Autor Wątek: Pan DODO  (Przeczytany 5752 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Pan DODO
« dnia: 30 Styczeń 2007, 21:36:08 »
Prawie od samego początku denerwuje mnie patrzenie na co drugi post z "tłustym" drukiem autorstwa Pana DODO. Jak dla mnie jest to żałosne i męczące. Rozumiem, że jako dziecko Pan DODO bardzo chce się wykazac i udowodnić wszystkim jaki to on jest zajebisty, ale czyms takim udowadnia tylko, że ma jeszcze mniej wiosen niż w rzeczywistosci. Kumam cenzurowanie niektórych wyrazów przez moderatorów lub upominanie słowne za pisownie, ale na Boga którego nie ma! "Tłuścić" posta z powodu literówki lub braku naciskania "alta" ( Od razu sie przyznaje - tak! to ja nie naciskam "alta"!). Chore ambicje chorego człowieka.
Z rozmowy na pw zauważyłem również, że Pan DODO traktuje moderatorstwo jak prace. Przyjść, zrobić i niech sie wszyscy pieprzą. Powiedziałem mu jednak, że bycie moderatorem to przywilej na który mogą sobie pozwolić userzy z których można brać wzór a nie praca. Uważam, że Pan DODO nie nadaje się na moderatora tego forum. Poprawia tylko nic nie znaczące błędy i dziecinnie jeszcze się tym chwali...

Możecie mnie ukarać jak chcecie, ale to jest moje zdanie którego na pewno nie zmienie. Użytkowników forum proszę o wypowiadanie się.


Z wyrazami szacunku...

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Pan DODO
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2007, 21:47:06 »
Ekhm... ciężko się z tobą nie zgodzić drogi Riddle, lecz jak dla mnie, jednak powinieneś opanować nerwy i zachować troszkę kultury. No cóż, chyba każdy już widział wytłuszczone, "niby błędy" autorstwa Pana DODO i pewnie już większość userów na tym forum było tego "ofiarą". Ja dobrze rozumiem, jeżeli ktoś chce poprawić błędy, na prawde widoczne, od których wręcz oczy bolą, jednak niejaki DODO, przekroczył już chyba wszelkie możliwe granice, dopisując do naszych postów "ogonki" czy poprawianie literówek. Nie powiem - zdenerwowało mnie to. Moje zdanie na jego temat spadło całkowicie po naszej rozmowie przez PW. Grzecznie poprosiłem, aby nie edytował niepotrzebnie moich postów, ponieważ nie widze sensu w edytowaniu literówek. Jednak Pan DODO, zamiast spokojnie ze mną porozmawiać, wolał kłótnię i dlatego też przesłał mi bardzo agresywną wiadomość. Nie dałem się sprowokować i powtórzyłem tę prośbę, choć DODO zachował się w tym momencie jak typowe dziecko neo (bez urazy). Znów zaczął na mnie wrzeszczeć, że to nie ja mam dyktować co ma robić jako moderator, że jego praca nie idzie na marne itp. No cóż... wg. mnie nie powinien dłużej być moderatorem, gdyż stanowczo przesadza.

Pozdrawiam.

Forum Tawerny Gothic

Pan DODO
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2007, 21:47:06 »

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Pan DODO
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2007, 22:05:27 »
Przyznam DODO jest osobą dość kontrowersyjną. Jednak czy wy - Riddle i Rooter - aby nie przesadzacie? Przyznam takie wytłuszczanie może być denerwujące. Nadmierne poprawianie błędów też, ale my się przecież już z tym spotkaliśmy co nie? Do było na Gothic Net.
Teraz co do samej osoby DODA. Jego poprawianie błędów jest dobre, ale to wytłuszczanie to przesada. Jednak wykonuje on kawał dobrej roboty jako moderator. Aczkolwiek nasz najmłodszy moderator nie lubi krytyki z czym mogli się niektórzy już spotkać. Ja jednak z DODEM mam dobre kontakty i rozmawiamy sobie na luzie.

Cytuj
Z rozmowy na pw zauważyłem również, że Pan DODO traktuje moderatorstwo jak prace. Przyjść, zrobić i niech sie wszyscy pieprzą. Powiedziałem mu jednak, że bycie moderatorem to przywilej na który mogą sobie pozwolić userzy z których można brać wzór a nie praca.
Tu masz rację Riddle. Stanowisko moda to przywilej i powinien on dawać przykład, a sam DODO nie jest dobrym wzorem do naśladowania.

Podsumowując DODO przesadza z poprawianiem błędów, ale mówienie, że nie nadaje się na moda to przesadza. Przyznam DODO jako mod jest dość "ciekawy", ale sądzę, że najlepiej byłoby mu zostawić moda, ale pod warunkiem zaprzestania wytłuszczania błędów.

Pozdrawiam

Offline Rajca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Pan DODO
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń 2007, 22:07:03 »
DODO?
DODO- edukator
DODO- polonizator
DODO- nawróć nas panie...


Pozwolę, sobie zauważyć, iż na samym początku kariery wyżej wymienionego, zwróciłem uwagę na manię wytkania i poprawiania „evry literówki have ever been” .
Co ciekawe, DODO jako mod powinien był dbać o estetykę forum, którą to zakłócały błędy wszelakie. Ale czy estetycznym można nazwać, zostawienie błędu i obok po ukośniku pogrubioną kolorową wersję poprawną?

I magiczne słowa, traktujące o tym, że To Właśnie On Poprawił! Bójcie się Boga/Jehowy/Allaha?Buddy/Szatana/ÂŚwiatowida(niepotrzebne skreślić).

Ja wiem, że estetyczniej itp, ale są granice zdrowego rozsądku...nie chce mi się pisać, temat rzeka. Jeślibym rozwinął, to bym zbeształ i nie pohamował się.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Pan DODO
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2007, 22:17:14 »
Popieram w 100 % Crisis'a. Nieraz rozmawialiśmy z Dodem o tym poprawianiu poprzez pogrubienie błędów jednak ja obrałem swoją doświadczoną i przetestowaną metodę poprawiania błędów. Mnie też niezbyt podoba się pogrubianie poprawionych wyrazów, jednak sądzenie że DODO nie nadaje się na moda jest z grubsza przesadzone i jest kompletną nie prawdą gdyż jako doświadczony mod z innych portali widzę jego prace i spisuje się świetnie jeśli chodzi o ostrzeżenia i inne obowiązki. Uważam że należy mu się uwaga żeby nie pogrubiał tych błędów. Więcej zastrzeżeń niemam i apeluję do ciebie kolego po fachu : , zmień tylko poprawianie błędów, reszty nie zmieniaj i nie daj się wykopać.
Tyle ode mnie.

Edit : Isentor prosił mnie aby nikt nie zamykał tego topicu.

Cytuj
Złożyłem raport wypowiedzi, która nie dość, że była krótka, to jeszcze kompletnie nie na temat. A co zrobił moderator z doświadczeniem? Poprawił w niej błędy i zostawił. Dopiero po drugim raporcie ktoś to usunął.

Jeżeli masz jakiekolwiek uwagi co do mojej pracy - zgłoś to Isentorowi, nie raz się przekonałem że dyskusja z tobą na jakiekolwiek tematy niema zbytnio sensu.
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2007, 17:52:08 wysłana przez Arkhan »

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Pan DODO
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Styczeń 2007, 22:56:35 »
Jeżeli chodzi o moje zdanie to Pan DODO, naprawdę przesadza. Poprawia nagminnie posty i sam często robi klapę, otóż poprawia je źle(mnie się to zdarzyło chyba z dwa razy). Poprawił mój post(który był napisany zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego) i zrobił w nim błędy    . Zresztą jeżeli chodzi o odpowiedzialność tego użytkownika to nie jestem do końca pewny, czy jest ona szanująca się, bo porzucił on inne witryny, tylko po to by zostać tutaj modem. Jeżeli chodzi o jego moderowanie to może i się nadaje ale nie na taki wortal. Tutaj potrzeba doświadczonych osób takich jak np: Crisis

PS. Se przypomniałem:
Kiedyś jeszcze pan DODO ukrywał się jako admin na swoim forum(o gothicu), tylko po to by zachowac moda na TG. A kiedyś TG z tego co mi wiadomo wymagało wyłączności(nie wiem czy to nadal obowiązuje).
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2007, 23:07:03 wysłana przez Cesc »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Pan DODO
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Styczeń 2007, 23:02:38 »
Cóż, nie będę ukrywał i powiem szczerze, że poprawianie przez DODO prawie ponad 90% postów nie budzi we mnie entuzjazmu i pozytywnych odczuć. Wytłuszczony druk niezbyt ładnie wygląda w co drugim słowie i z pewnością niewielu osobom podoba się takowa wypowiedź, tuż po "zmodyfikowaniu" jej przez DODO. Kiedyś DODO preferował inny styl poprawiania, który polegał na zmianie błędnych i niepoprawnych wyrazów na kolorowo, jednak odszedł od tej metody, bodajże po tym, jak Reinmar i kilka innych osób z grona "moderatorskiego" zaprotestowało przeciw temu. Przerzucił się na wytłuszczanie, co uważam za dużo gorsze i niepotrzebne rozwiązanie, o czym mówiłem już wcześniej. Osobiście, sądzę, że w pewnym stopniu taka poprawa zwraca uwagę danego usera, by się poprawił i zaczął wypowiadać się poprawnie po polsku, jednak krzyczy się to z estetyką całego forum. W tej kwestii dołączam się do apelu innych i sugeruję, by zaprzestać takiego działania.

Jeżeli chodzi natomiast o zwolnienie DODO, absolutnie się nie zgadzam i na to nie pozwolę. Nasz, chyba najmłodszy moderator, odwala kawał dobrej, rzetelnej roboty i bardzo dobrze spełnia swe obowiązki. Przywiązuje się do tej pracy i spełnia swe obowiązki wzorowo. Nie powinno się podważać tej sprawy i myślę, że oskarżenia o pozbawienie DODO praw moderatora są bezpodstawne.

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Pan DODO
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2007, 00:08:33 »
Przyznaje, że zwolnienie DODO z funkcji moderatora nie powinno mieć miejsca. Jednak oprócz poprawiania błędów nie zauważyłem za bardzo by robił cos jeszcze (jeśli uraziłem tutaj teraz jego prace to przepraszam). Troche mnie po prostu poniosło gdyż pisałem świeżo po "rozmowie" z tym oto Panem. Możliwe też, że po prostu go nie lubie. Ciesze się, że wszyscy się zgadzaja jeśli chodzi o poprawianie przez niego postów. Mam nadzieję też, że ten temat uzmysłowi Panu DODO kim jest moderator  


Z wyrazami szacunku...

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Pan DODO
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty 2007, 23:36:55 »
Pozwoliłem sobie otworzyc temat i również się wypowiedziec, na temat DOD- jako moderatora.

A więc co ja o nim uważam.

Jako moderator, niemam do niego większych zastrzeżen. Oczywiście wykonuje swoją powinnośc, dobrze. Co do tych literówek, owszem może wam autorom posta to przeszkadza, ale za to , bądz dzięki tym edycją DODO, dany post wygląda estetyczniej i ładniej. Ja proponuje w tej sprawie zrobic, tak, że jeżeli DODO, znowu będzie edytował czyjś post, aby nie pogrubiał ani nic z tych rzeczy tylko na końcu posta napisał cos typu "Edit DODO". Myśle że to w zupełnośny powinno wystarczyc.

Co do ogólnej pracy jako moderator, napewno z tego stanowiska nie odejdzie, przez jakies literówki. I prosby o zwolenienie pana DODO, sa dla mnie smieszne i irytujące. Szanuje go, jak i równiez, jego prace i mam nadzieje, że będzie z  nami współpracował jeszcze długi czas. Uważam, że Isentor zrobił krok do przodu dając szanse i zatrudniając DODO, na stanowisku moderatora.

Podsumowując, DODO, ma wielki szacunek (mów za siebie//tH.  ) u mnie jak i u pozostałych administratorów. Człowiek oczywiscie nie jest nieomylny, dlatego niemożna z byle czego odrazu danego osobnika skazywac na zagłade.

Co do mej pisowni, niestety prawie w każdym poscie znajdzie się u mnie jakaś literówka czy błąd ortograficzny. A dlaczego? Mam strasznie rozpieprzoną klawiature, którą niebawem wymieniam. Każdy jest omylny.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2007, 15:18:48 wysłana przez Thoro »

Forum Tawerny Gothic

Pan DODO
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty 2007, 23:36:55 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything