Autor Wątek: Dyskusje Teologiczne  (Przeczytany 291594 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #480 dnia: 29 Marzec 2009, 20:02:06 »
Cytuj
Nie wszystko jest tam przecie prawdziwe. Przykładowo jest wizja stworzenia świata, czy też inne, nazwijmy to przypowieści. One mają uczyć. To jeżeli chodzi o Stary Testament. W Nowym chyba jest zrozumiałe.
Tak mówią księża dopiero - kiedy ktoś zacznie wysuwać przeciwko Biblii zarzuty. Wcześniej nie ma takiego problemu.

Cytuj
Jeżeli byłem na kogoś wyjątkowo wściekły (np na kogoś, kto dręczył mnie w szkole przez 5 lat) to przwijały mi się przez umysł dosyć sadystyczne obrazy z tą osobą i chęć jej zabicia.
Radzę jak najszybciej udać się do najbliższego lekarza psychiatry.

Cytuj
Wiem, że macie to głęboko w du**e, ale postarajcie się zachować jakiś szacunek dla Chrześcijańskiej religii. Bo wybaczcie, ale mógłbym tak najeżdżać na np komunizm (a mam z czym), a tego nie robię, gdyż chyba należy szanować ludzi, czy ich wiarę, przekonania
Sam pierwszy wyleciałeś z mordą, że się spalimy w piekle.
Zresztą - nie mam tolerancji do zabobonu. ÂŻadnej.

Cytuj
PS. Kozłow, ja też piszę wiersze. Nie wiem jak ty, ale ja piszę to co czuję, nie to co mi do głowy przyjdzie. Korzystam tu z serca (nie w sensie bilogicznym, lepiej napisać, bo się czepiacie; tu uczucia) i duszy (wena itp).
A ja uczuć nie neguję, neguję fakt, że wena to dusza. I że uczuciowość to dusza. I owszem - "pisze co mi (aktualnie) do głowy przyjdzie" - takie wiersze są moim zdaniem najlepsze. Jeśli dodasz do tego uczucia - będące procesami czysto mózgowymi - to wyjdzie ci naprawdę dobry wiersz.
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2009, 20:43:16 wysłana przez Kozłow-ski »

Offline Beregond

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #481 dnia: 29 Marzec 2009, 20:10:44 »
Drogi MooNie - prosisz o szacunek do twojej religii. Zacytuję ci tu twojego posta sprzed jakiegoś czasu i nie będę miał więcej pytań.


Cytuj
Rany... Kolejny pop*****lec. O religii się nie dyskutuje. To po pierwsze. Po drugie. Jeżeli nie możesz udowodnić tego, że Bóg nie istnieje (i raczej nie będziesz móc, ale co tam będę się przejmował masturbującymi się debilnymi ateistami) to nie próbuj. Ateiści to po prostu gówna***ia, która chce pokazać swoją "niezależność" i "wspaniałość" razem z brakiem jakiejkolwiek inteligencji. Bo chce mi się powiedzieć jedno, gdy czytam posty ateistów, którzy próbują w nich udowodnić, że Bóg nie istnieje. Mianowicie: "ÂŻal mi was". No i po trzecie. Nie każę ci tego robić, wielki "ty ateisto", ale okaż choć trochę szacuknu dla religii. Natomiast ztwojego postu wynika, że o Chrześcijaństwie wiesz tyle, co nic. Przynajmniej jeżeli chodzi o prawdziwe informacje na ten temat. Ponadto obrażasz wielu wierzących, w tym pamięć o świętej pamięciu Karolu Wojtyle, Janie Pawle II, wielkim Polaku. Tak więc nim coś napiszesz o danej religii dowiedz się o niej czegoś.
Tak poza tym, to proponuję zamknąć ten temat. Przez większość stron można przeczytać jak IsentoR (nawet administrator serwisu tak spamuje) z poplecznikami atakuje Arkhana i kilku wierzących.

I ty prosisz o szacunek do twoich przekonań i poglądów...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #481 dnia: 29 Marzec 2009, 20:10:44 »

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #482 dnia: 29 Marzec 2009, 20:50:38 »
Rany, wycofuję się z tej dyskusji, bo niedługo będę chyba musiał naprawdę odwiedzić psychiatrę. No bo co tu mamy? Ludzi, którzy chcą być fajni i są ateistami, jakiegoś pop*****lca, który zakochał się w nieistniejących ideałach (tzw komunizm) i ateiste, który jest satanistom. Ogólnie podsumowując.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #483 dnia: 29 Marzec 2009, 21:03:38 »
Cytuj
Rany, wycofuję się z tej dyskusji, bo niedługo będę chyba musiał naprawdę odwiedzić psychiatrę. No bo co tu mamy? Ludzi, którzy chcą być fajni i są ateistami, jakiegoś pop*****lca, który zakochał się w nieistniejących ideałach (tzw komunizm) i ateiste, który jest satanistom. Ogólnie podsumowując.
Cytuj
a tego nie robię, gdyż chyba należy szanować ludzi, czy ich wiarę, przekonania. Nieprawdaż?
A po drugie - zacytuję wielkiego teoretyka i praktyka Wielkiej Rewolucji Francuskiej - pana Rousseau - "Obelgi to argumenty tych, którzy nie mają argumentów". Po prostu pogódź się z tym, ze ateiści Cię przegadali.

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #484 dnia: 29 Marzec 2009, 21:19:51 »
Rany, wycofuję się z tej dyskusji, bo niedługo będę chyba musiał naprawdę odwiedzić psychiatrę. No bo co tu mamy? Ludzi, którzy chcą być fajni i są ateistami, jakiegoś pop*****lca, który zakochał się w nieistniejących ideałach (tzw komunizm) i ateiste, który jest satanistom. Ogólnie podsumowując.

Jestem ciekaw kiedy spadną Ci klapki z oczu i przestaniesz podążać za pustymi słowami grubej książki zwanej Biblią. Tak, to tylko słowa, czy Bóg się czegoś boi? Bo widzę że na razie tylko mówi a nie działa. Nie mam zamiaru Cię pouczać bo pewnie wiesz co robisz nie wiedząc co robisz. ;)

Offline Beregond

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #485 dnia: 29 Marzec 2009, 21:23:37 »
Cytuj
Rany, wycofuję się z tej dyskusji, bo niedługo będę chyba musiał naprawdę odwiedzić psychiatrę. No bo co tu mamy? Ludzi, którzy chcą być fajni i są ateistami, jakiegoś pop*****lca, który zakochał się w nieistniejących ideałach (tzw komunizm) i ateiste, który jest satanistom. Ogólnie podsumowując.

Ech, udajesz zagorzałego katolika, a tak naprawdę to nim nie jesteś. Czy tak twój bóg nakazuje i tak w kościele uczą ,,wyzywaj ateistów i ludzi innych poglądów od pop*****lców", a będzie ci dane wstąpić do raju"? Nie sądzę, że jeśli bóg by istniał, to by był zadowolony z twojej postawy.

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #486 dnia: 29 Marzec 2009, 21:47:46 »
Cytuj
Rany, wycofuję się z tej dyskusji, bo niedługo będę chyba musiał naprawdę odwiedzić psychiatrę. No bo co tu mamy? Ludzi, którzy chcą być fajni i są ateistami, jakiegoś pop*****lca, który zakochał się w nieistniejących ideałach (tzw komunizm) i ateiste, który jest satanistom. Ogólnie podsumowując.

Zainwestuj w słownik ortograficzny, to nie boli. Jakie to typowe dla katolików najeżdzać na wszystkich którzy mają odmienne poglądy. Buahaha, i to ma być wasza religia polegająca na nadstawianiu drugiego policzka i na miłosierdziu? Jesteście popie********* hipokrytami, i nic po za tym...

Po za tym, tak na marginesie, kogo my tu mamy?

Niezrównoważonego katolika który wierzy w bzdety i powtarza zasłyszane słowa w kościele i w domu. Ogarnij się człowieku....

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #487 dnia: 29 Marzec 2009, 21:54:04 »
Ja nie wyzywam. Ja bronię swojej wiary. Ale skoro wy mnie tak zasypujecie obelgami, to ja wam zadam kilka pytań. W drugą stronę teraz. Więc:
1. Znam wielu ateistów (np mój sąsiad, czy wychowawczyni w szkole), ale żaden z nich nie naśmiewa się i nie krytykuje różnych religii jak wy. Czemu?
2. Według was jak powstał świat?
3. Dlaczego sataniści, którzy są ateistami przyjęli sobie za znak szatana, mimo, iż w niego nie wierzą?
4. Komuna była czasem upodlenia, gdzie dobrze mieli tylko ci wyżej postawieni. Co takiego widzicie w komuniżmie?
5. Nie wiem, czy wiecie, ale zdecydowana większość ludzi jest wyznania Islamu, Chrześcijaństwa bądź Judaizmu. Te trzy religie są do siebie w miarę podbne (np we wszystkich słyszano o Jezusie i w każdem z tych religii jest na swój sposób ważny). I co wy na to? Jesteście w mniejszości, a aż tyle ludzi się myli?

Offline Gromak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bielą ciepłą wybrała życie w jednym i śmierć...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #488 dnia: 29 Marzec 2009, 22:03:19 »
1. Znam wielu ateistów (np mój sąsiad, czy wychowawczyni w szkole), ale żaden z nich nie naśmiewa się i nie krytykuje różnych religii jak wy. Czemu?

Może już nie mają sił na to by wmawiać katolikom prawdę, a tamci swoje O_O

2. Według was jak powstał świat?

Z bakterii które się połączyły tworząc coś w rodzaju skały, o dziwo zaczęły się rozmnażać, w kilka tys. lat powstała planeta.

3. Dlaczego sataniści, którzy są ateistami przyjęli sobie za znak szatana, mimo, iż w niego nie wierzą?

Może Kiedyś wierzyli w Boga i zostali ateistami, ale pomyśleli że wyznając wiare w drugą stronę coś im się uda O_O

4. Komuna była czasem upodlenia, gdzie dobrze mieli tylko ci wyżej postawieni. Co takiego widzicie w komuniżmie?

Ktoś tu coś mówi o komunizmie?

5. Nie wiem, czy wiecie, ale zdecydowana większość ludzi jest wyznania Islamu, Chrześcijaństwa bądź Judaizmu. Te trzy religie są do siebie w miarę podbne (np we wszystkich słyszano o Jezusie i w każdem z tych religii jest na swój sposób ważny). I co wy na to? Jesteście w mniejszości, a aż tyle ludzi się myli?

Dokładnie <ok>

Offline pokemon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #489 dnia: 29 Marzec 2009, 22:05:37 »
Cytuj
1. Znam wielu ateistów (np mój sąsiad, czy wychowawczyni w szkole), ale żaden z nich nie naśmiewa się i nie krytykuje różnych religii jak wy. Czemu?
A kto obraża nasz światopogląd?

Cytuj
2. Według was jak powstał świat?
Ewolucja.

Cytuj
5. Nie wiem, czy wiecie, ale zdecydowana większość ludzi jest wyznania Islamu, Chrześcijaństwa bądź Judaizmu. Te trzy religie są do siebie w miarę podbne (np we wszystkich słyszano o Jezusie i w każdem z tych religii jest na swój sposób ważny). I co wy na to? Jesteście w mniejszości, a aż tyle ludzi się myli?
Tak.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #490 dnia: 29 Marzec 2009, 22:06:19 »
Cytuj
Ja nie wyzywam. Ja bronię swojej wiary.

Bronisz się na pewno, ale też wyzywasz.

Cytuj
2. Według was jak powstał świat?

Słyszałeś o teorii Wielkiego Wybuchu? I o jego następstwach?

Cytuj
3. Dlaczego sataniści, którzy są ateistami przyjęli sobie za znak szatana, mimo, iż w niego nie wierzą?

Szatan jest symbolem odrzucenia bzdur chrześcijaństwa (i innych religii też). A, na symbol wybrano akurat tą postać, ze względu na jej role w Biblii.

Cytuj
5. Nie wiem, czy wiecie, ale zdecydowana większość ludzi jest wyznania Islamu, Chrześcijaństwa bądź Judaizmu. Te trzy religie są do siebie w miarę podbne (np we wszystkich słyszano o Jezusie i w każdem z tych religii jest na swój sposób ważny). I co wy na to? Jesteście w mniejszości, a aż tyle ludzi się myli?

Więc prawda leży po stronie większości? Ciekawa koncepcja... A tak z drugiej strony, to nie wiedziałem że w wierzeniach wyznawców Islamu występuje Jezus.

Offline Beregond

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #491 dnia: 29 Marzec 2009, 22:07:16 »
Cytuj
1. Znam wielu ateistów (np mój sąsiad, czy wychowawczyni w szkole), ale żaden z nich nie naśmiewa się i nie krytykuje różnych religii jak wy. Czemu?

Bo to wolny kraj i każdy ma prawo mówić co mu się podoba. Tak samo ty możesz krytykować ateizm, nikt ci nie broni, ani nikt nie pójdzie płakać w poduszkę z tego powodu.


Cytuj
I co wy na to? Jesteście w mniejszości, a aż tyle ludzi się myli?
Kozłow zapewne zna ten cytat, miał go kiedyś w opisie na gg, że religia jest oparta głównie na strachu. Ludziom wpaja się od małego religijne kłamstwa, ale nie wszyscy przejrzą na oczy i nie zaczną się domyślać, że to wszystko stek bzdur. No a co do tego strachu, o którym wspomniałem - ludzie boją się, że pójdą do piekła i założę się, że są osoby, które wierzą ze strachu przed śmiercią.



Cytuj
3. Dlaczego sataniści, którzy są ateistami przyjęli sobie za znak szatana, mimo, iż w niego nie wierzą?

Bo szatan jest dla nich symbolem wolności. Było szerzej napisane o tym w temacie o sataniźmie.

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #492 dnia: 29 Marzec 2009, 22:07:58 »
Cytuj
3. Dlaczego sataniści, którzy są ateistami przyjęli sobie za znak szatana, mimo, iż w niego nie wierzą?

Heh kolejny idiota. Znak szatana jest używany w przenośni. Sataniści mówiąc szatan mają na myśli szereg filozofii które są wg. mnie jak najbardziej właściwe. W praktyce sataniści nie są tacy niedojechani i ograniczeni by modlić się do boga o pierdoły jak zwykłe cioty, tylko biorą się w garść i są ponad tym...

Cytuj
5. Nie wiem, czy wiecie, ale zdecydowana większość ludzi jest wyznania Islamu, Chrześcijaństwa bądź Judaizmu. Te trzy religie są do siebie w miarę podbne (np we wszystkich słyszano o Jezusie i w każdem z tych religii jest na swój sposób ważny). I co wy na to? Jesteście w mniejszości, a aż tyle ludzi się myli?

Przytoczę tutaj dwa cytaty które może niekonkretnie traktują o religii ale można ich tutaj spokojnie użyć w tym pytaniu.

"Demokracja to rządy większości, a większość to idioci."

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Tylko co do tej pierwszej są wątpliwości"

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #493 dnia: 29 Marzec 2009, 22:39:19 »
Nie ma Boga.

Jest.

1. Znam wielu ateistów (np mój sąsiad, czy wychowawczyni w szkole), ale żaden z nich nie naśmiewa się i nie krytykuje różnych religii jak wy. Czemu?

Może już nie mają sił na to by wmawiać katolikom prawdę, a tamci swoje O_O

Więc według ciebie ta dyskusja polega na uświadamianiu drugiej strony że jest w błędzie?

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #494 dnia: 29 Marzec 2009, 23:07:41 »
Cytuj
Ja nie wyzywam.

Owszem wyzywasz, przytoczyć 1 twój post?

Cytuj
1. Znam wielu ateistów (np mój sąsiad, czy wychowawczyni w szkole), ale żaden z nich nie naśmiewa się i nie krytykuje różnych religii jak wy. Czemu?
Bo my jesteśmy wojującymi ateistami ^^ Moim osobistym zdaniem w obowiązku każdego ateisty leży uświadamiać otoczenie, że wierzy w bajdurzenia.

Cytuj
2. Według was jak powstał świat?
ÂŚwiat to jest pojęcie wieloznaczne. Sprecyzuj.

Cytuj
3. Dlaczego sataniści, którzy są ateistami przyjęli sobie za znak szatana, mimo, iż w niego nie wierzą?
Owned. Ty czytasz co piszesz?
Cytuj
4. Komuna była czasem upodlenia, gdzie dobrze mieli tylko ci wyżej postawieni. Co takiego widzicie w komuniżmie?
Komuna - to jest miejska. A nie ustrój. Po drugie - to nie jest temat o komunizmie, a komunistą jestem tu zapewne tylko ja.

Cytuj
5. Nie wiem, czy wiecie, ale zdecydowana większość ludzi jest wyznania Islamu, Chrześcijaństwa bądź Judaizmu. Te trzy religie są do siebie w miarę podbne (np we wszystkich słyszano o Jezusie i w każdem z tych religii jest na swój sposób ważny). I co wy na to? Jesteście w mniejszości, a aż tyle ludzi się myli?
"To, ze większość tak mówi, to wcale nie znaczy, że to prawda" - jak to ktoś powiedział.

Cytuj
Jest.
Udowodnij.

Cytuj
Więc według ciebie ta dyskusja polega na uświadamianiu drugiej strony że jest w błędzie?
Dokładnie na tym polega - pytanie nie do mnie, ale odpowiem.Wy uświadamiacie nas, że jesteśmy w błędzie, my was - co z tego wyjdzie? Coś na pewno.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #495 dnia: 29 Marzec 2009, 23:17:30 »

Cytuj
Jest.
Udowodnij.

Udowodnij. że nie ma.

Cytuj
Więc według ciebie ta dyskusja polega na uświadamianiu drugiej strony że jest w błędzie?
Dokładnie na tym polega - pytanie nie do mnie, ale odpowiem.Wy uświadamiacie nas, że jesteśmy w błędzie, my was - co z tego wyjdzie? Coś na pewno.

Masło maślane, jedni powiedzą drugim że są gópi i koniec dyskusji do następnego razu aż ktoś w tym temacie napisze.

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #496 dnia: 29 Marzec 2009, 23:21:44 »
A ja dalej ateistów nie rozumiem.

Jeżeli chodzi o świat, to waszym zdaniem to się samo stworzyło, zwierzęta same zalęgły itd? Buhaha (cytując).

Jeżeli zaś chodzi o satanistów, to głupota z tym ich filozofowaniem. Sataniści to wyznawcy szatana a ci drudzy to poprostu sekciarscy ateiści. Bo jak nie?

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #497 dnia: 29 Marzec 2009, 23:27:38 »
Cytuj
Udowodnij. że nie ma.
O nie nie kochany. Przed sądem nie udowadniam niewinności, ale winę.
Każdy naukowiec wysnuwający nową teorię musi potwierdzić jej prawdziwość, a nie ktoś musi potwierdzić jej nieprawdziwość. Coś co się tworzy - nie jest automatycznie prawdą przy akcie tworzenia. Wszystko co nowe - brane jest jako fałsz - każda teoria - z początku - ona wymaga udowodnienia.

Cytuj
Jeżeli chodzi o świat, to waszym zdaniem to się samo stworzyło, zwierzęta same zalęgły itd?
A kto stworzył Boga?
I poza tym - dokształć się, a dowiesz się, że właśnie - "zwierzęta same się zalęgły" - od najprostszych bakterii przez jednokomórkowce, wielokomórkowce, stawonogi aż do ssaków, ptaków i gadów i płazów. Ewolucja!

Cytuj
Sataniści to wyznawcy szatana a ci drudzy to po prostu sekciarscy ateiści. Bo jak nie?
Możesz to jakoś przejrzyściej wytłumaczyć? Bo nie rozumiem twojego toku myślowego.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #498 dnia: 29 Marzec 2009, 23:29:58 »
a ci drudzy to po prostu sekciarscy ateiści. Bo jak nie?
Studiuj
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ateizm


Udowodnij. że nie ma.
Widziałeś boga? Bo ja nie. Moi rodzice też go nie widzieli, dziadkowie, sąsiedzi. Nikt ze szkoły, nikt z miasta. Ooo łuu boże pokaż się! Ty nie ma go. ÂŁatwo jest wierzyć w coś czego nie można udowodnić. Tylko równie dobrze można wierzyć w wspominane już zielone króliczki i fioletowe krowy z napisem milka. Co nie znaczy, że nie istnieją. Przecież tego nie udowodnisz. Hmm no tak. Wystarczy logicznie pomyśleć. Nie istnieje coś takiego jak zielony królik Isentora. To dlaczego prawo do egzystencji posiada coś takiego jak bóg?

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #499 dnia: 29 Marzec 2009, 23:37:50 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Brzytwa_Ockhama

Koniecznie to. Dodam, że to wymyślił teolog franciszkanin już w XIV wieku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #499 dnia: 29 Marzec 2009, 23:37:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top