Autor Wątek: Iron Maiden  (Przeczytany 2005 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Iron Maiden
« dnia: 18 Luty 2007, 09:41:39 »
Chciałbym z wami porozmawiać o jednym z moich ulubionych zespołów muzycznych jakim jest Iron Maiden. Tak jak w przypadku tematu o Metallice napiszę trochę o samym zespole:
Iron Maiden (oznacza to ÂŻelazna Dziewica    ) to zespół Heavy Metalowy założony pod koniec 1975 roku przez Steve'a Harris'a, od tamtego momentu jest liderem zespołu, aż do dziś. Nagrali już mnóstwo płyt, a już pierwsze dwie -Iron Maiden i Killers - przyniosły wielki sukces finansowy. Jednak dopiero po dojściu Bruce'a Dickinson'a stali się megagwiazdami. Album "The Number Of The Beast" zaraz po wyjściu zdobywał szczyty list przebojów muzycznych na całym świecie, ten album uznawany jest za najlepszy w historii zespołu. Niedługo po nim powstał "Seventh Son of a Seventh Son", który także był najlepszy na listach, ale doprowadził do rozłamu w zespole. W 1993 roku grupę opuścił Bruce Dickinson, a lider Steve Harris rozważał rozwiązanie zespołu, ale zrezygnował z tego i znaleźli nowego wokalistę Blaze Bayley. W 1999 roku do zespołu wrócił Bruce - człowiek uznawany za jednego z najlepszych wokalistów na świecie.
Aktualny squad zespołu:
- Steve Harris - gitara basowa  (Lider zespołu)
- Dave Murray - gitara
- Bruce Dickinson - śpiew
- Adrian Smith - gitara
- Janick Gers - gitara
- Nicko McBrain - perkusja

Prawdziwe streszczenie historii zespołu w mega  skrócie :P

Teraz może moja opinia o zespole - Iron Maiden - zespół legenda. Klasyka prawdziwej muzyki ciężkiej. Jest to jeden z moich ulubionych zespołów. Grają świetnie wbrew niektórym opiniom moich kumpli - da się icg zrozumieć. Mam dwie ulubione płyty: The Number of The Beast i Iron Maiden. Moją ulubioną piosenką Iron Maiden jest Children  Of The Dammed. Co tu dużo mówić, można się nieźle zabawić na ich koncertach , ponieważ mają oni miliony fanów, jak nie kilkadziesiąt milionów, którzy naprawdę budują super atmosferę na koncertach. Lubię ten zespół prawie na równi z Metalliką.

Zapraszam do dyskusji o legendzie jaką jest Iron Maiden...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2007, 09:45:51 wysłana przez Crisis »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Iron Maiden
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2007, 19:05:48 »
Podobnie jak Crisis, jestem wielkim fanem tego zespołu. Pamiętam jeszcze jak mój ojciec opowiadał mi o tym zespole kiedy usłyszał je w głośnikach w moim pokoju. Przez jakiś czas słuchaliśmy płyty razem dzieląc się swoimi wspomnieniami i różnymi przemyśleniami. Co do moich ulubionych płyt i utworów to mogę powiedzieć śmiało: Dance of Death (płyta) oraz 2 minutes to midnight (utwór muzyczny). Wiele można opowiadać o tym zespole. Tym bardziej, że są kapelą z tradycjami i dlatego właśnie przetrwała do dzisiaj w chwale.

Forum Tawerny Gothic

Iron Maiden
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2007, 19:05:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top