Autor Wątek: Pedro  (Przeczytany 10785 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Pedro
« dnia: 11 Luty 2007, 02:31:08 »
Witajcie.

W Gothic II w 3 rozdziale dowiadujemy się o kradzieży Oka Innosa, przez niejakiego Pedra, nowicjusza, kandydata do zaszczytnego tytułu Arcymaga Ognia.. Mówi nam to Pyrokar :

Cytuj
[...]kandydat do zaszczytnego tytułu Arcymaga Ognia, okazał się szpiegiem nieprzyjaciela. Mówię o Pedrze.

Czy to nie ciekawe, nowicjusz który jest zarazem kandydatem do takiego wielkiego dość tytułu, nagle znika, porywa go sam Beliar. Całkiem ciekawa kwestia do zastanowienia, bo być może Pedro jest również jakimś wybrańcem Innosa? Może Pedro był drogi Pyrokarowi? Jak to możliwe że nowicjusz jest kandydatem do rangi Arcymaga? Błąd w tłumaczeniu a może kolejny smaczek do dyskusji na forach? Jestem ciekaw co o tym sądzicie.

Moim zdaniem faktycznie może być tak iż Pedro był kimś wyjątkowym w klasztorze. Był przeorem, a co świadczyło o wielkim zaufaniu arcymagów do niego. Jednak zastanawiająca jest kwestia braku święceń Maga Ognia bo bez nich nie obejdzie się posada Arcymaga [mowa o kręgach magicznych].

Pzdr.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Pedro
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2007, 09:51:42 »
Ciekawy temat  :P

Przyznam, poruszyłeś dość ciekawą rzecz. Jest to dość ciekawy problem :P . Sam się zdziwiłem kiedyś jak usłyszałem ten tekst Pyrokara dotyczący kandydata na Arcymaga. Pedro jest w stroju nowicjusza, a już mówi, że jest on kandydatem na arcymaga?!
Nie wiem, może Pyrokar coś w nim widział i dostrzegł w nim wielki potencjał. Pedro pełni funkcję zaszczytną jak na nowicjusza. Pewnie rozwiązania tej zagadki nigdy się nie dowiemy, ale prawdopodobne, że jest to gafa w tłumaczeniu lub błąd twórców w czasie robienia gry. Jedno jest pewne, Pedro nie jest kimś bardzo wyjątkowym, co najwyżej może mieć potencjał na bycie wielkim magiem. Na pewno nie jest wybrańcem żadnego z Bogów. Jedno wszakże jest dziwne, dlaczego nie jest jeszcze Magiem, skoro jest kandydatem na maga? Rozwiżania nigdy nie znajdziemy...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2007, 09:53:37 wysłana przez Arkhan »

Forum Tawerny Gothic

Pedro
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2007, 09:51:42 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Pedro
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2007, 10:02:03 »
Również uważam, że cdp znów walnęło się w tłumaczenie być może Pyrokar miał powiedzieć, że Pedro jest kandydatem na maga wtedy wszystko miałoby jakiś sens. No bo przecież nikt nie może nagle awansować na najważniejszą rangę w klasztorze z nowicjusza nawet gdyby był wybrańcem Innosa. Poza tym Pedro sam wiele razy mówi o tym, że jest nowicjuszem a nie magiem ognia. Jeśli chodzi o wybranie Pedra na kozła ofiarnego po prostu był zaufanym nowicjuszem, który miał dostęp do miejsca gdzie znajduje się oko Innosa. Zapewne nieliczni mogli samotnie wejść do pomieszczenia w którym przechowywano oko a nie za bardzo chce mi się wierzyć by słudzy Beliara zdołali opętać jakiegoś maga. Tak więc Pedro jest kolejną ofiarą wojny pomiędzy Beliarem a Innosem.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Pedro
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2007, 10:03:04 »
Cóż, mi się wydaję, że Pedro został wybrany przez Beliara. Od wieków toczy się wojna pomiędzy boskimi braćmi. Innos powołał Bezimiennego, zaś Beliar powołał Bezimienną Bestię. Innos zrobił kilka kroków do przodu - ofiarując ludziom Oko oraz ÂŁzy. Beliar prawdopodobnie nie chciał przegrać, dlatego stworzył Pedra, a dalej sami wiecie doskonale co się stanie. Co prawda składa się akcja na swoisty kryminał, jednak wszystko jest możliwe...


Co do tytułu Arcymaga. Wątpię, żeby to była gafa. W pewnym stopniu twórcy/tłumacze mogli mieć na myśli zwiększenie emocji u gracza. Gdyby Pyrokar powiedział: (...)do zaszczytnego tytułu Maga Ognia - nie przejęlibyśmy się wielce, zaś Arcymaga, tutaj robi wielką różnicę.

Takie jest moje zdanie!
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2007, 10:04:32 wysłana przez Sir_William »

Offline Tristram

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Pedro
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Luty 2007, 16:05:01 »
Według mnie jest to poprostu dziecinny błąd w tłumaczeniu. Chociarz niewiem jak można tak przetłumaczyć. Przecierz to się nietrzyma kupy  .Jest to raczej niemożliwe żeby Pedro był jakimś drugim wybrańcem. Wtedy niedał by się opętać brzez beliara! To jest zapewne zwykły błąd w tłumaczeniu naszej kochanej ekipy tłumaczącej  . Tłumaczą długo a źle  .


Pozdro
Tristram


Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Pedro
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Luty 2007, 16:16:45 »
Też mnie zawsze zastanawiały te słowa wypowiedziane przez Pyrokara. Moje zdanie jest dość proste.
W chwili gry Pedro jest Nowicjuszem który dobrze rokuje na przyszłość, jest ulubieńcem arcymagów dlatego ci widzą w nim w przyszłości ich godnego następce. Dostał odpowiedzialne zadanie od Magów aby mógł się wykazać i pewnie jego historia potoczyła by się inaczej gdyby Beliar nie potrzebował kogoś kto musi wykraść Oko Innosa. Nowicjusz znajdujący się poza klasztorem był do tego celu idealny dlatego właśnie Pedro został opętany i wykorzystany przez Beliara.
Te wydarzenia skreśliły jego karierę szkoda tylko że nie spotykamy go w G3 gdzie np mógłby odbywać pokutę w klasztorze.

Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
Pedro
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty 2007, 16:31:20 »
Przecież to napewno nie gafa... Ja uważam, że tekst ten został umieszczony, ze względu na to iż Arcymag Ognia to naprawdę zaszczytny tytuł. I tylko tyle. Poza tym niektórzy zapominają, że Gothic to świat wirtualny. Jakieś teorie dotyczące rodzinnych powiązań między Pedrem i Pyrokarem są śmieszne.

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Pedro
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2007, 18:28:51 »
Kolejny ciekawy temat Arkhan :P. Co ty jeszcze wymyślisz...
Powracając do tematu... Myślę, iż gdy wyruszyliśmy do Górniczej Doliny, naszego drogiego Pedra opętali poszukiwacze. W końcu był za murami klasztoru, więc był to łatwy punkt do zdobycia. Coś tam mu powiedzieli aby został magiem ognia itp. On zaś ze wszystkich sił prosił Pyrokara, żeby mógł dostąpić tego zaszczytu jakim jest "Próba Ognia". Słudzy Beliara pomogli mu ją przejść. Później udawał naprawdę pokornego, i gdy Pyrokar to dostrzegł, chciał aby Pedro był arcymagiem. Gdy miał dostąpić tego zaszczytu, wdarł się do najświętszych komnat, i ukradł Oko Innosa. Gdy uciekał, powalił wszystkich nowicjuszy, i skoczył do wody. Popłynął do "Kamiennego Kręgu" gdzie poszukiwacze odprawili rytuał. Ale to tylko moje skromne zdanie.
Pedro musiał zrobić coś naprawdę ważnego aby mieć szanse dostąpić tego zaszczytu...

Pzdr.

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Pedro
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwiecień 2007, 10:28:39 »
Rzeczywiście ciekawy temat. Też się nad tym zastanawiałem. Poźniej gdy jeszcze raz przechodziłem Gothica to zostałem Magiem Ognia i bardzo się zdziwiłem, po tym jak Pyrokar powiedział cytuję
Cytuj
(... Innos wskazał trzech nowicjuszy, którzy wraz z tobą będą przechodzić Próbę Ognia, a są nimi Igaraz, Ulf i Agon...)
I zdziwiłem się po tych słowach Pyrokara ponieważ w tych imionach nie było Pedra.

Offline milten ak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Pedro
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Kwiecień 2007, 14:38:50 »
Witam !!!
Czytając te ciekawe pomysły na ten temat doszedłem do wniosku :
W pożniejszym dialogu z pyrokarem on informuje nas iż " Był za długo poddawany złej mocy wroga " i może to miała być dla niego próba jeśli wytrzyma to mógłby zostać arcymagiem . Pamiętam jak się go pytałem o zasady i on mówił że jest w klasztorze już 13 lat . Przez ten cały czas był odzwiernym i to było jego najwieksze zadanie .


              pozdro milten ak

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
Pedro
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Styczeń 2008, 16:05:42 »
wydaje mi się ze Pyrokar wiedział że gdy Pedro zostanie magiem na bank bedzie Arcymagiem po prostu on wie więcej od nas

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
Pedro
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Styczeń 2008, 16:07:14 »
wydaje mi się ze Pyrokar wiedział że gdy Pedro zostanie magiem na bank bedzie Arcymagiem po prostu on wie więcej od nas

Offline Dariufu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
Pedro
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Styczeń 2008, 19:31:14 »
w jakim Jarkendarze ? mówimy o Gothic 2 a nie o G2NK  

Pedra spotykamy w dworze Irdorath  


Offline Morgoth145

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pedro
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Styczeń 2008, 19:35:58 »
Mie samo zniknięcie Pedra nie dziwi, ponieważ można się dowiedzieć że został opętany (prawdopodobnie przez Poszukiwaczy). Ale chce się dowiedzieć jak NOWICJUSZ może zostać ARCYMAGIEM OGNIE nie będąc MAGIEM. Bo chyba nie za zasługi, jak stoji przez cały dzień przed klasztorem i wita gości.
Pozdrawiam  

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Pedro
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Maj 2008, 21:55:56 »
Po prostu błąd w tłumaczeniu. Taa, jasne, fajnie by było móc skoczyc od razu z rangi nowicjusza do arcymaga ognia. Choćby Pedro był nie wiem jak utalentowany, to zasady są zasadami i kto jak kto, ale Pyrokar i Najwyższa Rada ich przestrzegają. To nie mogłoby się wydarzyć, nawet gdyby Pedro był kimś w rodzaju Wybrańca (którym przecież jest Bezimienny)-w co śmiem wątpić, ponieważ zbyt łatwo dał się opetać sługusom Beliara, liczył może na wielką nagrodę, a dostał w zamian wakacje na wyspie Irdorath i długie godziny miłych pogawędek z pułkownikiem orków.

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pedro
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Maj 2008, 11:48:01 »
No ciekawy temat. Pedro nawet w gildii ma nowicjusz, jego ścieżka tewż określa nowicjusza(chodzi mi o id), ale może jednak był magiem? Ja też wiele razy myślałem nad tym, ale jakoś nie zawracało mi to głowy. ALe co tam-może to błąd twórców, błąd Pyrokara, albo Pedra  

Offline Dingers

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Odp: Pedro
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Czerwiec 2008, 20:25:10 »
Moim Zdanie To Jest Tak Ze On Mial Byc Wybrany Do Proby Ognia Tylko Ze Jakby W Nastepnej Probie Nie Tej Co My Mielismy Tylko Ze Wczesniej Poszukiwacze Go Opetali

Offline bolek3007

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Odp: Pedro
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Czerwiec 2008, 12:40:52 »
              Jak to możliwe żeby być nowicjuszem i od razu być kandydatem na ARCY MAGA .

 Moim zdaniem to chyba błąd gry bo Pyrokar nie mówi nic o kandydacie na maga ognia Pedro i do tego przed klasztorem ma ubranie nowicjusza. znajdujesz go w dworze idorath to nadal ma ubranie nowicjusza...


         


                                                       Ciekawy temat !!
                                                  Dobrze , że go poruszył .
                                              ...oby więcej takich tematów.

Offline Laki13

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedro
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Czerwiec 2008, 12:43:18 »
Tak, ale on był bardzo dobrym nowicjuszem, sumiennym, obowiązkowym, pomocnym no i był bardzo długo w klasztorze i dlatego mógł zostać Arcymagiem Ognia. Wydaje mi się, że gdyby nie ukradł Oka Innosa to zostałby tym Arcymagiem już w III rozdziale.

Offline Ukulele

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pedro
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lipiec 2008, 01:15:06 »
Wy chyba nie czytacie co inni piszą. Ja się zgadzam z Airyxem że to po prostu błąd w tłumaczeniu i tyle. A tak bagatela to bezi trochę też szybko (dużo za szybko) zostaje arcymagiem bo już w 4 rozdziale a powinien moim zdaniem dopiero jak płynie do Irdorath.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pedro
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lipiec 2008, 01:15:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top