2007, 09:11:44 »
Hmmmm... DeadFish, ale jeśli kupiłeś kałacha za 120 złotych, to on nie może tak szybko nawalać, ponieważ po każdym strzale trzeba go przeładowywać :p Hmmmm. Co do magazynka hi-cap, to może być, ale jest o wiele mniej realistyczny.


Pozdrawiam...

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
ASG
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwiecień 2007, 10:40:51 »
Cytat: Travis
Hmmmm... DeadFish, ale jeśli kupiłeś kałacha za 120 złotych, to on nie może tak szybko nawalać, ponieważ po każdym strzale trzeba go przeładowywać :p Hmmmm. Co do magazynka hi-cap, to może być, ale jest o wiele mniej realistyczny.
Pozdrawiam...

Ke? Przecież to elektryk    lol  

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
ASG
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwiecień 2007, 10:58:41 »
Elektryk? Chyba się pomyliłem co do tego. Właśnie patrzyłem i zobaczyłem parę takich. Zwracam honor    A ile ma fps??


Pozdrawiam...

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
ASG
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwiecień 2007, 18:51:51 »
fps? Niestety nie wiem ile bo nie podali, jednak 0,6J oraz zasięg (skuteczny) 20-25 metrów. Jak na tę cenę, nie spodziewam się niczego więcej.
Teraz kupuję mundur, trochę oporządzenia i zbieram na nowy karabin, a mianowicie na TO
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2007, 18:03:29 wysłana przez DeadFish »

Offline Vedin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
ASG
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Kwiecień 2007, 19:57:34 »
Witam, myślałem, rejestrują  się na tym forum, że bedę tylko czytał, ale jak natrafiłem na temat bliższy mojemu sercu,zmieniłem zdanie.
Wracają do tematu
Moje 3 grosze
Obecnie posiadam Ak-47 Cyma, shotguna M47 DE i Sig sauer P90 od UHC, ale czekam na FN SCAR'a od CA.
Z poważaniem Verdin.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
ASG
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Maj 2007, 17:01:22 »
  Jestem już szczęśliwym posiadaczem AK74 cymy, konkretnie TEGO karabinu. 500zł - i można już porządnie grać. Wszystkim polecam zakup tego karabinu, za tą cenę naprawdę nie sądzę że można znaleźć coś lepszego. Piękne 330fps.

 
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2007, 17:01:42 wysłana przez DeadFish »

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
ASG
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Czerwiec 2007, 12:47:34 »
Ja mam na razie zmartwienie. Otóż, moi bracia przez pół roku nie mogą znaleźć czasu, by pójść ze mną na jakakolwiek strzelankę... () Tylko, to jeden, to drugi, chodzą sobie na takie, które są organizowane przez internet  Cholera... Co do zakupu nowej broni, to planuję, ale dopiero za parę lat zakup snajperki. Rajcuje mnie siedzenie w krzakach i czekanie, aż cel Ci wskoczy na celownik i wtedy (bum!) : trafiony ! Super  

Offline Antelius

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 29
ASG
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Czerwiec 2007, 10:26:45 »
Ja gram od roku w ASG. Faktycznie świetna zabawa a jeszcze obok mnie są takie tereny że zabawa staje się jeszcze lepsza (poligon, okopy, strzelnica, ląki, lasy itp.) Moją ulubioną bronią jest m16a1. Ma bardzo duży zasięg i dobrą celowność. elektryków nie lubie bo maja slabą celność. poza m16 mam jeszce m4a1, glocka i shotguna (zepsuł się).
www.airsotfguns.pl - stronka gdzie mozna pooglądać sprzęt ASG (średniej klasy)

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
ASG
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Maj 2008, 22:08:02 »
Czas, bym i ja się tutaj wypowiedział (wreszcie?). ;)
Swoją zabawę z ASG zacząłem jakieś 25 dni temu (zainteresowałem się jakieś 4 miesiące temu) i jakie są obecnie tego efekty? Ano, o tym zaraz. Z początku moim ,,marzeniem" był srebrny Desert Eagle (moja ulubiona broń z Soldata - mówi się, że broń mistrzów) za 700 złoty, a potem za 180. Jak się okazało, w momencie gdy uzbierałem całą potrzebną gotówkę, w sklepie zabrakło tej broni, a na dodatek nie chcą już więcej jej sprowadzać. No nic, w takim razie chciałem się zaopatrzyć w coś ,,cięższego" i padło na karabin maszynowy. Zakup jednak spalił na panewce (300 zł), kiedy kolega zaoferował mi karabin snajperski. I tak właśnie dwa tygodnie temu zaczęła się moja historia z tą bronią.
Chociaż miałem z nią kilka niemiłych doświadczeń (w tym nadal jedna usterka chyba jest :/), to jednak jestem z niej zadowolony. Mieszkam w Żaganiu, mieście, który otaczają lasy i mieście, w którym był niegdyś stalag (kojarzy ktoś ,,Wielką Ucieczkę"? ;)). Prócz tego trochę ruin, fabryczka i takie tam - znakomity teren do prowadzenia zabaw ASG.

Teraz coś o moim ,,sprzęcie" (nie tylko karabinie), który udało mi się zebrać w niespełna 25 dni (!!).
Zestaw:
- Mauser SR airsoft L96 plus trzy plastikowe magazynki i plastikowa ładownica kulek (bez żadnych dodatków do karabina) (około 250 zł)
- angielskie spodnie moro (około 70 zł)
- angielska koszulka moro (około 60 zł)
- angielska koszula moro (około 80 zł)
- niemiecka kurtka z kapturem moro (około 100 zł)
- polski metalowy hełm
- wojskowa czapka z daszkiem
- polskie buty wojskowe
- dwa pasy Wojska Polskiego
- ładownica do magazynków AK
- torba na menażkę i manierkę
- torba na maskę gazową MP-5
- maska gazowa MP-5 wraz ze wszystkimi dodatkami (około 500 zł)
- amerykańskie gogle plus 4 różne szybki
- holenderski nóż wraz z pochwą
- karabińczyk
- specjalny wojskowy smar do czyszczenia ładownicy
- menażka
- manierka
- celownik (około 30 zł)
- montaż pod celownik (około 25 zł)
- dwójnóg (około 100 zł)
- polskie spodnie wojskowe z szelkami
- polska kurtka
- plecak wojskowy (polski)
- torba wojskowa (polska)
- wojskowe szelki (polskie)
- farby maskujące (około 30 zł)

Co zamierzam jeszcze nabyć:
- nieśmiertelniki (kiedyś miałem, ale zgubiłem, został mi tylko łańcuszek) (około 25 zł)
- metalowy magazynek AK-47 (około 30 zł)
- Berreta 08 (około 150 zł)
- kabura do Berrety 08 (około 40 zł)
- torba medyczna
- mundur Bundeswehry (około 60 zł)


Poniżej prezentuję kilka zdjęć:
Ja1
Ja2
Ja3
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2008, 18:01:32 wysłana przez Boba Fett »

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
ASG
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Maj 2008, 22:46:35 »
Mój kuzyn kiedyś prawie mnie wyciągnął na ASG, ale niestety (  ) spadł deszcz to z zabawy nici. Jak dla mnie to jakoś nie wyobrażam sobie siebie biegającego po jakimś polu, w dresie, z pistoletem na kulki.
Nic nie mam do tych co bawiąÂ się w ASG i nie wyśmiewam ich, tylko mam inne hobby, a ta zabawa jakoś nie bardzo mi się widzi, wolałbym się pobawić w paintball'a, ale chyba nie będzie mi to dane.

Boba niezły arsenał ;D

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ASG
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Maj 2008, 18:12:05 »
Też zamierzam w to "grać", a raczej bawić się ;]. I zakupiłem shotguna moc 1,3 J za 79 zł. Planuje też jakiś karabin elektryczny, ale to dopiero jak mi się to nie znudzi, po miesiącu. Zamierzam rozpocząć swoją zabawę w Piątek, bo wtedy też powinno dojść.

Mam kilka pytań odnośnie ASG:

1. Czy jeżeli się dostanie takim shotgunem 1,3 J to czyli czuć uderzenie kulki ? (przez ciuchy).
2. Ile kosztuje tuning broni ?
3. Ile max czasu będzie służył ?
4. Jakie znacie formy gry ?

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: ASG
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj 2008, 18:28:40 »
Cytuj
1. Czy jeżeli się dostanie takim shotgunem 1,3 J to czyli czuć uderzenie kulki ? (przez ciuchy).
Pewnie tak, w końcu musieli jakiegoś powera tej broni dać, by się można było nią strzelać. Bo co to za zabawa ganiać się z postolecikami na golasa, by coś poczuć? Lepiej, jakbyś podał siłę w fpsach.

Cytuj
2. Ile kosztuje tuning broni ?
To zależy, co chcesz w niej stuningować/dokupić. Acz zazwyczaj to nie są tanie rzeczy. :P

Cytuj
3. Ile max czasu będzie służył ?
To jest pytanie względne. To zależy, kiedy go zepsujesz. :P Nie każda Toyota wyprodukowana w dniu 10.10.2010 zepsuje się dokładnie tego samego dnia co inne.

Cytuj
4. Jakie znacie formy gry ?
Erm, zwykłe strzelanie? :D Prócz tego infiltracja, CTF i typowe TDM i DM.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2008, 18:30:02 wysłana przez Boba Fett »

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ASG
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Maj 2008, 19:05:53 »
Cytuj
Pewnie tak, w końcu musieli jakiegoś powera tej broni dać, by się można było nią strzelać. Bo co to za zabawa ganiać się z postolecikami na golasa, by coś poczuć? Lepiej, jakbyś podał siłę w fpsach.

No fakt. Siła w FPS: koło 360 (nie pisało na stronie, tylko sobie obliczyłem na takiej jednej stronce nie podam linku bo reklama :) ).

Cytuj
To zależy, co chcesz w niej stuningować/dokupić. Acz zazwyczaj to nie są tanie rzeczy. Język

Części, żeby jeszcze dalej leciało ;]

Cytuj
To jest pytanie względne. To zależy, kiedy go zepsujesz. Język Nie każda Toyota wyprodukowana w dniu 10.10.2010 zepsuje się dokładnie tego samego dnia co inne.

Wiem, że się nie da podać poprawnej daty. Pytam po prostu ile Shoutgan wytrzyma, bo one są sprężynowe, a jak wiem to sprężyna zaraz "siądzie"

Cytuj
Erm, zwykłe strzelanie? Chichot Prócz tego infiltracja, CTF i typowe TDM i DM.

A dokładniej :P

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Odp: ASG
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Maj 2008, 19:19:30 »
Cytuj
No fakt. Siła w FPS: koło 360
No pewnie, że Twój kolega poczuje, jak mu przysolisz w dupsko z tego shotguna. Nie masz się co martwić, siła niezła. ;)

Cytuj
Części, żeby jeszcze dalej leciało ;]
Ciężko, nie za bardzo jestem w stanie Ci tutaj dopomóc. Wiem, że w przypadku karabinów co nieco pomaga tłumik...

Cytuj
A dokładniej :P
Infiltracja - czyli wsiąkanie. Jedna drużyna musi się wkraść do bazy drugiej drużyny, zabrać coś z niej i zazwyczaj powrócić.

CTF - obie drużyny mają flagi bądź podobnego typu rzeczy o tym samym przeznaczeniu - w tym wypadku każdą drużyna ma za zadanie wykraść ów ,,rzecz" drużynie przeciwnej i wrócić do swojej ,,bazy", w której koniecznie musi się znajdować Wasza ,,rzecz".

TDM - strzelanina drużynowa, czyli wygrywa ta drużyna, która zabije wszystkich członków wrogiej drużyny.

DM - każdy na każdego.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Odp: ASG
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Październik 2008, 23:23:05 »
Cytuj
Bezwzględnym wymogiem jest noszenie podczas zabawy sprawdzonych i najlepiej przeznaczonych do tego celu okularów lub gogli ochronnych. Mimo że airsoft jest mniej bolesny od paintballu a ślad po trafieniu przypomina kształtem i wielkością ugryzienie komara to warto zwrócić uwagę na to, że wystrzelona tutaj kulka, przy trafieniu szczególnie w oko może być bardzo groźna.
Przez to właśnie uznałam że to nie jest zabawa dla mnie, jak to kumpel wrócił ze stupkami na twarzy, a jego brat przez długi czas musiał zrezygnować z wielu przyjemności bo zdjął google podczas strzelanki... Ech ci faceci, nic nie uważają ;) Bo był czas że miałam bardzo dużą ochotę przyłączyć sie do teamu, zwłaszcza że znam parę osób które należą i miała bym z kim jeździć na strzelanki. Raz nawet uczestniczyłam, jako zakładnik. W opuszczonym budynku. Przyznam że bardzo mi się to spodobało, choć w pewnym momencie bałam się że mnie zostawili, tak było cicho... Czasami jak sobie tak wyobraże siebie w moro, z bronią to aż mi się chce sięgnąć po całe oszczędności, wejść na stronę, kupić i zakomunikować kolegom że chcę się przyłączyć. Ale to zwykle chwilowa fanaberia;)

Forum Tawerny Gothic

Odp: ASG
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Październik 2008, 23:23:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top