Autor Wątek: GoMan i zagadnienia związane z teksturami  (Przeczytany 27263 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bovver

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« dnia: 09 Marzec 2007, 18:25:58 »
Cześć , nie wiem czy pisze w dobrym dziale i temacie, ale napisałem tutorial do programu GoMan, profesionalistą nie jestem, ale łatwo się po nim przemieszczam.
Więc zacznijmy od tego iż GoMan służy do podmieniania , zmieniania textur z Gothic'a , wyciąganiem textur, wyciągniem muzyki z gry. Ten prosty tutorial pokaże wam jak zmienić np : mapę Górniczej Doliny ( Koloni ).


1[a href=\"http://www.fotosik.pl\" target=\"_blank\"]  
PS : Chcę żebyście wiedzieli że to jest mój pierwszy tutorial napisany właśnie na tym forum. Wszelakie poprawki można pisać na PW lub gg : 6258978 .

Thoro

  • Gość
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2007, 18:34:56 »
Tutorial oglądełem pobieżnie. Mógłbyś jeszcze opisać funkcję import/export implikowanie nowych textur oraz poprawne paramtery, noi podmienianie tekstur z zapisaniem stanu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2007, 18:34:56 »

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwiec 2007, 22:38:05 »
Może istnieje coś takiego. Więc jeżeli by ktoś był uprzejmy zrobić małą zmainę gry w G2 chodziło by mi w jaki sposób zmienić kolor czerwony na niebieski w stroju dla nowicjuszy. Po napisaniu odpowiedzi temat można zamknąć.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2009, 12:55:37 wysłana przez Arthas »

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwiec 2007, 23:11:12 »
Bardzo łatwo możesz sam to zrobić programem GoMan. Tylko podmieniasz tekstury. Tutaj masz tutka jak to się dokladnie robi.
Aha, GoMan - Download
A jakbyś nie miał programów do przeróbki, to na szybko (pzdr. dla Thora;) jestem w stanie zaoferować coś takiego: klik.

« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2009, 11:15:08 wysłana przez Serailo »

Offline bartekturek1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2007, 17:25:29 »
Przyblizcie mi jak edytowac zbroje w GoManie.Z góry THX

Pozdro all

Offline dekster17

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2008, 09:04:04 »
Jak zrobić półprzezroczystość:

Wybieramy sobie jakąś teksturkę (ja wybrałem MAP_NEWCAMP-C.TEX) i robimy tak:



Potem zaznaczamy jakiś obszar:



A następnie klikamy guziki w podanej kolejności:



Im bardziej przesuniemy w lewo, tym bardziej dany obszar będzie przezroczysty, a im bardziej w prawo, tym bardziej obszar będzie widoczny.

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2008, 18:49:06 »
dzięki, na pewno pomoże w moim nowym projekcie takim MINI modzie ;]  Ale go wystawiać nie będę bo na 100% będzie zabugowany jak na 1 projekt ;]

Offline bartekturek1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Styczeń 2008, 15:47:17 »
Więc mam sprawe bardzo ważną.Mam zamiar wziąść się za robienie moda,lecz nie mogę przerabiać zbroi ;/
Chodzi mi o to żeby ktoś mi to zrobił,a potem wysłał.Ja mu powiem co i jak a on to bedzie tworzył :D.Sam bym zrobił ale poprostu mi nie hcce,a nie chce mi się mówić na czym polega problem ;p.Wiec chetni na PW albo w Temacie niech pisza ;)

Pzdrawiam :)

EDIT

zeby dodawac NPC z programu GOTHIC NPC Maker,potrzbeny jest spacer?i Gdzie spacera trzeba wyładować?I gdize wyładowac GMDK ?
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2008, 16:18:14 wysłana przez bartekturek1 »

Offline Thausael

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Luty 2008, 11:46:18 »
Widzę że nikomu nawet się nie chce na to odpisać. W sumie to nic dziwnego, człowieku GoMan to najprostszy program w całym moddingu a samo podmienianie textur to dziecinada. To że ty tego nie potrafisz może świadczyć tylko o dwóch rzeczach, albo nie chce ci się poszukać i przeczytać poradników których na necie jest multum, albo po prostu jesteś wyjątkowo antyzdolny. W jednym i drugim przypadku nie tworzysz dobrego współpracownika, idź i ucz się synu. Podejdź to tego ambitniej, a nie licz na to że inni zrobią coś za ciebie.

Offline bartekturek1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Luty 2008, 14:13:25 »
Czytanie ze zrozumieniem.Czytałeś posta do końca?Ja iwem jak.Tylko że się umnie nie da.Kolega mi tłumaczył a ja robiłem wszystko co kazał pokolei.Włączam GoMana zapisuje.Chce zmienic program odtwarzający czy jakoś tak.I bum!Nie mam rozwijanej listy.Jak zapisuje tak jak jest na początku, i chce go przerabiać pisze że jest to "Nieznany Plik".Więc ja umiem,chciałbym,ale się nie da! Nie moja wina.I na przyszłość.Czytaj całe posty, a jak nie rozumiesz za pierwszym razem,przeczytaj go klika razy a nie -_-
I wtedy mi się akurat spieszylo i napislaem ze nie będę pisal naczym polega bład.Z tamtym ze mi nie chce własnie chodizlo mi o to ze nie chce się zapisac dobrze itd.

pozdro
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2008, 14:14:52 wysłana przez bartekturek1 »

Offline Vertex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • everybody lies
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Luty 2008, 22:06:24 »
Cytat: bartekturek1
Więc mam sprawe bardzo ważną.Mam zamiar wziąść się za robienie moda,lecz nie mogę przerabiać zbroi ;/
Chodzi mi o to żeby ktoś mi to zrobił,a potem wysłał.Ja mu powiem co i jak a on to bedzie tworzył :D.Sam bym zrobił ale poprostu mi nie hcce,a nie chce mi się mówić na czym polega problem ;p.Wiec chetni na PW albo w Temacie niech pisza ;)

Pzdrawiam :)

EDIT

zeby dodawac NPC z programu GOTHIC NPC Maker,potrzbeny jest spacer?i Gdzie spacera trzeba wyładować?I gdize wyładowac GMDK ?

Hm nie wiem dokladnie na czym ten twoj błąd polega, wystarczylo by przeczytac dokladnie tutek o tym np. z The Modders i bys wiedzial i by się obyło bez zadnych blędów. Moze źle zrozumialem ale chodzi ci o to zeby ktos za ciebie robil całą texture tak? jeśli tak to jest zalosne poprostu zeby ktos za ciebie robil a ty mu mowisz jak ma to wyglądac nie sądzisz?  Â 

Offline bartekturek1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Luty 2008, 10:36:25 »
to nie tak ;p to mialo by byc przerabianie starych.Moj blad polega na tym ze.. ahhh za duzo gadania nie mogę go wlozyc do GIMPA.Pisze zenieznany typ pliku.Nie chodzi mi o cała teksture.Chodiz o przerobki :P
Mowilem juz chyba ze bym sam robil ale poprostu GIMP nie chce mi odtworzyc pliku ze zbroja ;( nie moja wina.

Offline Vertex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • everybody lies
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Luty 2008, 15:34:13 »
Cytat: bartekturek1
to nie tak ;p to mialo by byc przerabianie starych.Moj blad polega na tym ze.. ahhh za duzo gadania nie mogę go wlozyc do GIMPA.Pisze zenieznany typ pliku.Nie chodzi mi o cała teksture.Chodiz o przerobki :P
Mowilem juz chyba ze bym sam robil ale poprostu GIMP nie chce mi odtworzyc pliku ze zbroja ;( nie moja wina.

   A przy wyciaganiu textury jak dajesz gdzie to ma ci wypakowac zmieniles format 
z bodajze TEX na taki ktory by czytal gimp? dajmy na to jpg?

Offline Insert

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Kwiecień 2008, 15:49:57 »
A jak można texturowac zbroje na przyklad straznika?


Offline Insert

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Kwiecień 2008, 19:11:26 »
A gdzie jest folder z zbrojami miles system?

Offline ÂŚpiący ÂŚniący

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój tysiącletni sen się jeszcze nie zakończył :)
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Czerwiec 2008, 21:11:18 »
Witam Wszystkich!

Jest to mój pierwszy temat, wiec poroszę go (choc troszeczke) uszanowac (tzn. nie wstawiac wulgaryzmów, nie obrażac tego tematu oraz mnie, itp.)

Poszukuję pomocy przy GoManie, a przynajmniej wiedzy o modyfikowaniu zbroi i mieczy oraz startscreenów i menu.

Oto przykład tego, co chcę zrobic:


 

« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2008, 18:40:04 wysłana przez ÂŚpiący ÂŚniący »


Offline ÂŚpiący ÂŚniący

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój tysiącletni sen się jeszcze nie zakończył :)
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Czerwiec 2008, 15:59:09 »
Dzięki! Zaraz to sprawdzę! Teraz mam u ciebie dług. Jak mogę ci się odwdzięczyc?

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Lipiec 2008, 18:56:41 »
Witam, mam problem odnośnie GoMana. Jak załaduje "textures.vdf" to mam zaznaczyć "_COMPILED". Problem polega na tym, że tam nie widzę niczego takiego (_COMPILED). Proszę o pomoc. Dla ułatwienia dodam dwie fotki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/675068fe14d71375.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74f14900e86cfcba.html

EDIT:
Problem już rozwiązany, można usunąć temat.

« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2008, 09:31:18 wysłana przez Domandxd »

Offline DartZenek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na avatarku scyzoryk z Biedronki za jedyne 0,001gr
Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Lipiec 2008, 10:51:42 »
Witam. Mam zamiar zrobić do Gothic`a 1 własną zbroję. PODMIENIAÆ umiem, ale nie umiem DODAWAÆ nowych tekstur. I teraz pojawia się pytanko, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się dodaje nowe teksturki. Chciałbym te zroje w grze aktywować kodami.


HALO! Czy ktoś mi pomoże?

HELLOW :(


PROSZÊ O POMOC.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2008, 18:06:09 wysłana przez DartZenek »

Forum Tawerny Gothic

Odp: GoMan i zagadnienia związane z teksturami
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Lipiec 2008, 10:51:42 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top