Autor Wątek: Komunizm  (Przeczytany 54657 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Komunizm
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Sierpień 2007, 18:24:08 »
Cytuj
Tylko że nie o to w tym temacie chodzi... Jest do tych dyskusji temat oddzielny...
Jest to temat do dyskusji o komuniźmie mój drogi a o o nim za bardzo się nie rozpisujesz... Wychwalasz tylko pare jego zalet i pokazujesz nam kim jest Stalin i co robił... Moja siostra już może uderzac lepszymi argumantami i jak chcesz kiedyś do kompa moge ją sprowadzić  
Cytuj
Dziwna odpowiedź....
Bo nie skumałem o co chodziło Ci w tamtym zdaniu  Nie miałem co napisać więc co tam! Dam mu buzi może mu sie humorek polepszy :*
Cytuj
Ciągle podaję takowe argumenty za tym, ze ten ustrój jest najlepszy... Tylko na to, że ty jesteś na nie ślepy nie mam wpływu.....
Jeśli tych argumentów nie widze to znaczy, że są one tak denne, że nie warto poświecać im choćby chwili na osobiste refleksje...

Z wyrazami szacunku...

EDIT: Uważam też, że nie powinniśmy dalej ciągnąć tej debaty bo jest ona bezcelowa. Gadaj o komuniźmie a nie o tym, że Cie nie kumam itd. itp
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2007, 18:25:28 wysłana przez Riddle. »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Sierpień 2007, 19:22:36 »
Skoro chcesz... Jednak to chyba nie ja zacząłem, ale ty dawno dawno temu w tym temaciku zacząłeś od przeklęstw ;]

Moja wizja Komunizmu... (Komunizm Kozłowowski)

Komunizm musi zostać wprowadzony na całym świecie poprzez rewolucję uciskanych robotników (pracowników), gdyż nie moze istnieć ten system obok kapitalizmu, gdyż wtedy prędzej czy później upadnie.
Wszyscy ludzie są równi materialnie. Tj. nikt nie posiada prywatnej firmy, przedsiębiorstwa etc., gdyż to prowadzi do żądży biedniejszych, żeby mieć więcej od właścicieli firm, a takze do tego, ze właściciele firm pragną mieć jeszcze więcej i wyzyskują tych biedniejszych.
"Nadwyżka w jednym miejscu zastąpi niedobór w drugim". - Nadwyżka  np. z wydobycia węgla w jednym rejonie będzie rozdysponowywana do rejonów, gdzie węgla nie ma.
Robotników każdego kraju reprezentuje Partia Komunistyczna, która kieruje tego kraju przemysłem. Wszystkie Partie Komunistyczne krajów są zrzeszone w jednej wielkiej ogólnoświatowej Partii Komunistycznej.
Religia nie jest przeszkodą do równości materialnej, więc istnieje wolność wyznania.

Mam nadzieję, że starczy... Jakieś pytania, to proszę zadawać... Tylko kulturalnie... Ja też się postaram..


PS: Za całuska dziękuję, towarzyszu Riddle, ale nie skorzystam raczej.

Forum Tawerny Gothic

Komunizm
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Sierpień 2007, 19:22:36 »

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Komunizm
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Sierpień 2007, 19:38:05 »
Cytuj
Skoro chcesz... Jednak to chyba nie ja zacząłem, ale ty dawno dawno temu w tym temaciku zacząłeś od przeklęstw ;]

Moja wizja Komunizmu... (Komunizm Kozłowowski)

Komunizm musi zostać wprowadzony na całym świecie poprzez rewolucję uciskanych robotników (pracowników), gdyż nie moze istnieć ten system obok kapitalizmu, gdyż wtedy prędzej czy później upadnie.
Wszyscy ludzie są równi materialnie. Tj. nikt nie posiada prywatnej firmy, przedsiębiorstwa etc., gdyż to prowadzi do żądży biedniejszych, żeby mieć więcej od właścicieli firm, a takze do tego, ze właściciele firm pragną mieć jeszcze więcej i wyzyskują tych biedniejszych.
"Nadwyżka w jednym miejscu zastąpi niedobór w drugim". - Nadwyżka np. z wydobycia węgla w jednym rejonie będzie rozdysponowywana do rejonów, gdzie węgla nie ma.
Robotników każdego kraju reprezentuje Partia Komunistyczna, która kieruje tego kraju przemysłem. Wszystkie Partie Komunistyczne krajów są zrzeszone w jednej wielkiej ogólnoświatowej Partii Komunistycznej.
Religia nie jest przeszkodą do równości materialnej, więc istnieje wolność wyznania.

No!

Ten komunizm który tutaj określiłeś ma charakter bardziej utupijny i tak jak każda utopia jest on nierealny. Równość, tolerancja i wolność wyznania występuje również i w anarchii którą tak bardzo tępisz i która jest tak samo nierealna ja Twoja wizja "komunizmu". Więc jak już wspomniałem to co tutaj opisałeś lekko odbiega od ustroju, o którym ta debata powinna sie odbywać, a wchodzi w utopie. Jedyne do czego tutaj moge się przyczepić to do tych uciskanych robotników. W Polsce teraz robotnik na budowie dostaje od 7 do 10 złotych za godzine(a może nawet i więcej) To naprawde nie jest źle i sądze iż żadnych robotników uciskanych nie ma. (Chyba, że Chinole, ale to juz oni perfidnie dają się sami robić w jajo). Na budowach jest naprawde niezła kasa. Jeśli jakiś robotnik jest niezadowolony z pieniędzy które otrzymuje może przecież znaleźć inną prace bądź wrócić do nauki.
Wniosek: To o czym Ty tutaj napisałeś to utopia(a nie komunizm) która nigdy nie będzie istnieć(tak samo jak anarchia, peace&love itp). Tak więc potwierdz to moją teze która mówi o tym, że o komuniźmie wiesz tyle co ja o nowych lakierach do paznokci które dostała moja siostra - mało. (I nie chce tutaj zaczynać kolejnej kłótni).

Z wyrazami szacunku...

EDIT:
Cytuj
Nie wiem po co się kłócicie. Nigdy nie było, nie ma i nie będzie idealnego ustroju. Kiedyś ktoś powiedział: "Demokracja nie jest najlepszym ustrojem, ale nikt lepszego nie wymyślił"(mam nadzieję, że dobrze zacytowałem). Wszystko ma swoje wady i zalety, każdy ustrój je ma. W sumie do wyboru do koloru ... zależy od sytuacji ...
I tym pięknym akcentem ja juz kończe swoją dyskusje w tym temacie bo za dużo nerwów traci się na ludzi pokroju Pana Kozłowa którzy walczą o coś czego sami nie znają i nie rozumieją.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2007, 19:52:39 wysłana przez Riddle. »

Offline Adanos7

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złote Wrota Team
Komunizm
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Sierpień 2007, 19:48:40 »
Cytuj
Popatrzcie na Chiny:tam prawie nie ma bezrobocia,wszystko jest robione w Chinach
Tak, jak w Polsce kiedyś. W zakładach pracy zamiast pracować można się było przespać...

Nie wiem po co się kłócicie. Nigdy nie było, nie ma i nie będzie idealnego ustroju. Kiedyś ktoś powiedział: "Demokracja nie jest najlepszym ustrojem, ale nikt lepszego nie wymyślił"(mam nadzieję, że dobrze zacytowałem). Wszystko ma swoje wady i zalety, każdy ustrój je ma. W sumie do wyboru do koloru ... zależy od sytuacji ...
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2007, 19:49:36 wysłana przez Adanos7 »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Sierpień 2007, 19:52:12 »
Cytuj
Wniosek: To o czym Ty tutaj napisałeś to utopia(a nie komunizm) która nigdy nie będzie istnieć(tak samo jak anarchia, peace&love itp). Tak więc potwierdz to moją teze która mówi o tym, że o komuniźmie wiesz tyle co ja o nowych lakierach do paznokci które dostała moja siostra - mało. (I nie chce tutaj zaczynać kolejnej kłótni).
To według mnie nie jest utopia... A utopią jest właśnie anarchizm... W komunizmie, który opisuję (który bym sobie tak widział, bo twierdzę, że ten który był, był zły... I wiem o jego historii raczej dużo...) jest władza partii, a w anarchizmie nie znajdziesz tego...

Cytuj
Więc jak już wspomniałem to co tutaj opisałeś lekko odbiega od ustroju, o którym ta debata powinna sie odbywać, a wchodzi w utopie.
Hmmm przyznać się muszę wszystkim do czegoś. Kiedy zakładałem ten temat byłem zaczarowany komunizmem, choć tak naprawdę niewiele o nim wiedziałem (Tak jak pan Aretofe - bez urazy). Dopiero potem zacząłem poznawać komunizm ten Leninowski i ten Marksistowski, a także Stalinowski itd... I moje wszystkie przemyślenia znalazły wyraz w poprzednim poście. Oczywiście napisane pobieżnie i skrótowo.

Robotnik, to nie tylko pracownik budowy, panie Riddle. Nazwą "Robotnik" mienię wszystkich pracowników.

(Dobra, to już jakiś wstęp do spokojnej dyskusji ;])

Offline MrCzarnymen

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Wrzesień 2007, 21:04:26 »
Komunizm marksistowski był jedynie marną ideologią o nic nie podpartą, snuciu o wspaniałej Utopii gdzie wszyscy są równi, to były bezsensowne pierdoły wciskane ludziom, przez panów takich jak Marks i Engels niektórzy przystosowali ideologię do swoich potrzeb. Marksa ideologia była ewolucyjna, ulepszaniem społeczeństwa a Leninowska rewolucyjną, nic nie wprowadzającym jarzmem ucisku na bezbronnych obywateli Rosji. Przez rewolucję zginęło mnóstwo ludzi, nie tylko niektórzy z wiernych żołnierzy cara ale również obywatele na których niby Leninowi najbardziej zależało. Ludzie którzy choćby przez przypadek wpadli na ulicy na jakiegoś ważniejszego urzędnika mogli zostać eksterminowani (przeczytaj utwór A.Czechowa "ÂŚmierć Urzędnika") dowiesz się może jak ludzie się bali w ogóle żyć, z każdym dniem starali się jak mogli o najmniejsze racje żywności. Teraz powiem co nieco o Stalinie i o liczbach (odwołuje do książki "Utopia u Władzy") 30 tysięcy zabitych własnych oficerów spośród 152 głównych członków partii przeżyło dwóch od Stalina po Gorbaczowa każdy uczestniczył w czystkach, od 7 do 15 milionów zmarłych ukraińców, z powodu głodu(liczby nie są znane dokładnie ponieważ wszelkie spisy ludności zostały spalone) 20 tysięcy zabitych polskich oficerów oraz członków polskiej inteligencji na kresach. Przez wymordowanie rosyjskich oficerów rosyjskie wojska musiały się cofać.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #66 dnia: 18 Wrzesień 2007, 22:49:42 »
Cytuj
Marksa ideologia była ewolucyjna, ulepszaniem społeczeństwa a Leninowska rewolucyjną,
To teoria Marksa była rewolucyjną, a Lenin, był marksistą. Urzeczywistnił on idee Marksa. Poczytaj trochę o Marksizmie, potem mów, jaką on jest ideologią.

Cytuj
Ludzie którzy choćby przez przypadek wpadli na ulicy na jakiegoś ważniejszego urzędnika mogli zostać eksterminowani (przeczytaj utwór A.Czechowa "ÂŚmierć Urzędnika")
Człowieku! Czytałem wiele utworów A. Czechowa, w tym wspomnianą "ÂŚmierć urzędnika", która wybacz, ale traktuje o czasach carskich, a nie komunistycznych! (każde opracowanie ci to powie)

Cytuj
od 7 do 15 milionów zmarłych ukraińców, z powodu głodu
Około 8 mln jeśli chodzi o ścisłość. A oczywiście nieurodzaj i susza to zasługa komunistów.... Zastanów się...

Cytuj
30 tysięcy zabitych własnych oficerów spośród 152 głównych członków partii przeżyło dwóch od Stalina po Gorbaczowa każdy uczestniczył w czystkach
Aby zapobiegać kontrrewolucji, karierowiczostwu i chęci bogactwa trzeba było usunąć to ścierwo.

Cytuj
Przez wymordowanie rosyjskich oficerów rosyjskie wojska musiały się cofać.
PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
Może chciałbyś zauwazyć, ze Niemcy napadli na ZSRR w roku 1941, a groby odkryli w 1943. Rzeczywiście musieli spieprzać, gdzie pieprz rośnie... Uciekali, bo Niemcy zaatakowali niespodziewanie i nie ZSRR nie był przygotowany na obronę.

I tak choćbyś nie wiem co napisał w następnym poście, to i tak ta rozmowa nie ma sensu...

Respev

  • Gość
Komunizm
« Odpowiedź #67 dnia: 19 Wrzesień 2007, 10:46:02 »
Cytuj
Około 8 mln jeśli chodzi o ścisłość. A oczywiście nieurodzaj i susza to zasługa komunistów.... Zastanów się...
Ooo, to bardzo ciekawe. W takim razie dlaczego Polacy nie głodują, mimo, iż w tym i tamtym roku był straszny nieurodzaj? Bo mamy możliwość importu. Rosja nie miała dobrych stosunków z zachodem i tak oto nie mogła niczego importować. To chyba jednak jest wina rządzących, nieprawdaż?

Cytuj
Aby zapobiegać kontrrewolucji, karierowiczostwu i chęci bogactwa trzeba było usunąć to ścierwo.
Tak? To czemu nie wymordowano wszystkich obywateli? W końcu oni też mogli się kiedyś wzbogacić lub zorganizować kontrrelowucję, rotfl.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2007, 16:30:47 wysłana przez Respev »

Offline MrCzarnymen

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Wrzesień 2007, 16:27:15 »
Powodem głodu była w pierwszym rzędzie przymusowa kolektywizacja rolnictwa, która powodowała chaos na wsi: niszczenie przez aktywistów dobytku chłopów, wyprzedawanie i zarzynanie koni w obawie przed ich konfiskatą, powstrzymywanie się od prac polowych. Władze oskarżały kułaków o agitację przeciwko kołchozom oraz o sabotaż, a jednocześnie błędnie spodziewały się, że w wyniku kolektywizacji produkcja rolna wzrośnie - na planach eksportu płodów rolnych opierały swoje plany industrializacyjne. Taka prawda, znajdziesz to tam gdzie tylko popatrzysz. Chłopie masz chyba 15-16 lat i co ty wiesz o pracy, kiedy będziesz dorosły zobaczysz jak trudno się dorobić pieniędzy aby żyć na pewnym poziomie, najpierw żeby w ogóle zacząć pracę (taką lepszą) będziesz musiał zapłacić za studia a później za praktyki (wymagane też byłoby magisterstwo). Dopiero wtedy docenisz wartość forsy i zobaczysz jak jest potrzebna, zarabiając 2 tysiące będziesz chciał zarabiać więcej, tak jest zawsze z wszystkim więc nie wal głupot o komunizmie i weź się do roboty aby wyjść na ludzi  
a nie wygadywać głupoty o komunizmie na forum gothica. Są o wiele przyjemniejsze tematy. Z zeznań kata który zabił cara Mikołaja 2 wynikało że zabił troje niewinnych dzieci, co miał w tym na celu Lenin zabicie jego potomstwa. Zabicie jego dzieci było nieludzkie i niemoralne ale co z tego Lenin miał moralność głęboko, gdzie? Ano w d...(powstrzymam się od wulgaryzmu). Myślę żę dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu więc żegnam. Nie mam ochoty rozmawiać na temat idei która zakładała że historię tworzą masy, a Stalin udowodnił co innego... że to on tworzy historię. Zabijając swoją żonę bratanków i ciotki, rodzinę oraz wspólników(a w szczególności pamiętających rosję carską.

Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
Komunizm
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Wrzesień 2007, 18:29:14 »
Cytuj
Aby zapobiegać kontrrewolucji, karierowiczostwu i chęci bogactwa trzeba było usunąć to ścierwo.

Co? Jakie do cholery ścierwo? Wiesz dlaczego oni chcieli pozabijać karierowiczów? Żeby ludzie byli głupi, pracowali w fabrykach Snickersów albo smalcu i słuchali możnych panów, którzy im będą wpajać do łba te ich ideologiczne ścierwo do głów, a tymczasem pan Lenin, Stalin, Beria i reszta cwaniaczków mogliby rządzić wszystkim w zanadrzu, walić po kuperch dziewczyny, podbijać mniejsze kraje, zabijać 11.000 oficerów i inteligentów, zakopać ich w dołkach koło ośrodka wypoczynkowego i zasadzić drzewka.

Do cholery, ludzie są chciwi i zawsze będą. Są słabi i zawsze będą. Chcą być silniejsi, aby rządzić nad słabszymi, a żaden ustrój nie uchroni od tego nikogo. Żeby być bogatszym ludzie będą kraść, zabijać, a później wypieprzać do krajów, gdzie życie jest naprawdę równe dla wszystkich - na przykład do Amsterdamu, gdzie w hash barach można sobie pomyśleć o życiu, do Madrytu gdzie można sobie zdrowo i bez przeszkód pogejować, czy to USA, gdzie kuźwa nawet jak jesteś robolem to masz lepsze warunki niż dzisiaj w Matuszce Rosji, gdzie kilka rodzin mieszka w śmierdzącej klitce koło mongołów, gdzie dzieci od zawsze musiały się pałętać po śmietnikach i gdzie zawsze ludzie chleją wódę, aby zapomnieć o codzienności.

Mówisz, że Rosja jest takim wspaniałym, demokratycznym krajem, a tam tymczasem policjanci biorą w łapę, gangsterzy zabijają na ulicach jakby nigdy nic, albo można kupić bombę za nasze 500 złotych.  

Spójrz co komunizm zrobił z Wietnamem, z Chinami, albo z Laosem. Ludzie do dzisiaj są robolami, którzy za dwa dolary robią ci pilniki do paznokci i żyją na równym poziomie! W końcu o to chodzi, prywatni przesiębiorcy nie mogą zatrudniać wykfalifikowanych ludzi, aby móc dawać im lepszą płacę, a nie skazywać ich na wkładanie formaliny do puszek do końca życia. Kształcenie się, nauka to zwykła droga do diabelskiej kariery, ludzie żeby byli równi muszą być biedni!

Zrozum człowieku, komunizm zrobił ludziom gówno z mózgów, tobie zrobiło już sraczkę, bo nie uważasz na to co mówisz:


Cytuj
Aby zapobiegać kontrrewolucji, karierowiczostwu i chęci bogactwa trzeba było usunąć to ścierwo.

A więc ludzie nie są równi, tylko są gorsi i lepsi! Ludzie, którzy się poświęcają 'dla sprawy' są szlachetniejsi niż ci, którzy mogą budować miejsca pracy, którzy przynoszą zyski dla miast, którzy pozwalają małym zadupiom się rozwijać.

To co powiedziałeś dla mnie podchodzi po nazism, ponieważ to naziści dzielą ludzi na 'ścierwo' i wartościowych. Ciuś, ciuś...

I może gadam koszmarne głupoty, bo dopiero co odwaliłem szkolną robotę i jestem zmęczony, ale to jest moje zdanie.

Edit: Przepraszam za wyrażenia, ale niektóre wyrażenia pana Kozłowa mnie zdenerwowałt i mnie jako karierowicza i plugawą istotę chcącą zaspokoić swe zwierzęce pragnienia bogactwa obraziły.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2007, 18:35:56 wysłana przez Assasyn »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #70 dnia: 19 Wrzesień 2007, 20:47:49 »
Cytuj
Ooo, to bardzo ciekawe. W takim razie dlaczego Polacy nie głodują, mimo, iż w tym i tamtym roku był straszny nieurodzaj? Bo mamy możliwość importu. Rosja nie miała dobrych stosunków z zachodem i tak oto nie mogła niczego importować. To chyba jednak jest wina rządzących, nieprawdaż?
Bo oczywiście to, ze państwa kapitalistyczne wprowadziły embarga to jest wina komunistów... Weź skończ...

Cytuj
Tak? To czemu nie wymordowano wszystkich obywateli? W końcu oni też mogli się kiedyś wzbogacić lub zorganizować kontrrelowucję, rotfl.
W partii... Zresztą gdyby komuniści nie mieli poparcia ludu to komunizm skończyłby się w roku 1920 w czasie wojny domowej z białymi.

Cytuj
Władze oskarżały kułaków o agitację przeciwko kołchozom oraz o sabotaż, a jednocześnie błędnie spodziewały się, że w wyniku kolektywizacji produkcja rolna wzrośnie - na planach eksportu płodów rolnych opierały swoje plany industrializacyjne. Taka prawda, znajdziesz to tam gdzie tylko popatrzysz.
Akurat w ZSRR kolektywizacja się udała do twojej wiadomości. Stalinowi zawdzięczamy wytępienie elementu kułackiego ze wsi.

Cytuj
Chłopie masz chyba 15-16 lat i co ty wiesz o pracy, kiedy będziesz dorosły zobaczysz jak trudno się dorobić pieniędzy aby żyć na pewnym poziomie, najpierw żeby w ogóle zacząć pracę (taką lepszą) będziesz musiał zapłacić za studia a później za praktyki (wymagane też byłoby magisterstwo).
Wyjąłeś mi to z ust. W KAPITALIZMIE trudno się zwykłemu człowiekowi dorobić. W ZSRR naprzykład, jeżeli chodzi o studia, to były one darmowe.

Cytuj
a nie wygadywać głupoty o komunizmie na forum gothica. Są o wiele przyjemniejsze tematy.
No to tu nie pisz.

Cytuj
Z zeznań kata który zabił cara Mikołaja 2 wynikało że zabił troje niewinnych dzieci, co miał w tym na celu Lenin zabicie jego potomstwa. Zabicie jego dzieci było nieludzkie i niemoralne ale co z tego Lenin miał moralność głęboko, gdzie? Ano w d...(powstrzymam się od wulgaryzmu).
Otóż jesteś w błędzie. Lenin nakazał zabić tylko cara. Decyzję o zabiciu rodziny carskiej podjęły samodzielnie władze Jakaterynburga. (pisze to w książce "Krótka historia rewolucji rosyjskiej" R. Pipesa).

Cytuj
na przykład do Amsterdamu, gdzie w hash barach można sobie pomyśleć o życiu, do Madrytu gdzie można sobie zdrowo i bez przeszkód pogejować, czy to USA, gdzie kuźwa nawet jak jesteś robolem to masz lepsze warunki niż dzisiaj w Matuszce Rosji, gdzie kilka rodzin mieszka w śmierdzącej klitce koło mongołów, gdzie dzieci od zawsze musiały się pałętać po śmietnikach i gdzie zawsze ludzie chleją wódę, aby zapomnieć o codzienności.
W USA żyje się dobrze ale do czasu (i oczywiście nie wszystkim, Murzyni, obcokrajowcy itd.) Kapitalizm w stanach sam upadnie w końcu. Jak chcesz sobie pogejować to wynoś się do tego swojego Madrytu. Szacunek dla mongolskiego narodu widać powyżej olbrzymi. A ludzie w Rosji chleli wódę i za cara, wynika to z ich menatlności. Dzieci pałętają się po śmietnikach za czasów naszego kochanego Putina (dokument "Dzieci z Leningardzkiego"). Gdyby burżuazja nie manipulowała i kłamała ludźmi, to komunizm wprowadzonoby i w reszcie krajów. A wtedy nie byłoby biedy (teoria permamentnej rewolucji Trockiego). ZSRR siłą rzeczy upadł, ponieważ nie udało się go dalej rozszerzać przez słabość ludzi takich jak Gorbaczow.

Cytuj
Mówisz, że Rosja jest takim wspaniałym, demokratycznym krajem, a tam tymczasem policjanci biorą w łapę, gangsterzy zabijają na ulicach jakby nigdy nic, albo można kupić bombę za nasze 500 złotych.
No ciekawe, gdzie to mówię? ÂŻaden obecny kraj, którego gospodarka opiera się na kapitalizmie a ustrój jest "demokratyczny" nie jest wspaniały, a do demokracji to im jeszcze ho ho.

Cytuj
Spójrz co komunizm zrobił z Wietnamem, z Chinami, albo z Laosem. Ludzie do dzisiaj są robolami, którzy za dwa dolary robią ci pilniki do paznokci i żyją na równym poziomie! W końcu o to chodzi, prywatni przesiębiorcy nie mogą zatrudniać wykfalifikowanych ludzi, aby móc dawać im lepszą płacę, a nie skazywać ich na wkładanie formaliny do puszek do końca życia. Kształcenie się, nauka to zwykła droga do diabelskiej kariery, ludzie żeby byli równi muszą być biedni!
Wietnam, Laos i Chiny to zdegenerowane państwa robotnicze. Tyle w tym temacie. Nie ma tam socjalizmu. (zresztą komunizm nie mógł nic zrobić z wietnamem chinami i laosem, bo go tam nie zaprowadzono...)

Cytuj
A więc ludzie nie są równi, tylko są gorsi i lepsi! Ludzie, którzy się poświęcają 'dla sprawy' są szlachetniejsi niż ci, którzy mogą budować miejsca pracy, którzy przynoszą zyski dla miast, którzy pozwalają małym zadupiom się rozwijać.
Małe zadupia, takie jak dajmy na to Sudan w Afryce są biedne i głodują przez kapitalistyczny wyzysk. Ludzie, którzy są wrogami równości są wrogami proletariatu. I trzeba ich zniszczyć.

Cytuj
To co powiedziałeś dla mnie podchodzi po nazism, ponieważ to naziści dzielą ludzi na 'ścierwo' i wartościowych. Ciuś, ciuś...
Dzielą ludzi na siebie i podludzi względami rasowymi. Ja tymczasem nie dzielę ludzi, ale pragnę usunięcia karierowiczostwa i chęci bogactwa wśród członków partii rewolucyjnej, która ma prowadzić proletariat do komunizmu, a nie napychać sobie keiszenie, jak to robi partia "socjalistyczna" w Chinach.

Cytuj
I może gadam koszmarne głupoty, bo dopiero co odwaliłem szkolną robotę i jestem zmęczony, ale to jest moje zdanie.
Przestań zakańczać ciągle swoje posty tym, że może gadasz głupoty. ÂŚmieszna próba usprawiedliwienia...

Może w ogóle popatrzcie z aspektu takiego na świat, co jest złego w kapitalizmie?

Offline Defender

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #71 dnia: 05 Grudzień 2007, 12:33:14 »
Na początek przepraszam, ale przeczytałem tylko początek dyskusji, po prostu za bardzo się rozpisaliście  
Odpowiem zatem tylko na post Kozłowa:
Człowieku komunizm już był, już go przerabialiśmy, wszystkie wschodnie kraje go przerabiały i wszyscy doskonale wiemy do czego doprowadził, a mówienie, że to nie był taki prawdziwy komunizm, bo przywódca Ci nie odpowiadał, jest śmieszne. Ten system jest utopijny i nie można wykonać wszystkich jego założeń, są po prostu nie realne.
Wszyscy równi? Uważasz, że lekarz i pielęgniarka powinni zarabiać tyle samo? kto ponosi większą odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjenta, kto aby być dobrym w swojej pracy musi nieustannie się uczyć, czytać setki jeśli nie tysiące książek? Pewnie, że oboje mają takie same żołądki, tyle samo dzieci do wykarmienia, ale to nie jest żadne uzasadnienie. Nie możliwe jest wprowadzenie systemu gdzie ludzie są równi (w sensie płac oczywiście, nie mówię teraz np. o prawach człowieka), ponieważ sami obywatele nigdy by w takim systemie nie wytrzymali, jedni mają większe ambicje inni mniejsze, nie można ich traktować równo, bo wtedy albo degradujemy jednych albo wywyższamy drugich.
Chciałbyś jako ambitny i sumienny pracownik danej (prawdopodobnie państwowej) firmy zarabiać tyle samo i być traktowanym tak samo jak Twój kolega leń i obibok? Do tego właśnie między innymi dąży komunizm.
Co do Rosji, mieszkańcy Syberii nie mieli nic ani za czasów komunizmu (który był tam naprawdę) ani teraz, kiedy Rosja jest uważana za państwo demokratyczne, ale trzeba mieć arcy ograniczone pojecie o tym kraju by wierzyć, że naprawdę tak jest.
AVE
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2007, 12:37:25 wysłana przez Defender »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #72 dnia: 06 Styczeń 2008, 18:36:36 »
Cytuj
Człowieku komunizm już był, już go przerabialiśmy, wszystkie wschodnie kraje go przerabiały i wszyscy doskonale wiemy do czego doprowadził, a mówienie, że to nie był taki prawdziwy komunizm, bo przywódca Ci nie odpowiadał, jest śmieszne. Ten system jest utopijny i nie można wykonać wszystkich jego założeń, są po prostu nie realne.
Nie było komunizmu i jakbyś poczytał Marksa - co to jest komunizm, to być sam mi to przyznał. No ale ty z góry zakładasz, że Marks jest nienormalny i nie przeczytasz - tak to z wami jest.

Cytuj
Wszyscy równi? Uważasz, że lekarz i pielęgniarka powinni zarabiać tyle samo? kto ponosi większą odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjenta, kto aby być dobrym w swojej pracy musi nieustannie się uczyć, czytać setki jeśli nie tysiące książek? Pewnie, że oboje mają takie same żołądki, tyle samo dzieci do wykarmienia, ale to nie jest żadne uzasadnienie. Nie możliwe jest wprowadzenie systemu gdzie ludzie są równi (w sensie płac oczywiście, nie mówię teraz np. o prawach człowieka), ponieważ sami obywatele nigdy by w takim systemie nie wytrzymali, jedni mają większe ambicje inni mniejsze, nie można ich traktować równo, bo wtedy albo degradujemy jednych albo wywyższamy drugich.
Oczywiście, że dostanie lekarz wiecej, z racji tego, że lekarzy jest mniej. Róznice jednak nie mają byc drastyczne.
"Pewnie, że oboje mają takie same żołądki, tyle samo dzieci do wykarmienia, ale to nie jest żadne uzasadnienie." - w jakim świecie żyjesz, że każdy ma taki sam żołądek i tyle samo dzieci?

Cytuj
jedni mają większe ambicje inni mniejsze, nie można ich traktować równo, bo wtedy albo degradujemy jednych albo wywyższamy drugich.
A kto i zabrania mieć ambicje? A co to już komunizm jest przeszkodą do zostania wielkim chemikiem, albo fizykiem? Nawet Einstein popierał komunizm - Praca Einsteina

Cytuj
Chciałbyś jako ambitny i sumienny pracownik danej (prawdopodobnie państwowej) firmy zarabiać tyle samo i być traktowanym tak samo jak Twój kolega leń i obibok? Do tego właśnie między innymi dąży komunizm.
Do tego w żadnym wypadku nie dąży komunizm. Jeśli nie będzie pracował, to nie dostanie środków do życia i umrze - jego wybór. Ludzi traktować należy tak samo - bo wszyscy są równi.

Cytuj
Co do Rosji, mieszkańcy Syberii nie mieli nic ani za czasów komunizmu (który był tam naprawdę) ani teraz, kiedy Rosja jest uważana za państwo demokratyczne, ale trzeba mieć arcy ograniczone pojecie o tym kraju by wierzyć, że naprawdę tak jest.
Po pierwsze - nie było komunizmu.
Po drugie - Myślisz, ze komunizm da się wprowadzić w 2 lata? No wybacz, ale jak już w 1917 zaczęła się kampania byłych carskich oficerów - także na Syberii, gdzie tworzono oddziały białych - to jak tu budować socjalizm i potem komunizm?
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2008, 18:37:51 wysłana przez Kozłow »

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Komunizm
« Odpowiedź #73 dnia: 06 Styczeń 2008, 20:00:23 »
Kozłow - pamiętasz mnie?

Cytuj
Oczywiście, że dostanie lekarz wiecej, z racji tego, że lekarzy jest mniej
Jeśli dostawałby więcej to, to juz samo w sobie zaprzeczałoby istnieniu tego komunizmu bo jak Defender ładnie zaznaczył komunizm polega na równości.
Cytuj
A kto i zabrania mieć ambicje? A co to już komunizm jest przeszkodą do zostania wielkim chemikiem, albo fizykiem? Nawet Einstein popierał komunizm - Praca Einsteina
Dziwne argumenty. Po pierwsze Einstein doszedł do tego a nie innego tylko dlatego, że właśnie nie żył w państwie komunistycznym. Po drugie: Czemu Einstein popiera komunizm? Jakiego pochodzenia był Einstein? Jeśli się nim interesujesz dobrze wiesz. Teraz poczytaj sobie jakiego pochodzenia był Marks i postaraj się wysnuć wnioski co do popracia komunizmu przez Einsteina.
Cytuj
Do tego w żadnym wypadku nie dąży komunizm. Jeśli nie będzie pracował, to nie dostanie środków do życia i umrze
Znowu pokazujesz swoje braki jeśli chodzi o komunizm. W państwie komunistycznym wszyscy pełnoletni obywatele którzy ukończyli szkoły są "zmuszeni" pracować. A jak będą pracę wykonywać to juz ich sprawa.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2008, 20:06:34 wysłana przez Riddle. »

Offline Defender

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Styczeń 2008, 19:37:35 »
Oj panie Kozłow... dobra przeczytałem kilka wywodów Marksa i trochę o nim (nigdy nie powiedziałem, że jest nienormalny  ) i przyznaję Ci rację, komunizmu czysto marksistowskiego nigdy w życie nie wprowadzono, zadowolony?  
Utwierdza mnie to jednak tylko w przekonaniu, że jego założenia są zwyczajnie niewykonalne i atrakcyjne chyba tylko dla wąskiego kręgu radykalnych komunistów, bo nie wyobrażam sobie by większość ludzi chciała żyć w takim systemie. Komunizm to jedno wielkie uproszczenie, uproszczenie ludzkich potrzeb i problemów, oferujące równie uproszczone i nierealne na te problemy rozwiązania.
Myślę, że będę trzymał się przykładu lekarza i pielęgniarki (bądź pani doktor i pielęgniarza żeby nie było), bo jest odpowiedni. Nie rozumiem Twojej odpowiedzi towarzyszu Kozłow, czyżby równi i równiejsi? Bo jeśli komunizm ma polegać na rozdzielaniu pensji "ode łba" to robotnicy, których jest najwięcej znów dostaną najmniej, a dyrektor na placówkę jest tylko jeden  Pozwolę sobie pominąć komentowanie innych aspektów takiego rozdzielania zarobków. A różnice w kwocie właśnie powinny być drastyczne, bo jak już wspominałem wcześniej kompetencje i odpowiedzialność tych osób różnią się drastycznie.
Co do żołądka i dzieci to wyraźnie mnie nie zrozumiałeś, więc śpieszę Ci powiedzieć (  ), że to nie było dosłowne stwierdzenie. Po prostu wszyscy ludzie muszą jeść żeby przeżyć i mają swoje rodziny, którym muszą zapewnić byt (czyt. w tym względzie są równi) dlatego każdemu człowiekowi należy się godna pensja za którą mógłby utrzymać zarówno siebie jak i rodzinę (nie mówię tu o patologiach gdzie ludzie choć zdają sobie sprawę, że nie mają wystarczających środków do życia a nadal bezmyślnie "produkują" dzieci). Ale to absolutnie nie znaczy, że wszyscy powinni zarabiać tyle samo ani nawet prawie tyle samo. Jaką miałbyś motywację do ciężkiego zakuwania przez 6 lat (na początek) by zostać lekarzem jeśli mógłbyś skończyć roczne czy dwuletnie studium i zostać pielęgniarzem czy salowym i zarabiać tylko kilka złotych mniej.
A propos ambicji, pan Riddle wyjaśnia wszystko. Gdyby Einstein żył w państwie komunistycznym  pewnie nawet nie chciałoby mu się wywyższać bo jego praca zostałaby uznana za osiągnięcie partii a nie indywidualnej jednostki i i tak nie miałby z tego żadnych korzyści.
"Do tego w żadnym wypadku nie dąży komunizm. Jeśli nie będzie pracował, to nie dostanie środków do życia i umrze - jego wybór. Ludzi traktować należy tak samo - bo wszyscy są równi. "
Znów mnie nie zrozumiałeś, on przecież będzie pracował (czyt. będzie zatrudniony) w tej samej firmie, jedynie jego stosunek do pracy będzie olewatorski, a wypłata taka jak Twoja  
I jeszcze jedno, widzę że w swoich pracach Marks i Einstein wyrażają swoje niezadowolenie ponieważ zły kapitalista nie płaci biednemu robotnikowi kwoty równej wykonanej przez robotnika pracy (tzw. wartości dodatniej) i dlatego on ledwo wiąże koniec z końcem. Za czasów Marksa i wcześniej rzeczywiście im niższa klasa społeczna tym bardziej wykorzystywanym i pomiatanym był człowiek, ale obecnie kapitalizm kwitnie, a dzięki konkurencji standard życia np. w Polsce powoli bo powoli ale rośnie a nie spada tak jak "przewidział" to Marks.
Sorry za przydługiego posta...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Komunizm
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Styczeń 2009, 18:50:42 »
Wolność prasy wyraża się w tym, że możesz pisać szeroko i głęboko, abyś tylko nie godził w istotę kapitalizmu i obecnego systemu ekonomicznego.
Ty chyba sobie kpisz? Nie przedstawiaj norm obowiązujących w komunistycznych państwach w świetle tych kapitalistycznych. Bo to u twoich komuszków pisze się tyle na ile władze zezwolą.


Nie o to chodzi ;] Wolność prasy wyraża się w tym, ze drukuje tylko ten, kto ma pieniądze.
Drukować może się każdy. Ci z większą kasą trafią do większej liczby odbiorców, prosta i uczciwa zasada. Więc nie wiem co w tym gorszego od twojej komunistycznej utopii, ach tak przecież oni w twej wizji nie mają żadnej wolności. To i nikt nie ma pretensji, że sąsiad jest redaktorem świerszczyka.


Uważasz, że mam stać i się patrzeć jak znowu wnosi się z butami kapitalizm? Ty chyba nienormalny jesteś. Przemocy używać boją się tylko Ci, którzy pod przemocą leżą.
A ty myślisz, że kulka w łeb dla kilku natarczywych komuszków to jakiś wielki problem. Nikt nawet poza twoim nocnym kocykiem nie zauważy.

Offline truebezi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ronald Reagen
Odp: Komunizm
« Odpowiedź #76 dnia: 08 Styczeń 2009, 01:35:23 »
Kozłow czytając twój post przypomniała mi się łacińska sentencja: Contra factum non est argumentum. Najlepiej ona podsumowuje twoja radosną twórczość.

Cytuj
Na post pienika nie odpowiem, bo na groch z kapustą - niemerytoryczny chaos się odpowiedzieć nie da...
 
Widzę, że w twoich oczach Pienik nie jest godny z tobą polemizować ( wstydziłbyś się pisać z małej litery jego nick, ciuś,ciuś Kozłow ), no cóż pewnie Masz racje, bo któż sprosta takiemu hagiografowi marksizmu. Jak możesz, traktować z wyższości Pienika, przecież wiadomo Tobie, że każdy jest równy czy to też była tylko propaganda komuszków, ale ty jesteś ideowiec to powinieneś dać nam przykład, wstrętnym burżujom  ?  ( a może jest jak to ładnie podsumował George Orwell, w książce „Folwark zwierzęcy”- radze Ci przeczytać, bo ładnie oddał istotę i absurdy władzy jaką montowali komuszki- że: wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre są równiejsze. A może zdenerwował Cię filmik, swoją drogą palce lizać. W wypowiedzi Pienika doszukałem się więcej  rzeczowych i merytorycznych wypowiedzi, niż czytając przez 7 stron twoje gdybanie i filozofowanie, co to było by, albo co będzie jak komunizm wreszcie zatryumfuje( kurcze to najbardziej mnie bawi). Ach jaki to komunizm byłby dobry gdyby go wprowadzono. To nic że wszędzie próby jego wprowadzenia zdechły, albo zdychają z głodu, a jedyne co pozostało państwom które uporały się wreszcie z komuszkami to staranie się zwalczać opóźnień gospodarczych i cywilizacyjnych, w stosunku do rozwiniętych państw kapitalistycznych. Ludziom wystarczy okres przejściowy jaki poznali i nie za bardzo chcą wiedzieć co dalej by się działo.
Cytuj

Uważasz, że mam stać i się patrzeć jak znowu wnosi się z butami kapitalizm? Ty chyba nienormalny jesteś. Przemocy używać boją się tylko Ci, którzy pod przemocą leżą. 
To człowieku zrób demonstracje, załóż partie albo zrób akcje bojową  a nie siedzisz w domciu na tyłku i  piszesz anonimowo posty ( korzystasz do tego z wymyślonego przez burżujów Internetu) i zgrywasz twardziela zamiast wziąć się za konkretne działania. Twoje wielki poświęcenie dla sprawy wzruszyło pewnie całą społeczność Tawerny. Wiesz zrób mały eksperyment ( to może zejdziesz na ziemie ), otóż proponowałbym jakąś małą demonstrację albo wywołaj strajk w najbliższym zakładzie, tylko nie zapomnij mi dać znać. Przyjadę z kamerą i nagram twoje gorące przemówienie i reakcje robotników pokładających się ze śmiechu. Zamieszczę go na youtubie będziesz bardziej popularny niż Doda. Ciekawi mnie tylko,  ile osób by przyszło na taką demonstrację, szczególnie ludzie z naszego pokolenia waliliby drzwiami i oknami. A na pewno sensacją byłaby twoja konkluzja, że nieprawdą jest to, że były  pustki w sklepach, bo przecież wiadomo że za Bieruta, Gomułki w końcówce rządów Gierka, Jaruzelskiego to towary się walały na półkach. Możesz jak podobni tobie bohaterscy rewolucjoniści obrzucać pomniki partyzantów farbą ( w zeszłym roku ) którzy więcej byli warci niż ta cała żałosna grupa rewolucyjna. Było ich stać tylko na taki heroiczny czyn-żałosne. Możesz tak jak chłopak z filmiku złapać za dłuto i próbować przerobić pomnik Piłsudskiego na Stalina. Powiem ci na koniec, że pewnie kapitaliści ze strachu robią pod siebie czytając twój tekst. Miałem kolegę który tak jak ty był wielkim marksistą, chłopak zmienił się jak poszedł do pracy i jakoś dziwnie przestał mnie męczyć cytatami z Marksa. A tekst o przemocy mnie zniszczył, jestem ciekaw jak by cię wzięli w obroty towarzysze  z NKWD, czy też byś z takimi tekstami wyjeżdżał, ty bohaterze za jeden grosz.



Cytuj
Poległeś. Racja. Bo jeśli się człowiek uczy historii jedynie ze szkoły, to leży i kwiczy. Jak chcesz o tym pogadać szerzej, to napisz na gadu, bo tu nie temat historyczny


Lol. No raczej nie poległem, bo po twojej jakże merytorycznej i wyczerpującej wypowiedzi która „zniszczyła” moją argumentacje, nasuwa mi się jakoś dziwnie przypuszczenie że nie miałeś kontrargumentów. Wysiliłeś się jedynie na małą uszczypliwość. No cóż tylko to pozostało adwersarzowi który nie ma argumentów. Co do leżenia i kwiczenia to obserwuje to u ciebie jak ktoś zaczyna pisać o zbrodniach komuszków, wtedy to ty leżysz i kwiczysz. A o moją wiedzę historyczną się nie martw, nie pochodzi tylko ze szkoły ale nawet to wystarczyło by żeby wykazać że piszesz głupoty łącząc Białych z Piłsudskim, a o twoim rojeniu o obaleniu władzy w Polsce przez wywiady państw zachodnich, to nie wspomnę bo każdy historyk tarzałby się ze śmiechu.

Cytuj
Ano jest ^^ Bo wszystko to, co widzimy to tylko zmieniające się stołeczki. Dzięki aferom spadły PiS-y - a zyskało liberalne PO (które kocha TVN i TVN kocha ją). Nie masz tu zmian - to spektakl.
A co twoja wypowiedź ma wspólnego z moim stwierdzenia, że media często przed prokuraturą ujawniają afery jakie politycy narobili. Nawet jeżeli media nie są idealne i sympatyzują z jedną ze stron ( na szczęście są gazety które sympatyzują z drugą stroną i jest przynajmniej równowaga ) to i tak wole to niż czytać gadzinówki reżimowe jak "Trybuna Ludu” czy „ÂŻołnierz Wolności” gdzie wykładnią były słowa  Cyrankiewicza że: krytyka wobec partii ma ją umacniać. Pokaż mi kiedy to Trybuna czy inny periodyk ujawnił jakąś poważną aferę, no słucham. Bo ja mogę mnożyć przykłady, kiedy dzisiejsze media ujawniają afery i to za każdych rządów. Co do zmiany stołeczków i związanych z tym spektaklów to nikt nie prześcignie komuszków jakie szopki robiono przed ludem że niby jakieś wybory są ( najlepszy przykład kiedy w listopadzie 1917 r. w wyborach do Zgromadzenia Ustawodawczego bolszewicy zdobyli 1/3 mandatów a eserowcy 2/5, co robi towarzysz Lenin  olewa wole ludzi i zamyka przedstawienie, ot tak bo wyniki były nie po jego myśli) ,  masowo fałszowano a wszystko ładnie wyszło przy wyborach w 1989 r. Przynajmniej teraz ludzie idą na wybory i mogą spokojnie oddać głos, nie bojąc się że przyjdzie jakiś drugi Lenin i będzie rozwalał parlamento bo wyniki są nie po jego myśli.
Cytuj
Jako wybitny tego przykład pan truebezi poda Afrykę, a także Amerykę ÂŁacińską i większą część Azji. Bez mała 3 i 1/4 kontynentu na 5
Pozwolisz że sam będę podawał przykłady powtórzę jedź chłopie do krajów rozwiniętych ( powtarzam rozwiniętych a nie trzeciego świata ) to ci się oczka pootwierają, jak żyją szarzy ludzie na co ich stać, na jakiej stopie żyją i dopiero zabieraj głos. A jak już wrócisz z podróży porównamy sobie z tym do czego doprowadzili komuniści w różnych krajach i wiedz mi już nie będziesz taki wygadany. Wiesz w niektórych krajach Ameryki ÂŁacińskiej żyje się lepiej niż w Polsce np.: Chile gdzie stopa życiowa jest wyższa niż w Polsce, no ale oni mieli święty spokój i czas na przeprowadzenie reform gospodarczych ( niestety wiele krajów w Afryce, Azji,Ameryce ÂŁacińskiej prowadziło i prowadzi ciągłe wojny i nie ma możliwości na przeprowadzenie w spokoju reform, to nie rewolucja że łatwo zrobić i efekty widać od razu ) i kapitalizm się umocnił a teraz porównaj sobie kolego Chile z Kubą, oj nie spodobało by Ci się to porównanie. A może porównamy jak tak chcesz koniecznie Azję: co osiągnęła kapitalistyczna Korea Południowa a co Korea Północna. No cóż porównanie znów miażdżące dla komuszków. Ciekawe dla czego pominąłeś Australię, bardzo ciekawe dlaczego?
Cytuj
No chcą. Bo strajkują. Chcą, bo walczą (Grecja, włochy), chcą, bo bojkotują pracę, chcą, bo coraz większe poparcie zyskuje w wyborach lewica. Chcą, chcą. 
No właśnie strajkują w obronie swoich praw a często również wzrostu płac, nie dla samej ideologii bo maja ją głęboko w d….tylko żeby jeszcze bardziej polepszyć swój byt i ja to popieram. Chcą przede wszystkim kasy,  za którą olali ciepłym moczem Marksa i jego dywagacje. Z resztą przynajmniej mogą strajkować i nikt  nie bredzi o kontrrewolucyjnej próbie obalenia władz. To że lewica rośnie w siłę no cóż taka kolej rzeczy w demokracji, raz na sile wzrasta prawica a raz lewica, norma. Przynajmniej jest jakaś rotacja co w krajach opanowanych przez wielbicieli koloru czerwonego, było nie do pomyślenia żeby władze przejęła partia która nie wielbiła by komunizmu. Nie będę pisał co robiono z opozycją w krajach gdzie zapanowała władza ludu (  :lol:) bo byś się załamał, ale jak będziesz chciał to możemy sobie o tym pogadać. Zresztą dzisiejsza lewica robi takie umizgi w kierunku kapitalizmu, że czasami mam wrażenie że to prawica vide SLD ( sami ideowi komuniści ) w Polsce. ÂŻadna z silnych partii lewicowych jak SPD nie myślą o żadnej rewolucji jakoś tak im dobrze w kapitalizmie.
Cytuj
A co do pustych półek w PRL-u to się wypowiadał nie będę, bo każda starsza osoba, którą znam mówi, że to bzdura.
Lol. No i o czym tu gadać z ignorantem, która zaprzecza faktom. Pewnie półki uginały się od jedzenia, mam nadzieje że nie będziesz zdawał na maturze historii bo ciężki twój los człowieku. Może w takim razie wyjaśnisz wszystkim skoro było takie zatrzęsienie towarów na półkach poco były do jasnej anielki kartki na żywność i na artykuły przemysłowe. Pewnie dla picu, żeby nabrać burżujów z zachodu, że było niby źle zaopatrzeniem. Proponuje przejrzeć Kroniki Filmowe z tamtych lat, są na youtubie, może się czegoś nauczysz. Chociaż wątpię.
Cytuj
–(…) a to właśnie dla łatwości propagandy.
No i się tutaj zgodzę z tobą robili towarzysze, po prostu lud w jajo. Zresztą lud skapnął się i już nie było tak miło, wystarczy zobaczyć jak tłumiono strajki robotników przy pomocy wojska. Jak chłopi  występowali zbrojnie przeciwko „władzy ludowej” i jak krwawo tłumiono te wystąpienia. Zobacz jak zagłodzono na Ukrainie w latach 30-tych 10 mln ludzi którzy sprzeciwiali się kolektywizacji itp.
Cytuj
Np. czystki, uskuteczniane za Stalina były jedną z metod ograniczania biurokracji. Ją rozbudowano dopiero po Stalinie - poczytaj protokoły z posiedzeń Gorbaczowowskiego Politbiura - najważniejszy organ w państwie rozprawiał o szerokości marginesów w gazecie... Zresztą rozwinięta do granic absurdu biurokracja to była u Ludwików we Francji, czy też w wiktoriańskiej Anglii. Jako i dzisiejszej - sam wiesz, jak trzeba biegać 100 godzin, żeby załatwić coś z ZUS-em. 
Oj człowieku, czystki były po to żeby wyrżnąć jakąkolwiek opozycje jak i pozbyć się ludzi którzy zwyczajnie mieli inne zdanie niż Stalin. Pozbywając się ludzi zastępowano ich nowymi, było zresztą konieczne ciągłe rozbudowywanie biurokracji, ze względu na charakter jaki ukształtował się:czyli krótko mówiąc państwa ściśle scentralizowanego, więc wystarczy człowieku trochę samodzielnie pomyśleć  i wyciągać niezbyt trudne wnioski. Stalin ukształtował ostatecznie główne zasady na jakich miało się opierać ZSRR, on zapoczątkował rozbudowę biurokracji, a reszta (tu zgoda) kontynuowała jego politykę w dziedzinie mnożenia urzędów. Podobnie było z rozbudową aparatu terroru m.in. NKWD, zresztą tak namawiano ludzi do posłuszeństwa.

 
Cytuj
Niszczono własność prywatną? Co ty gadasz? Raczej upaństwawiano ją. A inicjatywy prywatne były wręcz pożądane - o ile oczywiście nie szkodziły państwu. 
No właśnie własność prywatne to kolego nie tylko fabryki, ale dobra jakie często posiadali ludzie, naprawdę trochę pomyśl. Zobacz choćby jak niszczono mały handel za Stalina który zaczął się tworzyć za NEP-u, jak rabowano własność ludzi pod pretekstem wywłaszczenia, ale co można się spodziewać jak nowa władza rozpoczęła kraść w ohydny sposób dorobek ludzi często średniozamożnych. Pytam się jakim prawem jakiś zasmarkaniec ,ma decydować o moim majątku, albo mi zabierać moją własność na którą pracowałem. Może przyjdę do ciebie i powiem że jak jesteś taki wspaniały rewolucjonista i ideowiec to oddaj biedniejszym swój komputer i oddaj połowę  pieniędzy jakie posiadasz. A może towarzyszu po co wam większy obszar do zamieszkania niż 10 m2, przecież możesz resztę mieszkania oddac robotnikom którzy mają problemy mieszkaniowe i dopiero będziesz wiarygodny że nie tylko mówisz ale działasz w kierunku spełnienia idei swojego idola. Najlepiej jednak siedzieć w necie i prawić głodne hasełka które nigdzie się nie sprawdziły.

Cytuj
Zależy co rozumiesz pod pojęciem "na siłę". Ale wasze stwierdzenie jest nieodpowiednie - nie ma wprowadzania raju na ziemi na siłę (zresztą to nie żadne raje i inne głupstwa - nic idealne nie jest), bo głównym podmiotem zmiany są ludzie. I głównym orzeczeniem (wykonawcą).
A co potrzebujesz definicji siłowe przejęcie władzy( no cóż komuniści inaczej władzy nie przejmowali więc jaki masz problem ) ? Precyzując chodziło mi o to że Marks jak i Engels nie odżegnywali się od terroru rewolucyjnego – zresztą wychwalali jakobinów za terror jaki wprowadzili w Rewolucyjnej Francji, eliminacji fizycznej wrogów, zresztą Marks uważał że przywódcy Komuny Paryskiej zrobili błąd nie uzbrajając lud który powinien wyeliminować wrogów, samo pojęcie dyktatury proletariackiej świadczy o drodze jaką mieli iść w przyszłości robotnicy. Chociaż trzeba dodać że zmieniali zdanie w tej sprawie, no cóż ich następcy wybrali najbardziej krwawą drogę

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komunizm
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Styczeń 2009, 08:00:18 »
Pora na Popierniczony post Pienika.

Cytuj
Widzę, że w twoich oczach Pienik nie jest godny z tobą polemizować ( wstydziłbyś się pisać z małej litery jego nick, ciuś,ciuś Kozłow ), no cóż pewnie Masz racje, bo któż sprosta takiemu hagiografowi marksizmu. Jak możesz, traktować z wyższości Pienika, przecież wiadomo Tobie, że każdy jest równy czy to też była tylko propaganda komuszków, ale ty jesteś ideowiec to powinieneś dać nam przykład, wstrętnym burżujom  ?  ( a może jest jak to ładnie podsumował George Orwell, w książce „Folwark zwierzęcy”- radze Ci przeczytać, bo ładnie oddał istotę i absurdy władzy jaką montowali komuszki- że: wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre są równiejsze. A może zdenerwował Cię filmik, swoją drogą palce lizać.

Nie jestem godny polemizować z kimś pokroju Kozłowa lub jak wolisz mój post to masło maślane, tylko to nie ja chebdole przez 7 stron Marksistowsko-Leninowskie bzdury bo zrobili mi siekę z mózgu na LBC, i uległem propagandzie. Tak wiem ja też uległem tylko wiesz jak to mówią trzymaj się większości. Co do filmiku szkoda że do Ciebie nie przyjdzie taki mikołaj tylko powinnien mieć pałke i porządnie Ci ten Komunizm wybić z głowy bo potem w życiu ciężko Ci będzie jak 3/4 osób z roboty uzna że masz coś z głową i opowiadasz im jakieś duperele które im koło za przeproszeniem Chuja latają.
Cytuj
To człowieku zrób demonstracje, załóż partie albo zrób akcje bojową  a nie siedzisz w domciu na tyłku i  piszesz anonimowo posty ( korzystasz do tego z wymyślonego przez burżujów Internetu) i zgrywasz twardziela zamiast wziąć się za konkretne działania. Twoje wielki poświęcenie dla sprawy wzruszyło pewnie całą społeczność Tawerny. Wiesz zrób mały eksperyment ( to może zejdziesz na ziemie ), otóż proponowałbym jakąś małą demonstrację albo wywołaj strajk w najbliższym zakładzie, tylko nie zapomnij mi dać znać. Przyjadę z kamerą i nagram twoje gorące przemówienie i reakcje robotników pokładających się ze śmiechu. Zamieszczę go na youtubie będziesz bardziej popularny niż Doda. Ciekawi mnie tylko,  ile osób by przyszło na taką demonstrację, szczególnie ludzie z naszego pokolenia waliliby drzwiami i oknam

Taa jak sam mój drogi przyjaciel Kozłow stwierdził, on robi dużo roznosi ulotki.. ;] Gratulację co do strajku masz dowód już na tym forum ile osób Cie poprało? Co do demonstracji z robotnikami jak zaczniesz im mówić o super komunizmie o super Leninie i innych pachołkach to albo sobie pójdą chyba że obiecasz im więcej kasy, albo dostaniesz w mordę i tak skończy się strajk. Co do liczby protestujących jak mnie wam będą na tej demonstracji tylko ty i koledzy Komuniści no i może jakiś grupka ludzi bo pomyśli że to rekonstrukcja historyczna i warto obejrzeć. Radził bym zaprosić jakiś Kabaret będzie zabawniej.

Cytuj
Poległeś. Racja. Bo jeśli się człowiek uczy historii jedynie ze szkoły, to leży i kwiczy. Jak chcesz o tym pogadać szerzej, to napisz na gadu, bo tu nie temat historyczny

Co do tej propozycji odradzam na prawdę, I to mówi człowiek który wierzy że USA sprowokowało Pearl Harbor, a Komunizm jest pięknym systemem- i tu się zgodzić można na Papierku wygląda pięknie wręcz cudownie szkoda że jak przychodzi co do czego to powstaje z niego : Kuba, Chiny ( tak są bogate mają super Policje i prawa człowieka to jest tam taka dobranocka bo z realiami nie ma nic wspólnego) Korea Północna (Gdzie ludzi żyją w slamsach a Przywódca pije Francuskie wino i ma wszystko na kiwnięcie palcem) można by wymieniać i wymieniać tylko po co skoro zaraz stwierdzisz że tam nie ma komunizmu tylko jest dyktatura czy Kapitaliści wszystko zteletubali, swoją drogą przyjąłeś bardzo wygodne stanowisko.
Cytuj
No chcą. Bo strajkują. Chcą, bo walczą (Grecja, włochy), chcą, bo bojkotują pracę, chcą, bo coraz większe poparcie zyskuje w wyborach lewica. Chcą, chcą.

chebdolisz smuty kolego, w Grecji ostatni strajk czy jak wolisz walki z Policją były dlatego iż Policja zabiła Studenta a oni są na tym punkcie bardzo wyczuleni we Włoszech przecież jest bardzo silny ruch komunistyczny ok 200 tys ludzi (tak przynajmniej twierdziłeś)  jak na 58 mln obywateli to super duża ilość, i zabiorę ci tą okazje i walne super cytat twojego Autorstwa iż Fidel przybył na Kubę tylko z paroma (nazwijmy to wojownikami) i paroma Pesos w kieszeni- Zobacz jaki sprytny koleś żeby mieć taki talent robienia gówna z Mózgu.. Kończąc (jak ze pewne to nazwiesz ) moje wypociny Pragnę poinformować tak mi również zrobiłeś gówno z Mózgu i kiedyś w to wierzyłem, no na moje szczęście już mi przeszło. Powodzenia w tworzeniu Komunizmu  :laugh:

P.s http://republika.pl/blog_uc_1341498/2778041/sz/lenin_and_stalin.jpg

Patrz jak świetnie się dobrali.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2009, 08:11:49 wysłana przez Pienik »

Respev

  • Gość
Odp: Komunizm
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Styczeń 2009, 09:58:44 »
Cytuj
To człowieku zrób demonstracje, załóż partie albo zrób akcje bojową  a nie siedzisz w domciu na tyłku i  piszesz anonimowo posty
Jedno ale - tworzenie partii komunistycznej jest w Polsce zabronione.

Cytuj
No chcą. Bo strajkują. Chcą, bo walczą (Grecja, włochy), chcą, bo bojkotują pracę, chcą, bo coraz większe poparcie zyskuje w wyborach lewica. Chcą, chcą.
Tak, jak jak u nas lewica miała ostatnio 6% poparcia (o SLD mówię)...

Offline truebezi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ronald Reagen
Odp: Komunizm
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Styczeń 2009, 10:59:07 »
Cytuj
Jedno ale - tworzenie partii komunistycznej jest w Polsce zabronione.

Lol, tylko na papierze Respevie. Otóż istnieje od  2002 r Komunistyczna Partia Polski, która nawiązuje do "chlubnych" tradycji swojej imienniczki z okresu międzywojennego.
Tu masz link: 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunistyczna_Partia_Polski_(III_RP)
 
Od razu mówię że nie jest to fake, bo startowała ona w wyborach do parlamentu w 2005 w koalicji z Polską Partią Ekologiczną-Zielonych, Polską Partią Pracy i Polską Partią Socjalistyczną itp

Jeszcze jedno tu masz ich oficjalną stronę:

http://www.kompol.org/
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2009, 11:48:01 wysłana przez truebezi »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Komunizm
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Styczeń 2009, 10:59:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top