Autor Wątek: Seria Europa Universalis  (Przeczytany 2492 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Seria Europa Universalis
« dnia: 09 Marzec 2007, 20:09:54 »
Co sądzicie o tej wspaniałej grze?

Dla mnie jest ona najlepszą grą strategiczną oraz historyczną. Grywalność tej gry jest przeogromna nie raz zdarzały takie sytuację, że siadało się na "5 minut" a się kończyło o 1 w nocy.
Zaletą tej gry jest tak, że długość scenariuszy, których jest mało, ale za to są strasznie rozbudowane a każdy można przejść na ok. 3 lub więcej sposobów. Moim ulubionym państwem jest Francja, ale nie, dlatego że jest potężna, ale dlatego że bardzo przyjemnie mi się nią gra.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2007, 14:31:03 wysłana przez Trivet »

Offline Legolas

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Seria Europa Universalis
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marzec 2007, 20:33:09 »
Zależy o której mówisz części chyba że o wszystkich jakie wyszły. Osobiście grałem w Europę Universalis 1 oraz II Wojne ÂŚwiatową obie części są super, w obu używałem prawie wszelkich kodów     ale mniejsza o to. Bardzo fajnie sie gra w EU ponieważ można ewentualnie zmienić bieg historii lub w ogóle ją lepiej poznać. Muzyka bardzo mi sie podoba w EU II Wojna ÂŚwiatowa. Strategia to jest ale osobiście nie prowadzisz wojsk do walki i to nawet dobrze ale i źle. Ja osobiście w II WÂŚ podbiłem Niemcami Wielką Brytanię     . W grze jest fajna grafika , ale i muzyka zasługuje na pochwały. I w ogóle jest super. :D W EU 1 grałem tylko Polską jestem patriotą :D:D. Polska w EU 1 jest bardzo duża i fajnie sie nią gra.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2007, 20:34:19 wysłana przez Neo The One »

Forum Tawerny Gothic

Seria Europa Universalis
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marzec 2007, 20:33:09 »

Offline Adanos7

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złote Wrota Team
Seria Europa Universalis
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwiec 2007, 14:42:40 »
Ja grałem w EU 1,2, Mroczne Wieki, Dwa trony i II Wojna Światowa. W Mrocznych Wiekach i Dwóch tronach nie podobała mi się grafika i krótko w nie grałem. W II Wojnę Światową grałem przez jakiś czas, ale niestety nie da się dobrze przygotować Polski (ja od dawna nie gram z kodami  ), a i tak wolę średniowieczne klimaty.
EU 1 była pierwszą grą z serii w jaką grałem i bardzo mi się spodobała (zawsze lubiłem czytać o wojnach itp.,itd.). Najbardziej ze wszystkich podobała mi się druga część, ponieważ była bardziej rozbudowana od jedynki. A jeśli o chodzi o trzecią część na razie mam demo.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2007, 14:43:15 wysłana przez Adanos7 »

Offline Czesiu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 4
Seria Europa Universalis
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwiec 2007, 13:47:48 »
Moim zdaniem najlepsze były dwie pierwsze części. Pierwsza częśc była osadzona w dobrym czasie. Właśnie ten wiek najbardziej przypadł mi do gustu z tych przed nowożytnych. Grafika jak na tamte czasy była też niczego sobie, kolorowe domki etc. W EU2 oczywiście grafika została ulepszona. Twórcy wprowadzili wiele udoskonaleń i nowych rozwiązań. Bardzo mi się to spodobało. Również bitwy, mimo że są takie same stały się bardziej widowiskowe. Co do trzeciej części, nie spodobało mi się to, że grafika została zmieniona. Nie lubię takiej, jaką ta gra prezentuje. Jedyne to co mi się w niej podoba to to, że interfejs jest bardzo dobrze rozbudowany. Ogólnie rzecz biorąc cała seria stoi na dobrym poziomie.

Co do II wojny światowej, Mrocznych wiekach etc. to nie grałem, więc nie będę ich oceniał...  

Offline quintarus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Seria Europa Universalis
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2007, 11:31:34 »
EU to jedna z moich ulubionych gier. Niestety grałem tylko w 1, 2 i Mroczne Wieki (czekam aż 3 potanieje :)). Najbardziej podoba mi sie to ze można wpłynąć na bieg historii. Zawsze grałem Polska i podbijałem wszystko wkoło co sie da :P. Gra rzeczywiście wciąga i mogę spedzic przed nią wiele godzin. Polecam wszystkim choć na pewno nie wszystkim sie spodoba bo jest dość specyficzna.

Forum Tawerny Gothic

Seria Europa Universalis
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2007, 11:31:34 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top