Autor Wątek: Bogowie  (Przeczytany 5184 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kristo

  • Gość
Bogowie
« dnia: 23 Kwiecień 2006, 19:09:13 »
Zastanawiam się czy powstaje artykuł na temat historii bogów z świata Gothica. Ponieważ to rzecz dosyć ciekawa. Np. historia Beliara jest bardzo ciekawa. Jest jednocześnie bogiem Sniącym, ludzi z bagien, ale także bóstwem Orków i jest opowiedziane jak doszło do jego zrodzenia. Kwestie bogów w grze jak na razie, nie ujrzałem artykułu na polskich serwisach godnego uwagi w tym temacie. Myślę, że przydałoby się rozwinąć i troszkę pospekulować na ten temat i dodać od siebie, na czym polega walka bogów, i jakie tak naprawdę jest znaczenie naszego bohatera. Myślę, że każdy tutaj dopisze coś na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 12:47:42 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Bogowie
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwiecień 2006, 21:48:55 »
Cytat: Kristo
Zastanawiam się czy powstaje artykuł na temat historii bogów z świata Gothica. Ponieważ to rzecz dosyć ciekawa. Np. historia Beliara jest bardzo ciekawa. Jest jednocześnie bogiem Sniącym, ludzi z bagien, ale także bóstwem Orków i jest opowiedziane jak doszło do jego zrodzenia. Kwestie bogów w grze jak na razie, nie ujrzałem artykułu na polskich serwisach godnego uwagi w tym temacie. Myślę, że przydałoby się rozwinąć i troszkę pospekulować na ten temat i dodać od siebie, na czym polega walka bogów, i jakie tak naprawdę jest znaczenie naszego bohatera. Myślę, że każdy tutaj dopisze coś na ten temat.

Dawno dawno temu na pewnym forum o Gothic napisałem o tym porządną pracke, jak znajde to ją tu wkleje.

Po 1 ÂŚniący nie jest bogiem tylko demonem i to całkowicie inna osoba, po 2 nie tylko orkowie wyznają Beliara, po 3 znam historie jego narodzin.

Więc Beliar narodził się ze swojego brata Innosa, a jest to bardzo proste. Innos chcąc stworzyć noc podzielił się na dwoje.

P.S.
Jak znajde ten mój art, to sobie tam wszystko doczytasz.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 12:49:06 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Bogowie
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwiecień 2006, 21:48:55 »

Kristo

  • Gość
Bogowie
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2006, 08:58:15 »
Dobra. ÂŚniący jest demonem stworzonym przez orków, ale w Gothicu 2 była mowa, że smoki przybyły na wezewanie( krzyk ), swojego władcy Beliara. ÂŚniący gdy odsyłaliśmy go do innego wymiaru wydał ostatnim tchem ten przeraźliwy wrzask, na który przybyły smoki i reszta ferajny to jest troszkę zastanawiające. W końcu Beliar jest ich władcą czy ÂŚniący?
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 12:50:34 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Bogowie
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2006, 16:17:31 »
Cytat: Kristo
Dobra. ÂŚniący jest demonem stworzonym przez orków, ale w Gothicu 2 była mowa, że smoki przybyły na wezewanie( krzyk ), swojego władcy Beliara. ÂŚniący gdy odsyłaliśmy go do innego wymiaru wydał ostatnim tchem ten przeraźliwy wrzask, na który przybyły smoki i reszta ferajny to jest troszkę zastanawiające. W końcu Beliar jest ich władcą czy ÂŚniący?

Beliar jest ich władcą to on stoi na 1 miejscu hierarchii. ÂŚniący jest tylko jednym z jego sług, tak samo jak smok ożywieniec.


Masz tu tego mojego posta:
Cytuj
Tak sobie pomyślałem że by kiedyś połączył historie stworzenia świata GI z GII, było to
dość trudne dla tego że jest w nich wiele sprzecznych faktów a i tak nie zamieściłem wiele istotnych rzeczy poprostu już się nie dało zrobić tak by opowiadanie nie straciło sensu. żeby później nie było to teksty pochodzą z cytatów ksiąg bądź to z mojej głowy także razem tworzy to dość ładną historię która ma jakiś sens. Nie mam zbytnich zdolno?ci pisarskich ale starałem się to zrobić tak by było to napisane jak w starej księdze no i chyba takie wrażenie sprawia :) A więc było to mniej więcej tak:

Na początku nie było dnia ani nocy, i żadne żywe stworzenie nie przemierzało świata.
Wtedy pojawił się Innos, a jego blask padał na Ziemię. Innos obdarzył świat darem życia.
Ale ładne stworzenie nie śmiało spojrzeć w twarz Innosa, więc dobry bóg stworzył Słońce. Lecz mimo to, jasność była zbyt wielka, toteż Innos podzielił się na dwoje i tak powstał Beliar. Beliar stworzyć noc.
Teraz człowiek mógł wreszcie żyć, lecz nie wiedział jak. Dlatego Innos podzielił się po raz wtóry i tak powstał Adanos. Adanos przyniósł ludziom pomysłowość i mądrość.
Innos pozwolił by ludzie mogli go uslyszeć i przemawiać do niego. Pozwolić im również czynić cuda i nazywać je magią. Dzięki magii ludzie zaczeli zmieniać świat wedle swego upodobania, jedni mądrze inni głupio.
Widząc to Innos zabrał dar magii ludziom głupim i pozostawił go w rękach ludzi swiatłych. Obdarzył ich również innymi łaskami, czyniąc swoimi kapłanami i nadając im miana magów. Ludzie czcili kapłanów Innosa i oddawali im cześć, ale wielu magów odwróciło się od Innosa i uciekło się pod opiekę jego boskiego brata Adanosa. Kasta magów uległa rozbiciu. Ci, którzy podążali za bogiem mądrości nazwali się magami kręgu wody (Magami Wody). Wyznawcy Innosa zaś nazywani byli magami kręgu ognia (Magami Ognia). A wyznawców Beliara zwano Nekromantami.
Dlatego Innos postanowił zastawić ludzkość pod opieką Adanosa i udać się na spoczynek. Lecz Beliar płonął z zazdrości, gdyż ludzie bali się go i nie oddawali mu czci. Wtedy postanowił Beliar stworzyć człowieka, który modliłby sie tylko do niego. Ale człowiek ów był jako wszyscy inni, i bał się on Beliara i nie oddawał mu
czci.
Bóg nocy rozzłościł się i zabił czlowieka krzycąc:"Dobrze! Bójcie się mnie zatem, ale cześć oddacie mi,
choćby po śmierci. Tymi słowy ustanowił Beliar śmierć-kres żywota ludzkiego. Ale Beliar nie zaprzestał swoich niecnych planów i płonęła w nim zazdrość do Innosa. Jego gniew był tak wielki, że przemierzył on całą Ziemię, by znaleźć bestię. A gdy do niej przemówił, stała się
ona jego sługą. Beliar tchnął w nią część swej boskiej mocy, by mogła zniszczyć całą Ziemię. Ale Innos podpatrzył czyn Beliara i przemierzył Ziemię, by znaleźć człowieka. A gdy do niego przemówił, ten stał się jego
sługą. Innos tchnął w niego część swojej boskiej mocy, by mógł on naprawić szkody wyrządzone przez Beliara.
Tedy zwrócił się Beliar do innej istoty, ale Adanos zesłał potężną falę, która zmyła ją z powierzchni Ziemi. Ale wraz z nią odeszły także drzewa i zwierzęta, więc Adanos wielce się zasmucił. I rzekł wreszcie do swych braci: "nigdy więcej nie postanie wasza noga na mojej Ziemi, bo jest ona świata i pozostanie taką na wieki." Ale człowiek i bestia nie zaprzestali wojny na Ziemi Adanosa i płonął w nich gniew ich bogów. A człowiek pokonał bestię, która wróciła do królestwa Beliara. I zobaczyć Adanos, że prysła równowaga między ładem a chaosem i zaklął
Innosa, by ten odebrał człowiekowi swą boską moc. A Innos w swej mądrości tak uczynił. Ale Adanos obawiał się, że pewnego dnia bestia powróci na Ziemię. Dlatego uprosił Innosa, by ten zostawił część swojej mocy na Ziemi, aby pewnego dnia przywrócił ją człowiekowi. A Innos w swej mądrości tak uczynił.

Nie musicie oceniać poprostu chce byście wiedzieli jak to było. :) I nie wyskakiwał mi z tekstami że czegoś takiego nie ma bo Vatras mówi co innego. Poprostu GII zapomniano o tym co powiedziano w GI. :P
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 13:16:59 wysłana przez Arthas »

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
Bogowie
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2006, 14:23:11 »
Cierpliwość to jest ludzka zaleta a ja jestem jej pozbawiony  . Ale kiedyś jak przejde gothica poraz 20 i już mi się nie będzie chciało go znowu przechodzić to może posłucham. Troszke już słuchałem ale nic prawie nie pamiętam "a z ziemi wyłoni? się ląd... wilki i owce.." i tylko tyle zapamiętałem  .
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 13:14:57 wysłana przez Arthas »

Offline Matius

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Bogowie
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Wrzesień 2006, 21:17:31 »
Nie tylko z opowiadania Vatrasa, które jest naprawde pomocne i rozbudowane, możemy się dowiedzieć czegoś o Bogach. Wiele informacji zawartych jest w całych tomach ksiąg w Gothic 1. ta gra pod tym względem jest naprawdę imponująca. Poczytaj i posłuchaj, a będziesz wiedział synu Beiara...
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2006, 21:18:50 wysłana przez Matius »

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Bogowie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Październik 2006, 13:21:43 »
ÂŚwitny artykuł, wycinki z tekstów  Vatrasa, z tomów z Gothica l, i własne domysły. Lecz ciekawi mnie jedna rzecz. wszystkie te opowiadania, te legendy so opowidziane że kiedyś, dawno temu, a co takiego bogowie zrobili przez ostatnie pare lat?? Nic?? A wiec co? Wszyscy udali się na spoczynek? Nikt z nich nic nie robi??
No może poza beliarem(on zawsze aktywny). Innos na przykład, co ostatnio zrobil? Albo Adanos?? Jeśli coś wam się kojarzy albo domyślacie się czegoś to piszcie.


Z poważaniem
Garret

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Bogowie
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Kwiecień 2007, 10:58:44 »
Muszę przyznać, że poruszyłaś/eś ciekawy temat. Historia Beliara jest ciekawa i w dodatku długa.
Jest bogiem zła. W grze często o nim mowa, ponieważ wszyscy się go boją, co potwierdza list Vatrasa do Isgarotha w którym Vatras pisze cytuję (... czyżbyśmy walczyli z samym Beliarem?)

Offline Celeb

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: -2
Bogowie
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Kwiecień 2007, 13:12:42 »
1)Mi nie pasuje to ,że wszytko tak z Innosa się wzieło.Nie znam tych książek z GI ,ale opowieść Vatrasa dotyczy drugiej połowy twojego artu.Nie wierzę ,że Adanos wzioł się z Innosa.Zawsze jest możliwością ,że istnieli jeszcze dwaj bogowie ,rodzicie tych trzech bogów ,bo to miałoby sens.

Napisałeś ,cytuję:
"Wtedy pojawił się Innos "-ciekawe jak xD.Raz ,dwa ,trzy-dzień dobry Innos XDDDD

Reszta mi pasuje bo ma sens jakiś.

P.S.:Nie odbieraj tego jako krytyka ,bo wyrażam własne zdanie tylko ^^
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2007, 13:13:10 wysłana przez Celeb »

Offline Dydu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Bogowie
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Kwiecień 2007, 11:03:29 »
Tak właściwie większośc informacji o bogach moim zdaniem to tylko pogłoski. Magowie wierzą w bogów, ponieważ dostają od nich wielką moc. Tak właściwie większośc informacji jest przekazywana przez magó i ich pracowników. Ludzie wieżą w moc bogów wiedzać co potafią magowie np. Vatras cały czas w mieście mówi swoje teksty o bogach. Po pewnym czasie to mnie nudzi i wnerwia. Ile można opowiadać o tym samym. Tj. bezimienny wieżę, iż człowiek los trzyma w swych własnych rękach. To, że ktoś powiedział, zmyślił sobie,że Innos jest dzieckiem anioła i boga. Gdzie zatem są ci inni bogowie i aniołowie. Bogowie istnieją w Gothicu. Na własnej skuże przekonał się bezimienny.

Forum Tawerny Gothic

Bogowie
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Kwiecień 2007, 11:03:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything