Autor Wątek: Dyskusje Teologiczne  (Przeczytany 292142 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #60 dnia: 07 Lipiec 2006, 13:16:21 »
Cytuj
Chcia?bym zauwa?y? w tym momencie, ?e grubo ponad po?owa ludzi nie wierzy w reinkarnacje.

Nie wie?y, czy ich religia to odrzuca? Zauwa?, ?e religi? guruj?c? jest ko?ció? katolicki. Znam wiele osób mniej, lub bardziej powi?zanych z t? instytucj?, które to maj? w wielu przypadkach ca?kiem odmienne pogl?dy od ksi??y. To samo tyczy si? reinkarnacji. Oczywi?cie wg. rozumowaniu wielu ludzi takie istoty nie s? ju? prawowitymi wierz?cymi, co jest kompletn? bzdur?.

Taak, prawdziwi s? Ci, który ten Wasz ko?ció? maj? gdzie, wiare trakuj? jako tradycj?, przymus i temat tabu gdy? tak w wi?kszo?ci zostali wychowani.

Bez urazy, ale ja wole osoby o ca?kowicie abstraktyjnych pogl?dach, które to co? robi? a sam? wiare trakuj? za co? wi?cej ni? tylko przymus.

Cytuj
Ale te? nie cz?sto. Przedstaw prosze jakie? konkretne zdarzenia na ten temat.

Có?, niejednokrotnie w tym temacie oznajmia?e?, i? masz/mia?e? styczno?? z ezoteryk?, tak wi?c takowe przpadki jak i sama reinkarnacja powinna by? Ci znana.

Cytuj
Spójrz na map? Wikipedii z podzia?em ?wiata na religie. Która cz??? jest wi?ksza?

A która cz??? trakuje bardziej powa?nie swoje wyznania? Z tego co wiem spory procent ludno?ci, ?e tak powiem w dupie ma chrze?cijanstwo i tym podobnie a w statystyki s? wliczani, bo nie racz? zrobi? formalnego wypisu.

W przeciwie?stwie do coraz wi?kszej liczby pseudo katolików, cho?by mniejszo?ci s? traktowane ca?kowicie powarznie, a nie jak przymus, temat tabu.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2006, 13:22:23 wysłana przez tH. »

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #61 dnia: 07 Lipiec 2006, 21:32:25 »
Cytat: tH.
Nie przemawia do mnie, ?e jeste?my zwyk?ymi paso?ytami, które to urodzi?y si? bez celu.

Cz?owiek nie urodzi? si? bez celu. Celem cz?owieka jest (a czasem powinno by?) osi?gni?cie zbawienia.

Cytuj
Tacy ludzie sami  nie wiedz? w co wierz?, a religi? ju? od dzieci?stwa traktuj? jako przymus i klepanie regu?ek. Nie wiedz? czym jest wiara.

Mo?e i rzeczywi?cie tak si? zdarza. Mo?e niektórzy traktuj? to jako przymus, jendak?e na pewno nie wszyscy. Ja potrafi? si? cieszy? tym, ?e jestem katolikiem.

Cytuj
LOL, przypadki. Oni sobie regularnie urz?dzali, ?e tak powiem istny "hardkor" pal?c o?wieconych, rzekome czarnownice itd.

No có?, niedok?adnie o to mi chodzi?o. G?ównie mia?em na my?li zachowania typu: "Daj mi pieni?dze, a ja ci odpuszcz? twoje grzechy". Jednak to by?o ?redniowiecze. Wtedy ludzie mieli zupe?nie inny pogl?d na te sprawy, ni? teraz. Pomy?l, jakby? si? zachowa?, gdyby podszed? do ciebie jaki? dzieciak i si? ciebie zapyta?: "A jak d?ugi ogon ma szatan?"  

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #61 dnia: 07 Lipiec 2006, 21:32:25 »

tH.

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #62 dnia: 07 Lipiec 2006, 22:35:37 »
Cytuj
Cz?owiek nie urodzi? si? bez celu. Celem cz?owieka jest (a czasem powinno by?) osi?gni?cie zbawienia.

?o?, dobrze gadasz. ?wietnie pokrywa to moje przekonania, jednak "zbawienie" mo?emy interpretowa? na ró?ne sposoby.

Czyli wg. mnie celem jest rozwój duchowy, dzi?ki któremu osi?gniemy "zbawienie" (przej?cie w wy?sz? g?sto??). Nie oznacza to jednak, ?e osoby które maj? w dupie religie i takie tam nie do?wiadcz? "zbawienia. Wy to nazywacie “zbawieniem. Ja mam w?asne interpretacje . Dobra, starczy tych osobistych pogl?dów, bo zaraz ka?dy wyrobi sobie o mnie zdanie jako o czubku z jakiej? sekty.

Cytuj
Pomy?l, jakby? si? zachowa?, gdyby podszed? do ciebie jaki? dzieciak i si? ciebie zapyta?: "A jak d?ugi ogon ma szatan?"

Bym mu grzecznie przedstawi? moje pogl?dy na temat energii nazywanej szatanem.

Offline Serpentes

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #63 dnia: 09 Lipiec 2006, 19:30:22 »
No to znaczy ja wierz? w Boga. Niby. To znaczy jestem katolikiem, od czasu do czasu nawet pojawiam si? w ko?ciele (matka Serpentesa- "nieprawda")    Nie twierdz? ,?e to stek bzdur, ale prawd? jest, ?e nie jestem do ko?ca przekonany o jego istnieniu. Ale kiedy niedawno ca?kiem, mój brat dozna? wypadku i mia? sparali?owan? praw? stron? cia?a, to bez beki modli?em si? do Boga, ?eby wyzdrowia?. I uda?o si?.

tH.

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #64 dnia: 09 Lipiec 2006, 19:56:05 »
Cytuj
mój brat dozna? wypadku i mia? sparali?owan? praw? stron? cia?a, to bez beki modli?em si? do Boga, ?eby wyzdrowia?. I uda?o si?.

Nie tyle tu modlitwa pomog?a, co samozaparcie i wiara. Bowiem wszystkie s?owa, czyny a nawet my?li maj? energie, która po pewnym czasie wraca b?d? realizuje rzeczy/czyny upragnione upragnione. Imo najlepszym potwierdzeniem tego pogl?du b?dzie ca?o dniowa, zbiorowa medytacja o spadek przest?pczo?ci z u?yciem przemocy, która trwa?a ca?y dzie?. O dziwo po stosunkowo krótkim czasie FBI odnotowa?o 25% spadek przest?pczo?ci. Oczywi?cie to móg?by by? tylko przypadek, jednak ja wierze ?e ta energia dzia?a czego niejednokrotnie do?wiadczy?em.

Oczywi?cie nie neguj? ingerencji bo?ej, b?d? Twojego opiekuna duchowego (anio?a stró?a) w ten czyn. Mimo wszystko gratuluje  .

Cytuj
No to znaczy ja wierz? w Boga

Ciesze, si? ?e wierzysz w Boga niemniej jednak mam pe?n? nadziej? ?e Twoja wiara nie ci?gnie za sob? wyobra?e? o "niebie", Bogu jako istoty cielesnej, materialnej.

Troch? g?upie pytanie, jednak tacy ludzie o takich wyobra?eniach istniej? nadal i to w licznej grupie. Zak?adam, ?e nie s? to g?ównie 6 letnie dzieci, które o Bogu wiedz? tyle co pokazano w bajkach. Ehh przykro patrze? na osoby, które to uwa?aj? ?e Bóg jest Istot? namacaln?, materialn? tak samo jak niebo w którym "pe?no chmur".

Ps: I jeszcze raz wybaczcie mi moje pogl?dy, które dla jednych mog? si? wydawa? bzdurne jednak w ?yciu wile przeszed?em i mam prawo mie? w?asne zdanie na pewne tematy. Cho?by tematy wiary, religii i domniemanych cudów które s? bardzo trudne.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Lipiec 2006, 00:34:34 »
Je?li kto? zna angielski a nie jest pewny swoich przekona? oraz wierze? religijnych mo?e sobie wype?ni? ten test odpowie on do jakiej religii pasujesz najbardziej. Oczywi?cie nie karze wam zamieszcza? tu wyników.


Dam wam mój wynik by pokaza? ?e to nic strassznego. Szczerze mówi?c troch? ten test niedok?adny.
[img]http://img206.imageshack.us/img206/5392/quiz3bt.png\" border=\"0\" alt=\"\" /]
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2006, 09:28:57 wysłana przez IsentoR »

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #66 dnia: 17 Lipiec 2006, 15:50:01 »
JA nie znam anglika. Ale w pe?ni wierze w boga. Nie mia?em ?adenj okazji aby si? o tym przekona? ale jestem w 100% pewien ?e wierze.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #67 dnia: 17 Lipiec 2006, 16:02:27 »
Jestem katolikiem, czynnie angazuje sie w sprawy kosciola, co tydzien daje na tacke [widac efekty, witraze], nie przeszkadzaja mi inne wiary, toleruje ateistow i innych ludzi, Mohery mi nie przeszkadzaja, niech robia co chca :) Kto zlo mi wyrzadza lub innym, modle sie za niego aby sie nawrocil, nie moze na wiare ale wlasciwa droge :) Wszak jestem tylko czlowiekiem i czesto popelniam wykroczenia przeciw dekalogu ale ktoz ich nie popelnia? :)

Z wyrazami szacunku... ;]

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #68 dnia: 17 Lipiec 2006, 18:09:28 »
Có?, ciesz? si?, ?e du?o osób si? tu wypowiada, ciesz? si? tak?e, ?e na forum jest dosy? du?o katolików, jednak?e nale?y broni? swoich pogl?dów, gdy? nie wierz?cy zwykle interpretuje cudy boskie jako zwyk?y przypadek.  

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Sierpień 2006, 10:50:01 »
Może nie mam tak jak to określił IsentoR tak "psychopatycznych" poglądów, jednak również uważam, że wszelkie religie to sterta bzdur, a cała ta wiara wzięła się z czegoś takiego: był jaskiniowiec, zobaczył tęcze. Jako że nie potrafił sobie tego wytłumaczyć, wymyślił sobie boga. Później złamał sobie noge, to pomyślał że jak sie pomodli to mu rana sie zagoi. Rana sie zagoiła, lecz nie ze względu na boga, tylko po prostu sie zagoiła.
Wtedy pomyślał że bóg to zrobił...

to taka mała historyjka, nie mówie oczywiście że takie coś sie zdarzyło, jednak bardzo prawdopodobne jest, że przez takie coś wiara powstała.

Ja jestem ateistą i dobrze mi z tym...nie musze nic robić, spokojnie moge zgodzić się z moimi poglądami, a korzyści z chrześcijańskich świąt również obchodzę, więc po co mam wierzyć?

Thoro

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Wrzesień 2006, 21:57:05 »
Cytuj
a cała ta wiara wzięła się z czegoś takiego: był jaskiniowiec, zobaczył tęcze. Jako że nie potrafił sobie tego wytłumaczyć, wymyślił sobie boga. Później złamał sobie noge, to pomyślał że jak sie pomodli to mu rana sie zagoi. Rana sie zagoiła, lecz nie ze względu na boga, tylko po prostu sie zagoiła.
Wtedy pomyślał że bóg to zrobił...

Wystarczyło trochę poczytać o początkach Chrześćijanstwa i w ogóle prymitywnych wierzeń. Zmieniłbyś danie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Październik 2006, 20:34:54 »
Jako, że nie ma o czym pisać a katolicy nie mają zamiary wypowiadać się o arcie, który zamieściłem powyżej dodam coś nowego, coś co na pewne was zainteresuje.


Cytuj
ÂŁódzka kuria wpadła na pomysł co najmniej kontrowersyjny i zorganizowała dla nauczycieli szkolenie jak rozpoznać czy ich wychowanek jest opętany przez... diabła, informuje "Dziennik". Zainteresowanie przeszło wszelkie oczekiwania.

Wykład "Rozeznawanie duchów i egzorcyzmy w procesie wychowania" odbył się w kaplicy św. Urszuli Ledóchowskiej w ÂŁodzi. Był to jeden z wielu wykładów jakie organizuje tamtejsze duszpasterstwo nauczycieli. Tym razem jednak na spotkanie z egzorcystą ks. Tomaszem Owczarkiem przyszło tyle osób, że kaplica pękała w szwach, a ludzie stali też na korytarzu. Ponad 100 pedagogów z łódzkich podstawówek, gimnazjów i liceów słuchało wykładu z zapartym tchem.

Za to wśród dyrektorów łódzkich szkół zapanowała konsternacja. Pytani czy taka wiedza jest ich pracownikom potrzebna i czy nie sądzą, że może być przez nich wykorzystywana do tępienia nielubianych uczniów, nabierają wody w usta. ÂŻaden - a gazeta rozmawiała z sześcioma - nie zgodził się na podanie w prasie swego nazwiska.

Zaskoczona szumem wokół sprawy jest też kuria, ale z zupełnie innego powodu. To taki sam temat jak każdy inny, chcieliśmy po prostu obalić pewne mity, powiedział "Dziennikowi" ks. Jarosław Pater.

ÂŹródło: http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/eg...ole,806277,2943



Jak dla mnie jest to jedna wielka kpina...przecież to może przerodzić się w prześladowanie innowierców...eh.
Nauczyciel, który osądza sobie innych czy są oni opętani przez wymyślone demony - bezsens, równie dobrze inne religie mogą zacząć odgrywać podobne "szopki".


P.S.
Bójcie się...od teraz każde niegrzeczne dziecko mieszkające w ÂŁodzi zostanie nazwane opętanym...n/c

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #72 dnia: 24 Październik 2006, 20:58:44 »
Cytuj
Jak dla mnie jest to jedna wielka kpina...przecież to może przerodzić się w prześladowanie innowierców...eh.

Hmmm... Fakt, jest to jedna wielka kpina. Osobiście jednak ani się temu nie dziwię, ani nie przejmuję się tym tak strasznie. W krajach katalickich zawsze istniało takie podejście do innych religii, określanych mianem "barbarzyństwa", czy też heretyzmu. Nic raczej na to nie poradzimy. Niektórzy nie są na tyle dorośli, żeby zrozumieć, że szkoła to miejsce publiczne. Co za tym idzie- każda osoba, która do niej uczęszcza, ma prawo do własnych poglądów.

Jestem osobiście ciekaw, na jakiej podstawie nauczyciel miałbym rozpoznawać takiego "opętanego"? Długie włosy? Ciemny makijaż? Coś, jak na reklamie Romana G.? "Super minister... Super partia, k**wo!"
Mi osobiście witki opadają, ale jak wspomniałem wyżej, niczego nie da się z tym zrobić. Niech sobie walczą.

Cytuj
Bójcie się...od teraz każde niegrzeczne dziecko mieszkające w ÂŁodzi zostanie nazwane opętanym...n/c

Jak nie opętanym, to ewentualnie masonem, heretykiem, żydem, satanistą. Ehhhh...



Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #73 dnia: 17 Listopad 2006, 11:25:11 »
Cytuj
Sprecyzuje moją wypowiedź: Nie ma żadnego nieba, piekła ani czyśćca czy innego ludzkiego wymysłu...pasuje.
Zawsze uważałem, że ludzie, który są "obrzucani błotem" przez inncyh ludzi za bardzo reagują na ich słowa. Poruszyła mnie kwestia naszego Admina - "[...]Nie ma żadnego nieba, piekła ani czyśćca [...]". Jeżeli nie wierzysz to siedź poprostu cicho. Wieżdżasz ludziom na wiare np. mnie. Powarznie mnie zdenerwowałeś swoimi głupimi słowami. Założę się, że w trudnych sytuacjach także nie świadomie wołasz: O Boże!, Jezu, co tutaj się stało?. Miałeś u mnie pewnien autorytet, który teraz prysł jak czar.
Cytuj
Może zacznijmy od tego iż niebo, piekło czyściec czy inne tego typu miejsca to wymysł KK...widocznie Papież uznał, że z jednego wymysłu trzeba zrezygnować...może jest to bardziej opłacalne.
Czy Ty wogóle wiesz co w tej chwili mówisz?! Jaki wymysł Kościoła Katolickiego?! Już ÂŻydzi przed 5000 tys. lat uznawali niebo, piekło, czyściec. Masz tak mało wiadomości a wojujesz jak niedźwiedź - jesteś poprostu HERETYKIEM! Obalasz całą strukturę mojej wiary. To tak samo jak byś powiedział Jezus nie zmartwych wstał, tylko dla beki zasnął na Krzyżu potem sie obudził w grobie i przetelepotrował się. Jak powiedziałem mnie nie bawią takie gadane. Jeżeli nie wierzysz to nie mów, iż moja wiara to jest wymysł. Okaże się to dopoiero po naszej śmierci. Wtedy przypomnij sobie moje słowa panie Maurycy.
Cytuj
Nieochrzczone dziecko nie jest katolikiem w ogóle nie należy do żadnej religii więc czemu nie wmówić ludziom , iż po śmierci idzie ono do katolickiego nieba...
Kiedy rodzina jest katolicka, rodzi się dziedzko martwe wtedy nawet osoba świecka może ochrzcić to niemowlę. Bóg jest jeden, jestem przekonany, że nasza wiara jest słuszna, a nie jakiś tam Islam. Jezus daje szanse każdemu, nawet takim heretykom jak IsentoR, Thoro lub RideR, aby mieli czas na nawrócenie. Tylko nie zdziwcie się jak staniecie przed sądem ostatecznym a wtedy nie będzie odwrotu, dlatego teraz was upominam!



Pozdraiwam,
Sir William
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2006, 11:28:38 wysłana przez Sir_William »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #74 dnia: 17 Listopad 2006, 16:31:02 »
Cytat: Sir_William
Poruszyła mnie kwestia naszego Admina - "[...]Nie ma żadnego nieba, piekła ani czyśćca [...]". Jeżeli nie wierzysz to siedź poprostu cicho. Wieżdżasz ludziom na wiare np. mnie. Powarznie mnie zdenerwowałeś swoimi głupimi słowami. Założę się, że w trudnych sytuacjach także nie świadomie wołasz: O Boże!, Jezu, co tutaj się stało?. Miałeś u mnie pewnien autorytet, który teraz prysł jak czar.
Jak nie wierzę to po prostu mam siedzieć cicho tak ? Ale osoby głoszące brednie religijne mogą sobie o tym otwarcie mówić ? To jaki w tym wszystkim sens, pierwszy lepszy "sekciarz" może głosić swoją prawdę religijną a ja nie mogę wypowiedzieć się o tym, że nie uznaje wymysłów KK...eh.
Poza tym podobno żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do swoich przekonań...również tych religijnych.
Nie wołam...



Cytat: Sir_William
Jaki wymysł Kościoła Katolickiego?! Już ÂŻydzi przed 5000 tys. lat uznawali niebo, piekło, czyściec. Masz tak mało wiadomości a wojujesz jak niedźwiedź - jesteś poprostu HERETYKIEM! Obalasz całą strukturę mojej wiary. To tak samo jak byś powiedział Jezus nie zmartwych wstał, tylko dla beki zasnął na Krzyżu potem sie obudził w grobie i przetelepotrował się. Jak powiedziałem mnie nie bawią takie gadane. Jeżeli nie wierzysz to nie mów, iż moja wiara to jest wymysł.
Jesteś tego pewien takie rzeczy ustalono nie tak dawno temu [tylko kilka tysięcy]...poza tym przestudiuj bliżej swoje "święte księgi" może zauważysz w nich jedną istotną rzecz...opierają się na wcześniej opisanych mitach itp. rzeczach co za tym idzie "fakty" w nich zawarte mijają się grubo z prawdą...mówiłem o starym testamencie.
Skoro uważasz mnie za heretyka a swoją religię za jedyną słuszną to może spalisz mnie na stosie tak jak to robili twoi miłosierni "bracia" kilkaset lat temu ?

Ciekawi mnie jedno skoro bóg jest miłosierny i wybacza za wszelkie grzech to dlaczego karze ludzi skazując ich na piekło ? Jak widać jedno mija się z drugim.




Cytat: Sir_William
Bóg jest jeden, jestem przekonany, że nasza wiara jest słuszna, a nie jakiś tam Islam. Jezus daje szanse każdemu, nawet takim heretykom jak IsentoR, Thoro lub RideR, aby mieli czas na nawrócenie.
0 tolerancji jak każdy katolik...aha RideR to umiłowany w bogu chrześcijanin więc tymi słowami na pewno uraziłeś jego uczucia religijne.

Skąd możesz to wiedzieć ? Na czym opierasz swoje argumenty ? I jak postrzegasz swojego jedynego i prawdziwego boga ?



Cytat: Sir_William
Miałeś u mnie pewnien autorytet, który teraz prysł jak czar.
Oceniasz ludzi po tym w co wierzą...powodzenia w dalszym życiu z takimi poglądami.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2006, 16:38:14 wysłana przez IsentoR »

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #75 dnia: 17 Listopad 2006, 18:15:35 »
Jeżeli mam być z wami szczery to też nie za bardzo wieżę w Boga. Chodzę do kościoła gdyż jest to przymus wyższy ( zbieranie podpisów do bierzmowania ) Bóg nie istnieje gdyż nie ma na to NAJMNIEJSZYCH dowodów, Człowiek wymyślił Boga gdyż boi się śmierci i uważa, że będzie mu łatwiej znieść to jeśli sobie wmówi, że tam gdzieś daleko jest inny lepszy świat. A prawda jest niestety bolesna. Jak ktoś umiera to chowają go do piachu ( ewentualnie kremacja ) i zżerają go robaki.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #76 dnia: 17 Listopad 2006, 19:13:35 »
LoL nieźle...

Cytuj
Jeżeli nie wierzysz to siedź poprostu cicho. Wieżdżasz ludziom na wiare np. mnie. Powarznie mnie zdenerwowałeś swoimi głupimi słowami.

Cóż, niemasz prawa nazwać jego słowa głupimi, a jeżeli tak sądzisz, zostaw to dla siebie i wyciągnij wnioski.
Dlaczego ma siedzieć cicho? Ma prawo do własnego zdania i wierzeń, pamiętaj że Bóg dał wolną wolę  

Cytuj
Czy Ty wogóle wiesz co w tej chwili mówisz?! Jaki wymysł Kościoła Katolickiego?! Już ÂŻydzi przed 5000 tys. lat uznawali niebo, piekło, czyściec.

Mała korekta : u ÂŻydów niema czegoś takiego jak Czyściec i nigdy go nie było. Aczkolwiek, w pisamch króla Salomona, jest wzmianka o ogniu czyszczącym po śmierci.

Cytuj
Masz tak mało wiadomości a wojujesz jak niedźwiedź - jesteś poprostu HERETYKIEM!

Nazwał bym go niewierzącym, a wiadomości to zazwyczaj nie wierzący mają więcej od wierzących - z gruntu rzeczy sporo wziętych z nikąd, z kątowni.

Cytuj
Bóg jest jeden, jestem przekonany, że nasza wiara jest słuszna, a nie jakiś tam Islam.

LOL , tutaj to wprost n/c. Islam też wieży w jednego Boga, Allach - oznacza Bóg;]. Jezusa uznają za proroka. Religia jak najbardziej słuszna, bogata w modlitwy i moc głębi ducha. Proszę tutaj nie wymieniać terrorytsów czy innych fanatyków - oni pochodzą z sekt islamskich.

Cytuj
Tylko nie zdziwcie się jak staniecie przed sądem ostatecznym a wtedy nie będzie odwrotu, dlatego teraz was upominam!

Dobrze że upominasz, ale nie w taki sposób. Tylko twoje czyny będą świadczyć o twojej wartości moralnej i duchowej.

Cytuj
Ciekawi mnie jedno skoro bóg jest miłosierny i wybacza za wszelkie grzech to dlaczego karze ludzi skazując ich na piekło ?

Bo umarli będąc w stanie grzechów śmiertelnych typu zatajona spowiedź, nienawiść do bliźniego, nieuregulowane sprawy, mordowanie ? Bóg wybacza grzechy, tylko wtedy kiedy człowiek okaże skruchę i żal.

Cytuj
0 tolerancji jak każdy katolik.

Nie każdy....nie każdy....  

Cytuj
Bóg nie istnieje gdyż nie ma na to NAJMNIEJSZYCH dowodów

Dla wierzących są - cuda, wizje, etc.

Cytuj
Człowiek wymyślił Boga gdyż boi się śmierci i uważa, że będzie mu łatwiej znieść to jeśli sobie wmówi, że tam gdzieś daleko jest inny lepszy świat.

No comment...zanim zaczne sie smiać, chętnie sie dowiem na jakiej teori opierasz swoje zdanie.

Cytuj
A prawda jest niestety bolesna. Jak ktoś umiera to chowają go do piachu ( ewentualnie kremacja ) i zżerają go robaki.

Prawda jest bolesna? to juz umarłeś że wiesz co jest po śmierci? Kolejne rotfl...









Thoro

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Listopad 2006, 18:43:15 »
Cytuj
Miałeś u mnie pewnien autorytet, który teraz prysł jak czar.

Tak, miło jest kogoś oceniać przez pryzmat osobistych poglądów religijnych. Radzę zerwać znajomości, ze wszystkimi ateistami oraz osobami odrzucającymi Twój kościół. Czemu, bo przecież oni wg. Ciebie odrzucili jedyną słuszną wiarę - Katolicyzm.

Cytuj
Jeżeli nie wierzysz to siedź poprostu cicho. Wieżdżasz ludziom na wiare np. mnie. Powarznie mnie zdenerwowałeś swoimi głupimi słowami.

Mnie również denerwują wszelkiego rodzaju ostrzeżenia, pod groźbą "Sądu Ostatecznego".


Cóż, ja kończę bo kto by chciał słuchać "heretyków" takich jak między innymi ja  .

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Listopad 2006, 20:18:44 »
Cytuj
Jeżeli nie wierzysz to siedź poprostu cicho. Wieżdżasz ludziom na wiare np. mnie. Powarznie mnie zdenerwowałeś swoimi głupimi słowami. Założę się, że w trudnych sytuacjach także nie świadomie wołasz: O Boże!, Jezu, co tutaj się stało?. Miałeś u mnie pewnien autorytet, który teraz prysł jak czar.

Równie dobrze mógłbym napisać, że jeśli wierzysz, to siedź po prostu cicho, nie masz prawa do wypowiedzi. Zastanów się tylko, do czego prowadzi takie zachowanie. Polska jest na szczęście państwem, w którym istnieje jakiekolwiek prawo (słabe, ale istnieje). Jakbyś nie wiedział, to każdy obywatel ma możliwość posiadania własnych poglądów, również w sprawach religijnych. Podsumowując... w tej sprawie nie możesz nikomu, niczego zabronić.
Poza tym ja również czasami wołam "O Boże!", więc Twoim zdaniem automatycznie czyni mnie to katolikiem?  

Cytuj
jesteś poprostu HERETYKIEM! Obalasz całą strukturę mojej wiary.

O KU**A! Teraz to Ty mnie całkowicie "obaliłeś".
Jeśli uważasz, że da się niszczyć strukturę chrześcijaństwa takimi wypowiedziami, to Twoja wiara jest na poziomie zerowym. I radzę zapoznać się ze znaczeniem słowa "heretyk".

Cytuj
Tylko nie zdziwcie się jak staniecie przed sądem ostatecznym a wtedy nie będzie odwrotu, dlatego teraz was upominam!

   Po prostu zgon. Mówił Ci już ktoś, że nadawałbyś się na prawdziwego księdza? Podobno mają wolny etat w radiu Ma ryja. Taka prosta praca, która polega na potwierdzeniu przelewów pieniężnych, od koffanych słuchaczy. Polecam...

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Listopad 2006, 20:26:53 »
Ja zaproponuję zamknąć ten temat gdyż on do nikąd nas nie prowadzi a tylko się kłócimy. Każdy ma swoje poglądy i nie chce z nich rezygnować. Człowiek, który wierzy w Boga tak bardzo, że jest gotów obrażać inne religie jest dla mnie po prostu śmieszny. Każdy z nas może wierzyć w co chce i kiedy chce a próbowanie komuś wmusić wiarę na nic się nie zda, gdyż taka osoba tylko bardziej się zapiera. Każdy uważa, że ma rację i nie przyjmuje innych racji nawet jeśli podważają jego własne poglądy.

Ten temat po to właśnie powstał i zostanie otwarty po wsze czasy...
- IsentoR
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2006, 20:28:24 wysłana przez IsentoR »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Listopad 2006, 20:26:53 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything