Autor Wątek: Komunizm  (Przeczytany 54632 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Salvinia Natans

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Maj 2007, 07:25:59 »
Zwracam honor, z tymi hormonami to trochę mnie poniosło, więc przepraszam, ale po prostu straciłam nerwy. Tak jak już mówiłam, albo masz ogromne klapki na oczach i widzisz tylko to,co chcesz ujrzeć, albo to jest jedna wielka gra. Może wydaje ci się, że piszę nie na temat, bo nie przytaczam kolejnych, oczywistych argumentów, dowodzących ułomności tego ustroju. Po co mam to robić, skoro kilkadziesiąt osób przede mną napisało już wystarczająco dużo, a ty dalej w zaparte bronisz swoich racji. Co do istnienia biednych i bogatych...taki podział był, jest i będzie, tak samo jak są kobiety i mężczyźni, to jest całkiem naturalna sprawa, więc lepiej się z tym pogódź.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Komunizm
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Maj 2007, 21:33:00 »
Cytuj
Zadaję sobie pytanie Khalebie, czy Ty czytałeś ten temat? Wątkiem nie jest legalność KPP tudzież innych partii chorych na czerwonkę. Przytaczasz artykuły z Konstytucji, które na dodatek o ile mnie pamięć nie myli przytoczone były. Na upartego mogę to potraktować jako spam, bo twojej wypowiedzi i ustosunkowania się do tematu nie ma.

Wiem dobrze, że tematem nie jest KPP. Chiałem jedynie uciać spekulacje co do legalności tej partii. Jeśli nie wykorzystuje haseł i metod totalitarnych, jest uznana za legalną i może funkcjonować w państwie polskim.

Co do samego ustroju jakim jest komunizm jestem negatywnie nastawiony. Co jak co, ale suwerenność państwa, to podstawa. Komuna jej nie dawała, ba nie było jej w ogóle.

Forum Tawerny Gothic

Komunizm
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Maj 2007, 21:33:00 »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Komunizm
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Maj 2007, 10:15:06 »
Według mnie komunizm nie jest dobrym ustrojem. Jak każdy ustrój, ma swoje wady i zalety. Zaletą jest to, że mówi on o równości, że nie będzie podziały na lepszych, gorszych. to w tym ustroju jest dobre. Jednak wadą jest to, że równoważy on biednych i bogatych, a to jest bez sensu. Dajmy przykład: Jest sobie facet, całe życie ciężko pracował, zaharowywał się, ale w końcu osiągnął swój cel, awansował, miał lepszą płacę, stawał sie bogatym. Drugi facet: utrzymywał się z tego co żona zarobiła na bazarze, ale najczęściej przepijał cała kasę. I w świetle komunizmu oni maja być równi? Bogaty ,ma oddać biednemu? Wszystko ma być dla każdego? To bez sensu. Ja bym nie oddał. A drugą wadą jest to że zawsze (prawie) komuniści wybiorą jakiegoś osła do rządzenia. Naobiecuje on wszystkiego, zacznie głosić komunizm, że nie będzie biednych i bogatych. W Rosji prawie cała biedota, więc każdy będzie na niego głosował. ÂŻenada totalna. Dlatego myślę, że ten "system" jest taki "niedopracowany".
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2007, 12:05:31 wysłana przez Rajca »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Maj 2007, 15:17:09 »
Cytuj
Jedna sprawa, że posiada, a druga to ta, skąd. Wybacz, ale w PRL'u nie mówiło się chociażby o Katyniu, a Piłsudski był wrogiem narodowym nr 1. Dlatego błagam, nie pieprzcie głupot, bo to zaczyna być żałosne. Tak samo jak w czasach zaborów, również w okresie komunistycznym, w Polsce nie istniało coś takiego jak prawdziwa historia. Było mnóstwo tematów tabu, o których się nie mówiło.
Było to, ale za czasów stalinizmu. Czyli do roku 56. Potem ustąpiło i o ZSRR mówiło się też te złe rzeczy. A dlaczego nie uczyło się tego w szkołach wcześniej? Bo Stalin rządził i to on właśnie zadał cios w plecy polsce, kazał wymordować oficerów w Katyniu. Przyznaję, że to Lenin kazał w 1920 roku najechać na Polskę, ale Stalin budował swój kult jednostki na kulcie Lenina, więc nie ludzie nie mogli wiedzieć, że to szlachetny Lenin napadł na Polskę.

Cytuj
Błagam, napisz mi jeszcze, że i tutaj nie było tematów tabu, a powieszę się na kablu od myszki, bo dłużej nie będę znosił ludzkiej głupoty i totalnego debilizmu...
Dziękuję, ze zostałem wyzwany od debili... A i jeszcze jedno: tutaj też nie było tematów tabu.

Cytuj
Nie chodzi mi o bogactwo, ale o uczciwie zarobione pieniądze w zawodzie, którego mam zamiar się podjąć.
I Twoim zdaniem miałbym na to szansę? Ciekawe jak, skoro prawdopodobnie działałbym w opozycji, krytykując ówczesną władzę. Dla takich ludzi nie było mieszkań, dodatkowych karteczek i pleców u rządzącej Polską, partii komunistycznej. Były za to więzienia, represje, prześladowania i brak akceptacji wśród ludzi, którym nie przeszkadzał brak swobód.
Czyli rozumiem, że ludzie, którzy podejmowali się pracy w PRL - u nie zarabiali uczciwie? ÂŻadna praca nie hańbi.
Widać, że chyba żyłeś w czasach, kiedy upadał komunizm. Kiedy to wszystkie te represje były bardzo nasilone. A brak swobód, jak np: brak demokratycznych, wolnych wyborów, Przeszkadzał tylko ludziom typu Wałęsa, Walentynowicz. Myślisz, że jakiś robotnik szedł na strajk, z tego powodu, że jego głos się nie liczy? Szczerze wątpię....

Cytuj
Zaraz wyjdzie na to, że czasy PRL to sielanka, istna arkadia i ziemia obiecana, do której powinny zmierzać wszystkie owieczki.
Nikt tak nigdy nie powiedział i nie powie zapewne (przynajmniej ja)

Cytuj
Zapomnimy o tym, czego dokonali poplecznicy Stalina i późniejszych zbrodniarzy, bo przecież liczy się fakt, że górnicy mieli wysokie pensje, a Gierek rozdawał mieszkania. Zapomnimy o tym, że gdy sekretarze partii pławili się w luksusach i popijali drogie wina, społeczeństwo musiało żyć octem. Bo przecież to nie jest istotne, na ten argument żaden z Was nie odpowiedział, bo kto by się tym przejmował.
Stalin rzeczywiście miał ogromne pojęcie o prawidłowym komunizmie..... A już dawno odpowiedziałem na argument o bogactwie partii. "Nieodpowiedni ludzie komunizm wprowadzali i nieodpowiedni ludzie na stanowiskach stali".
 
Cytuj
Oficjalnie odpuszczam sobie ten temat,
I chwała Bogu, bo ciągle sypiesz tym uwielbieniem państw zachodu i koniecznością podziału ludzi na bogatych i biednych.

Cytuj
Większość mojego miasta to właśnie komunistyczne blokowiska. Znaczna większość z nich jest w przyzwoitym stanie. Oczywiście w innych miastach sprawa z takimi osiedlami może mieć się już trochę inaczej. W moim mniemaniu Lublin i jego wielopiętrowce (u nas są jedynie takie 4 piętrowe) z ciasnymi mieszkankami to już nieco niższy standard społeczny.

Jak powiedziałeś, wiele zależy od spółdzielni ale i samych lokatorów. Osobiście gardzę ludźmi którzy narzekają na panujące warunki po czym schlani wracając do domu srają po klatkach, niszcząc przy tym kilka szyb, żarówek budząc co najmniej połowę lokatorów. Cóż, kwestia poszanowania "wspólnej" własności.
Miejscowość taka jak moja wyrosła właśnie na komunistycznej industrializacji i Gierkowskich kredytach (Racja dla pana ojca redaktora. Kapitalistyczne państwa zachodnie "wydymały" nas z tymi kredytami, bo dały nam bardzo wysoki procent na te pożyczki. Gierek chciał ratować kraj, a że nie widział innego sposobu, jak zaciągnięcie kredytów,  musiał się zwrócić do państw zachodu). Też jest tutaj wiele blokowisk i wszystkie mają się nieźle. Oczywiście Zamtex, czyli przędzalnia bawełny upadła po zmianach ustrojowych. a co do bloków, to jak mówi pan Thoro. wszystko wynika z poszanowania wspólnej własności.  
   

Offline ojciec redaktor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Maj 2007, 16:38:51 »
Cytuj
Gdyby mój dziadek lub ojciec zobaczyli takich gówniarzy jak Wy robiących się na Lenina zrobili by Wam z dupy jesień średniowiecza.
Zanim powiesz, że robimy się na Lenina to przeczytaj TEN post.
Twoja rodzina pewnie wiele wycierpiała przez komunizm, współczuję, ale tak naprawdę wbrew powszechnej opinii nie ucierpiało tyle osób ile się podaje w mediach.
Poza tym to co ty mówisz nigdy nie wydarzyło się w Polsce. Nauka rosyjskiego była nie bardziej obowiązkowa niż dziś Angielskiego. A te codzienne apele po rosyjsku, to owszem.. w rosyjskiej armii. Broń boże w Polskiej.
Gadasz albo głupoty wyssane z palca, albo o sytuacji Polaków w ZSRR

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Komunizm
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Maj 2007, 17:55:44 »
Cytuj
Gadasz albo głupoty wyssane z palca, albo o sytuacji Polaków w ZSRR
Jeśli chciałbym pieprzyć głupoty już dawno pisałbym tak jak Wy. A gdy istniało ZSRR to co było w Polsce? Jebana komuna! A jeśli chodzi o apele to odbywały się one w szkołach.

Cytuj
Nauka rosyjskiego była nie bardziej obowiązkowa niż dziś Angielskiego.
Jesteś głupszy niż myślałem... Angielskiego teraz nie musisz się uczyć. Masz do wyboru również i niemiecki itd. A za komuny język rosyjski był narzucany. Widzisz różnice czy przeliterować?

Cytuj
wbrew powszechnej opinii nie ucierpiało tyle osób ile się podaje w mediach
Taaa... Jesli mógłbym zaznaczyć to właśnie media ukrywały prawdziwy terror komuny.


Z wyrazami szacunku...

EDIT:
Cytuj
1) Nie we wszystkich szkołach były apele po rosyjsku.
Ale nie zmienia to faktu, że w pozostałych szkołach takie apele występowały...
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2007, 21:15:54 wysłana przez Riddle. »

Respev

  • Gość
Komunizm
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Maj 2007, 20:47:12 »
Dzisiaj rozmawiałem ze swoim starym nauczycielem historii z liceum. Zadałem mu dwa pytania, i:
1) Nie we wszystkich szkołach były apele po rosyjsku.
2) W szkołach NIC NIE MÓWIONO o Katyniu czy Piłsudskim, to był temat tabu, a za słowo o Piłsudskim można było oberwać bambusem!
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2007, 20:57:20 wysłana przez Respev »

Offline ojciec redaktor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Maj 2007, 17:57:59 »
Cytuj
Jesteś głupszy niż myślałem... Angielskiego teraz nie musisz się uczyć. Masz do wyboru również i niemiecki itd. A za komuny język rosyjski był narzucany. Widzisz różnice czy przeliterować?
Wiesz, wtedy także mogłeś się uczyć także Niemieckiego zamiast Rosyjskiego

Cytuj
Jeśli chciałbym pieprzyć głupoty już dawno pisałbym tak jak Wy. A gdy istniało ZSRR to co było w Polsce? Jebana komuna! A jeśli chodzi o apele to odbywały się one w szkołach.
Miałem na myśli sytuację na zagarniętych przez ruskich kresach wschodnich

Cytuj
1) Nie we wszystkich szkołach były apele po rosyjsku.
Jak sie pytałem rodziców o apele po rosyjsku to oni ze zdziwieniem (pierwsze słyszę)

Cytuj
2) W szkołach NIC NIE MÓWIONO o Katyniu czy Piłsudskim, to był temat tabu, a za słowo o Piłsudskim można było oberwać bambusem!
O Katyniu to tak, ale o Piłsudskim... spytaj się nauczyciela o konkretny okres (bo komunizm w Polsce zmieniał się, i to bardzo). Możliwe, że wspomniał o okresie sprzed '56 (w 1956 miała miejsce tzw. "Destalinizacja").
Poza tym wbrew powszechnym stereotypom Rosjanie Piłsudskiego... szanowali! Właśnie za to, że ich pokonał. Rosjanie mają głęboko w d... tych którzy sie przed nimi płaszczą. Dla przykładu Czesi: Zawsze kolaborowali z Rosją, czasem z pewnymi sukcesami, ale nigdy nie zaskarbili sobie ich szacunku. Była nawet taka anegdota, że Czesi wystawili Stalinowi kilkudziesięciu metrowy pomnik, a za nim paro metrowe, znacznie mniejsze, postacie Czeskich robotników, kobiet, dzieci, całego społeczeństwa. ÂŻartowano sobie, że te wszystkie postacie starają się wejść usilnie Stalinowi w .... xD
Do czego zmierzam? Jak już wspomniałem Czesi nie zaskarbili sobie szacunku Rosjan, a Polacy (a konkretnie Piłsudski) tak, ponieważ warował Polskich interesów nie na klęczkach a z szablą w ręku

Respev

  • Gość
Komunizm
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Maj 2007, 18:07:57 »
Cytuj
spytaj się nauczyciela o konkretny okres (bo komunizm w Polsce zmieniał się, i to bardzo). Możliwe, że wspomniał o okresie sprzed '56
Ja mówie o czasach PO '56. Jak mi zaraz wyjedziesz, że nauczyciel nie ma racji, to się zbłaźnisz... Wątpie, by były profesor z AGH w Krakowie miał mniejszą wiedzę od twojej czy twoich rodziców.

Cytuj
Jak sie pytałem rodziców o apele po rosyjsku to oni ze zdziwieniem (pierwsze słyszę)
No to chyba napisałem, że nie we wszystkich?

Cytuj
Wiesz, wtedy także mogłeś się uczyć także Niemieckiego zamiast Rosyjskiego
O taa, chyba prywatnie. W szkołach był przymusowy tylko rosyjski i nic więcej, nie było innego języka do nauki.

Cytuj
Poza tym wbrew powszechnym stereotypom Rosjanie Piłsudskiego... szanowali! Właśnie za to, że ich pokonał.
Matko, ale brednie. To ja w takim razie pokocham Hitlera  
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2007, 18:10:26 wysłana przez Respev »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Komunizm
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Maj 2007, 19:09:14 »
Pomijając wszystkie te dogadywania o apele po rusku i naukę języków (niemieckiego mogóleś się uczyć, bo NRD była republiką socjalistyczną, graniczącą z Polską, a rosjanie języki krajów szanowali i ich nie znosili), chciałbym poruszyć kwestię nauki w szkole. Od razu o komunizmie mówi się dzieciom, że to szit i gówno i zbrodniczy system. Zbrodniczy, ale nie system, tylko rządy ludzi, którzy komunizm wprowadzali. I mówi się, że to najgorsze, co moze być, że to śmierć, wywózki, itd. A dlaczego mówi się np że:

- Kazimierz II Wielki był dobrym królem, skoro gwałcił on nagminnie kobiety i miał mnóstwo nieślubnych dzieci?

- J. Piłsudski jest przedstawiany, jako dobry twórca legionów i wyzwoliciel polski, podczas, gdy na kilkanaście lat rządził państwem jak dyktator? Dlaczego sprzymierzył się z zaborcą? Dlaczego wielki niepodległościowiec był protestantem, a kiedy chciał się ożenić z katoliczką, zmienił sobie wiarę tylko po to?

- Dlaczego tak mało mówi się o wyzysku murzynów w pięknym demokratycznym USA?

- Dlaczego mówi się o 10 mln ofiar komunizmu, a nie mówi się o kilkuset milionach ofiar monarchii na przestrzeni dziejów?

Trochę do pana Respeva
Cytuj
Matko, ale brednie. To ja w takim razie pokocham Hitlera
Co innego kochać zbrodniarza, a co innego kochać męża stanu...

Cytuj
Ja mówie o czasach PO '56. Jak mi zaraz wyjedziesz, że nauczyciel nie ma racji, to się zbłaźnisz... Wątpie, by były profesor z AGH w Krakowie miał mniejszą wiedzę od twojej czy twoich rodziców.
Właśnie po roku 56 odbywała się w Polsce i innych państwach socjalistycznych destalinizacja. Za czasów Chruszczowa, Breżniewa itd.



Respev

  • Gość
Komunizm
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Maj 2007, 19:53:58 »
Cytuj
Dlaczego wielki niepodległościowiec był protestantem, a kiedy chciał się ożenić z katoliczką, zmienił sobie wiarę tylko po to?
Przepraszam bardzo, a co ma do tego wiara? Każdy wierzy w to co chce.Pozatym te wiary nie różnią się aż tak bardzo.

Cytuj
Co innego kochać zbrodniarza, a co innego kochać męża stanu...
Oj, bardzo ciekawe. Zapewne zabicie górników w 81' w kopalni Wujek, to był przypadek? Może sami się zastrzelili?

Cytuj
- Dlaczego tak mało mówi się o wyzysku murzynów w pięknym demokratycznym USA?
A możesz podać jakiś przykład?

Cytuj
Właśnie po roku 56 odbywała się w Polsce i innych państwach socjalistycznych destalinizacja
No wiem, i co w związku z tym?

Cytuj
- Dlaczego mówi się o 10 mln ofiar komunizmu, a nie mówi się o kilkuset milionach ofiar monarchii na przestrzeni dziejów?
No właśnie, na przestrzeni dziejów, a nie 40 lat :]
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2007, 19:55:41 wysłana przez Respev »

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Komunizm
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Maj 2007, 19:56:21 »
Rozumiem do czego zmierzasz z tym, że ja już pisałem o komuniźmie z człowiekiem prawym na czele - nie jest realny. Przykładem jest komunista Che Guevara który postępując według reguł marksistowskich dobrowadził to rozpadu gospodarki w państwie. Lenin i Stalin to przykłady ludzi którzy nie zasługują nawet na to by mieć swój grób. Co oni wyprawiali z czasów swojego panowania jest dla mnie niezrozumiałe. Dlatego komunizm jest zły - bo każdemu się kojarzy z tym pieprzonym Stalinem i Leninem. Za nasze poglądy w tym temacie Kozłow możesz obwiniać tylko tych dwóch ludzi którzy się za komunistów uważali. W dodatku osobiście twierdze też, że Polak nie może ani nie powinien przejawiać jakichkolwiek zamiłowań komunistycznych jak i faszystowskich. Przez faszystów i komuchów jesteśmy teraz takim państwem jakim jesteśmy. Faszyści zabijali nas jak kaczki a komuniści ograniczali przez pięćdziesiąt lat jakbyśmy byli ich własnością. Dlatego jestem przeciwny wszelkim formą komunizmu. Nawet jeśli miałoby być teraz lepiej w Polsce komunistycznej to i tak mówie stanowczo nie. Nie można przyjmować systemu państwa który tak skrzywdził Polske. Bycie Polakiem to znajomośc naszej histori i świadomość tego co przeszliśmy przez Panów Hitlera i Stalina. Teraz kumacie Panowie Komuchy?  

A co do tych wymienionych przez Ciebie przykładów. Czemu się o tym nie mówi? Bo to nie ten temat  
A tak serialnie:

Kazimierz Wielki pomógł Polsce jak chyba żaden z jej królów. Dlatego te zbrodnie są przez historyków omijane. Z tym, że powiedz mi też jaki król na świecie był prawy i dobry w 100%?

J. Piłsudzki był człowiekiem który wykonał zamach stanu w celu uratowania Polski. Gdy przybył do kraju i zastał Polske biedną z sejmem który ciągle się tylko kłóci musiał działać. Dzięki niemu Polska stanęła na nogi. Prowadził równiez działalność antyrosyjską która miała na celu doprowadzenie do niepodległości kraju.

USA leży w zupełnie innym kontynencie niz Polska. Nie dotyczy w ogóle naszego kraju. Amerykanie nic Polakom nie zrobili. ÂŻeby nie było niedomówień - mam żal do Amerykanów z tego powodu. A jeśli Ty się tak bardzo wszystkim przejmujesz to Greenpeace stoi otworem.

Bo komunizm był prowadzony przez złego człowieka który nie widział żadnej tragedi w ludzkiej śmierci.


Z wyrazami szacunku...

Offline ojciec redaktor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Maj 2007, 03:03:52 »
Cytuj
- Dlaczego tak mało mówi się o wyzysku murzynów w pięknym demokratycznym USA?
Cytuj
USA leży w zupełnie innym kontynencie niz Polska. Nie dotyczy w ogóle naszego kraju
No, ale wszyscy ślipią na amerykę jako na ostoję demokracji, wolności, równości, bla, bla ,bla, a skoro piszą o Ameryce w podręcznikach szkolnych (u mnie np. piszą) to niech piszą o wszystkim

Cytuj
dobrowadził to rozpadu gospodarki w państwie
A jak się to ma do komunizmu w Chinach?

Cytuj
bo każdemu się kojarzy z tym pieprzonym Stalinem i Leninem
No niestety :(

Cytuj
Polak nie może ani nie powinien przejawiać jakichkolwiek zamiłowań komunistycznych jak i faszystowskich.
To drugie - jak najbardziej

Cytuj
Przez faszystów i komuchów jesteśmy teraz takim państwem jakim jesteśmy
A jełopy w rządzie nie maja z tym nic wspólnego

Cytuj
Matko, ale brednie. To ja w takim razie pokocham Hitlera
No comments

P.s.

Cytuj
- J. Piłsudski jest przedstawiany, jako dobry twórca legionów i wyzwoliciel polski, podczas, gdy na kilkanaście lat rządził państwem jak dyktator?
uuu... z tym podpadasz kozłow...
Wg. Mnie rządy autorytarne to najlepsze rządy w historii Polski, stawiam je wyżej nawet nad komunizm (a ten ostatni nad demokrację itp.)

Cytuj
Dlaczego sprzymierzył się z zaborcą?
Bo wiedział, że Niemcy pokonają Rosję, a Francja pokona Niemcy. Więc, żeby zyskać trochę na wschodzie sprzymierzył się z państwami centralnymi, a potem dał im kopa gdy przegrywali :)

Cytuj
Dlaczego wielki niepodległościowiec był protestantem, a kiedy chciał się ożenić z katoliczką, zmienił sobie wiarę tylko po to?
Bo ją kochał

Offline Drakus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Czerwiec 2007, 20:20:14 »
Nie chcę nikogo urazić, ale jestem raczej prawicowy. Nienawidze ustroju komunistycznego. Tak zwany komunizm na papierze po prostu nie istnieje i nie ma prawa bytu jak anarchia. Wierzenie w nią to tak jak wiara, że z nieba spadnie pół miliona euro. A najbardziej denerwują mnie ludzie noszący czerwone gwiazdy lub morde Che (zbrodniarza) na koszulkach. Straszne niedouczenie z ich strony...

Offline ojciec redaktor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Komunizm
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Czerwiec 2007, 22:08:17 »
Cytuj
Tak zwany komunizm na papierze po prostu nie istnieje i nie ma prawa bytu jak anarchia
A komunizm w Chinach - trzeciego mocarstwa na  świecie w którym panuje komunizm (wolnorynkowy, ale komunizm)

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Komunizm
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Czerwiec 2007, 14:42:43 »
Cytuj
A komunizm w Chinach - trzeciego mocarstwa na świecie w którym panuje komunizm (wolnorynkowy, ale komunizm)

ÂŚwietnie, świetnie ojcze redaktorze, ale tutaj są same sprzeczności. Kozłow chciał tutaj debatować o prawdziwym komuniźmie poglądów marksistowskich. A Chiny do takowych nie należą. Gdyby Chiny nie były wolnorynkowe zostały by daleko daleko za państwami szybkorozwijającymi się. Nie można nazwać Chińczyków komunistami. Chiny są powymieszanymi ideologiami ze wszystkich systemów rządzących. Mylisz ojcze pojęcia.


Z wyrazami szacunku...
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2007, 14:49:06 wysłana przez Riddle. »

Offline aretofe

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
Komunizm
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Sierpień 2007, 13:57:48 »
No cóż,ja jestem komuchem,więc tak jak Kozłow uważam,że jest najlepszy,ale ja cenię komunizm głównie za to,że obalił ten cholerny nazizm,dzięki J.Stalinowi ;) Chwała mu za to :)

Respev

  • Gość
Komunizm
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Sierpień 2007, 14:42:21 »
Cytuj
obalił ten cholerny nazizm,dzięki J.Stalinowi
 
Nazizm obalili alianci, ale oczywiście dobra propaganda robi swoje, prawda? Apel do wszystkich pseudo komuchów - idźcie umyjcie  "Pana Wacława" i wdzieczną tylnią część ciała w celach pozbawienia ze siebie 2cm warstwy brudu, który osiadł na was, gdy czytaliście książki o Józku Stalinie. Idźcie na lekcje historii i poczytajcie trochę, bo to co niektórzy wygadują, to się w głowach nie mieści.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień 2007, 14:42:52 wysłana przez Respev »

Respev

  • Gość
Komunizm
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Sierpień 2007, 20:55:00 »
Cytuj
Józef Stalin przygotował atak na Berlin
 
Akurat to jest wierzchołkiem góry lodowej. Gdyby nie alianci, plan by nie wypalił, także nie jest to tylko zasługa Stalina, że czas nazizmu się skończył.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień 2007, 20:55:39 wysłana przez Respev »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Komunizm
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Sierpień 2007, 21:30:15 »
Cytuj
Dla twojej wiadomości: Józef Stalin przygotował atak na Berlin(nie własnoręcznie oczywiście,ale wydał taki rozkaz),który zakończył się sukcesem Armii Czerwonej i dzięki temu Hitlerowskie Niemcy się poddały.Gdzie tu są alianci?

P.S.Nie popieram Stalina,bo za swoich rządów dopuścił się wielu zbrodni,dzięki czemu jest on na miarę Hitlera.

Omg... on może i przygotował atak, ale wcale nie dzięki niemu czas nazizmu się skończył. Sukces Armii Czerwonej ograniczył się do wtargnięcia do Berlinu i powybijania wszystkich tam stacjonujących. Wojny nie wygrali, a przez długi czas współpracowali z Niemcami. Więc nie gadaj jakim to Józef Stalin jest wybawicielem i dobrodziejem...

Forum Tawerny Gothic

Komunizm
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Sierpień 2007, 21:30:15 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top