Autor Wątek: Miasto RPG w świecie Gothica  (Przeczytany 3311 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Morteaux

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Miasto RPG w świecie Gothica
« dnia: 28 Styczeń 2007, 07:56:59 »
Hej wszystkim.

To mój pierwszy post tutaj, piszę go z dalekiego Przemyślo-grodu, okupowanego przez orki. Jako, że jestem z nimi, mam do zaoferowania wam pewną propozycję, pomysł.

Otóż forum to posiada własne RPG. Są postacie, rasy, wyprawy itd... wiecie o co chodzi.
Ale... co byście powiedzieli. Na własne "Miasto RPG"?
Duże miasto na odległej wyspie, z epicką fabułą, wielowątkowymi postaciami, system zaczerpniętym i opartym na G3. W ogóle cały świat byłby oparty na G3, ale z uwagi tej, że gra odbywała by się na wyspach południowych, by jeszcze bardziej urozmaicić cały ogrom możliwości, musielibyście zgodzić się na moją wersję wydarzeń... która brzmi ni-mniej ni-więcej jak "Tymczasem gdzieś na południu..." Akcja tego co ię dzieje na Myrtanie, po przybyciu Bezimiennego została by owiana tajemnicą, chociaż szczątkowo odkrywana.
Dlaczego piszę na tym forum? Nie wybrałem je przypadkowo.
Ponieważ na stronie, większość materiałów dotyczących gry jest już gotowa. Tylko dopisać, uzupełnić, opisać system, mechanikę, karty postaci, zasady i reguły, bla, bla, bla... i całą resztę.
Wiem, że mój post nie oddaje całej idei takiego miasta, ale myślę, że wam, jako fanom Gothica spodoba się i zaryzykujecie by pomóc mi utworzyć coś takiego. Jak to będzie wyglądać to wyjdzie po praniu, przy prasowaniu materiałów i wywieszaniu na forum.
Zarejestrowanych użytkowników na forum jest dużo, póki ich będzie przybywać, można pozyskać wielu graczy... i kilku MG, ale o tym innym razem.

Czy jesteście zgodni ze mną co do tego pomysłu? Czy uważacie, że takie miasto mogło by tu zaistnieć? Miasto pod moją opieką. Wzorowane na G3, oddające klimat Nocy Kruka (taki zamysł). Jedno miasto, w którym dałbym radę upchać całą esencję Gothica?

Czekam na odpowiedzi... prosiłbym szybko, gdyż jeżeli się zgodzicie to biorę się od razu za ludzi do pomocy, za teksty i materiały i na następny tydzień powinien gotowy być prolog i karta postaci.

Dziękuje wojownicy Innosa, Adanosa i Beliara

Morteaux
 

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Miasto RPG w świecie Gothica
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2007, 09:17:27 »
W te rodzaju zabawy rpg, odpowiedzialny jest Isentor, który stworzył już coś w podobie na forum. Ja sam osobiscie nie ingeruje, w te formy zabawy. Decyzje, zostawiam wyłącznie Isentorowi, który podejmie decyzje, czy warto wszystko porzucic, dla nowego pomysłu, który nie musi wypalic? Ja jestem obojętny.

Forum Tawerny Gothic

Miasto RPG w świecie Gothica
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2007, 09:17:27 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Miasto RPG w świecie Gothica
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2007, 09:46:30 »
Posiadamy już swoją forumową zabawę RPG - jak to nazwałeś. Również posiada epicką fabułę... Nie chcę ujawniać tobie szczegółów gdyż te poznają uczestnicy zabawy a to zawsze zmniejsza możliwość ściągnięcia od nas wielu pomysłów czego oczywiście nie da się uniknąć i takie przypadki zdarzają się w internecie. Ogółem mówiąc nasza zabawa odbywana jest podobnie jak sesja rpg tylko, że na forum. Obecnie dla gracza dostępne są dwa miasta: Ombros i Habgan jednym z nich rządzą ludzie drugim zaś jaszczuroludzie. Jednak to nie koniec ponieważ w całej zabawie istnieje ogrom miast i ras jednak obecnie nie są one dostępne z powodu niskiej ilości graczy. Skoro takiś chętny do rządzenia to dołącz do zabawy i weź udział w wolnej elekcji organizowanej przez jedno z miast.
A jeśli chodzi o świat to akcja toczy się kilkaset lat po wydarzeniach z gothic'a jednak zgrabnie wpletliśmy w to klimaty typowego świata fantasy. Tak więc nie zgadzam się na wprowadzenie nowych rzeczy poza tym mało kto by się na to zgodził gdybyś przedstawił mu takie expose.


FAQ

Offline Morteaux

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Miasto RPG w świecie Gothica
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2007, 11:28:42 »
Cytuj
podejmie decyzje, czy warto wszystko porzucić, dla nowego pomysłu, który nie musi wypalić? Ja jestem obojętny.
Ale ja nie mam na myśli porzucania wszystkiego, tego co macie.
Istnieją fora, na których jest wiele miast w różnych systemach. Myślałem o stworzeniu kolejnego. Sprawa wygląda tak, że nie chcę zakładać nowego forum (chociaż mógłbym spróbować) tylko dla jednej gry.

IsentoR rozumiem. Sam siedzę w tym już ładnych parę lat. Moim pomysłem jest stworzenie miasta. Dużego i żywego. Myślę, że powinienem wcześniej pokazać próbkę tego jak to wygląda, chociaż pewnie spotkaliście się z już z czymś takim. Macie Ombros i Habgan, ale te miasta są tylko zaczątkiem dla wypraw. Z tego co zauważyłem tutaj gra głównie polega na wyprawach, oddzielnych sesjach, które pewnymi elementami łączą się w całość, ale to nie jest to co ja miałem na myśli. Doceniam to, że ktoś robi rpg w świecie Gothica bo rzadko się zdarzają, lecz udziału w waszej grze wziąć nie mogę... z różnych powodów.
Cytuj
Tak więc nie zgadzam się na wprowadzenie nowych rzeczy poza tym mało kto by się na to zgodził gdybyś przedstawił mu takie expose.
Szkoda   ... ee... jeszcze nie przedstawiałem expose, tylko założenia, którymi bym się kierował.
Chciałem tylko poznać waszą opinię na temat planu "miasta".
Cóż.... ale jeszcze nie zrezygnuje, ostatnio się strasznie na to zawziąłem.

Myślę, że najpierw coś przygotuje i wtedy się zgłoszę jeszcze raz z moją propozycją, jak już będę miał jakieś zaczątki by móc ci to pokazać... czasami słowa nie wystarczą  
Ok. Dzięki i pozdrawiam.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Miasto RPG w świecie Gothica
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń 2007, 12:33:50 »
Cytuj
Ale ja nie mam na myśli porzucania wszystkiego, tego co macie.
Istnieją fora, na których jest wiele miast w różnych systemach. Myślałem o stworzeniu kolejnego. Sprawa wygląda tak, że nie chcę zakładać nowego forum (chociaż mógłbym spróbować) tylko dla jednej gry.

Tworzenie kilkunastu miast, dla zwykłej zabawy mija się z celem. Dlatego, gdybyśmy mieli takowy pomysł wprowadzić zmuszeni bylibyśmy do usunięcia dotychczasowej zabawy na forum i postawić, na coś co może wypalić, lecz może okazać się również nie wypałem.

Cytuj
Szkoda sad.gif ... ee... jeszcze nie przedstawiałem expose, tylko założenia, którymi bym się kierował.
Chciałem tylko poznać waszą opinię na temat planu "miasta".
Cóż.... ale jeszcze nie zrezygnuje, ostatnio się strasznie na to zawziąłem.

Myślę, że najpierw coś przygotuje i wtedy się zgłoszę jeszcze raz z moją propozycją, jak już będę miał jakieś zaczątki by móc ci to pokazać... czasami słowa nie wystarczą smile1.gif
Ok. Dzięki i pozdrawiam.

Najpierw, zrób i swoje rezultaty opisz. Wtedy będziemy mieli jakąkolwiek szanse na ocenienie twego projektu. Bo w ciemno to trudno cokolwiek ocenić. Najlepiej, będzie jak naskrobiesz coć, co będziesz uważał, może nas przekonać. Jednak uważam, że dotychczasowa zabawa, która jest, spełnia się i nie potrzeba jakichkolwiek, wielkich zmian. Jednak tak jak wspominałem, autorem jest Isentor i to on zadecyduje.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2007, 14:32:58 wysłana przez Arkhan »

Forum Tawerny Gothic

Miasto RPG w świecie Gothica
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń 2007, 12:33:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything