Autor Wątek: Szkoła  (Przeczytany 2381 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Szkoła
« dnia: 24 Luty 2007, 12:39:41 »
Wiecie kiedy jest prawdziwa szkoła?
Wtedy kiedy jej nie ma....,
bo dzisiejszą szkoła, powinna być Szkoła ÂŻycia,
a nie taka co zatruwa nam pól naszego życia.

My w takiej szkole się nie kształcimy,
tylko nasz Sens ÂŻycia tracimy.
Jednak są i tacy którzy uwielbiają do niej chodzić,
ja nie mogę stanąć im na drodze,
mi nie wolno im przeszkodzić.

Kiedyś szkoła była lepsza,
to co umiałeś,
wychodziło ci najlepiej,
to do czego dążyłeś;
tego właśnie się uczyłeś.
Na wszystko było czas,
nauka była przyjemniejsza...

Ten jest głupcem i kłamcą,
co głosi, że wszystko w życiu się przyda...

c.d.n


K.Kołodziej

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Szkoła
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2007, 18:15:55 »
To co napisałes jest ÂŚwiętą Prawdą. Nie patrzałem na błędy ortograficzne, stylistyczne czy na podobne, nie patrzałem czy są dobre rymy i czy jest tyle samo sylab w jednej strofie czy zwrotce albo może wersie. Patrzyłem na to co napisałeś, że szkoła powinna uczyć nas tylko tego co chcemy i potrzebujemy, że każdy powinien wybierać to co dla niego najważniejsze, bo naprzykład nie wiem do czego przyda mi się trójkąt egipski czy tam znajomość: z czego składa sie zdanie, nie wiem poco mi to. Do tego co napisałeś też się podpiuje i twierdze tak jak ty.

(Chory na szkołowstręt  )

Forum Tawerny Gothic

Szkoła
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2007, 18:15:55 »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Szkoła
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj 2007, 19:17:26 »
Towarzyszu MeGorT. ÂŚwietna robota. Ileż to już razy ja narzekałem, że 7/8 tego, co się uczymy nie przyda nam się w życiu. Ileż to razy mówiłem mojej wychowawczyni (uczy matmy), ze na ch** mi jednokładność figur, jeżeli będę stał za ladą w sklepie z kalkulatorem. Ileż to razy mówiło się o fizyce (Panie niech będzie przeklęty ten dzień, w którym na głowę Newtona spadło jabłko i wymyślił 3 zasady dynamiki......), że całość programu zawartego w tym przedmiocie nadaje się do kosza. Ogólnie to w większości szkoła uczy nas rzeczy zbędnych i niepotrzebnych.

Co do budowy wiersza to krótko: Taki trochę dziwny i przeplatany :D Raz rymy takie, raz w ogóle nie ma wymu. Taki wiersz wpół biały, wpół regularny.

Cytuj
Kiedyś szkoła była lepsza,
to co umiałeś,
wychodziło ci najlepiej,
to do czego dążyłeś;
tego właśnie się uczyłeś.
Na wszystko było czas,
nauka była przyjemniejsza...
Za komuny  
------------------
T. Kozłow

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Szkoła
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2007, 22:23:54 »
Ehhh...niestety masz rację. Jak sobie pomyślę że jutro mam sprawdzian z fizyki z magnetyzmu i fal elektromagnetycznych to...stwierdzam że i tak nic nie umiem i że mi sie nie chce uczyć tego...bo po co? Będę szedł przez ulicę, listek mi pofrunie przed nosem i od razu obliczę jego prędkość, masę, przyspieszenie i z jaką siłą jest przyciągany przez inne ciała? NIE. Oleję ten głupi listek i niech se pofrunie na koniec świata. W szkole to, co mi się przyda w życiu to podstawy matmy, trochę geografii, polskiego, angielskiego, może biologii. EH.

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Szkoła
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Maj 2007, 22:28:51 »
Ech... Wiersz przeczytałem i uczepie się tutaj tylko jego treści. Prawdopodobnie jesteś dzieckiem który dostał z czegoś pałe dzien przed napisaniem wiersza. Pamiętaj, że nikt Ci w szkole siedzieć nie zmusza. W każdej chwili możesz z niej odejść i zacząć swoją "Szkołę ÂŻycia". Podobno żyjemy w świecie wolności więc jesli tak bardzo szkoła Cie boli to przestań do niej chodzić. Z tym, że jutro wstaniesz o 7.00 czy tam o 8.00 i ruszysz w kierunku swojego miejsca edukacji. Czemu? Bo boisz się, że będziesz w życiu zerem   Nie lubie osób którzy na coś narzekają a nic z tym nie robią. A jak nie mogą czegoś z tym zrobić to po co narzekają?

Na wierszach od razu mówie, że się nie znam za bardzo. Ten czyta się przyjemnie... Popracował bym jednak na Twoim miejscu bardziej nad rymami.


Z wyrazami szacunku...

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Szkoła
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Maj 2007, 22:40:59 »
Ile wiedzy zdobytej w szkole wykorzystujesz w pracy? ...
W dzisiejszych czasach liczy się tylko to co masz na papierze napisane...

Nigdzie nie możesz odejść, edukacja jest obowiązkowa do 18 roku życia.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Szkoła
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maj 2007, 22:45:24 »
Cytuj
Czemu? Bo boisz się, że będziesz w życiu zerem
Zerem... Według mnie nawet ty wybierając jakąś pracę, np. z dziedziny historii, zapomnisz szybko o rzeczach, których uczyłeś się na fizyce... Według mnie powinniśmy wybierać to, czego chcemy się uczyć, chociaż to by wywołało zamęt...

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Szkoła
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maj 2007, 23:18:06 »
Cytuj
Według mnie powinniśmy wybierać to, czego chcemy się uczyć
A czy nie jest tak po zakończeniu gimnazjum? Wybierasz technikum lub zawodówke które Ci odpowiada i jest spokój. Chyba, że lubisz sobie dalej narzekać i idziesz do liceum  

Cytuj
W dzisiejszych czasach liczy się tylko to co masz na papierze napisane
A na nim właśnie między-innymi są też zawarte szkoły które ukończyłeś i wykształcenie jakie posiadasz...

Cytuj
Nigdzie nie możesz odejść, edukacja jest obowiązkowa do 18 roku życia.
No prosze Cie... Dla chcącego naprawde nic nie jest trudnego. Ale jeśli to jest Twoje wymówka to znaczy, że tylko i wyłącznie się nią zasłaniasz. Nawet gdyby nie była obowiązkowa wątpie czy odszedł byś ze szkoły i zamieszkał w późniejszym życiu pod mostem.

Jeśli naprawde macie ochote mieć taką edukacje jak w USA (bo tak wnioskuje z Waszych wypowiedzi) to nie przekonacie mnie nawed za 1 mld dolarów   Wole się kształcić naszym systemem edukacji który jest lekko przesadzony, niż nie wiedzieć gdzie leży Francja...

Z wyrazami szacunku...

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Szkoła
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Maj 2007, 21:08:00 »
Cytuj
czy tam znajomość: z czego składa sie zdanie, nie wiem poco mi to.
Choćby po to, żeby się pochwalić przed innymi:)

Tak jak pisał Riddle możesz wybrać kierunek edukacji po skończeniu gimnazjum (dawniej podstawówki) czyli po zdobyciu wiedzy podstawowej, bez której ani rusz. Wystarczy spojrzeć na opo Elronda, żeby stwierdzić, że na lekcjach polskiego spał. Nawet pobieżne przeczytanie jego dzieła powoduje zawał u polonisty. Chcecie sami wybrać czego się chcecie uczyć od przedszkola, to polecam linie lotnicze Lot, dość tanie, szybkie, gwarantują także powrót z USA.

Wiersz pisany jest bez ładu i składu. Raz tak, raz siak, brak jakiejkolwiek symetrii (no cóż, w takich sprawach jestem trochę pedantyczny), treść jest o szkole, czyli o temacie znienawidzonym przez uczniów.
Cytuj
Wiecie kiedy jest prawdziwa szkoła?Wtedy kiedy jej nie ma....,bo dzisiejszą szkoła, powinna być Szkoła Życia,a nie taka co zatruwa nam pól naszego życia.
Chcesz szkoły życia? Ukradnij komuś samochód, i daj się złapać. Tam gdzie trafisz jest Prawdziwa (podkreślenie moje DP) szkoła życia.

PS: Zostawiam specjalne błędy w tym poście, proszę aby DODO ich nie poprawiał oraz jestem ciekaw kto je wyłapie.
PS: MeGorTcie, ty też spałeś na polskim, kto pisze 'zatruwa' przez 'u'?

\\rc: Mości krytyku i zbawco polonistów, nie ośmieszaj się tym zdaniem o specjalnych błędach, taki jesteś wartościowy i wystawiasz innych na pseudo próby? I tak, na złość i ku dobru ogółu poprawiono rzeczone błędy.
"Podkreślamy" przez użycie BBCode!
P.S- wystarczy spojrzeć na opowiadanie Dark Prince'a żeby zrozumieć, że z kwiecistym i ładnym językiem nie jest w zażyłym związku.


Wybacz o czcigodny i wielki moderatorze, ale łatwiej jest dostrzeć drzazgę w oku bliźniego niźli belkę w swoim. Wybacz jeszcze mój jeden wybryk, wiem, że jestem niegodny pisania postów na tym forum, lecz jak już piszę to w SWOIM stylu.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2007, 18:40:03 wysłana przez Dark Prince »

Offline Lees

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Boga nie ma w domu, wyjechał na wakacje do Vegas"
Szkoła
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maj 2007, 14:28:08 »
Powiem szczerze:wiersz jest w połowie biały a w połowie regularny.Wolę wiersze jednego typu a nie mieszane.Jednak ten wiersz został poprawnie napisany pod względem stylistycznym i ortograficznym.
Szkoła jest niepotrzebna-każdy powinien uczyć się tego co chce a nie tego co mu każą.Taki przymus może prowadzić do szalonych pomysłów(mój przypadek).Treść była w miare ciekawa ale tytuł bardzo zachęca do czytania.
Ocena:Pozytywna-mam nadzieje ze nastepne czesci bedą lepsze.

Pozdrawiam
lees

Forum Tawerny Gothic

Szkoła
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maj 2007, 14:28:08 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything