Autor Wątek: Mroczne Tajemnice - problemy / pytania  (Przeczytany 240123 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Anaconda

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« dnia: 24 Marzec 2007, 15:58:51 »
Grrrrrr... a mnie ta modyfikacja tylko zdenerwowała. Najpierw miałem problemy z odpaleniem Gothica (okazało się, że firewall go blokował i się nie pytał czy dopuścić -_-'). Następnie zginąłem po rozmowie z tym strażnikiem miejsca wymiany. No nic poszedłem dalej, zabił mnie jakiś świr na drodze (piąchą go mam zabić?). Znowu rozpoczynam nową grę (!!!). Kradnę sakiewkę i zardzewiały miecz obok strażnika. Myślę sobie:" Może teraz pokonam tego wariata". A gdzie tam! Nie wiem czy to wina konfliktu nowszych komputerów (dwurdzeniowe procesory, nowsze chipsety w kartach graficznych) z Gothiciem czy tak skaszaniliście sterowanie w grze, ale:
- Trzeba się napocić by podnieść jakiś przedmiot (jest podświetlony, ale nie wyświetla się jego nazwa - nie można wtedy go podnieść)
- Walka! Póki z nikim/niczym nie walczę niby w porządku. Wszystko działa, mogę płynnie się bronić, atakować itd. Ale gry już rozpocznę walkę to albo: wykonam atak i gdy spróbuje się obronić... Bezio nic nie zrobi = nie żyję, albo: obronię się może raz, ale zapewne za drugim razem atak nie zadziała, a jeśli nawet to trzeba to w końcu powtórzyć kilka razy (a sfarć tak!).
Pomyślałem następnie, że może powinienem ominąć tą postać i ruszyć dalej. No to zginąłem z rąk Podejrzanego Typa bo nie miałem 10 bryłek rudy... Ludzie! Przemyśleliście na pewno tą modyfikację?
Następnie pomyślałem, czy po prostu nie wyszedłem z wprawy w walce w Gothicu, ale chyba to nie moja wina bo pomimo 20-30 prób walki z tym gościem co mówi coś o porwaniu, zabrałem mu maksymalnie 3/4 życia =/
Pomóżcie mi bo nie wiem o co chodzi. To u mnie tylko takie błędy są w samym "systemie" sterowania gry czy u was także? =/ Nie sprawdzałem czy mam taki problem w standardowym Gothicu - nie mam już siły. Jeśli ktośma pomysł od czego to, to może mi na PW powie?

Post został wydzielony do nowego wątku
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2007, 16:08:57 wysłana przez Thoro »

Thoro

  • Gość
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2007, 16:05:31 »
Kopacz, który jest zdruzgotany porwaniem ataktuje nas jednak można mu uciec. Strażnik przy placu wymian nic nam nie zrobi jeśli nawiążemy odpowiedni dialog. To samo z "podejrzanym typem" na platformie obok stawu masz sakiewkę z losową wartością (bodajze od 25 do kilku tys bryłek). Płacimy i mamy spokój.

Forum Tawerny Gothic

Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2007, 16:05:31 »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marzec 2007, 16:15:04 »
Też się na początku wkurzałem...Najpierw zginąłem z rąk strażnika, potem typa z kilofem, potem podejrzanego typa. Gościa z kilofem można załatwić, najpierw trzeba ominąć go tyłem, pójść po zardzewiały miecz (w standardowym miejscu, trzeba wejść na mostek) i mieczem gościa od tylca można bez problemu załatwić. A póki co, po starciu z podejrzanym typem troszkę mnie ta gra zniechęciła...:P

Offline Zdunek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ken'Udz mistrz stali i runy.
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marzec 2007, 16:21:55 »
Cytat: DeadFish
Też się na początku wkurzałem...Najpierw zginąłem z rąk strażnika, potem typa z kilofem, potem podejrzanego typa. Gościa z kilofem można załatwić, najpierw trzeba ominąć go tyłem, pójść po zardzewiały miecz (w standardowym miejscu, trzeba wejść na mostek) i mieczem gościa od tylca można bez problemu załatwić. A póki co, po starciu z podejrzanym typem troszkę mnie ta gra zniechęciła...:P
zacznijmy od tego że na placu wymian jest zardzewiały miecz i dwie losowe sakiewki bryłek rudy(od 10 do 1000 losowo)
koleś na początku który nas atakuje ma połowe życia i ginie po około 4 strzałach więc nie ma z nim problemu(przynajmniej moim zdaniem)
podejrzany typ, możemy mu dać kasę z tych sakiewek, lub go poprostu ominąć

górnicza kopalnia to miejsce w które zsyła się najgorszych skazańców gdzie zawsze będą chcieli cie obrobić i zabić, za wszelką cenę i wszelkimi możliwymi środkami ;)

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marzec 2007, 16:29:38 »
Niby fajnie, doszedłem już "nawet" do mostu, tylko że już chyba z 5 razy Gothic się po prostu wyłącza...Czy to wina tego, że G1 jest już stary i nie był robiony pod XP, czy też wina tkwi w waszej modyfikacji, gdyż standardowe G1 chodziło bez zarzutu?
Wkurzające jest też to, że w ekwipunku nie widać obrazków przedmiotów, które posiadam.
Do tego błędu z wyłączaniem, gdyby było to pomocne, podaje konfig mojego kompa:

ASUS A8N SLI Deluxe
Athlon 64 3500+
1 GB RAM
Radeon 1900XT

Offline Zdunek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ken'Udz mistrz stali i runy.
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Marzec 2007, 16:35:34 »
Cytat: DeadFish
Niby fajnie, doszedłem już "nawet" do mostu, tylko że już chyba z 5 razy Gothic się po prostu wyłącza...Czy to wina tego, że G1 jest już stary i nie był robiony pod XP, czy też wina tkwi w waszej modyfikacji, gdyż standardowe G1 chodziło bez zarzutu?
Wkurzające jest też to, że w ekwipunku nie widać obrazków przedmiotów, które posiadam.
Do tego błędu z wyłączaniem, gdyby było to pomocne, podaje konfig mojego kompa:

ASUS A8N SLI Deluxe
Athlon 64 3500+
1 GB RAM
Radeon 1900XT
niestety bardzo często się zdarza ze playerkit, niemiecki program robiony z myślą o niemieckim gothicu
nie współpracuje lub częściowo współpracuje z polskimi wersjami gothica(a jest ich kilka...)
dlatego coponiektóre błędy, takie jak wywalanie czy brak miniaturek się zdarzają, przykłądowo ja mam wersje gothica z extra klasyki(ale tej starszej... ) i chodzi mi wszystko wyśmienicie, wcale nie wywala, miniaturki są i wszystko jest ok

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Marzec 2007, 17:12:45 »
Jeśli chodzi o mnie to ja również napotkałem się na szczegułowe problemy które mi akurat nie przeszkadzają np. Sztylet przybity do drzewa ten z tym pergaminem o poziomkach --- nie można go wziąść próbowałem na wszystkie wszelakie sposoby. Innym jeż to że nadal np. podczas zapisu gry nadal zamiast "y" jest "z" i na przemian. Raz jak ubiłem goblina tego koło pustelnika to obok niego była pałka, chociaż dalej miał ją w ręce.....jak już mówiłem są to bardzo przyczepne błędy i nie przeszkadzają mi w grze. Anaconda możesz uniknąć walki z obydwoma strażnikami poprzez poprowadzenia dobrego dialogu. Miecz masz koło tego strażnika. Jeśli chodzi ci o Kopacza to najlepiej go ominąć, a później zaczepnąć go i wyjść na górę na most i kopacz prawdopodobnie z niego spadnie i się zabije...  Z atakami i obroną u mnie wszystko jest ok....A rudę na pewno możesz mieć jak porozglądasz się po kilku miejscach....a że ci się nie chcę....jestem pewien że nawet u pustelnika nie byłeś!. Z resztą Typa łatwo ominąć...Jedyny problem jaki mnie spotkał to rozmowy z npc. Niektórych rozmów nie słychać są tylko same napisy....

Cytuj
Pewnie chodzi o dialogi zaimplikowane przez moda. To oczywiste, bo mod nie posiada dubbingu tak więc nie jest to żaden błąd.

No właśnie też tak myślałem z początku że mod nie posiada dubbingu i nic z tego sobie nie zrobiłem jednak z niektórymi npc stworzonymi przez moda dialogi są z głosem (dubbingiem)...
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2007, 17:28:55 wysłana przez MeGorT »

Thoro

  • Gość
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Marzec 2007, 17:17:46 »
Cytuj
Jedyny problem jaki mnie spotkał to rozmowy z npc. Niektórych rozmów nie słychać są tylko same napisy....

Pewnie chodzi o dialogi zaimplikowane przez moda. To oczywiste, bo mod nie posiada dubbingu tak więc nie jest to żaden błąd.
Co do goblina z nie widzialną pałką - jest to jeden z błędów gry a nie moda.

Btw, nie za dużo tych trzykropków?

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Marzec 2007, 17:23:54 »
Pograłem już trochę i chcę napisać o pierwszym bugu który uniemożliwia przejście jednej z misji.
Mianowicie chodzi mi o zadanie "Joint dla Go... " nie pamiętam dokładnie ale jest to strażnik z obozu koło kopalni Gomeza. Otóż po dostarczeniu mu specjalnego skręta przeznaczonego normalnie dla Bal Tyona najpierw otrzymujemy doświadczenie a później ten gość mówi że musi przetestować, a później już nic się nie dzieje tylko gra się zawiesza na rozmowie między mną a nim i nic nie da rady zrobić.

Offline Siekacz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Marzec 2007, 17:31:34 »
Cytuj
Pograłem już trochę i chcę napisać o pierwszym bugu który uniemożliwia przejście jednej z misji.
Mianowicie chodzi mi o zadanie "Joint dla Go... " nie pamiętam dokładnie ale jest to strażnik z obozu koło kopalni Gomeza. Otóż po dostarczeniu mu specjalnego skręta przeznaczonego normalnie dla Bal Tyona najpierw otrzymujemy doświadczenie a później ten gość mówi że musi przetestować, a później już nic się nie dzieje tylko gra się zawiesza na rozmowie między mną a nim i nic nie da rady zrobić.

Hmm...
ÂŻaden z testerów nigdy nie zgłaszał takiego błędu. Sam testowałem to zadanie z 5 razy i zawsze było w porządku.
W skrypcie też jest wszystko ok.
Dziwne.

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Marzec 2007, 18:47:31 »
Ok więc sprawdziłem to jeszcze raz i błąd występuje tylko wtedy gdy ten gość siedzi na ławce i nie chce mu się ruszyć dupska do góry żeby podpalić tego skręta tak więc zwracam honor.
Tak poza tym czyim pomysłem była katapulta  

Offline Zdunek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ken'Udz mistrz stali i runy.
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Marzec 2007, 19:22:37 »
Cytat: _Snopek_
Tak poza tym czyim pomysłem była katapulta  
moim :D wyszła troche za duża, ale robi wrażenie :P

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Marzec 2007, 19:27:35 »
Nie rozumiem jednej rzeczy wykonałem wszelkie zadanie dla przemytników poszedłem porozmawiać z ich przywódcą ten ładnie mi ubliżył podziękował za pomoc i na tym się skończyło. Po rozmowie z nim miałem iść do Monka ten jednak nie posiada żadnych kwestii dialogowych. Sadzę, że muszę teraz poszlajać się i zająć innym obozem...?

Offline shergar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Marzec 2007, 20:10:14 »
Isentor looknij u nas na solucje i upewnij sie, że wykonałeś na pewno wszystkie zadania. Może pogadaj jeszcze z Thangorem... Ogólnie zadanie jest ok, ale niestety czasami tak się dzieję - to po części wina "stabilności Gothica" i innych czynników.

Co do poziomu trudności to go obniżyłem o jakieś 20% :D

o do stylu gry to niestety tzreba używać mięśni pomiędzy uszami, kombinować z taktyka, etc.

Pozdrawiam,

Offline BELER

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Marzec 2007, 20:37:03 »
Witam
ogolnie mod jest jak dla mnie bardzo dobry
jedynym szpetem jest to ze nie ktore zeczy nie chca sie zaznaczyc i nie mozna podniesc przedmiotu lub wykonac obojetnie jaka czynosc do innych zeczy nie mam zarzutow

Thoro

  • Gość
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Marzec 2007, 21:13:57 »
Cytuj
jedynym szpetem jest to ze nie ktore zeczy nie chca sie zaznaczyc i nie mozna podniesc przedmiotu

Jest to celowy zabieg. Owe przedmioty służą jedynie jako wystrój kolonii.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Marzec 2007, 22:21:11 »
Macie może jakieś sugestie odnośnie tego wyłączania się gry? Wcześniej to mogłem pograć jakieś 10 minut (wow)...Teraz Gothic wyłącza się od razu po załadowaniu gry...

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Marzec 2007, 22:27:27 »
U mnie przez chwilę było to samo. Polecam przeinstalować dodatek i player kita. Może poprostu coś się nie wgrało, zagubiło. No i jeśli przypadkiem uruchamiasz grę z dodatkiem poprzez zwykłego gothica to też lepiej się przeżucić ;)
Domyślnie: C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic\System\GothicStarter  machnąć skrót i wyjdzie prawie na to samo.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Marzec 2007, 22:36:06 »
Ja również ze swojej strony polecam reinstall Gothic'a oraz Player Kita. Kiedy ja po raz pierwszy instalowałem MT i zainstalowałem to gra wogóle mi się nie chciała włączyć [czyt. komp cały czas myślał]. Reinstal pomógł. Ewentualnie defragmentacja też może pomóc ;p.

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Marzec 2007, 10:52:31 »
Cóż, stało się - ja także mam problemy z modem...

Zacznę od tego, co mnie najbardziej irytuje. Mianowicie podczas rozmowy z nowymi postaciami czasem gra się zacina podczas konwersacji i niestety nie pozostaje nic innego, jak tylko restart. Uprzedzam, że wina komputera to bynajmniej nie jest.
Kolejnym problemem, a właściwie błędem jest sytuacja, w której po przespaniu się w czyjejś chatce SO pojawia mi się napis "Zostałeś zaatakowany"! Myślę sobie, że to jakiś "jednorazowy" błąd, ale niestety po wyjściu z chaty atakuje mnie jakiś bandzior, rzecz jasna jestem bezbronny. To chyba wszystko jak na razie.

Forum Tawerny Gothic

Mroczne Tajemnice - problemy / pytania
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Marzec 2007, 10:52:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything