Ankieta

Prawda czy fa

Nie wiem.
3 (4.2%)
Nie interesuj
1 (1.4%)
It's bullshit!!
36 (50.7%)
To zale
28 (39.4%)
Tak.
3 (4.2%)

Głosów w sumie: 71

Autor Wątek: Psychika zniszczona przez gry  (Przeczytany 7778 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Psychika zniszczona przez gry
« dnia: 21 Styczeń 2007, 17:48:13 »
Na pewno spotkaliście się już z tym określeniem. Co o nim sądzicie? Prawda czy fałsz. Moim zdaniem to bzdura. Różni profesorowie skarżą się na to, że gry ogłupiają, są brutalne itp. Owszem, niektóre gry są bardzo brutalne (np. postal, soldiers of fortune), ale czy nie lepiej jest odreagować stres w brutalnych grach, niż rozpieprzyć komuś łeb łopatą na ulicy. Ja chętnie pogrywam w takie gry, często odreagowuję w nich stres życia codziennego. Daje mi to prawdziwą frajdę. Lubię sobie popatrzeć na ile kawałków rozleci się ciało przeciwnika (nie piszcie tylko, że jakiś psychoz ze mnie). A co do tego ma psychika? Nie wiem. A cenzura w grach jest beznadziejna. Zabijanie jest dozwolone +7 (tylko, że niema krwi), a gry, mające +18, to takie, w których są sceny nawiązujące do dawania nowego życia (bez tego nie było by niczego na ziemi). Co jest, zatem bardziej niemoralne? Sex czy zabijanie?

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2007, 18:41:48 »
Hmm moim zdaniem jest to kwestia silnej woli. W moim podpisie jest pare zdań które znakomicie oddają charakter tejże wypowiedzi. Uogólniając jeśli ktoś potrafi siedzieć przed komputerem oraz czerpać przyjemność z gry i korzystać z umiarem, to nie powinno na psychice źle to się jakoś wyrysować, [no ale kto wierzy w umiar   ]. Jeżeli dany delikwent będzie siedział z 20 godzin dziennie nad np Tibią to już jest uzależniony co prowadzi do głębokich wewnętrznych kompleksów oraz choroby psychicznej.

Forum Tawerny Gothic

Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2007, 18:41:48 »

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2007, 19:00:36 »
No wreszcie jakiś ciekawy temat :D
Co do sprawy, przyznam, że jest to sprawa dość kontrowersyjna, ale niektóre gry naprawdę mogą ogłupić lub można tak się uzależnić, że nie będzie się widziało nic oprócz tej gry. Przypadkiem takiej gry jest np. Tibia, z którą było już trochę przypadków, że dzieciaki miały wybuchy złości, przez co bili i rozwalali wszystko i wszystkich, których napotkali na swojej drodze. Było to spowodowane, zabiciem postaci itp. itd.. Niektóre gry nie powinny być grane przez dzieci, ponieważ jest w nich naprawdę wiele przemocy i erotyzmu. Niemniej jednak w większości dzieci, które "głupieją" to siedzą przed takimi grami na okrągło i jeżeli rodzice lepiej pilnowaliby swoje dzieci, to nie pozwoliliby na to. Psychika może być zniszczona przez gry komputerowe to pewne, ale to musi być granie na okrągło, ponieważ w innym przypadku nie miałoby tu miejsca i tutaj właśnie jest wina rodziców lub opiekunów, którzy powinni lepiej pilnować swoje pociechy.

Jeśli ludzie myślą, że lepiej rozładować się na grach to dobrze. Jednak czy nie lepiej rozładować się ćwicząc jakiś sport, bądź ćwiczyć jakieś Karate lub inną sztukę walki? Ja osobiście polecam siłownię, to najlepszy sposób na rozładowanie złości, nienawiści zebranej w nas, a nie jakieś tam gry.

Pozdrawiam

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2007, 19:08:05 »
Pomyślmy. Skoro dzieci są uzależnione od gier, to czyja to wina? Dzieciaków, rodziców, developerów, producentów? Odpowiedź jest prosta. Jest to wina rodziców. Powinni zajmować się swoimi dziećmi. Nawet jeżeli są w pracy po kilkanaście godzin dziennie, to nie oznacza, że niemożna dziecka posłać do np. babci, czy kogoś z rodziny. Jest takie przysłowie, które mówi, że wszystko jest dobre, ale z umiarem.

PS. Odreagowywanie stresu np. ćwicząc karate nie jest dobre. Koleś tak się może 'napakować', że jak naprawdę sięna kogoś wkurzy to mu może zrobić poważne kuku. Można też pojeździć na roweże, albo pobiegać, lecz ja wolę rozwalić kogoś w soldata.

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2007, 21:49:49 »
Gry normalnemu człowiekowi nie zaszkodzą, jeżeli z nimi nie przesadza. Niestety rodzice kupują na I Komunię ÂŚw. komputer do nauki i przy okazji "niech sobie pogra". A potem się ludzie dziwią że jakiś psychol dostaje do ręki GTA i wychodzi z nożem na ulicę (było już parę takich przypadków na zachodzie), ktoś wylatuje na matkę z krzesłem która wyłączyła mu komputer podczas gry w tibię która tak go wciągnęła że opuszczał szkołę dla gry w nią, albo spędza 4 doby jedynie grając w WoWa i ginie następnego dnia z przemęczenia. I kogo rodzice obwiniają? Wydawcę! To jego wina! Wydał grę która wciąga dzieci bardziej niż narkotyk! Oczywiście nikt nie zwróci uwagi na to jakie stosunki mieli rodzice z dzieckiem.

Offline r0nin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Styczeń 2007, 13:39:27 »
Wpływu gier na psychikę nie da się jednoznacznie stwierdzić... Jeśli ktoś zaczyna grać na kompie w wieku 14 lat (hhhmmm nie te czasy) to taka gra na jego psychikę ma znikomy wpływ... inaczej jest z dziećmi młodszymi... ale i tak groźniejsze jest oglądanie z przemocą w TV niż granie na kompie. Jakieś 4 miechy temu czytałem artykuł, ze naukowcy Brytyjscy stwierdzili iż granie na kompie ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu, no chyba, że z tymi badaniami jest tak samo jak z badaniami rosyjskich naukowców mówiących o tym ze dzięki wódce mamy więcej komórek mózgowych (dobra wymówka dla rodziców :) )
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2007, 16:49:14 wysłana przez DODO »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń 2007, 16:41:56 »
Za tym, żeby nam, konsumentom wcisnąć jakąś grę, stoją prawdziwi mistrzowie od marketingu. Zrobią wszystko, bylebyśmy kupili ich produkt. Teraz, gdy gier jest całe multum, należy się z nimi, szczególnie w przypadku małych dzieci, obchodzić ostrożnie. Rodzice, jeżeli nie znają się na kompie, powinni się sugerować chociażby oznaczeniami z pudełek, a przede wszystkim kontrolować swoje dziecko, ile czasu spędza przed kompem. Osobiście nie jestem pełnoletni, lecz gram w gry które na pudełku maja +18. Po prostu niektóre gry są zbyt nużące, a takie FPS'y z niezłymi efektami to naprawdę niezła frajda, byleby nie siedzieć przy tym dużo...moja 7 letnia siostra czasem lubi patrzeć jak gram na kompie, i jak gram w NFS'a czy WoW'a to ok, niech se patrzy, jednak jak odpalam FEAR to natychmiast każę jej wyjść z pokoju...

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Styczeń 2007, 17:58:59 »
Ja gram 10 lat z hakiem. To ile teraz mam? A no 15. Zacząłem od pegazusa. Dwa lata później dostałem kompa. Grałem oczywiście w Lion King, ale jak na komunie dostałem już porządnego kompa, pożyczyłem kilka gier od wujka (carmagedon, doom, itp). Od małego grałem w krwawe gry. Nie lubiłem tej bajkowej hałastry (kangurek kao, różowa pantera etc.). Teraz po paru latach, nadal lubię tego typu gry (kumple twierdzą, że mam rzeźnickie zapędy) i nie stwierdziłem u siebie zaburzeń psychicznych. Wręcz przeciwnie. Moja nauczycielka od historii dziwi się skąd ja tyle wiem, a to przez gry (AoE II, Cywilizacja, Total War, MoH itp.). Czemu nikt nie pisze o dobrym wpływie gier na rozwój. A dlaczego producenci robią tak wciągające gry? To proste. ÂŻeby zarobić.

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Styczeń 2007, 18:46:18 »
Co do tego czy gry niszczą psychikę jest wiele komentarzy. Ja sam nie weim co o tym myślec. Osobiście sądzę, że gry komputerowe ( i nie tylko ) nie niszczą naszej psychiki jeśli potrafimy odróżniac zwykły codzienny świat od tego z gier. Trzeba umiec nad tym zapanowac i powstrzymywac reakcje z gier. Jeśli ktoś jest już starszy ( no powiedzmy kończy podstawówkę ) to na pewno potrafi to odróżniac ( są wyjątki ... ), ale inaczej jest z małymi dziecmi, które nie potrafią tak panowac nad tym co robią. Tak jak np. chłopak myślał, że umie latac jak Batman i co się stało? Wylądował na ziemi z połamanymi nogami. Tylko dlatego, żę nie zauważył różnicy. Dlatego właśnie ważne jest, aby widziec granice gier i zwykłego świata.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Styczeń 2007, 20:04:25 »
Ci profesorkowie widzą zawsze te złe rzeczy i nie tylko w grach ale też w komiksach, telewizji i innych rzeczach które są popularne. Oni wierzą że istnieją tylko gry takie jak Doom czy Carmagedon a nie widzą gier które są odpowiednie do danego wieku a nawet jeżeli jakieś dziecko w grę tego typu zagra i zacznie powtarzać to co się dzieje na ekranie to winna tylko i wyłącznie rodzica a nie producenta przecież on nawet próbuję uchronić tych najmłodszych przed tym dają oznaczenia wiekowe. Chodź nawet przy grach pozbawionych przemocy jakieś dziecko może zeskoczyć z dachu bo chce latać jak jego ulubiony bohater i kaput ale to zależy już od psychiki tego dziecka.
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2007, 20:05:42 wysłana przez Thrall »

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Styczeń 2009, 22:22:18 »
Zwykla bzdura i tyle np. rodzice mieli synka psychola ktory zabijal potem mial isc do paki i sie leczyc wiec rodzice ktorzy byli psychologami ubzdurali sobie ze to przez gry. Zaloze sie ze z podobnego przykladu sie zaczelo i ci wszyscy psycholodzy w cos takiego uwiezyli. Gry sa tworzone dla ROZRYWKI a nie mordowania i gwalcenia. To tyle bo mi sie odechcialo pisac.

Offline Mag Ognia Władysław

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń 2009, 08:09:36 »
To zależy od gry. Bo jak ktoś gra w głupią nawalankę to mu się muzg wygładza a IQ zmiejsza się do -10000.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń 2009, 16:29:50 »
To zależy od gry. Bo jak ktoś gra w głupią nawalankę to mu się muzg wygładza a IQ zmiejsza się do -10000.
A jak gra w super inteligentne RPG'i to mu się fałduje. Haha dobre żarty.

Offline TomekLP

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Styczeń 2009, 16:54:37 »
Gówno prawda. Telewizja, gry i inne rzeczy nie czynią z ludzi morderców, psychopatów, i innych ludzi "złych". Oni tacy musieli być od zawsze, żeby móc zrobić coś takiego. A tłumaczenie "bo gra, film" to totalna ściema! Durne tłumaczenie i nadzieja na mniejszy wyrok... Ludzie od zarania dziejów się mordowali i mordują, gwałcą i biją. To, że ktoś nie potrafi zapanować nad emocjami świadczy o tym, że to tkwiło w nim od dawna i zawsze był do tego zdolny a nie bo gra go nauczyła....
Nie chce mi się dalej pisać bo mi od tego ciśnienie rośnie.

Ja osobiście nie zgodzę się z tym, że "to tkwiło w nim od dawna". Jak dla mnie człowiek rodzi się jako tabula rasa (miałem ostatnio na polskim :D) i na to jakim się staje maja duży wpływ wszystkie sytuacje w których się znajdował oraz środowisko w którym się wychował.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Styczeń 2009, 17:09:33 »
No środowisko, wychowanie na pewno mają duży wpływ na psychikę człowieka. Ale nie gry... <no chyba, że taki ewenement siedzi przed kompem 16 godzin dziennie od 3 roku życia> inteligentna osoba powinna wiedzieć, że to co widzi na ekranie nie jest ani w milimetrze odwzorowaniem życia, jest sztuczne i nieprawdziwe. I takie rzeczy należy wiedzieć.

Offline L.E.N.I.N

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Styczeń 2009, 17:17:21 »
Według mnie niektóre gry ogłupiają dzieci jak np.Tibia ale słyszałem też przypadki że gdzieś w Izraelu chyba jakiś koleś zamordował taxówkarza jak w GTA.Inne przypadki to teraz o telewizji,słyszałem że jakiś mały dzieciak za dużo oglądał telewizji.A szczególnie "odlotowych agentek"które bodajże mają odrzutowe plecaki.Noi ten dzieciak ponoć gdy rodziców w domu nie było założył jakiś plecak,skoczył za balkonu z 6 piętra i się zabił.Bo myślał że to odrzutowy plecak
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2009, 17:27:53 wysłana przez Master_Bezio »

Offline TomekLP

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Styczeń 2009, 17:33:54 »
inteligentna osoba powinna wiedzieć, że to co widzi na ekranie nie jest ani w milimetrze odwzorowaniem życia, jest sztuczne i nieprawdziwe. I takie rzeczy należy wiedzieć.

Inteligenta tak, ale jak wiemy nie wszyscy są inteligentni :D no i w grę wchodzą jeszcze dzieci. Taki mały brzdąc nie bierze za realne to co widzi, skąd ma wiedzieć, że to jest złe czy nieprawdziwe jeśli tylko gra na komputerze i ogląda TV?

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Styczeń 2009, 18:10:57 »
To już leży w kwestii rodziców i ich wychowania, ja bym nie dał mojemu 3 letniemu dziecku dostępu do komputera.

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Styczeń 2009, 18:54:41 »
Zgadzam sie z Kyrasem. Wogule tylko dzieci w wieku 5 lat lubia nasladowac gry ale i tak kilka lat pozniej to ich nudzi. Jesli 16 latek po graniu w gta4 wyjdzie z kalachem na ulice i zacznie zabijac ludzi to ma problem z psychika a nie jest to wina gry.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Psychika zniszczona przez gry
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Styczeń 2009, 18:54:41 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top