Autor Wątek: Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę  (Przeczytany 5392 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« dnia: 06 Luty 2007, 12:22:37 »
W większości gier paladyn to wojownik który walczy na odległość używając do tego łuku bądź kuszy. A w Gothic'u paladyn walczy w zwarciu i magią. Co prawda byli paladyni którzy byli bardziej wyszkoleni w strzelaniu ale to wyjątki. Ja uważam, że do paladyna pasuje bardziej walka w zwarciu ale to tylko moja opinia więc czekam na wasze.  




P.S. W Gothicu paladyni mają jeszcze doskonałe pancerze.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2007, 12:43:20 wysłana przez Cor Angar Anf »

Offline piotr271992

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2007, 12:44:59 »
Moim zdaniem paladyni są bardzo dobrzy w walce w ręcz bo mają doskonałe zbroje i dobre miecze.
Paladyni używają magi runicznej a w trzeciej części jak Xardas zlikwidował magoe runiczną są zdani jedynie na walke w ręcz.

Forum Tawerny Gothic

Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2007, 12:44:59 »

Offline Thorumbus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2007, 13:34:32 »
W G3 nie ma czegos takiego jak Palladyn (no procz tej jednej umiejetnosci "Palladyn" ktora daje tylko wiekszy dmg do stworzen Beliara). W G3 nie ma czegos takiego jak klasa postaci jak to bylo w poprzednich czesciach. Mozemy zrobic postac jaka nam sie podoba czyli przykladowo postac walczaca w zwarciu ale poslugujaca sie kuszami/ lukami, postac walczaca w zwarciu ale poslugujaca sie magia (dodam ze to nie jest palladyn), postac walczaca magia ale poslugujaca sie dodatkowo kuszami/lukami itd itp. Czym sie rozni Wojownik z elementami maga od Palladyna ? Tylko umiejetnoscia "Palladyn"

Powiecie pewnie ze zeby miec Palladyna trzeba inwestowac w Prastara Wiedze. Nic podobnego. W tym swiecie jest na tyle duzo miejsc gdzie Prastara Wiedza podskakuje do gory, ze mozna wogole w to nie pakowac Punktow Nauki a i tak bedziemy ja mieli na wystarczajacym poziomie (ok 200)

Jedyna rzecza ktora rozroznia naszego Bezimiennego to bostwo za ktorym sie opowiedzial i tylko to udostepnia gra. Reszte roznic tworza sami gracze.

Ktos powiedzial ze palladyni maja swietne zbroje hehe. Tych samych zbroi bedzie mogl uzywac lowca(postac opierajaca sie na lukach), wojownik a takze mag. Wystarczy odpowiednio podpakowac postac.

Sprawa zupelnie ma sie inaczej do poprzednich czesci Gothica. W G1, G2  sa palladyni i sa bardzo dobrze opancerzeni i nikt inny nie moze na to liczyc. Magia Palladynow w G2 zostala oslabiona w stosunku do G1. Moze to i dobrze bo w G1 ich magia byla zbyt potezna. Co do uzbrojenia zawsze polecam bronie jednoreczne. Dlaczego ? Dlatego iz bron jednoreczna mimo iz zadaje mniejszy dmg ale jest w wiekszosci przypadkow szybsza i umozliwia noszenie tarcz. Rozne rpg daja rozne mozliwosci a sa takie ktore w itemach maja zakodowane przykladowo rozne dodatkowe bonusy. Bonusy z 2 itemow zawsze sa wieksze niz z 1 itemu. Warto to przeanalizowac. A i dodam na przyszlosc fanom rpg. Zawsze warto inwestowac w umiejetnosci poslugiwania sie mieczami. Mimo iz wystepuja roznego typu bronie zawsze znajdzie sie miecz lepszy od nich. To z wlasnego doswiadczenia juz moge powiedziec.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2007, 16:37:19 wysłana przez Thorumbus »

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2007, 14:44:40 »
Myślę że ten topic raczej powinien być w ogólnym dziale niż w forum Gothicu 3, gdyż tam by się bardziej nadawał do tego temat.

Co do samych paladynów w Gothicu są dobrze zrobieni. Idąc do samego Lorda Hagena jako strażnik dokładnie mówi ci jak to jest być paladynem. Są to wojownicy Innosa, którzy idą do boju w jego imieniu. Innos obdarowuje go jako taką magią (ale nie mają takiej potężnej jak sami magowie). I jest dobrze zrobione, w większości gier/filmów/książek paladyn jest to wojownik królestwa (dobrego), które ma do dyspozycji także magię. Oczywiście nie wspominam tutaj np. Tibii w której połowa rzeczy w ogóle nie jest podobna do innych gier/książek/filmów fantasy.

Offline Legolas

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2007, 09:24:06 »
Ja sądze że Palladyn powinien walczyć w zwarciu. Są bardzo silni, mają bardzo dobre zbroje, miecze i dlatego powinni walczyć w zwarciu. Tacy najemnicy oni pownni walczyć na odległość ponieważ nie mają dobrego uzbrojenia. A Palladyn to poprostu wymiata choć zależy na jakiego wroga sie trafi nawet Palladyn który zwykle walczy mieczem powinien umieć posługiwać sie magią. Np na takie zombie powinien użyć magii żeby nie ryzykować dostaniem w twarz pazurami zombie. Palladyni są raczej uczeni w szybkim myśleniu i podejmowaniu dobrych decyzji więc zależy kiedy ma użyć tej magii a kiedy walczyć w zwarciu. Ale ja uważam że tak czy inaczej powinien walczyć w zwarciu od tego ma swój potężny miecz. :D

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Luty 2007, 10:31:48 »
Co jak co, ale paladyni, zawsze byli "świętymi" wojownikami walczącymi o wolność naszą-i-waszą, w imię różnorakich bogów światłości i takich tam. Jeśli chodzi o moje zdanie, to myślę, że paladyn powinien (jako rycerz) posłógiwać się głównie bronią do walki w zwarciu. Jeśli służy bogom to niech używa magii przeciwko stworzeniom ciemności. ALE ALE. Jeśli jest (i powinien być) silny, nie powinno mu sprawiać problemu posługiwanie się też kuszą. Tak w ogóle to palladyn powinien być czymś pomiędzy magiem a wojownikiem, toteż jest to postać dość wszechstronnie uzdolniona...

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Luty 2007, 15:29:20 »
Witajcie. Moim zdaniem Paladyny są wyszkoleni do walki wręcz jak i używania magii. Jak wiecie Paladyni to są "ÂŚwięci Wojownicy Innosa" dlatego też dostają od Magów (niżsi rangą Paladyni) i od Innosa (wysocy rangą Paladyni) runy i uczą się z nich korzystać. I są one skuteczne przeciwko złym istotom, np. Orkom, Szkieletom, Demonom. A co do walki wręcz to oni walczą po mistrzowsku i znają do perfekcji zasady walki. Dlatego więc, moim zdaniem Paladyni są mocnymi wojownikami którzy umieją walczyć ze wszystkich broni. I z magii i broni strzeleckiej jak i z broni do walki wręcz.

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwiecień 2007, 08:50:50 »
Moim zdaniem, do paladyna pasuje najlepiej walka w zwarciu. Podoba mi się też, że w gothicu, paladyn walczy magią na odległość. Jak zobaczyłem, że w gothicu paladyn posługuje się magią, to mnie to tak bardzo nie zdziwiło. W gothicu jest świętym wojownikiem Innosa lub Panem Cienia. Pozdrawiam...

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwiecień 2007, 10:54:26 »
Moim zdaniem, samo słowo paladyn kojarzy się z cieżką wytrzymałą zbroją oraz ogromnym mieczem, którym zadaje obrażenia. Dlatego też, moje wyobrażenia i zdanie dotyczące paladyna zostanie takie jak napisałem wyżej. Co do łuku, oczywiscie każdy może wycwiczyc sobie umiejętnośc, które teoretycznie jest mu nie potrzebna. Jednak mówie, dla mnie paladynem, będzie ten kto posiada miecz i nieprzeciętną zbroje.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Kwiecień 2007, 12:42:25 »
Postać Paladyna, to z pewnościa ikona mężnego rycerza, o wielkiej wierze, i mocy wielkiego ducha. Na postać paladyna składa się powłoka cielesna która posługuje się pobłogosławionym przez Bogów mieczem, toporem, symbolem sił witalnych, natomiast ta duchowa, magiczna, siła ducha, siła przetrwania w wielkim ucisku, np w Gothicu II, kiedy Górniczą Dolinę zaatakowały smoki. Nigdy nie wyobrażałem sobię by paladyn posługiwał się łukiem, acz w dwójce mamy do czynienia właśnie z takimi osobistościami lecz oni są jedynie wyjątkami. Głównie Paladyn to wojownik siły i mocy ducha.

Pozdrawiam.

Offline jarem

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Kwiecień 2007, 13:08:49 »
Ja uważam że paladyn jako elitarny wojownik musi (podobnie jak gladiator) umiec walczyc wszystkim. Jeśli dadzą mu topór i magiczne zwoje to musi się tym posługiwac tak dobrze jak np. mieczem jednoręcznym i łukiem. W końcu to doborowe jednostki które muszą umiec walczyc z każdym przeciwnikiem.  

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Kwiecień 2007, 21:48:42 »
Moje zdanie jest podobne jak mojego poprzednika. Paladyn jako "Super Warrior" musi umieć posługiwać się każdym rodzajem broni od jednoręcznych mieczy i toporów przez dwuręczne aż po łuki i kusze. W Gothicu 2 dokładnie widzimy uzbrojenie paladynów. Nietóży z nich mają jednoręczne paladyńskie miecze, niektórzy dwuręczne, a co u niektórych na plecach możemy zobaczyć kusze. No i oczywiście to co tygrysy lubią najbardziej- Magia, gdyż paladyni mają fajne czary(chyba nikt nie zaprzeczy). Co do Samego wizerunku paladnów to jestem raczej za lekko przepakowanym panem w ciężkiej zbroi wymachującym jakimś żelastwem takim jacy są np. we wspomnianym Gothicu lub Diablo 2. Lecz z drugiej strony jest też inny wizerunek paladyna np. w tibi(kto grał ten wie). W owej grze paladyni to wzorowi łucznicy i kusznicy, którzy nie są już tacy fajni.

Offline Celeb

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: -2
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Kwiecień 2007, 13:56:08 »
Ja paladyna zawsze uważam za coś w stylu zwykłego wojownika z honorem ,fajną zbroją i mieczem posiadającym dodatkowo parę małych zaklęć leczących ,albo działających raniąco tylko dla nieumarłych.Paladyn w wielu grach to w większości wojownik ,ale z cząsteczkami magii.Przykłady:
-Icewind Dale
-Baldur's Gate
-Gothic

Przyznam ,że znieenawidziłem paladynów w gothicu bo to jakieś lalusie często."O kurcze ie umiem magii!Jestem cieniem dawnego siebie!" ,to mnie poprostu dobija.Jak paladyn bez magii to nie paladyn odrazu.W tych dwóch grach co wymieniłem paladyn świetnie sobie nawet radzi bez magii ,bo magia to lekkie wsparcie w BG i ID ,a w gohicu to połowa paladyna :P.Co do broni paladyn powinien mieć dwuręczny miecz i może do pomocy kusze najczęściej.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2007, 13:57:19 wysłana przez Celeb »

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Kwiecień 2007, 09:16:51 »
Jest jeszcze jeden mały dylemat. Od kiedy paladyni stracili magię nie mogą dac rady orkom. Czy to by oznaczało że są w walce wręcz kompletnymi żółtodziobami?? Do starego wyobrażenia palka to nie pasuje.

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Kwiecień 2007, 10:53:36 »
Moim zdaniem paladyn powinien cehcować się walką wręcz. Sczerze powiem, że widziałem tylko dwóch paladynów, którzy posługiwali się kuszą lub łukiem. Byli to Sengrath i Udar. Był jeszcze Tandor, który sprzedaje broń dystansową.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Kwiecień 2007, 12:53:36 »
Odpowiem sie jak większością, czyli za tym że do paladyna najbardziej pasuje walka w zwarciu. Nigdy nie widziałem żeby paladyn walczył łukiem, poprostu broń strzecka do niego nie pasuje. Natomiast mogia u paladyna jest jak najbardziej na miejscu, czyli że paladyn powinien walczyć magią bo jest przecież wysłannikiem swojego boga, paladyn to jest taki mag tylko nauczony walki  .

Offline Lees

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Boga nie ma w domu, wyjechał na wakacje do Vegas"
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Kwiecień 2007, 00:02:37 »
Paladyn powiniem być dobrym żołnierzem we wszystkich dziedzinach.Ale najważniejsza powinna być walka w zwarciu.Dla tego konsekrują miecze  z magicznej rudy i noszą wytrzymałe zbroje.Paladyn to wojownik Innosa który daje mu siły więc powinien je wykorzystywać najlepiej jak umie.

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Maj 2007, 13:57:20 »
Do Paladyna napewno nie pasuje łuk, to broń raczej dla myśliwego czy łowcy. Paladyn powinien i jest raczej stworzony do walki w zwarciu, a jeśli chodzi o walkę na dystans to pasuje tylko duża kusza, a łuki jak już mówiłem dla łowców. Magia pasuje natomiast tylko do wybranych.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Czerwiec 2007, 17:40:23 »
Paladyn powinien walczyć w zwarci dzięki dobramy uzbrojeni powali nie jednego wroga. Pasuje też kusza ale nie taka mała tylko duża a co do magii to też pasuje ale do tych wyższych paladynów nie tych Andre ale do Hagena

Offline Thorus15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 0
Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Czerwiec 2007, 12:53:08 »
Według mnie do Paladyna zupełnie nie pasuje ÂŁuk, bardziej pasuje do najemników. Do Paladyna pasuje miecz (jedno-dwu rećzny) nigdy topór, przecierz Paladyn nie jest barbarzńcą. Ewentualnie pasuje jeszcze kusza i runy.

Forum Tawerny Gothic

Paladyn-wojownik na odległość czy na zwartą walkę
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Czerwiec 2007, 12:53:08 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top