Autor Wątek: Zjawiska Niewyjaśnione  (Przeczytany 25641 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zombik625

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
  • M&A fan
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Styczeń 2009, 23:55:14 »
Cytuj
Kościół potwierdzał również istnienie wiedźm, palił je na stosie. A czy to oznacza, że wiedźmy naprawdę istnieją?
Tak wiedźmy istnieją.
A co do tzn. mimiki twarzy, mowy ciała masz rację człowiek potrafi za pomocą tych rzeczy poznac uczucia innych ludzi, ale czy to nie dowód że posiadasz moc??? Pomyśl z ruchem ciała jest jak z językiem obcym. Jak go nie umiesz to go nie rozumiesz, musisz się go pierw nauczyć aby móc go czytać. Sądzisz pewnie że to nie ma ze sobą nic wspólnego, ale to moc jaką daje Empatia pozwala czytać z ruchu ciał. To empatia jest translatorem a mimika twarzy językiem obcym. Nigdy cię nie dziwiło, że mimo iż się tego nie uczyłeś to potrafiłeś odróżnić człowieka wściekłego a rozmarzonego po samej twarzy? Pewnie nie, a wiesz dlaczego bo magia jest wśród nas tylko jej nie dostrzegamy i uważamy ją za rzecz naturalną, co znaczy że nawet jak ją zobaczymy przejdziemy obok bo "to nic dziwnego, jak latarnie nagle gasną za jedną osobą pewnie awaria elektrowni".   

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Styczeń 2009, 00:06:22 »
Nie no, przesadzasz. Wiedźmy... po prostu nie istnieją. Tak było, jest i będzie.
Ja nie widzę absolutnie żadnej magii w patrzeniu na ludzi, na mimikę twarzy. Przykład. Idzie na mnie dres. Z mowy ciała potrafię odgadnąć, że chce mi przemodelować facjatę. Widzę, jak ustawia ręce, dłonie, lekko pochyla się, zmienia mu się wyraz twarzy. I to jest całkowicie naturalne. Tak nas wykształtowała ewolucja i z całą pewnością nie brała w tym udziału żadna magia.
Czemu mam się dziwić, że potrafię odróżnić człowieka rozmarzonego od wściekłego? Co w tym magicznego? Bo rozmarzony ma błogi uśmiech, rozluźnione mięśnie. A wściekły często sztywnieje, twarz ma wykrzywioną, źle mu z oczu patrzy. I jaka w tym magia?

P.S: Twoje spojrzenie jest nieco dziwne. To tak, jakby mówić, że samochód to magia, bo jeździ bez koni.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Styczeń 2009, 00:06:22 »

Offline Zombik625

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
  • M&A fan
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Styczeń 2009, 00:26:55 »
I o tym mówię biorąc twój przykład
Cytuj
Idzie na mnie dres. Z mowy ciała potrafię odgadnąć, że chce mi przemodelować facjatę. Widzę, jak ustawia ręce, dłonie, lekko pochyla się, zmienia mu się wyraz twarzy. I to jest całkowicie naturalne.
Skąd wiesz że będzie tak a nie inaczej? Kto cię nauczył tak postrzegać świat? No właśnie nikt dla ciebie to naturalne ty to wiesz i już a to jest właśnie magia

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Styczeń 2009, 07:22:01 »
Cytuj
Skąd wiesz że będzie tak a nie inaczej? Kto cię nauczył tak postrzegać świat? No właśnie nikt dla ciebie to naturalne ty to wiesz i już a to jest właśnie magia

Pff pewnie dostane warna no ale co tam. Więc tak po prosi swojego arcymaga( Ojca)  żeby poszedł z tobą do naczelnego Voodoo (Lekarz psychiatra) i dał Ci magiczne medaliony ( Psychotropy) wyglądają mniej więcej tak

A teraz mnie posłuchaj: CZYTANIE JEBANEJ MOWY CIAÂŁA TO NIE JEST KURWA ÂŻADNA MAGIA! To jest coś co mamy od urodzenia tzn. Instynkt ma go nawet twój Pies..i można ją polepszać po przez czytanie np. Książek o komunikacji nie werbalnej. Więc do chuja jasnego nie gadaj, że jak widzę gościa który ma palkę idzie w moją stronę to kurwa za pomocą magi odczytuje jego zamiary. I powiedz mi tak (Dam bardzo prymitywny przykład) Jak się zesram i wszyscy uciekają bo śmierdzi to dlatego, że zastosowałem anty zaklęcie? Na prawdę polecam przed każdym napisaniem posta włożyć głowę do akwarium z zimną wodą i będzie lepiej.

Offline Zombik625

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
  • M&A fan
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Styczeń 2009, 12:59:41 »
Cytuj
Instynkt ma go nawet twój Pies
Psa nie mam, a co do instynktu skąd wiesz co to jest? Ja na przykład uważam że ty za pomocą magii wyczuwasz niebezpieczeństwo i to jest instynkt. A teraz zadam pytanie, bo czytając wasze posty sądzę że dla was magia to latające "Fireballe" itp. mam rację?       

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Styczeń 2009, 13:24:37 »
Uwierz mi, nie tylko fireballe, ale między innymi. Chociaż dla mnie magia to nie tylko ogniste kule.

Offline Zombik625

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
  • M&A fan
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Styczeń 2009, 13:43:30 »
Powiem ci jak ja rozumiem magię: Zacznijmy od początku, istnieje 5 żywiołów woda, powietrze, ziemia, ogień i eter zaś człowiek ma 6 zmysłów węch, smak, zapach, dotyk, wzrok i energie(magie). I to magia pozwala człowiekowi kontrolować żywioły i wzmacniać zmysły, i rzucać czary.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Styczeń 2009, 13:52:03 »
Sprostowanie: Człowiek ma 5 zmysłów. Węch, słuch, smak, wzrok i dotyk. Jest jeszcze inny podział, ale energii w nim nie ma:
- wzrok
- słuch
- węch
- smak
- dotyk
- propriocepcja
- czucie bólu
- zmysł równowagi
- zmysł temperatury
- echolokacja
- zmysł kinestetyczny
- linia boczna
Nie wszystkie wymienione mamy (echolokacja).
Dalej. Są 4 elementy, popularnie nazywane żywiołami. A eter? Chodzi Ci o ten eter? CH3CH2OCH2CH3 (Ciecz bezbarwna, ruchliwa, o przyjemnym zapachu, słabo rozpuszczalna w wodzie, bardzo dobrze rozpuszczalna w rozpuszczalnikach organicznych (np.: aceton, etanol, benzen)? A może o boga greckiego? Albo proroka?
W każdym razie, zmysłów jest 5, a elementów 4. I jak klarownie.

Offline Zombik625

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
  • M&A fan
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Styczeń 2009, 14:36:48 »
szósty zmysł energia, magia, umysł niekiedy też zwany trzecim okiem. Pozwala na odczuwanie pozazmysłowe tzn. widzenie duchów dostrzeganie magii każdy go ma, ale nie każdy go używa.
A co do żywiołu to eter ma też inne nazwy zależne od regionu w chinach jest to metal, w Japonii piorun, a w europie kwintesencja. 

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Styczeń 2009, 14:45:29 »
Cytuj
szósty zmysł energia, magia, umysł niekiedy też zwany trzecim okiem. Pozwala na odczuwanie pozazmysłowe tzn. widzenie duchów dostrzeganie magii każdy go ma, ale nie każdy go używa.
A co do żywiołu to eter ma też inne nazwy zależne od regionu w chinach jest to metal, w Japonii piorun, a w europie kwintesencja.

Dobra, a więc tak jeżeli jesteś chrześcijaninem to popełniasz dość poważny grzech wierząc w magie bo dla ciebie jedyna siłą nad przyrodzoną ma być Bóg, nie kurwa magia, czakra(Nie wiem jak to się pisze) duchy, nekromanci, chupacabra, czy inne gówna. Po 2 wyłączam się od dyskusji bo twoje poglądy są tak zatwardziałe i tak nie da się ich ruszyć że to praktycznie nie ma sensu. Dla ciebie zwykły instynkt to magia więc sory..

P.s Nifrenithil powodzenia bo widzę że będzie Ci potrzebne ;]

Offline Zombik625

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
  • M&A fan
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Styczeń 2009, 15:11:20 »
Cytuj
Dobra, a więc tak jeżeli jesteś chrześcijaninem to popełniasz dość poważny grzech wierząc w magie bo dla ciebie jedyna siłą nad przyrodzoną ma być Bóg, nie cholera magia, czakra(Nie wiem jak to się pisze) duchy, nekromanci, chupacabra, czy inne gówna.
Dlaczego uważasz że bóg jest przeciwny magii? Przecież sam ją nam dał. A jeżeli uważacie że magia nie istnieje podajcie adres, opłaćcie koszt podróży i zobaczcie magie w moim wykonaniu. 

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Styczeń 2009, 15:40:17 »
Zombik, załamuję ręce. Jestem Chrześcijaninem, owszem. Ale magia? Jeżeli chcesz wiedzieć, to magia praktykowana jest przez satanistów. W średniowieczu palono "wiedźmy", gdyż poprostu bano się ich, a dalej szatana. Czarownica bowiem była uznawana za służkę szatana. Rozmumiesz? Tak więc magia pochodzi nie od Boga (przy okazji, pisz z duzej litery Bóg, bos podobno Chrzescijanin) a od diabła. I to w sensie nadprzyrodzonych, demonicznych zdolności czy zabobonnych, satanistycznych rytuałów. Tak więc nie chcę nic Ci wmawiać, ale narażasz się na "wpływy" szatana. Czyli uważaj, bo to Ciebie może odiwedzić egzorcysta...

PS. Magia, w którą wierzysz przypomina nieco moc w SW. Inspiracja?





Offline Zombik625

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
  • M&A fan
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Styczeń 2009, 15:50:16 »
Może to tak wygląda ale pomyślmy do kościoła chodzę, Eucharystie przyjmuję odprawiam wieczorny paciorek, więc uważam że magia to dar od Boga którego używają nawet księża. Jeżeli wygląda to inaczej, to nic na to nie poradzę i zakończę tę dyskusję bo do niczego nie prowadzi i tworzy fałszywy obraz ludzi.

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Styczeń 2009, 16:03:35 »
Ręce mi opadają. Człwieku! Wiara to nie odmawianie "pacieża", czy chodzenie do kościoła. Ksiądz wcale nie czaruje. Gdybyś tak powiedział przy jakimkolwiek kapłanie to chyba by Cię ekskomunikowano. Ale tak, zakończmy tą dyskusję.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Styczeń 2009, 16:39:47 »
Co się porobiło z tą dzisiejszą młodzieżą. Jak ja miałem 5 lat wierzyłem w mikołaja i te sprawy. A tutaj wyskakuje taki młody mistrz i klepie o magii w kościele. Pewno Papież to 20 lvlowy kapłan który potrafi wskrzeszać... Proszę jak ma ktoś mówić takie rzeczy to niech przemyśli to 10 razy po skacze na jednej nodze przez minutę a potem dopiero piszę posta.
Ręce mi opadają. Człwieku! Wiara to nie odmawianie "pacieża", czy chodzenie do kościoła. Ksiądz wcale nie czaruje. Gdybyś tak powiedział przy jakimkolwiek kapłanie to chyba by Cię ekskomunikowano. Ale tak, zakończmy tą dyskusję.

Z resztą zgadzam się z MooNem to, że się modlisz, chodzisz do kościoła nie wiem odmawiasz różaniec wcale nie świadczy o twojej wierze. Wiara idzie zupełnie innymi ścieżkami, jest w głębi człowieka, kościół może cie jedynie na kierować na wiarę...

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Styczeń 2009, 17:59:21 »
No jak zobaczyłem ten temat, i te posty to aż zachciało mi się coś napisać. Po pierwsze to co ty drogi Zombiku uważasz za magię ja uważam za zdolność logicznego myślenia, instynktu lub po prostu umiejętnością wyciągania konsekwencji z danej sytuacji. Mówię tuy tylko o jednym przypadku. Bo jak mówili moi poprzednicy, jak idzie do ciebie dres z baseballem w ręku, a ryj ma wygięty nieciekawie, to chyba nie idzie cię pocałować... Albo idzie do ciebie twoja dziewczyna (jak kto woli chłopak) uśmiechnięta, zadowolona, to raczej na przywitanie cmoknie cię, a nie zmasakruje twarz (bo zupa była za słona). Lub jeszcze inaczej bo tu byś mógł powiedzieć że to miłość więc miłość = coś jak magia, więc inny przykład. Jak zabijesz jakiegoś człowieczka i dowie się o tym kto trzeba to uświadamiasz sobie chyba że pójdziesz do pierdla. Skąd bierze się takie przeczucie w tobie? Nie, nie to nie magia to instynkt, lub jak już mówiłem zdolność wyciągania konsekwencji ze swoich działań.

Teraz druga sprawa. Twierdzisz że do kościoła chodzisz, odmawiasz pacierz itp. więc wierzysz. Przecież wiara nie na tym polega. Wierzyć to trzeba jakoś wewnętrznie, musisz wierzyć że Bóg istnieje itd.

Teraz trzecia sprawa. Poza tym skoro jesteś chrześcijaninem to ci w magię wierzyć nie wolno. Tak samo jak w różnego rodzaju wróżki, przepowiedni, horoskopy... Przynajmniej tak siostra na religii bełkocze mi już od kilku lat.

Teraz czwarta sprawa, żeby offtopu nie było xD. Ja osobiście do zjawisk niewyjaśnionych podchodzę dość sceptycznie. Inaczej mówiąc nie wierzę w to. Po zastanawiałbym się jeszcze nad duszkami, jak to dokładnie jest, ale reszta... nie jakoś to do mnie nie przemawia.

PS. Chyba jeszcze niegdy tak długiego posta nie napisałem xD, nie licząc domku w marancie.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Styczeń 2009, 18:46:28 »
Cytuj
Nie, nie to nie magia to instynkt,
Anv, nie załapałeś toku myślenia. Instynkt to magia! Ironia, oczywiście, ale cóż mi pozostało, nieprawdaż?
Ale cóż to, widzę ze strony Zombika białą flagę, czy mnie oczy nie mylą? Och, mam rację, widzę wyraźnie. Czyżby brak argumentów bądź magia?

Offline Zombik625

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
  • M&A fan
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Styczeń 2009, 00:27:10 »
Macie rację to że chodzę do kościoła nie znaczy że wierzę, ale to że coś z tego kościoła wynoszę to już znaczy(przynajmniej mi ksiądz na Religi tak mówił). Co do tego gdzie w przykazaniach jest Nie czaruj, ksiądz mi mówił że czary jako takie nie są złe, ale trzeba przestrzegać pewnych zasad. Np. zero przywoływania duchów albo innej cholery, zakaz rzucania klątw i wszystkiego co szkodzi stworzeniom Boga(ksiądz wypowiedział to inaczej, ale chodzi o to samo).Kto się z tym nie zgadza nie moja sprawa. Nie po to Bóg dał nam wolną wolę aby każdy uważał tak samo. Ja osobiście jestem spokojny, pokorny, posiadam silną wolę i wystawiam białą flagę.

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Styczeń 2009, 08:38:53 »
zero przywoływania duchów albo innej cholery, zakaz rzucania klątw i wszystkiego co szkodzi stworzeniom Boga(ksiądz wypowiedział to inaczej, ale chodzi o to samo).
To co Ci pozostało? Ojej.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Styczeń 2009, 09:54:18 »
zero przywoływania duchów albo innej cholery, zakaz rzucania klątw i wszystkiego co szkodzi stworzeniom Boga(ksiądz wypowiedział to inaczej, ale chodzi o to samo).
To co Ci pozostało? Ojej.

Jak to co? Fireballe ^^

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Styczeń 2009, 09:54:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything