Autor Wątek: Papierosy  (Przeczytany 8251 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deft

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Papierosy
« dnia: 17 Kwiecień 2006, 14:59:57 »
Zastanawia mnie co my?licie o fajkach? Czy je palicie?

Ja osobi?cie pale. Jestem chyba ju? w na?ogu prawie codziennie z kumplami jaram na osiedlu. Moje p?uca pewnie wygl?daj? jak po wojnie lecz mnie to nie interesuje za bardzo bo ostatnio jako? tak dziwnie si? zacz??em si? zastanawia? czy jeszcze po?y? czy mo?e sko?czy? ze sob?. Jak na razie zabijam si? powoli fajkami lecz komu si? ?pieszy? No có? pale i nie zamierzam rzuci?. A wszystko przez to ?e wpad?em w "nieodpowiednie otoczenie"
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2006, 17:37:59 wysłana przez Glief »

Kristo

  • Gość
Papierosy
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2006, 15:24:02 »
A ja osobi?cie si? zastanawiam ile masz lat, poziom IQ i czy kaleczenie naszego pi?knego j?zyka jest te? czym? usprawiedliwiane, ale to nie temat odpowiedni na to. TAK pali?em i jest mi z tym dobrze, rzuci?em i tobie te? radze zacz??. T?umaczenie, bo kumpel to tamto nie jest ?adnym usprawiedliwieniem i tylko si? czujesz z tym lepiej. A zabijanie si? w ten sposób to jest mord?ga, lepiej jest przedawkowa? ?rodki przeciwbólowe.
 Dobra, ale wracaj?c do tematu, nie przeszkadza mi jak kto? pali przy mnie. Jestem za tym, aby w miejscach pracy stworzono tzw. "Palarnie", by niepal?cy nie musieli si? tru? razem z pal?cymi i by pal?cy mieli jaki? komfort w pracy, a nie wychodzi? sobie na zewn?trz budynku by spokojnie zapali?. Szko?y kwestia sprzeczna niby nie mo?na, ale mo?na. Przecie? zapali? po i przed lekcjami czy? nie?

Forum Tawerny Gothic

Papierosy
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2006, 15:24:02 »

Offline Deft

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Papierosy
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień 2006, 15:46:39 »
Nie ma uzasadnienia do mojego kaleczenia po prostu mi si? nie chce pisa? przecinków itp.
Fajki to s? rzeczy najmniej z?e które robi? na codzie?. Ja kiedy? by?em normalny nie pi?em, nie pali?em lecz wpad?em w inne ?rodowisko i si? sta?em takim dresem. Mo?ecie komentowa? moj? wypowied?, lecz nie mówcie ?ebym przesta? bo mnie to denerwuje
sorry za offtopic
Czekam na innych wypowiedzi


Kurde, zakup sobie s?ownik lub przepu?? posta przez worda, bo ?le si? to dla ciebie sko?czy. I to nie tylko interpunkcja ale równie? ortografia, np. b??d typu, ?eczy a pisz? si? rzeczy - Glief
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2006, 17:35:22 wysłana przez Glief »

tH.

  • Gość
Papierosy
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień 2006, 15:49:51 »
Przyznam si?, ?e w ?yciu pali?em tylko kilka razy z w?asnej woli, nikt mnie do tego nie namawia?. Nigdy nie pali?em na d?u?sz? met? i nie zamierzam. Nie wiem jak? satysfakcj? przynosi ludziom trucie si? fajkami. Alkohol, papierosy i niektóre narkotyki s? dla ludzi, niemniej jednak nie warto z nimi przesadza?. S?dz?, ?e gdy cz?owiek od czasu do czasu wypije co?, popali klika fajek (lub czego? mocniejszego) nic mu raczej nie b?dzie, jednak nie warto przesadza?.

Kristo

  • Gość
Papierosy
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2006, 16:01:31 »
Cytat: Deft
Nie ma uzasadnie do mojego kaleczenia po prostu mi si? nie chce pisa? przecinków itp.
Ostatnia moja dygresja na ten temat. Mi nie chodzi o przecinki, u?ywania polskich znaków. Mi chodzi o gramatyk? i ortografi? np. twoja "?ecz" to jest b??d! . Ale dobra to nie jest wa?ne.
 Tak, ?eby nie by?o wracam mniej wi?cej do tematu t?umaczenie si? w stylu
Cytat: Deft
Ja kiedy? by?em normalny nie pi?em, nie pali?em lecz wpad?em w inne ?rodowisko i si? sta?em takim dresem.
Cytat: Deft
A wszystko przez to ?e wpad?em w "nieodpowiednie otoczenie".
My wybieramy si?, z kim zadajemy, nie chcesz? Nie musisz. Nikt do tego ci? nie zmusza i nie b?dzie zmusza?. To jest ?mieszny by si? wykr?ca? kumplami. Dres dresem, ale nadal cz?owiekiem, nie ma czego? takiego, ?e dres zawsze pali. Znam od groma ludzi z osiedli, którzy nie pal? i potrafi? by? asertywni w stosunku do tego. A palenie w twoim wieku jest bardzo g?upie. M?ody jeste? powiniene? si? cieszy? ?yciem, a nie zatruwa? je sobie ju? teraz. Wiem co mówi? bo zacz??em wcze?niej od ciebie pi? i pali?, a teraz ?a?uje tego, ale cz?owiek uczy si? na swoich b??dach( i oby na innych bo w przeciwnym razie nie po?yje zbyt d?ugo ).

Przypominam, i? na forum istenieje funkcja "edytuj" - Glief

Akurat tego nie za?apa?em Glief. O co Ci chodzi w tym momencie?- Kristo
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2006, 18:04:55 wysłana przez Kristo »

tH.

  • Gość
Papierosy
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwiecień 2006, 16:11:10 »
Có?, gdyby? mia? siln? psychik? bez problemu opar? by? si? tym wszystkim u?ywkom pomijaj?c grup? rówie?ników z którymi zawierasz kontakty. Rozumiem, ?e chcesz by? w porz?dku w stosunku do nich – chcesz, aby Ci? nie uwa?ali za cz?owieka z innego ?wiata. Tak czasami jest.

Cytuj
Ostatnia moja dygresja na ten temat. Mi nie chodzi o przecinki, u?ywania polskich znaków. Mi chodzi o gramatyk? i ortografi? np. twoja "?ecz" to jest b??d! . Ale dobra to nie jest wa?ne.

Jak wiemy ka?dy pope?nia pe?nego rodzaju b??dy. Jeden wi?cej, drugi mniej. Nie róbmy z tego forum lekcji j?zyka polskiego i nie krytykujmy pisowni innych u?ytkowników.

Cytuj
lecz nie mówcie ?ebym przesta? bo mnie to denerwuje

To ju? zale?y od Ciebie. Powiniene? si? bynajmniej ogranicza?. Mo?e teraz dla Ciebie i dla twoich kolegów palenie fajek jest rzecz? normaln? – doro?li ludzie pal?, wi?c czemu my mamy tego nie robi?. Gdy ju? doro?niesz i b?dziesz wystarczaj?co dojrza?y zrozumiesz, i? nie by?o to m?drym posuni?ciem. No chyba, ?e wpadniesz w ca?kowity na?óg i jako fan tych u?ywek b?dziesz w nich widzia? same zalety.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Papierosy
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwiecień 2006, 16:35:09 »
Bym co? robi? musi mnie to rajcowa? :D Palenie mnie nierajcuje, spróbowa?em kiedy? fajki i jako? niczego ciekawego w tym nie zobaczy?em. Z reszt? nie wiem co inni w tym widz?, truj? si? tylko na w?asne ?yczenie. Dla mnie to g?upota. Niech od razu paln? sobie w ?eb oszcz?dz? zdrowia innym, których przy okazji podtruwaj? pal?c w ich towarzystwie.

Powiadasz, ?e koledzy maj? na ciebie z?y wp?yw...?enada...to co oni rz?dz? twoim ?yciem czy co. Sam, dycydujesz co robisz i pó?niej sam poniesiesz konsekwencje.



[img]http://img223.imageshack.us/img223/543/cigarettes20wd.jpg\" border=\"0\" alt=\"\" /]
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2006, 14:18:00 wysłana przez IsentoR »

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
Papierosy
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Kwiecień 2006, 17:44:50 »
Ja osobi?cie uwa?am, ?e palenie to próba samobójstwa. Ka?dy wypalony papieros os?abia nasze serce, p?uca itp. narz?dy. Nie wiem po co w ogóle zacz?? pali?, nigdy nie pali?em i nie zamierzam. Czy ludzie pal? tylko po to, ?eby zaimponowa? kolegom i/lub kole?ankom? Czy po to, ?eby pokaza? ?wiatu, jakimi to oni s? bossami, ?e tak powiem? Dla mnie bardziej liczy si? zdrowie, ni? zwyk?y szpan. Szczerze mówi?? nie rozumiem ludzi, którzy po?wi?caj? swe zdrowie, aby zaszpanowa? kolegam i/lub kole?ankom.

Pozdrawiam.

Offline Terranik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 3
Papierosy
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień 2006, 18:31:28 »
Ja nigdy nie palilem i narazie nie zamierzam :P Jest to wg. mnie g?upota palic maj?c 14 lat. Bo ani od tego nie zm?dzrzejesz ani nie urosniesz :P. Te? mam wielu kumpli co pala, pij? itp. i jakos ja tego nie robie, wi?c tlumaczenie sie ze zyjesz w takim ?rodowkisku to zadane wytlumaczenie ;P. Ogó?em mowi?c fajki s? BE ! :P

Offline Deft

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Papierosy
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Kwiecień 2006, 16:55:45 »
Dobra ostatni raz si? wypowiem na ten temat. Kiedy? jeszcze, oko?o roku temu mia?em takie same zdanie jak Terran czy inni przeciwnicy papierosów. Jednak jeden pewien moment w ?yciu z?y mnie dopad?. Wtedy my?la?em ?e to b?dzie koniec mojego ?ycia, zerwa?em ze starym ?rodowiskiem i pozna?em nowe gorsze, wi?c zacz??em ze stresów i troch? pod wp?ywem nowych kolegów zacz??em pali? i pi? w ogóle si? sta?em inny. I po pewnym czasie wpad?em w na?óg i teraz nie wyobra?am sobie dnia bez fajki. Niektórzy ludzie mnie namawiaj? ?ebym przesta? i chwa?a dla nich tylko ?e marnuj? czas.

Przyznam co do pisowni to po prostu moje niedbalstwo o szczegó?y.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2006, 17:10:40 wysłana przez Glief »

tH.

  • Gość
Papierosy
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Kwiecień 2006, 17:15:17 »
Có?, to jest Twoje zdanie. Ka?dy ma jakie? na?ogi, np. ja sobie nie wyobra?am dnia bez kompa czy te? tygodnia bez browara.

Temat zostawiam otwarty, aby ka?dy móg? wyrazi? swoje zdanie na temat papierosów i innych na?ogów.

Offline Seth

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 11
    • Karta postaci

Papierosy
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Kwiecień 2006, 18:15:36 »
Mhm  no to mo?e ja si? troche wypowiem co do  " fajek "  raz spróbowa?em i przypodkiem kto? zauwa?y? i powiedzia? starym i szczerze powiedziawszy ca?e 6 miesi?cy nie dotyka?em komputera i to mnie oduczy?o i se postanowi?em ?e ju? nigdy nie w?aduje sie w takie bagno

Offline Astral

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Papierosy
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Maj 2006, 10:07:34 »
ja jestem jeszcze za m?ody nawet ?eby ju? zacz?? pali? ale w przysz?o?ci nie zamierzam psu? sobie p?uc,serca itd. niewiem jaki ma sens palenie a co do tego ?e "wpad?e? w z?e towarzystwo" sam mog?e? zdecydowa?.?yjemy teoretycznie w wolnym kraju  :P

Offline BakMan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Papierosy
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Maj 2006, 12:25:18 »
Nie pal?. Nie smakuje mi smak filtra w ustach, ani te? dym, którym si? zaci?gm. Malboro, Lucky Strike, ViceRoy'e (chyba tak si? nazywaj?) próbowa?em, je?li kogo? to interesuje. Moja stara powiedzia?a mi kiedy? tak: "B?dziesz móg? pali? sobie papierosy, ale tylko wtedy, kiedy sam na nie b?dziesz zarabia?", jednak?e nie zanosi si? na to, abym w przysz?o?ci zamierza? pali? ;] Znacznie bardziej wol? alkohol (;

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Papierosy
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maj 2006, 12:55:07 »
Dla mnie palenie papierosów jest równoznaczne z samookaleczaniem się i kończy się z reguły szybką śmiercią. Ileż to ludzi już zmarło przez palenie "fajek"? Młode osoby coraz częściej sięgają właśnie po tą używkę, byle tylko się popisać i zaszpanować przed rówieśnikami i innymi kumplami, przy okazji narażają się na różnego rodzaju choroby (serca, płuc) i wydają na to mnóstwo kasy. Sam kiedyś próbowałem papierosów(bodajże Marlboro Lights, chyba tak się to świństwo nazywa), spróbowałem i nie ciągnęło mnie do nich nigdy więcej, tak jest do teraz. To był mój pierwszy i ostatni raz i nie sądzę, żebym kiedykolwiek więcej miał sięgnąć po "szlugi".
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 09:56:04 wysłana przez Arthas »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Papierosy
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Lipiec 2006, 23:19:57 »
Nie pal? nie pij? i jako? sobie ?yj?

Offline Serpentes

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Papierosy
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Lipiec 2006, 19:35:19 »
To znaczy ja kiedy? podpisa?em si? w takiej debilnej ksi?dze (chodzi?o takie co? po podstawówkach) , ?e do osiemnastego roku ?ycia nie b?d? pali?. I jak na razie idzie dobrze. Nie ?ebym by? jakim? ... nie wiem. Po prostu do papierosa mnie nie ci?gnie (w przeciwie?stwie do moich znajomych ). Ta ca?a przysi?ga jest dla mnie nic nie warta, jakbym chcia? wzi?? papierosa do ust, to bym wzi??. Tyle, ze ja nie chc? po prostu. Szkoda tylko, ?e nie jest tak dobrze z alkoholem....

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
Papierosy
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Lipiec 2006, 09:08:26 »
Ja mam 13 lat i do tej pory nie pali?em ani nie pi?em(niczego nie dozwolonego do +18) no plai?em... ogniska  a tak?e pi?em herbate,wode i takie tam ale nie znosze jak kto? pali w moim najbli?szym otoczeniu. Nienawidze tego zapachu. Kilku moich kolegów pali papierosy ale ja nie biore z nich przyk?adu. Jak by ci powiedzieli zapal z nami paieroska Deft zapali?by??? To tak samo jak by ci powiedzieli skocz do studni z nami Deft. Skoczy?by? tak jak oni??

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Papierosy
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Lipiec 2006, 12:25:37 »
Cytuj
Zastanawia mnie co my?licie o fajkach? Czy je palicie?

Gdybym powiedzial ze nie palilem to bym oklamal sam siebie... pare razy wypalilem troszeczke tytoniu, aczkolwiek nigdy nie palilem na dluzsza mete. Nie widze w tym sensu, dla mnie to strata pieniedzy i zdrowia.

Tyle na ten temat.

Z wyrazami szacunku...

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Papierosy
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Lipiec 2006, 16:22:51 »
Nigdy nie pali?am i pali? nie b?d?. Nieznosze gdy kto? pali w moim towarzystwie. Palacze zazwyczaj maj? okropn? cere i ?mierdzi im z ust. Wi?kszo?? dziewczyn nie lubi towarzystwa takich kolesi, no chyba ?e same pal?. Ale sami powiedzcie co my?licie gdy widzicie m?od? dziewczyn? z petem w ustach!?

Forum Tawerny Gothic

Papierosy
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Lipiec 2006, 16:22:51 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top