Autor Wątek: Porady  (Przeczytany 62203 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Azan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Lipiec 2007, 12:32:34 »
Porada na szybkie dostanie się do zamku w SO(poziom od 1 do 4) :
-musisz miec wyuczoną akrobatykę (Buster - NO)
-póżniej podejśc do strażników przy bramie
-poczekac aż dadzą 2 ostrzeżenia
-przytrzymac 'alt' i strzałka w górę i już jesteśmy w zamku i nikt nas nie atakuje :)

Oczywiście jest prostrzy sposób (ten z wyciągnięciem broni) ale to tak żeby sie pobawic ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2007, 11:30:25 wysłana przez Azan »

Offline Lodr centaur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Lipiec 2007, 15:13:12 »
Jesli chodzi o szybka kase to uwazam ze wystarczy kupic albo znalezc jak najwiecej stali i przy duzej ilosci pretow mozna wykorzystac blad gry i np z 70 stali zrobic 140 mieczy mi sie tak udalo;]

Forum Tawerny Gothic

Porady
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Lipiec 2007, 15:13:12 »

Offline TomS

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Lipiec 2007, 22:10:20 »
Nie wszystkim moze sie to spodobac bo polega to na kodach,ale dobra. Tradycyjnie:b,marvin,b,a potam k. Na co to? A na to,aby w 1 i 2 rozdziale nie meczyc sie w chodzenie z S do NO i SO. Ulatwiasz sobie sprawe ale tak jakby nie grasz na kodach i nie psujesz sobie grywalnosci.    

Offline ..::Chester::..

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Lipiec 2007, 22:47:25 »
Sposób na zdobycie lekkiej kuszy w 3 rozdziale.

Jak wiadomo kuszę można kupić dopiero w późniejszych etapach gry. Jest jednak sposób na zdobycie jej wcześniej. Mając duzy poziom i troche siły zaopatrujemy się w jakiś dobry mieczyk i idziemy do Bullita. Gadamy z nim, lejemy go, przeszukujemy i zabieramy mu kusze po czym uciekamy i później omijamy go szerokim łukiem bo może nas atakować. Mamy kuszę!

Offline Mater of the Death

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Lipiec 2007, 22:17:10 »
Jeżeli chcesz od samgo początku gry być bardzo silny to zrób tak. Najpierw naucz się otwierania zamków na pierwszym poziomie i 3 punkty do siły. Kup sobie kilka wytrychów. Idź do zamu Gomeza, (wystarczy wyciągnąć broń przy strażnikach i przebiedz) Wejdz do kwatery Gomez i ukradnij wszystkie miecze z pokoju po lewej (wcześniej zostaw gdzieś swoją rudę ( np. przed wyjściem, albo w swojej skrzyni). Bedzie cie atakował ale te warto poświećić te kilka minut dla tych mieczy. Od teraz możesz już nosić miecz bojowy (obrażenia 33). Teraz idź splądruj całą wierze Gomeza (będzie tam amulet 15 przed bronią i pociskami, 500 rudy 13 rogów cieniostwora i wiele innych dobroci). Teraz już jesteś znacznie silniejszy.

Idź jeszcze do Wolnej kopalni i załatw sobie za darmo ubranie kreta (w ten sposób będziesz mieć ochrone przed obrażeniami 30). Jesteś w stanie wygrywać z większością potworków (ścierwojady, kretoszczury, jaszczury, wilki, krwiopijce)

Offline Gorn1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Lipiec 2007, 22:55:31 »
najłatwiejszym sposobem na kase w gothicu jeden jest:
-pierwszy i najlepszy to po prostu kucie broni. najepiej z surwej stali bo gdy naciskamy wcia przycisk (tak ze on dotknie tylko nawet nie na sekunde osełki wody itp) to robi sie wiecej tego. np z 20 surowych stali wychodzi jakies 32 goracej potem jakies 40 goracych ostrzy a potem ok 50 sotrzy i ponad tyle mieczy. to jest tak zwanymily bug:D:D PS. te miecze zawze wymieniaj na rude za jeden masz 50. moze malo ale jako oproznisz w nocy kuznie w SO i w OB i w kuzni sote to masz kasy w ciul.
- okradanie domow.
-w NO jest mozliwos lania ludzi. (najlepiej sprzedawco) bo NO nik do ciebie za to nie wystartuje. mozna to robic z osobmi na pustkowi.
-sprzedawanie wszystkich niepotrzbnych rzeczy typu dzbanki fajki itp.
- ostatni i najelszy to kody

Offline Faust2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Sierpień 2007, 09:55:54 »
Sposób na zdobycie siły lub zręczności (bez kodów).
Kupujemy np. u Cronosa pierścień mocy lub zwinności, a następnie zakładamy go i ściągamy, zakładamy i ściągamy i tak w kółko. Podczas ściągania siły nam nie ubywa, a zakładając go dostajemy dodatkowy bonus do siły lub zręczności   . W ten sposób można nabić sobie siły lub zręczności do nieskończoności, tylko trzeba uważać, żeby nie przesadzić, bo wtedy zabijemy trolla jednym ciosem   . Można do tego wykorzystać pierścienie, amulety pasy... Niestety nie da się w ten sam sposób nabić punktów życia ani many. Pozdrawiam

Offline Gorn16

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Sierpień 2007, 14:04:08 »
Sposób na kase:
Kup kilka sztab surowej stali i robiąc miecze (Najpierw podgrzać stal,
potem rozbić na kowadle i ugasić stal,a na koniec oszlifować)
szybko naciskaj klawisz akcji,w ten sposób zmusisz grę do błędu
i będziesz miał więcej mieczy niż miałeś stali,po wszystkim sprzedaj miecze.
sposób na dostanie się do górnego zamku:
podchodzisz do strażników,wyciągasz miecz,przechodzisz na drugą stronę bramy,odwracasz się do strażników,chowasz miecz i się cieszysz
że możesz obić mordę Bullitowi

Te porady były już powyżej i to całkiem niedawno... Patrzcie nim napiszecie - Triv
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2007, 17:02:19 wysłana przez Trivet »

Offline arobar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Sierpień 2007, 13:57:18 »
Gothic ma pewien miły magom bug: praktycznie najpotężniejszym czarem może być Uderzenie Wiatru, ponieważ szybkie stuknięcie w strzałkę do góry, kiedy ctrl celujemy tym zaklęciem, spowoduje iż magia zostanie uwolniona bez obniżenia many! Oczywiście czar powoduje znikome obrażenia, ale sam upadek na ziemię odbiera wrogowi zdrowie.
Podobnie, choć nie zawsze to działa,. jest z kulą ognia.

UWAGA: Uderzenie Wiatru nie powinno być ostatnim, śmiertelnym zaklęciem, które rzucamy we wroga, ponieważ, jeśli zginie od upadku to żegnamy się z xp :-(

Offline marta666

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Sierpień 2007, 14:27:01 »
Sposób na kasę
Zabić sprzedawce i go okraść ;] Najlepiej go nie dobijać bo może on mieć potem "dostawę"
Albo nauczyć się skradania i kradzieży u Rączki i okradać "bogatszych" gostków.

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
Porady
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Sierpień 2007, 08:12:38 »
Cytat: marta666
Sposób na kasę
Zabić sprzedawce i go okraść ;] Najlepiej go nie dobijać bo może on mieć potem "dostawę"
Albo nauczyć się skradania i kradzieży u Rączki i okradać "bogatszych" gostków.

Eee zabijanie to właśnie to dobijanie ;) chodzi ci o powalenie na ziemie i okradzenie delikwenta ;) Znam lepszy sposób.

Pewnie już wspominana skrzynka kowala Huno co zawiera kilka szt stali. Można z nich zrobić miecze i sprzedać Fiskowi bo co 24 h dostaje rude.

Offline Trupcio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Grudzień 2007, 21:26:44 »
Jak dla mnie najciekawszym sposobem na zdobycie dużej ilości siły w krótkim czasie jest zrobienie czegoś takiego (uwaga, w GI grałem bardzo dawno temu i nie pamiętam imion i tym podobnych!):
Jak idziemy do NO to po drodze mijamy pola ryżu. Tam na nich jest robotnik o jakimś imieniu, z tego co pamiętam jedyny, który ma imię. ÂŻali się o coś tam związane z ryżowym księciem, czy jak mu tam. Jak obijemy rzeczonego księcia, to po wróceniu dostaniemy od tego robotnika 100 siły. Mam szczerą nadzieję, że dobrze to pamiętam i czegoś nie pokręciłem :)

Offline Paweł Mag Innosa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Grudzień 2007, 13:14:12 »
Moja rada to:
Kupcjec w Nowym Obozie.
Skrzynie w Nowym Obozie.
Skrzynie w Starym Obozie.
Napewno gdzieś się znajdzie.

    Problem
Ja też mam mały problem z Chromaninem. Znalazłem tę księgę w Wierzy Mgieł niewiem co z nią zrobić, już ją przeczytałem, ale nie przyjołem tego, zresztą tak samo jak Bezi w grze. Jakiem maće porady?



    Pozdrawiam

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Porady
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Grudzień 2007, 17:38:20 »
Cytat: Paweł Mag Innosa
Problem
Ja też mam mały problem z Chromaninem. Znalazłem tę księgę w Wierzy Mgieł niewiem co z nią zrobić, już ją przeczytałem, ale nie przyjołem tego, zresztą tak samo jak Bezi w grze. Jakiem maće porady?



    Pozdrawiam
Polecam lekturę tego artykułu: http://gothic.gram.pl/infopage.php?id=40

Offline Stjloik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Grudzień 2007, 17:42:31 »
Kilka moich porad:

1. Nie wydawaj niepotrzebnie PN na broń jednoręczną. Za zarobione punkty nauczysz się broni dwuręcznej, gdzie potem każdy cios jest potężny :)
2. Jeśli masz problem z grupą jakiś stworów, wybawiaj je pojedyńczo.
3. Trudno czasami jest zabrać jakieś punkty życia szkieletowi, gdyż wciąż "unika" ciosów. Poczekaj aż do ciebie podejdzie i uderzy i gdy nie trafi(często się tak zdarza) wtedy bij ile wlezie. Zawsze działa :)
4. Jak martwisz się, że twoja broń jest g*** warta otwórz skrzynie u Stona w kuźni. Jest tam porządny miecz, za jego pomocą rozwal Strażnika świątynnego i zabierz mu jeszcze lepszy miecz :D I tak w nieskończoność :D (Okyl w wolnej kopalni ma topór 96 obrażeń, ale jak mu wlejesz to uważaj na strzały najemników"
5. Gdy znajdziesz jakieś eliksiry np. siły co dodają czegoś na stałe, lepiej wypić je gdy będziesz miał już coś koło maksymalnej liczby jakiejś umiejętności. Wtedy będziesz miał jej ponad 100% :) (a jednak możliwe xD)

Offline mdr133

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Styczeń 2008, 20:47:34 »
Cytuj
Okyl w wolnej kopalni ma topór 96 obrażeń

Nie trzeba tak ryzykować. Wystarczy poczekać kilka roździałów. Ale jest na co;) Kiedy Gomez zaatakuje wolną kopalnie zabije wszystkich najemników. Wtedy każdego z nieboszczykow można przeszukać i zdobedzie się dzięki temu pełno rzeczy i rudy:) Ja osobiście polecam wszystkim ,,miecz najemnika". Jest nawed dobry. Można go kupić u kowala w obozie sekty.

Offline Zigur

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Porady
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Styczeń 2008, 22:11:53 »
Cytuj
1. Nie wydawaj niepotrzebnie PN na broń jednoręczną. Za zarobione punkty nauczysz się broni dwuręcznej, gdzie potem każdy cios jest potężny :)

tak ale tego uczysz się dopiero w 3 rozdziale i nie sądze by wszyscy dotarli do niego bez zdolności walki.

Offline Radagast

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Styczeń 2008, 09:56:54 »
Ja znam fajny sposób na uzyskanie wielu przedmiotów, broni i oczywiście kasy.l
Idziesz do NO z dość dobrą bronią i bijesz się ze szkodnikami. Każdy ma ok. 4 ryżu, 20 bryłek rudy, 3 esencje lecznicze, czasami łuk i strzały.
Dodatkowo zdobywasz sporo doświadczeLepiej nie prubować tego w Starym Obozie, bo strażnicy się na ciebie żucą.

Offline Radagast

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Porady
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Styczeń 2008, 16:41:10 »
Zamieszczam tutaj moje porady przy starciu z bestiami.
Mój sposób walki na...

cieniostwora:
Wyjmujesz miecz (najlepiej dwóręczny), podchodzisz to cieniostwora i atakujesz go ciosami z boków.
Nie możesz dopuścić by cieniostwór cię ugryzł. Przydatne są tutaj czary.

demona:
Najłatwiej walczy się z demonem z dystansu. Można wykożystać jego wadę, że nie umie przemieszczać się między drzwiami. Wtedy staje się łatwym celem dla łucznika lub kusznika.

ognisty jaszczur:
ÂŁatwo pokonuje się go z dystansu. Przydatny jest też czar ,,uderzenie wiatru'' i spory zapas many. Atakowanie dwóch lub trzech ognistych jaszczurów (są w grupie przy wieży mgieł, na plaży) mieczem, jest (według mnie) samobójstwem. Najlepiej wtedy odciągnąć jednego osobnika od reszty grupy.

wąż błotny:
Najlepsza broń to w tym wypadku kusza. Gdy pocisk uderzy węża, on zacznie kręcić głową na wszystkie strony. Wtedy najszybciej oddaj następny strzał. I tak w kółko...

Mam nadzieje, że wam pomogłem.

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Porady
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Styczeń 2008, 19:49:23 »
dobry sposób na początku gry to wejść do chałupy kopacza i czekać aż do ciebie zajrzy. Potem go pobij i zabierz mu wszystko co ma ;] (UWAGA na strażników)  ja tak robiłem a potem cały ten chlew sprzedałem i dobrze zarobiłem ;] .
Sposób na zwierzaki:
jeśli masz już trochę zręcznosci żeby zabić ścierwo jednym strzałem strzelaj z daleka bo jak zabijesz za 1 strzałem to reszta nie poleci za tobą ;] albo poprostu podejść tak blisko jednego że tylko on zacznie reagować na twoja obecność. Potem uciekaj i zabij go zdala od stada. I tak po kolei.

Forum Tawerny Gothic

Porady
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Styczeń 2008, 19:49:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top