Autor Wątek: Mroczne Tajemnice - problemy / pytania  (Przeczytany 240932 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shergar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Marzec 2007, 14:58:34 »
A więc starajcie się nie grac na kodach, róbcie zadania za koleją bo jest sporo zależności, później będziecie zgłaszać błędy bo coś tam a to przecież nie nasza wina, że sobie upraszczacie.

Kod na młotek:
insert GodThunder

ta w ogóle to w katologu Gothic\_Work\Data\Scripts\Content\Items są 4 pliki:
- mod_missions.d, przeważnie itemy związane z misjami i takie różne.
- mod_items.d, itemy użytkowe, jak broń, etc.
- armor.d, wszystkie zbroje i hełmy.
- artifacts.d, wszystkie czary.

Pliki otwiera sie edytorem tekstu (najlepiej edytor ascii, ale może być zwyczajny notatnik).
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2007, 14:58:52 wysłana przez shergar »

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Marzec 2007, 15:59:04 »
Dzienki wielkie


Mam jeszcze jedno pytanie jak byście mogli powiedzcie gdzie jest pradawna arena.Proszę!!!!!!

Forum Tawerny Gothic

Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Marzec 2007, 15:59:04 »

Offline shergar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Marzec 2007, 16:50:55 »
Hmm mam prośbę do adminów: wrzućcie tu solucję z mojego forum? Jest tam wszystko opisane i będzie wtedy mnie problemów u graczy.

A arena jest po drodze na klif (tam gdzie Bezio idzie po pierwszy Kamień Ogniskujący).

Offline Mike91

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Marzec 2007, 16:55:34 »
mam takie małe pytanie. Czy jak dołącze do przemytników to zmienia mi się gildia...? albo do wyrzuconych sekciarzy (w zawalonej świątyni orków koło cavalorna)? jeśli tak to jak mam odłączyć do przemytników. Muszę się dowiedzieć coś o nielegalnym handlu rudą ale żeby wykonać to zadanie to muszę być cieniem żeby zabić królową. Czy jak zostanę cieniem (lub szkodnikiem bądz nowicjuszem) to czy będę mógł dołączyć do innych gildi. Najlpeiej żeby ktoś napisał do jakich gildi można się przyłączać będąc już np cieniem a do jakich trzeba od zera....

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Marzec 2007, 16:56:10 »
Byłem u Uriziela wziąłem zadanie z zabiciem Pradawnym mam tylko pewien problem, mianowicie jak wrócić żaden teleport nie działa BA nawet jeden z nich funkcjonuje nie poprawnie. Teleport przenoszący nas na północną część wyspy przenosi na południową bądź na odwrót ważne, że posiadają inne nazwy a przenoszą w to samo miejsce.


Schrzaniliście też modele drzew w przypadku tych iglastych nie da się obok nich przejść a jeśli są w skupisku musimy je okrążać bądź przeskakiwać co niższe gałęzie.
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2007, 17:02:54 wysłana przez IsentoR »

Offline shergar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Marzec 2007, 17:02:51 »
Isentor zresetuj kompa i dopal sejwa :D Jak coś działa nie tak jak powinno a wcześni9ej było ok to znaczy, ze ram ma dość lub coś innego.

A jak się wyspa podoba? Bo to moje najlepsze działo :D Poróbcie screeny jak możecie ;)

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Marzec 2007, 17:04:01 »
Dobra byłem tam ale jeszcze wcześniej pokonałem ich przed tym zanim byłem u pradawnych. I teraz niewiem co zrobić bo mi nic nie dali.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Marzec 2007, 17:16:13 »
Cytat: shergar
Isentor zresetuj kompa i dopal sejwa :D Jak coś działa nie tak jak powinno a wcześni9ej było ok to znaczy, ze ram ma dość lub coś innego.
Uruchomiłem kompa ponownie nic nie pomogło BA nawet wczytywałem kilka wcześniejszych zapisów na wyspie.
Według mnie jest to wasz błąd możliwe że ktoś źle skonfigurował teleport sądzę tak ponieważ w ekwipunku teleport niby to nosi nazwę "na południe" ale gdy wybieram go z listy aktywnych czarów piszę, że przenosi "na północ". Mógłbyś to sprawdzić ?

Offline shergar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Marzec 2007, 17:20:56 »
Masz rację :D Obydwa przenoszą w to samo miejsce ;)

Naprawię to w patchu... Dzięks :D

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Marzec 2007, 17:28:36 »
Możerzecie odpowiedzieć na me pytanie z tą areną jest nieco wyżej moje zdanie

Offline shergar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Marzec 2007, 17:31:11 »
jak skończyłeś walkę na arenie to powinieneś mieć ten kryształ w ekwipunku. Jak go użyełeś to masz pecha...

insert godcristal

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Marzec 2007, 18:22:38 »
Wiesz co z dupy są te mroczne tajemnice mam kryształ bo orka niepokonałem i już mam dałem temu facetowi zabiłem go wziąłem z powrotem kryształ i przytym jego teleport i mi błąd wyskakuje w tej rameczce znacie go na dolnym prawym rogu jest end task.I mi to się cały czas pokazuje i gówno niemogę przejść dalej gry.Jak na się naprawić to to super a jak nie to jest do bani

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Marzec 2007, 18:27:36 »
Cytat: mt17
błąd wyskakuje w tej rameczce znacie go na dolnym prawym rogu jest end task.I mi to się cały czas pokazuje i gówno niemogę przejść dalej gry.Jak na się naprawić to to super a jak nie to jest do bani
To nie jest błąd modyfikacji jeśli grasz na kodach to czego się spodziewasz. Gra długo nie pociągnie jeśli porządnie namieszasz w swoim stanie zapisu gry masą kodów.

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Marzec 2007, 18:54:40 »
Mnie ostatnio przytrafia się mnóstwo akcji w których wogóle nie dostaje expa za zabite potworki. Często też ''zabiję'' jakiegoś stworka, a ten nadal mnie atakuje, i dopiero po chwili pada. Od razu mówię że od początku gry, kodów nie używałem.
No dobra, ale nie po to piszę.
Nie wie ktoś gdzie znaleźć porcję soli (oprócz domku Snafa - użyłem do rosołu)? Dostałem fajny przepis od byłego kucharza z obozu kopalni, i chciałem go wypróbować. Jedynym brakującym składnikiem jest sól.
&
Czy żeby przyłaczyć się do przemytników, trzeba mieć poparcie wszystkich? Nie wykonałem tylko zadania z pierścieniem, bo mam za słabą postać żeby do wieży wparować, a szefo przemytników i tak nie chce do mnie powiedzieć nic prócz tego że mnie zabije. Za pomoc dzięki.

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Marzec 2007, 21:40:26 »
A mi rano przytrafił się bug że aż mi się odechciało. Otóż jestem w świątyni pradawnych i w międzyczasie przed pójściem do podziemnej groty nie wiem dlaczego punkty życia zmalały mi do 40, a czasami po wypiciu mikstury leczniczej bohater pada martwy pokazując PÂŻ -5. Próbowałem tam coś przejść ale niestety padam w większości sytuacji od jednego uderzenia. Jeśli da się coś z tym zrobić to proszę o info.
Z całą szczerością mogę na koniec powiedzieć jedno co wam nie wyszło otóż poziom trudności jest strasznie nie dopracowany niektóre postacie da się zabić tylko wtedy gdy się gdzieś zablokują i to po 10 minutach tłuczenia na prawo i lewo. Możecie mówić że mam słabą postać ale przy 80 siły, adepcie broni jednoręcznej to powinienem zabierać takiemu przeklętemu trochę więcej niż nic (kolejne 10 minut wycięte na zabicie) a takich jest pełno i to wszędzie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Marzec 2007, 22:00:52 »
Dzisiaj po południu walczyłem z ostatnim bossem na drodze Beliara. Bardzo ciekawy przeciwnik oczywiście gdyby nie to, że najpierw wypchnąłem go z wieży za pomocą uderzenia wiatru a następnie zabijałem 10 minut waląc mieczem lewo, prawo ponieważ cudem zablokował się w podłożu nie zabiłbym go. Domyślne pole walki również zostało przemyślane jakim cudem mam zabić gościa z takimi statami walczącego mieczem, który mnie podpala i uniemożliwia walkę w tak małym pomieszczeniu przecież tam nawet źle się rozmawia a co dopiero walczy.. Teraz mam pytanie skoro go ubiłem przeszedłem modyfikację i mogę dalej grać swobodnie, czy muszę coś jeszcze wykonywać ?

P.S.
Później z nudów sprawdziłem staty delikwenta prócz tego, że posługuje się bronią, która zadaje 300 obrażeń oraz podpala gość posiada 9999 punktów życia akurat statystyk obronnych nie pamiętam ale słabe zapewne nie są.
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2007, 22:02:18 wysłana przez IsentoR »

Offline shergar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Marzec 2007, 22:10:38 »
Poziom trudności był dość długo balansowany i jest ok.

Z Założenia Pradawni są przewidziani na 4 rozdział. To nie moja wina, że wszyscy pędzą tam już przed 10 levelem. Gdzie wam sie tak spieszy? Dodatkowe obozy są właśnie po to, żeby urozmaicić czas grania do 3-4 rozdziału. Pewnie, że można tam polecieć mając 80 siły, ale wybacz robisz to na własny masochistyczny użytek.  Warto zaznaczyć, że teraz możesz spokojnie dobić siłę i zr. sporo ponad 200 więc nie miejcie pretensji do moda, skoro błędem jest Wasz styl gry. To nie jest sieczka i rąbanka, to jest cRPG.

Jedziemy dalej... Brak expa za stworki... Fakt to się sporadycznie zdarza, mam pytanie czy dzieje sie tak we wszystkich lokacjach?

Sól jest u Przemytników, w obozie przed kopalnią i u Snafa.

Błędy z HP wskazują na niestabilne działanie Gothica lun kita, spróbuj odpalić kompa i wczytać sava.

IsentoR walczyłeś z Avatarem Innosa, ten NPC miał w sumie być nieśmiertelny, ale dla hardcorowych graczy, lubiących wyzwania i bugi Gothica zmieniłem to zawyżając jego staty. Chyba nie spodziewasz się, że ktoś taki mógłby być łatwy do pokonania? jest to zabieg celowy i tak pozostanie, być może jeszcze podniosę mu staty :D



Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Marzec 2007, 22:18:46 »
Tak więc z innej beczki, na początku chciałem zostać ÂŁowcą Orków ale na takich statach jak przed chwilą napisałem jest niemożliwe zabicie Orka wojownika, a co dopiero elita tak więc raczej nie mogę tam dołączyć więc próbuje gdzie indziej. Dalej skoro jest to przewidziane na 4 rozdział to czemu nie zrobiliście tak że misję można by było dostać dopiero w 4 rozdziale ? Odbywa się próba katapulty i wszystko jest pięknie.
Ogólnie w modzie panuje chaos i nie wiem nawet czy żeby pociągnąć fabułę do 2 rozdziału muszę dołączyć do starej gildji czy mogę to zrobić w jakiejś nowej (a szczerze żeby się do jakiejś dostać to sprawia problemy nawet dobremu graczowi).

Offline shergar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Marzec 2007, 23:09:33 »
_Snopek_ to jest pozorny chaos. Po prostu daliśmy graczom wolną rękę. Masochiści mogą już w 1 rozdziale męczyć się z Orkami (da się zrobić bo ja tak robiłem :D). Ale nie na tym to polega, żeby moa zaliczyć, tylko spokojnie w niego zagrać, odkryć (trywialnie pisząc) wszystkie jego Mroczne Tajemnice. Nic Wam nie narzucamy, każdy gra jak chce... Ma to plusy i minusy jak zauważyłeś, jedynym ograniczeniem jesteście Wy (gracze) i błędy w grze :D

Offline Zuben

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Marzec 2007, 09:39:12 »
Mam problem z zainstalowaniem modyfikacji.

Zacznę od początku gdy włączam aplikacje i po przeczytaniu informację dotyczące instalacji  modyfikacji Mroczne Tajemnice podczas instalacji wykazuje mi 0% i brak odpowiedzi.
Nie wiem czym jest to spowodowane przy instalacji innych modyfikacji było wszystko OK!

Forum Tawerny Gothic

Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Marzec 2007, 09:39:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top