Autor Wątek: Schematy  (Przeczytany 4288 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Schematy
« dnia: 23 Luty 2007, 14:39:48 »
Zauważyliście już pewnie że Gothic2 bardzo wiele ściąga z pierwszej części. Trzy gildie = trzy obozy, to na początek. Straż miejska odpowiada jakby Staremy obozowi, a najemnicy Lee Nowemu i ich wzajemne stosunki też są podobne. Dalej - zdobywanie poparcia u mistrzów, zostawanie czeladnikiem i obywatelem miasta, to żywcem przypomina przecież przyłączanie się do Starego Obozu. Również "awans" na paladyna przypomina wstąpienie do straży w Starym Obozie - poszliśmy gdzieś daleko (G1 - Stara Kopalnia, G2 - Górnicza Dolina) i wykonaliśmy jakieś ważne zadanie.
Wyłapaliście jeszcze coś ciekawego?

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Schematy
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2007, 09:56:36 »
Niewątpliwie masz rację. Wiele jest takich przykładów, które wiążą się bardzo z poprzednią częścią Gothic'a.
Jedyny przykład jaki przychodzi mi teraz do głowy to etap końcowy - ÂŚwiątynia ÂŚniącego oraz Dwór Irdorath.
Wiele tajemnic i sama plansza wymaga od gracza racjonalnego myślenia.

Forum Tawerny Gothic

Schematy
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2007, 09:56:36 »

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Schematy
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2007, 10:35:59 »
Jako że piszemy o Gothic II bez dodatku to dodam kolejne podobieństwo a mianowicie:
Tak jak i w pierwszej części gry na uboczu znajduję się obóz bandytów który tak naprawdę nie spełnia żadnej ważniejszej roli. Porównuje tu obóz bandytów niedaleko kanionu troli z obozem bandytów Dextera na wzgórzu.

Następnym podobieństwem jest to że nadal palaczami nałogowymi są Najemnicy, a dystrybucją ziela nadal zajmuję się Cipher.

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Schematy
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marzec 2007, 15:09:08 »
Cytat: Gal Anonim
Zauważyliście już pewnie że Gothic2 bardzo wiele ściąga z pierwszej części. Trzy gildie = trzy obozy, to na początek. Straż miejska odpowiada jakby Staremy obozowi, a najemnicy Lee Nowemu i ich wzajemne stosunki też są podobne. Dalej - zdobywanie poparcia u mistrzów, zostawanie czeladnikiem i obywatelem miasta, to żywcem przypomina przecież przyłączanie się do Starego Obozu.
Trzy gildie, trzy obozy - no i co w związku z tym? To znaczy że się kompletnie wzorowali na jedynce? A może nie było po prostu więcej rozwiąń, hm?
To wiadome że stary obóz odpowiada straży miejskiej, gdyż stary obóz był przed stworzeniem bariery głównym obozem, którym w sumie władał Król.. I co w tym dziwnego że najemnicy Lee są podobni do ludzi z Nowego Obozu jak są to w połowie ci sami ludzie i ten sam przywódca?

Cytuj
Również "awans" na paladyna przypomina wstąpienie do straży w Starym Obozie - poszliśmy gdzieś daleko (G1 - Stara Kopalnia, G2 - Górnicza Dolina) i wykonaliśmy jakieś ważne zadanie.
Równie dobrze mogę powiedzieć że idąc do Iraku na wojnę i robiąc takie wielkie zasługi jaki robił Bezimienny, to dostajesz awans na Pułkownika czy kogoś.

Temat bez sensu, mam wypisać że Piranha Bytes wzorowali się na Miltenie z Gothica I, robiąc go po raz drugi w Gothicu 2?

Offline Celeb

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: -2
Schematy
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień 2007, 15:40:13 »
laskos nie porównuj Hagena do Gomeza xD...Jak się włamałem bez kodów na początku gry do Gomeza i zapytałem o członkostwo to ten mnie pobił i dobił mieczem XD.Podobieństwem nazwać możemy napewno stwory bo niewiele zmieniono do GII...W czasie fabuły w GI musisz pokonać 5 shamanów i ÂŚniącego ,a w GII 5 smoków i ich szefa smoka-ożywieńca [ktoś ma coś takiego w sygnie :D].

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Schematy
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwiecień 2007, 06:49:53 »
Ale zobaczcie... czy ta gra nie powstała na filmie "Władca Pierśćieni"? Jest tak samo. Wojna z orkami, Ludzie wydobywają rudę by wygrać wojnę. Czy nie mam racji??? Nawet jeżeli nie to coś w tym jest

Offline Lanca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Schematy
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwiecień 2007, 22:56:25 »
Ja widzę to podobieństwo z mieczami na końcu.No popatrzcie w GI zdobywasz Uriziel a w GII ciężkie lub zwykłe magiczne ostrze na smoki.Wszystkie wymienione miecze są najpotężniejsze.Lub gdy chcesz się przyłączyć do Straży miejskiej w GII i do Starego obozu,Przekonywanie mistrzów,przekonywanie cieni.Jest jak kilka razy w/w wiele podobieństw.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Schematy
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwiecień 2007, 10:28:36 »
Oczywiście że w G2 możemy zobaczyć wiele żeczy ściągniętych z G1, wydaje mi się że Pirania nie chcała dodawać nowych rzeczy, bo myslała że jak odbiegnie od G1 to graczom może sie gra nie spodobać. Takie moje zdanie. Ale cóż dla mnie nie ma to takiego wielkiego znaczenia, ale niektóre rzecz są chamsko ściągniętę, np. bronie. W G1 jedna broń zadaje ok. 90 obrażeń, natomiast w G2 jest identyczna, pod względem wyglądu, a jest cienka, głupie troche...

P.S. Maciekar, trylogia "Władca pierścieni" nie ma nic wspólnego z Gothicem, gdzie we WP jest kopalnia rudy?
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2007, 10:31:00 wysłana przez Elrond »

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
Schematy
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Styczeń 2008, 16:13:12 »
napisze w punktach
1.Postacie
2.Awanse
3.Najemnicy
4.Potwory
5.Ur-Shak
6.Magowie Ognia
7.Xardas

Forum Tawerny Gothic

Schematy
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Styczeń 2008, 16:13:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything