Autor Wątek: Pierwsza gra kupiona online  (Przeczytany 3502 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Pierwsza gra kupiona online
« dnia: 04 Luty 2007, 15:07:39 »
Jaka była wasza pierwsza gra kupiona poprzez neta? Ja zamówiłem Fable EK (edycja kolekcjonerska), przed premierą. Oczywiście przed zamówieniem sprawdziłem recenzje w mni. CDA, GOL i gry.wp.pl. Zanim gra dotarła do mnie zastanawiałem się, jaka będzie i czy spodoba mi się. Kiedy przyjechał kurier i odebrałem paczkę od razu rozpakowałem i wrzuciłem do kompa.
Jako, że mam dość daleko do najbliższego sklepu z grami (ok. 50 km. z hakiem) kupuję przeważnie online, choć jak jestem w mieście to wstępuję do empiku i rozglądam się za grami.
PS. Moje najnowsze zamówienie to Prince of Persia: Dusza Wojownika.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2007, 15:32:58 »
Z reguły takiej że mam internet to wolę sobie poczekać te 2 dni, aż sciągną mi się np 4 GB danej produkcji, a nie tyle co płacić za grę ile nierobom z poczty Polskiej  

Co do tematu to moją pierwszą grą jaką zamówiłem online był Rayman 3. Pamiętam jak cieszyłem się jak dziecko, kiedy kurier przyszedł z paczką. Niestety euforia nie trwała długo kiedy przeczytałem wymagania tej gry, a ściślej - odpalając produkt. Nastały lepsze czasy, new PC, więc tych gierek się trochę zamówiło.
Ostatnim moim zakupem jest Metal Gear Solid 2 - Substance.
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2007, 15:34:15 wysłana przez Arkhan »

Forum Tawerny Gothic

Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2007, 15:32:58 »

Offline Aeskel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Luty 2007, 15:43:43 »
Imho, ja nie widze sensu w kupowaniu gier na PC, jeżeli można miec je wszytkie za darmo ściągnięte z neta, np poprzez torrenty...Jako, że potrzebowałem counter strike z cd-key by móc grac to ściagnołem go online. To jedyna gra jaką zamówiłem online.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2007, 20:56:25 »
Jeśli dobrze pamiętam, to pierwsza gra, jaka była zakupiona w internecie prawie przeze mnie, to był to KotOR I.
Rodzcie zgodzili się go kupić (tj. zapłacić), gdy byłem wzorowy na koniec szóstej klasy podstawowej. Ale jako, że nie miałem jeszcze neta, o zamówienie tejże gry poprosiłem mojego drogiego kolegę.
Dlaczego akurat KotOR? Powiem, że jestem fanem Star Wars, a szczególnie spodobało mi się, gdy wprowadzili rozgrywkę w tryb RPG.
Przyznam, że zanim kupiłem go, posiadałem piracką wersję w języku angielskim, którą jakoś cudem preszedłem (nie znałem za dobrze języka ang, więc najczęściej strzelałem w odpowiedziach bohatera). Dlatego też chciałem zagrać w PL-ke...
Cóż, czego się nie robi dla Star Wars?  
Kolejną grą zakupioną w internecie był bodajże Sacred, w którego gram po dziś dzień (tryb multi).

Offline Madzia

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: 0
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Luty 2007, 21:10:06 »
Pierwszą grę kupiłam niedawno, kilka dni temu. Zamówiłam Prince of Persia Edycję Kolekcjonerską. Dlaczego akurat Prince ? Ano, dlatego, że aby zagrać w Twa Trony ( pirata )( 3 część Princa ) trzeba bardzo dużo zachodu. Sama część kosztuje około 80 złotych, trzy 120 złotych, więc oto i na moim biureczku stoi piękna "skrzyneczka" ze srebrnym napisem "World of Prince of Persia".

Moim zdaniem nie opłaca się kupować gier, na dzień dzisiejszy są dla mnie trochę za drogie. No bez przesady 80 złotych za jedną nową grę ? Chociaż od czasu do czasu można pozwolić sobie na taki luksus. ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2007, 21:11:03 wysłana przez Madzia »

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Luty 2007, 22:07:24 »
Pierwszą grą jaką kupiłem przez internet był Gothic II. Było to dość dawno, bo 2 lata temu. Do tego kroku przycziniło się wiele czynników np. wysztkie inne płyty ( nieoryginalne ) mi się psuły po pewnym czasie. Jestem zadowolony z tego zakupu i jeśli sklepy internetowe będą miały ciekawe oferty, to nadal będę w nich kupował. Teraz jednak zapanowała era sciągania gier z sieci, przez różnego rodzaju programy. Ale coż, technologia idzie naprzód...

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Luty 2007, 22:21:56 »
Moją pierwszą i zarazem jedyną grą jaką zamówiłem przez internet jest Gothic 3. Jest to jedna z nielicznych gier które osobiście uważam że muszę mieć na oryginalnej płytce tak więc korzystając z promocji dokonałem zakupu po tańszej cenie i dzień przed premierą. Ogólnie gry kupuje rzadko a jeśli decyduje się na zakup danego tytułu to z racji tego że mieszkam w mieście czasami wole pójść do Empiku, niż czekać na kuriera działka za usługę dostawczą równa się kwota zniżki.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Luty 2007, 18:54:17 »
Moją pierwszą i jak na razie jedyną grą jaką kupiłem jest Neverwinter Nights 2. Dlaczego? Bardzo zaciekawiły mnie recenzje w niektórych pismach o grach, szczególnie w CD-Action. Grałem jeszcze kilka razy w w/w tytuł u mojego znajomego. Korzystając z promocji noworocznej (gram.pl) zakupiłem grę za śmieszne pieniądze. Jestem teraz jej dumnym posiadaczem. Gra przyszła do mnie w przeciągu tygodnia, lekko się zawieszała (z początku), jednak teraz mogę powiedzieć, że bez większych przeszkód ukończyłem to, co chciałem ukończyć od rozpakowania pudełka z grą.
Korzystam również z serwisu Allegro.pl, skąd czerpię najwięcej gier m. in.: Prince of Persia, Twierdza czy Max Payne...
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2007, 08:25:28 wysłana przez Sir_William »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Luty 2007, 19:17:04 »
O ile mnie pamięć nie myli, moja pierwsza gra na PC zakupiona online, zwała się Far Cry. Zamówiłem ją dobrych kilka miesięcy po premierze i nie mogłem się doczekać, by w nią zagrać. Gdy Far Cry wyszedł, nie miałem zbyt dobrego sprzętu, aby móc swobodnie grać w tego FPSa, więc musiałem poczekać z rozgrywką, wreszcie się doczekałem. Gierkę zakupiłem poprzez allegro, więc nieco inaczej, niż poprzednicy. Oczywiście, gra była troszkę tańsza, ale oryginalna i zafoliowana. Przyszła ona dość szybko, gdyż zażyczyłem sobie przesyłkę priorytetową.

Ogólnie mówiąc, nie zamawiam zbyt wielu gier przez internet, raczej wolę udać się do sklepu i tam zaopatrzyć się w pożądaną przeze mnie produkcję.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Luty 2007, 21:36:31 »
Ja zaś pierwszą grą którą zamówiłem online, był Gothic II Noc Kruka. Było to dość dawno (zamawiałem w pre orderze), zamówiłem tylko gdy pojawiła się ta opcja. Nie było wtedy jeszcze gram.pl, tylko cdprojekt.info :) Na szczęście kurier doszedł tak jak obiecywali, przed premierą (jeden dzień). Dostałem NK i przeszedłem to w weekend...

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Luty 2007, 21:53:34 »
Moją zaś pierwszą grą którą zamówiłem online było Age of Empires III. Dostałem wtedy kase i chciałem sobie kupić tę gre. W sklepie była ale po 129.90zł a na gram.pl kosztował (jak się o 50zł wirtualnej kasy zniżyło) 72zł. Wiecie różnica 58zł to nawet spora różnica a wtedy jak sie trochę więcej kasy miało można było kupić NFSMW. A ostatnią moją zamówioną grą był Gothic III. Jak ja się na święta ucieszyłem ale nie za bardzo, ponieważ on mi nie chodzi bo mam za słabego kompa  . Ale może w przyszłości bede miał lepszego.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2007, 21:54:27 wysłana przez Quarhodron »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Marzec 2007, 12:48:50 »
Ja kupiłem online tylko jedną grę (chodź mam zamiar w tym miesiącu kupić ich trochę więcej) a był to Heroes V. Gra nie miała jeszcze polskiej premiery więc wyszło taniej (bo użyłem wPLN ,a tak w ogóle to wPLN to świetny pomysł) no i dostawa była gratis więc żyć i nie umierać.Na grę czekałem dwa tygodnie trochę to czasu jest no ale miałem i tak przed premierą nie, potem wrzuciłem płytkę do czytnika zainstalowałem i siostra mnie zrzuciła z kompa bo to za jej pieniądze było i chcę sobie zagrać w Hirołsy piątkę i nic do gadania nie miałem dość że to za jej pieniądze to jeszcze jej komp   .

Offline Anaconda

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 0
Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Marzec 2007, 13:10:10 »
Hmmm oj pierwszą gra zamówienia przez internet, jak to dawno było :) Nie pamiętam dokładnie, wiem, że to początki mojego internetu (jeszcze płaciłem za impulsy, nie za miesiąc) i był to rok bodajże 2001 czy coś około tego (czyt. może to był 2000 albo 2002, nie pamiętam dokładnie). A grą którą kopnął ten jakże zacny zaszczyt była... Heroes of Might and Magic 3 i kostowało mnie to 79.99 + koszt przesyłki (teraz ta sama gra wraz z wszystkimi dodatkami kosztuje bodajże 19.99, eh), ale warto było ;) Razem z Rollercoaster Tycoon: Gold Edition (dostałem na gwiazdkę) były to tytuły w które grałem przez bardzo długi czas ;) Było to tak dawno, że nawet nie pamiętam w jakim sklepie zakupiłem :) Po grze została mi płyta (ukryta gdzieś koło komputera, nikt nie wie dokładnie gdzie) i "nieco" zniszczona czarno-biała instrukcja :) Szkoda, że nie posiadam już mojej kolekcji opakowań tekturowych (poszły na śmietnik przy jakimś sprzątaniu światecznym - podobno to były kurzołapy, profanacja jak dla mnie). Bo Heroes of Might and Magic 3 miała całkiem ładne opakowanie ;) Raczej nie kupuję dużo gier (niestety, ale muszę przyznać się do piractwa) i pokusiłem się na zakup jeszcze tylko takich gier przez internet (poza internetem to może z 3-4 są kupione oryginalnie, nie z czasopisma): Command and Conquer: Red Alert 2 ( jakoś naszło mnie na nią, nie pamiętam powodu), Sacred (Boba mnie namówił na grę multiplayer....patrząc teraz uważam, że to była strata pieniędzy) i... to chyba wszystko :) Troszkę biednie, no ale nie jestem bogaty ;) Hmm.. z drugiej strony z moim kieszonkowym (45zł) mógłbym kupować oryginał co jakieś 2-3 miesiące, nie tak znowu źle :) No nic skończę z offtopiciem moim ;)

EDIT:
Właśnie sobie przypomniałem (oż ja durny), że zamawiałem także przez internet złotą edycję HoMM3 (razem z dodatkami) za 29.99zł i Knights and Merchants: The Peasant Rebellion :)
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2007, 13:12:45 wysłana przez Anaconda »

Forum Tawerny Gothic

Pierwsza gra kupiona online
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Marzec 2007, 13:10:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top