Autor Wątek: Papierowy Gothic  (Przeczytany 4416 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czesio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Papierowy Gothic
« dnia: 27 Styczeń 2007, 21:14:44 »
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktokolwiek z was grał może w papierową wersje Gothica. Jeżeli tak to prosze podajcie tutaj stronę o nim lub jeżeli takowej nie ma to prosze chociaż o podanie jakichkolwiek informacji o nim.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Papierowy Gothic
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2007, 21:24:27 »
Jeżeli chodzi o papierowego Gothic'a to powiem ci z góry że niema to zbytniego sensu aby grać - Gothic jak na papier jest zbyt ograniczony jeśli chodzi o możliwości np Rasy oraz Gildie. Oczywiście można go modyfikować i dodawać nowe wątki oraz rasy ale ludzie, dajcie spokój Gothic'owi i świecie Myrthany...co do twoich pytań to nie ma (bynajmniej ja nie znalazłem) żadnych stron o papierowym Gothic'u.

Jeżeli chcesz zagrać w papierowego Gothic'a, poznaj pierw zasady D&D oraz zagraj parę sesji nie związanych z Gothiciem, poźniej ewentualnie sobie "zrób" takową grę.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2007, 21:26:02 wysłana przez Arkhan »

Forum Tawerny Gothic

Papierowy Gothic
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2007, 21:24:27 »

Offline P!onek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Papierowy Gothic
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Luty 2007, 16:22:00 »
Hmm w sumie dałoby się to zrobić. Osobiście gram trochę w D&D. Można by tak wykorzystać tą mapkę dołączoną do G3. Potwory zrobi się na podstawie potworów z "Księgi potworów" - niezbędnego podręcznika do gry w D&D. Zobaczę co da się zrobic i was o tym poinformuje. Jednak sądzę, że ta gra byłaby przeznaczona wyłącznie dla fanów Gothica :)

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Papierowy Gothic
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Luty 2007, 21:49:54 »
Oczywiście można się posuwać jak jest to opisane w mapce (Mini poradnik str. 3). Przesuwali się między miastami, napotykając różne bestie itp.

Jest to zadanie bardzo trudne jednak wykonalne. Jeżeli wpadnę na jakiś "spektakularny" pomysł, jaki mógłby zrewolucjonizować ten typ gry w Gothic - napiszę. Jest to oczywiście niemożliwe, bym zrobił wszystko, dlatego mam nadzieję, że, jeżeli w mojej głowie zaświta wspaniały pomysł to będę mógł liczyć na waszą pomoc.

Offline P!onek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Papierowy Gothic
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Luty 2007, 16:24:31 »
W przyszłym tygodniu umówiłem się z kolegą na sesję D&D. Nie zna on Gothica 3 aczkolwiek grał w Gothica 1. Jako MG (Mistrz Gry) przedstawię go w roli Bezimiennego i postaram poprowadzić go przez grę zgodnie z fabułą G3. nie zna on fabuły więc może być OK :) Może uda mi się skombinować jeszcze kilku znajomych to zrobimy większy scenariusz :)

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Papierowy Gothic
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Luty 2007, 11:01:09 »
Papierowy gothic... Według mnie ten pomysł jest raczej bez sensu. Po co grać (tudzież samemu wykonać) w papierową wersję tejże gry, skoro mamy ją na komputerze? Gothic to przede wszystkim wspaniały świat, muzyka, fabuła, walka i akcja. Nie ma tu miejsca na wykupywanie bonusów, trudnych wyborów typu "jak rozdzielić te cholere punkty nauki?!", a to jest raczej domena gier papierowych. Tak więc powtórzę, po co zadawać sobie trud przenoszenia gothica na papier, kiedy można spokojnie ruszyć wyobraźnię i stworzyć sobie wspaniałą grę wymyśloną pzez siebie od początku do końca...?
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2007, 11:03:23 wysłana przez KrokusM »

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Papierowy Gothic
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Luty 2007, 23:22:13 »
a moim zdaniem to jest naprawdę niezły pomysł żeby grać w papierowego Gothic3...ale ja bym to widział tylko tak: GMem jest ktoś kto G3 juz ukończył a graczami osoby które grały w przynajmniej jedną z poprzednich częsci, ale jeszcze nie w G3...to by była taka wersja ekologiczna żeby nie tracić oczu przed kompem   n tyle że zbyt wielu chętnych cy chyba nie było...fabuła była by prawie identyczna jak w G3, no moze od siebie dorzuciłbym jakieś dodatkowe misje   ....główną mechanikę gry można by oprzec na jkimś znannym RPG, np. Warhammerze bo akurat w niego gram :D ...pogadam z kumplami i może coś takiego zrobimy :d ...ułatwieniem jest z pewnością mapka dołaczona do gry...tyle że jak by ktoś miał okazjezagrac na kompie w G3 to z pewnościąwybierze to niż sesja   fabułą moim zdaniem w grze jest całkiem dobra i nadaje się na papierową wersje....ale popieram że nie miałoby sensu tworzenie eRPeeGa na bazie G3 z wymyślaniem nowych misji itp.

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Papierowy Gothic
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Październik 2007, 14:03:04 »
ale co to za gra gothic opiera sie na komputerze przecieżjak możan grac w gre komputerowąbez kompa ludzie jak wam oczu szkoda to sobie kupcie chinczyka a nie psujcie takiej gry jakimiś odnogami ....





z poważaniem kakarott




a i jeszcze jedno widziałktóry mod kiedy ostatnio byłwpis w tym temacie zamknijcie to wreszcie >>wyrazy szacunku dla dyrekcji<<<
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2007, 14:03:56 wysłana przez kakarott »

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Papierowy Gothic
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Luty 2008, 13:53:00 »
Ja znam taką dobrą gre a bowiem

Gothic Online
www.gothichunter.fora.pl

Polecam-gra bardzo dobra

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Papierowy Gothic
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Luty 2008, 13:54:40 »
ja się kiedyś tak bawiłem z kolegami ;] wycinaliśmy z gazet komputerowych ludzi i stwory a potem w domu była farma onara, khorinis itp. trzeba mieć na to wyobraźnie ;] gdybym miał wtedy kamere...

Offline kwicol

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Papierowy Gothic
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Marzec 2008, 21:56:54 »
A ja grałem w "papierkowego" Gothica bo warhammer fantasy role play trochę już nam się znudził.
Mieliśmy własne zasady opierające się o kość k12 i jakieś reguły w starych zeszytach (chyba już tego nie mam) dla chcącego nic trudnego

Forum Tawerny Gothic

Papierowy Gothic
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Marzec 2008, 21:56:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top