Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 5230 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Książki
« dnia: 19 Luty 2007, 14:03:48 »
Witam. Dzisiaj chciałabym Wam zadać dwa pytania dotyczące książek. A mianowicie: Lubicie je czytać? Nadeszły czasy, kiedy niestety coraz więcej ludzi zastępuje książkę "e-bookami", Internetem, Telewizją... Sztuka czytania powoli zanika, a przecież płynie z niej tak wiele korzyści!
     Po pierwsze, czytając książki rozwijamy swoją wyobraźnię. Wyobraźnia jest bardzo ważną "zdolnością" naszego umysłu. "Wyobraźnia nie jest jednolitą umiejętnością, jest raczej zbiorem dyspozycji związanych z tworzeniem obrazu umysłowego, dostrzeganiem wieloznaczności, interpretowaniem informacji oraz twórczym dodawaniem nowych elementów do znanych przedmiotów"  Widzimy jak wiele dobrego przynosi nam  nasza wyobraźnia, ale dlaczego nie staramy się jej rozwijać, czytając?
    Po drugie, gdy czytamy książkę, popełniamy mniej błędów ortograficznych, językowych, stylistycznych...  Poprawia się nasza umiejętność pisania, redagowania róznego typu form wypowiedzi.  Co więcej,  lepiej się wysławiamy. ÂŁatwiej nawiązujemy rozmowę,   jesteśmy bardziej poprawni językowo.
    Drugie moje pytanie jest bardziej szczegółowe. Jakie książki lubicie czytać? Co Was najbardziej wciąga? Proszę o autorów i tytuły :) Ja się muszę przyznać, że czytam prawie wszystko.  Od  horrorów, kryminałów,   beletrystyki, książek wojennych i  autobiografii, po opasłe tomiska książek lekarskich i  psychologicznych. Niemniej jednak , najbardziej  zawsze lubiłam horrory. King, Koontz, Smith, Masterton.  "Strefa śmierci", "Worek kości",  - King. "ÂŚciana strachu",  "Wesołe miasteczko", "Tik-tak" i moja pierwsza książka z tego działu: "Zwierciadło zbrodni" - Koontz.  "Las",  "Pan ciemności" - Smith. "Dżinn",  "Głód" (jedna z najbardziej wyuzdanych książek :D), "Strach" - Masterton.  Nie pogardzę równiez beletrystyką- Samotność w sieci (J.L. Wiśniewski), Kuracja (J. Głębski). A czy są jakieś lektury, które wg Was wchodza w poczet Super Książek? Ja zaliczam do nich m.in. "Kamienie na szaniec" (A. Kamiński) ,  Romeo i  Julia (W. Szekspir),  Hamlet (W. Szekspir), Mitologia Parandowskiego. Pozdrawiam i czekam  na odpowiedzi. :)    Mam nadzieję, że nikogo nie zniechęciła długość posta :)

Offline Tkoron

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 719
  • Reputacja: 440
  • Frideric Gravis
    • Karta postaci

Książki
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2007, 14:36:34 »
Zgadzam się. Ja sam zdecydowanie wole sobie poczytać coś fajnego( nawet kolejny raz) niż siedzieć w internecie czy przed telewizorem.

Jeżeli chodzi o typy książek to zdecydowanie fantastyka.
Czytam też inne, ale fantastykę najczęściej.


Moi ulubieni autorzy:

Polscy:
-Pilipiuk- Norweski dziennik, Seria o Jakubie Wędrowyczu. Lubię go za humor w jego książkach.
-Sapkowski - Saga o Geralcie, Śląska trylogia Ciekawy pomysł dobrze napisane
-Lem całokształt jednak moje ulubione opowiadania to te o Jonie Tichtym.

Zagraniczni:
-Tolkien Władca Pierścieni Silimarilion Wspaniały świat bardzo dokładnie opisany. Ciekawa fabuła
-King Całokształt
-Goodking Seria Miecz prawdy

Dostajesz słowne upomnienie. Porównaj sobie swoją wypowiedź, do posta panny Dairin. Mogłeś także  napisać, dlaczego lubisz tych autorów. Dodatkowo proszone jest też podanie tytułów książek ów twórców. Masz jedną dobę na poprawienie tego. W innym wypadku zostaniesz nagrodzony za swoje lenistwo. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2007, 17:23:02 wysłana przez Tkoron »

Forum Tawerny Gothic

Książki
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2007, 14:36:34 »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Książki
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2007, 15:27:28 »
Podzielam zdanie moich poprzedników. Ja także wolę poczytać książkę, a niżeli siedzieć przed komputerem. Jest również inna alternatywa, jaką są spacery z ukochaną osobą, ale to inna bajka.

Moim ulubionym pisarzem a raczej reporterem jest bardzo znany Ryszard Kapuściński. Jego książki są pisane w taki sposób, który zrozumie najprostszy człowiek. Działają one bardzo na wyobraźnię co pozwala nam na nasze wyimaginowane odtwarzanie opisywanego miejsca.

Ulubieni polscy pisarze:
  • Ryszard Kapuściński - Podróże z Herodotem to był hit - dla mnie! Wcześniejsze jego książki nie robiły tak wielkiego wrażenia jak właśnie ta. Polecam każdemu miłośnikowi reportażu podróży.
  • Adam Mickiewicz - nasz narodowy wieszcz. Za jego talent i to co potrafił przełożyć na papier.
  • Beata Pawlikowska - książka W Dżungli ÂŻycia, jest bardzo przydatną lekturą, która powinna zainteresować zgubionych nastolatków. Jest to swojego rodzaju biografia, jednak opowiada tam autorka o tym, jak osiągnęła sukces w życiu.
Ulubieni światowi pisarze:
  • Asar Isajewicz Eppel - jego książka debiutowa pt. Trawiasta ulica, kiedy ukazała się w Polsce (1999r.) bez wahania sięgnąłem po tenże tytuł, znając tego autora z jego świetnych tłumaczeń.
  • Graham Swift - mój szacunek zaskarbił sobie powieścią Ostatnia kolejka, którą opublikował w roku 1996, ja zaś przeczytałem ją 2 lata później.
  • Fernando Arrabal - uwielbiam go za Jądro szaleństwa wydaną w 1963r. Czysta poezja!
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2007, 15:38:14 wysłana przez Sir_William »

Offline MAG IMBA

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Książki
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty 2007, 23:38:43 »
Ja prawie co dziennie przed zasnienciem czytam ksiazki pomagaja zasnac:)
Oto moje ulubione: Eragon,(kontynuacja eragina)Najstarszy,Artamentowe Serce,(kontynuacja atramentowego serca)Atramentow Krew,Krol Zlodzieji,no i moze Gwiezdne Wojny
(harry potter)troche widziwiony ale wszystkie czesci przeczytalem niektore kilka razy.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Książki
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2007, 11:51:30 »
nie ma czasu za bardzo na poczytanie tych ksiązek, które by się chciało. W szkole mamy co miesiąc jedną książkę, z reguły są nudne i beznadziejne. Chcę czytać książki które mi się podobają, np:
- Eragon za świat i przygody bohatera tytułowego
- Władca Pierścieni 3 części (z czego najfajniejsza "Dwie Wieże")- za epickość, świat, postacie
- lektura szkolna, ale bardzo mi się podobała mianowicie "Kamienie na Szaniec"
- seria Harry Potter - bardzo lubię wciągająca jest, zawsze czeka się na następną część  
- kolejna lektura, ale brawa za nią dla Panu Sienkiewicza: "Krzyżacy"za dokładne ukazanie tamtych czasów i świetny opis Bitwy po Grunwaldem
- "Opowieść Wigilijna" - pióra Karola Dickensa - pouczająca
- dwie bardzo dobre tragedie "Antygona" i "Balladyna" - ogólnie lubię dramaty
- "Przygody Hucka"
- "Zemsta" - świetna komedia autorstwa A. Fredry. Po jej przeczytaniu byłem zachwycony   Szczególnie kompozycją i dialogami autorów, historia też niczego sobie
- z serii gwiezdnych wojen "Uczeń Jedi" - świetne science fiction
- i nie wiem czy pasuje do tematu, ale seria komiksowa Thorgal - chciałbym nadmienić, bo jest najlepszym komiksem jaki w życiu czytałem, brawa za historię, świat, postacie i świetne opisanie mitologi nordyckiej i ludu wikingów, którymi się bardzo interesuję
 Ogolnie lubię czytać książki, a najbardziej fantastyki i historyczne  
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2007, 11:52:11 wysłana przez KOZÂŁOW »

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Książki
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Luty 2007, 13:32:38 »
Ja często czytam, ale czasami mam przerwy misięczne, a czasem przez cały dzień jak mi się nudzi to czytam  
Ulubieni polscy pisarze:
H. Sienkiewicz - tak, proszę się nie śmiać, ale naprawdę podobali mi się "Krzyżacy" i "Quo vadis"

Zagraniczni:
Alexander Dumas ojciec - "Trzej muszkieterowie" i kontynuacje, "Hrabia Monte Christo", genialne książki z nieprzeciętną fabułą, wciągające
J.R.R. Tolkien - "Hobbit" i "Władca Pierścieni", poznałem do niedawno ale jest ciekawa

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Książki
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty 2007, 14:04:34 »
Ostatnio czytam rzadziej to, na co mam ochotę, ze względu na masakryczną ilość lektur szkolnych. Jeśli dodamy do tego tempo, w jakim są one przerabiane, często brakuje mi czasu na inne książki. Taka Top Lista:

I. "Narrenturm, "Boży Bojownicy", "Lux Perpetua" - Andrzej Sapkowski
II. "Mroczna Wieża" - Stephen King.
III. "Klub Dantego" - Matthew Pearl.
IV. "Lalka" - Aleksander Głowacki.
V. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - J.R.R. Tolkien.
VI. "Władca Pierścieni" - J.R.R. Tolkien.
VII. "Kordian" - Juliusz Słowacki

Cytuj
A czy są jakieś lektury, które wg Was wchodza w poczet Super Książek?

Z tego co wiem, "Hobbit" jest lekturą szkolną, chociaż osobiście nie miałem okazji go przerabiać. Jednak w tym przypadku moim faworytem jest "Lalka" - świetna książka. Ogólnie w przyszłość patrzę z nadzieją, gdyż przede mną pozytywizm, zwany również realizmem krytycznym.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Książki
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Marzec 2007, 18:43:12 »
Ja uwielbiam czytać, jak sobie przed snem nie poczytam to nie mogę zasnąć, serio. Moje ulubione gatunki to horror i fantazy. A ulubione pozycje? Oto one:
-  Lśnienie  - mój pierwszy przeczytany horror S.Kinga, człowiek jest mistrzem w swoim fachu. A i sama książka ma świetną i wciągającą fabułę.
- Carrie  - boska książka, polecam każdemu. Filmu nie oglądałam ale lektura mnie zachwyciła...
-  Seria niefortunnych zdarzeń  - świetna książka, ale nie każdemu się spodoba. Ciężko zaliczyć ją do jakiegoś rodzaju, jej fabuła jest bardzo dziwna i ciekawa, pełna tajemnic...
- Harry Potter  - Sama nie wiem czemu mnie tak wciągnęła. Może przez ten dziwny i pełen tajemnic świat?
- Kroniki II kręgu  - Polska fantastyka, napisana przez E. Białołęcką. Książka jest świetna, ta kobieta stworzyła cały, ogromny ciekawy świat w którym najważniejsze postacie to magowie. Niby temat oklepany ale Białołęcka stworzyłą coś całkiem nowego.
- Eragon  - ostatnio głośno o tej książce, i nie dziwne. Jest bardzo ciekawa i ma ineresującą fabułę...
- Niewykłe życie Edgara Minta  - tylko dla tych któży potrafią traktować świat i książki z przymrużeniem oka, ale jest świetna.
- Kamienie na szaniec  - to chyba pierwsza książka przy której się poryczałam   Ale tak serio jest bardzo ciekawa, a najstrazniejsze jest to że jest oparta na faktach.
- Cała seria książek M. Musierowicz  - właściwie to książki bardziej dla dziewczyn. Normalne życie, normalnej rodziny w normalnym mieście a i tak mi się strasznie podoba.


Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Książki
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Marzec 2007, 00:00:04 »
Staram się czytać dość dużo, gdyż sprawa mi to przyjemność. Uwielbiam klimaty fantasy. Gdy czytam książkę to mam wrażenie, że w głowie otwiera mi się ekranik i leci film. Nigdy nie miałem trudności z czytaniem a wręcz sam brałem książki. Gdy byłem młodszy rówieśnicy strasznie mną pomiatali, gdyż według ich mniemań czytanie książek jest " do bani". Jak każdy z was i ja mam kilku ulubionych książek do których wracam.

Harry Potter - Możecie mnie wyśmiać tak jak miało to miejsce na kilku innych serwisach, lecz naprawdę lubię tą książkę. Do tej pory przeczytałem każdą część po kilkanaście razy i ciągle wracam do tej książki. ma ona w sobie to coś co przykuwa uwagę czytelnika. Każdy najmniejszy wątek jest bardzo ładnie zakończony i wyjaśniony. Powoli wszystko łączy się w jedną dobrze ułożoną i przemyślaną powieść. Podziwiam Panią Rowling za jej pracę oraz dar do pisania.

Władca Pierścieni - Tuż po obejrzeniu wszystkich trzech części (film) postanowiłem, że przeczytam tą książkę dla porównania. Od zawsze było wiadomo, że książka przewyższa film pod każdym względem. Chciałem zobaczyć jak Tolkien wyobraził sobie ów świat. Powoli zagłębiałem się w lekturę odkrywając mnóstwo wątków które w filmie pominięto. Wreszcie zrozumiałem, dlaczego wszyscy tak wielbią tą książkę. Jest napisania średnim językiem choć zdarzają się ludzie, którzy nie rozumieją co czytają. Książka nie sprawiła mi żadnych problemów i z rosnącym podnieceniem zagłębiałem się w mroczne odmęty wojny dobra ze złem. Tak jak w przypadku HP jest tu kilka wątków których nie da się w pełni zrozumieć jeśli nie zamierza się przeczytać wszystkich trzech części. Jest napisana z ogromnym rozmachem oraz pomysłem. Na prawdę podziwiam autora za jego wyobraźnię.

Dziedzictwo - Do tej pory ujawniły się dwa z trzech planowanych tomów. Książka co prawda jest napisana z mniejszym rozmachem niż HP lub WP, ale również wciąga. Gdy pierwszy raz otworzyłem książkę nie mogłem przestać jej czytać. Siedziałem po nocach i czytałem tylko po to by dowiedzieć się co będzie dalej. Szybka akcja oraz pomysłowe wykonanie nadają całej powieści wspaniały klimat. Nie będę dokładnie opisywał dlaczego lubię tą książkę, ponieważ musiałbym podać spoilery a tego robić nie chcę, by nikomu nie psuć zabawy. Powiem jedynie, że książki są warte przeczytania.

Szatan z siódmej klasy - Tak wiem. Jest to lektura szkolna, którą przerabia się w szóstej klasie podstawówki. Niektórzy odrzucają książki tylko dlatego, że ma ona status lektury. Potępiam tego typu stwierdzenia. Książka jest bardzo ciekawa oraz trzyma w napięciu. Podczas czytania cały czas zastanawiasz się nad zakończeniem. Była to jedna z niewielu lektur które przeczytałem z uśmiechem na twarzy. Naprawdę polecam ją wszystkim.

Niektórzy mogą zapewne zaczną "wieszać na mnie psy" tylko dlatego, że uważają te książki za dziecinne i niewarte uwagi. Cóż każdy ma swoje zdanie oraz gust. Ja lubię takie klimaty i nikt nie zmusi mnie do "spalenia" tych książek.

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Książki
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Kwiecień 2007, 21:11:59 »
Teraz wiele ludzi ( również ja ), siedzi przed komputerem i rzadziej czyta. Muszę się od tego odzwyczaić, gdyż czytając książki, rozwijamy swoją wyobraźnię. Uczymy się też " automatycznie " interpunkcji, która jest ważna, szczególnie w podstawówce. Ja w niej jestem i nadal mam problemy  :) Ja osobiście, to nie będę się śmiał z DODO, bo też czasami sam z niewyjaśnionych przyczyn sięgam po książki   Zawsze próbuje otworzyć w książce swój własny świat. Moje ulubione książki, to:
Nie wiem, czemu niektórzy nie czytają książek ( nawet lektur ), tylko wolą grać na komputerze przez cały dzień ( w Tibie ) :p


Harry Potter: Bardzo ciekawa i wciągająca książka. Przeczytałem wszystkie książki i czekam niecierpliwie na kolejny tom. Bardzo dużo osób uważa, że ta książka jest do bani i mówią na nią ( przynajmniej w mojej klasie ), za przeproszeniem " Harry Pojjeb " :p  Podoba mi się Harry Potter ( jako postać ), która czaruje i daje w twarz Dudleyowi  

Dziedzictwo: Tak samo wciągająca i zarazem ciekawa i niesamowita książka. Pierwsza część naprawdę została tak dobrze zrobiona, że nie mam do niej żadnych minusów. Super jest to, jak Eragon uczy się czarów i walki. Z niecierpliwością czekam na ostatnia część tej wspaniałej książki.


Włóczęgi Północy: Oto mój fawory. Książkę tę napisał James Oliver Curwood, który był pisarzem XIX wieku. Ta książka, opowiada o losach niedźwiadka, który został bez matki i spotyka psa o imieniu Miki. Razem przechodzą różne niebezpieczeństwa i rozwiązują razem wszystkie sprawy. ÂŚwietna książka, która musi każdy, niezależnie od wieku, przeczytać  



Bari, syn Szarej Wilczycy: Też wspaniała książka, tego samego autora, która tym razem opowiada o dziecku Szarej Wilczycy, które przez przypadek gubi się w lesie i od tego czasu, musi sam zmagać się z przeciwnościami losu. Ale los daje mu szansę i Bari poznaje Nepeese, która przygarnia go, gdy zostaje ranny podczas pobicia przez człowieka. Ale się rozpisałem, ale z resztą tą książkę trzeba też przeczytać  


Chłopcy z Placu Broni: Lektura szkolna, bardzo ciekawa i zarazem wzruszająca lektura. Chyba każdy ją czytał lub wie co nieco o tej powieści.



Ogólnie, to bardzo lubię czytać książki i polecam wszystkim :)


Pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2007, 20:00:20 wysłana przez DODO »

Offline Arisa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Książki
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Czerwiec 2007, 21:52:04 »
Całe szczęście, że ( jak na razie ) nie jestem uzależniona od Internetu i mogę wygospodarować trochę czasu na przeczytanie czegoś ambitnego. (; Ostatnimi czasy niezmiernie mnie fascynują horrory sf i thrillery psychologiczne- tu oklaski dla Deana Koontza i Stephena Kinga, którzy za każdym razem udowadniają, iż potrafią wymyślić zapierającą dech w piersiach intrygę, wiernie pokazując rzeczywistoś, i przede wszystkim zaś stworzyć wyjątkowo sugestywny nastrój grozy. Szczególnie polecam :
Dean Koontz
ÂŚciana strachu - wciągająca książka o byłym alpiniście cierpiącym na lęk wysokości, który zostaje uwięziony na 40 - tym piętrze wieżowca ze swoją kobietą przez psychopatę, zwanego ' Rzeźnikiem '
Wesołe miasteczko - pisarz miesza fikcję z rzeczywistością, włączając do narmalnego życia mężczyznę, który spładza jedynie potworki, upajające się ciepłem kobiecej krwi i ciała
Przepowiednia - będący na łożu śmierci dziadek wpada w trans i przepowiada dopiero co mającemu się urodzić wnuczkowi 5 straszliwych dni

Stephen King
Lśnienie - kultowa książka, na której podstawie powstał film. Rodzina z dzieckiem obdarzonym darem jasnowidzenia przeprowadza się do nawiedzonego hotelu. Duch byłego dozorcy opętuje ojca i usiłuje go zmusic, aby zabił żonę i dziecko.

poza tym :

Maxime Chattam
W ciemnościach strachu -  policja i FBI muszą się zmierzyć z potwornością, która przekracza wszelkie wyobrażenia - szaleniec, który podaje się za nowego boga, porywa ludzi, aby pożywiać się ich mięsem.

Offline Selene

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Książki
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Czerwiec 2007, 22:05:45 »
Czytanie tak lubię, że zawsze jestem w stanie znaleźć na nie czas. I książkami, które powinnam polecić są:

Amelie Nothomb "Kwas Siarkowy". Książka, którą poleciła mi moja kuzynka, która jest jednocześnie założycielką tego tematu. Książka opowiada o reality show, w którym losowo złapani ludzie przeżywają lub też nie kilkanaście dni w obozie koncentracyjnym pod bacznym okiem kamer. Początkowo kapo wybierają, którzy więźniowie mają zostać uśmierceni. Program bije rekordy popularności. Gdy ilość widzów przestaje rosnąć producenci wpadają na pomysł aby widzowie wybierali skazanych na śmierć.

Carl Ruiz Zafon "Cień wiatru". Książka, w której niesamowicie połączony jest świat realny z literacką fikcją. Opowiada o młodym chłopaku, który pragnie przywołać pamięć o autorze książki znalezionej w tajemniczej bibliotece. Chłopca zaczyna prześladować pewna postać, która za wszelką cenę chce zniszczyć ostatni egzemplarz dzieła.

Graham Masterton "Głód". Bo któż tak jak Masterton potrafi realistycznie opisać widok rozrywanego ludzkiego ciała? Książka opisuje niesamowity głód, który zapanował w Stanach Zjednoczonych. Tak potężny głód skłania ludzi do zapomnienia o wszelkich prawach moralnych. W książce można napotkać opisy morderstw, gwałtów, kłótni i scen, które naprawdę potrafią wzruszyć.

"Pachnidło" Autora zapomniałam. Ale jak wiadomo książka opowiada o małym "potworku", który nie zostaje zaakceptowany przez otoczenie ponieważ nie pachnie. W książce opisana jest jego droga poznania wszelkich najpiękniejszych zapachów świata. Aż w końcu udaje mu się stworzyć perfum idealny, który skłania ludzi do niesamowitych rzeczy.

Offline krassus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • na pochybel!!!
Książki
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Styczeń 2008, 04:31:29 »
Moją ulubioną książką zaraz po Władcy Pierścieni są "Opiekunowie" Koontza. Książka ta nie zmieniła we mnie niczego, nie sprawiła że stałem się lepszy dla rodziców... ale pozwoliła mi zapomnieć  o otaczającym świecie. Mogłem dzięki niej odpocząć od problemów. Inne książki Koontza jakie polecam to "Grom" i "Szepty". Zachęcam wszystkich do przevzytania tych książek! Nie moę oczywiście zapomnieć o sadze Kinga "Mroczna wieża"! 7 tomów. Wszystkie stoją u mnie na półce. Zapłaciłem dużo za nie ale jestem szczęśliwy. Ta książka jakoś wpływa na człowieka!

rafalos890

  • Gość
Książki
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Marzec 2008, 19:27:42 »
Ja głównie czytam fantastykę. Oto książki, które chciałbym polecić:

Christopher Paolini - Dziedzictwo (Eragon, Najstarszy i ...): Lubię te książki za fabułę, za bohatera, z którym można się utożsamić i cały ten świat (magia, smoki, itp.)

Andrzej Sapkowski - Wiedźmin (7 tomów): za humor, Geralta (i jego humor) i po prostu to dobrze napisane jest!

J.R.R. Tolkien - Władca pierścieni (3 tomy): za dobrze wykreowany świat i tą fabułę... Hobbit też jest warty polecenia.

J.K. Rowling - Harry Potter (7 tomów): za całą magię tego świata, za te wszystkie magiczne stworzenia, jest to książka, podczas czytania której cierpiałem na syndrom: ,,jeszcze jeden rozdział" (przeczytałem tak pół książki).

Eoin Colfer - Artemis Fowl (5 tomów): nastoletni geniusz we współczesnym świecie spotyka istoty i technologię o jakiej mu się nie śniło. Bardzo dobrze się to czyta! Oprócz 5 tomów Artemisa Fowla chciałbym jeszcze polecić nadnaturalistę i Fletchera Monna. Obie książki tego samego autora.

Jonathan Stroud - magiczna trylogia Bartimaeusa (amulet z samarkandy, oko golema i wrota ptolemeusza): ta książka mi się BARDZO spodobała. Jest to książka o dżinie i chłopaku. Nie lubią się, ale muszą współpracować. Fajnie napisane, dużo magii i magicznych istot (głównie dżinów).

Pozdrawiam,! Rafalos890!  

Offline jureus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 0
Książki
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Marzec 2008, 20:54:15 »
ja kocham ksiazki lubie wojenne autobiografie i opowiadajace o innych krajach bo jestem uczyny od miałem 4 lata na wojskowego kocham wojne bo niedługo wybuchnie wojna i musze byc na nią gotowy    

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Książki
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Maj 2008, 16:49:06 »
Uwielbiam czytać, ale jak przeczytałem wcześniej i z doświadczenia wiem, że ludzie od 1 gimnazjum nie czytają książek. Są oczywiście wyjątki, ale takich ludzi jest niewiele. Jestem młody, ale kocham czytać. Cała moja klasa nie czyta lektur. Tylko streszczenia. Ale dam wam kilka moich ulubionych książek lub sag:

Saga o Wiedźminie: Geralt ma genialny humor, cięte odzywki. Wspaniały świat. Sapkowski potrafi opisywać. Opisy walki, ruchów Geralta, jego ciosów. Próba traw. Autor wszystko sobie przemyślał. Ostatnio jednak wszystkie dzieci neo, które wiedźmina obchodziły szerokim łukiem, po wydaniu gry wszyscy zaczęli czytać.

Eragon i Najstarszy: Książka ciekawa, świat niezły oraz fabuła. Niestety czasami coś zgrzyta, nie pasuję, albo jest nie na miejscu. Ta pradawna mowa jest jak gdyby lipna. Jednak nie można się przyczepiać tylko wad, ponieważ ma jeszcze zalety. Imiona bohaterów są ciekawe, nazwy części świata.

Trylogia Achaja: Książki trochę krwawe. Również bardzo ciekawe, mnóstwo niecenzuralnych słów. Jednak autor ciekawie napisał język, którym posługują się wieśniacy. Twórca nie przywiązywał nazewnictw mieczy, więc są to tylko miecze. ÂŚwietnie opisane wojny, niestety charakter fantasy psują muszkiety. Są tam, ale dopiero w trzecim tomie wchodzą na dobre.

Cykl Pendragon: Niesamowity cykl. Bardzo wciągają, świetna fabuła. Na razie wydano w Polsce 4 tomy na, bodajże, osiem. Główny bohater to nie jest taki napakowany boss, który wszystkich niszczy i miażdży wrogów. Autor opisał go jako 15-ka, który odwagą raczej nie grzeszy, ale potrafi to i owo. Ale nie chodzi o nadprzyrodzone moce.

Książki są bardzo ciekawe, warto je przeczytać. Taką samą nadzieję żywię, że przeczytacie ten post. Aha, zapomniałbym, jak człowiek czyta dużo książek, to wyrabia mu się ortografia, czego o niektórych powiedzieć nie można, jak np. "lektóra".
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2008, 21:18:29 wysłana przez Dexter666 »

Forum Tawerny Gothic

Książki
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Maj 2008, 16:49:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top