Autor Wątek: Czorna flaga  (Przeczytany 2342 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Luty 2022, 06:19:51 »
-Nie wiem skąd u Ciebie Hagmarze taki entuzjazm, ale miło mi że się cieszysz.-Stwierdził widząc reakcje kapitana na jego nazwisko. Co prawda Adamus z niejednego chleba piec jadł, czy coś takiego. Ale nie spodziewałby się takiej reakcji.
-To żeby lepiej się nam płynęło.- Wyciagnął piersiówkę i podał kapitanowi.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Luty 2022, 14:04:16 »
- Ten entuzjazm to wyinika z tego Pociągnął łyka i oddał piersiówke. - Że trafiliście mi się jak ślepej kurze ziarno. No bo i wojownik z was znakomity a i reputacje macie odpowiednią by kupcy sami złoto oddawali na wasz widok Adamusie. Oparł się o maszt. - Hectorus, wypiłem je bo chciałem zobaczyć jakim typem człowieka jesteś. Teraz wiem, mała rada. Uważaj komu dajesz w morde bo inny kapitan mógłby cię po prostu zabić. Garuga ma Zasady, masz do mnie problem to płyniemy do Garugi i idziemy do sądu. Pirackiego sądu rzecz jasna.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Luty 2022, 14:04:16 »

Offline Hectorus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Luty 2022, 14:17:07 »
- Zanim wielmożny kapitan zobaczył, kim jestem, sam pokazał, kim jest. Aczkolwiek, skoro wielmożny kapitan już pouczył mnie, że jest sąd piracki, to rzeczywiście proponuję się tam udać. Albo uczyni sprawiedliwość albo przynajmniej będę znał jego nikczemny charakter. A więc tak, na Garugę! Chcę przedstawić nasz spór sądowi pirackiemu! - odpowiedział Hectorus.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Luty 2022, 14:31:17 »
- No to zmień kurs sterniku. Odrzekł pewny siebie. No może z wyjątkiem tego iż wpływali barkasem na otwarte morze.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Luty 2022, 17:39:06 »
- A ja chce ciastko z krymem... kurwa mać... Zamarudził krasnolud, zwinął nieco żagiel by ich łupina łatwiej cięła fale. Mirzak nie był zadowolony, wizja zarobku oddaliła się dla karczemnej bójki. A jak znał życie to zaczął młokos. I że podniós łape na kapitana, na neutralnym terenie... Rozprawa będzie zabawna.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Luty 2022, 20:11:21 »
-To może i na premię jakąś zapracuje swoją renomą.-Stwierdził wysłuchując kapitana. Odebrał piersiówkę i zaczął powoli sączyć. Kapitan akurat zaczął się spierać z sternikiem. Co prawda nie znał podłoży tej kłótni, ale trochę się domyślał. A z racji że już wypłynęli z portu, postanowił się wtrącić.
-Nie żebym się wpierdalał między wódkę a zakąskę.-przerwał teatralnie-Ale na pełnym morzu, kapitan jest nam ojcem, władcą i sędzią. Także myślę że nie musimy płynąć na Garuge.-Puścil oko do Mirzaka.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Luty 2022, 20:57:21 »
- Ale chce ten spór mieć za sobą. Zrobiłem Hectorusowi numer wypijając mu piwo z zaskoczenia. Ten zaś mnie walnął z pięści, a było to już - co ważne - po tym jak się zaciągnął. Oddałem mu, dosyć mocno. No ale jednak uderzył kapitana, na neutralnej ziemi. Nie mam mu za złe, młody, narwany i nowy toteż praw naszych i obyczajów nieświadom. Kapitan Hawkins go nauczy.

Offline Hectorus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Luty 2022, 23:55:58 »
Hectorus, choć w głębi serca czuł wrogość do każdego członka załogi, poczuł jednocześnie podszept instynktu, że jeżeli dalej się będzie wykłócał, to stanie się wrogiem całej załogi. A to byłoby mu zdecydowanie nie na rękę. Uznał więc, że zaspokaja go satysfakcja, iż spór rozstrzygnie niezawisły sąd z niezależnym sędzią, a zatem że odda się mu sprawiedliwość. W końcu będzie tak, jak powinno być w przypadku przywłaszczenia przez niego książki Lothara aep Yurgena, a nie że silniejsi dozwalają sobie na samosądy, niezależnie od tego, czy nazywają się Lothar czy Hagmar.
- Kurs na Garugę! - Hectorus krzyknął triumfalnie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Luty 2022, 14:29:52 »
-Obiektywnie rzecz ujmując, to moim zdaniem sąd tu nie potrzebny.-Stwierdził, wysłuchawszy relacje kapitana w sprawie jego sporu z Hectorusem.
-Jakby nie patrzeć, to bez względu na wszystko Hectorus najpierw się zaciągnął. A prawo zawsze było jedno, posłuszeństwo dowódcy. Na statku kapitan na niepodważalną władzę, ale dopóki "kontrakt" obowiązuję, członek załogi jest zawsze winien posłuszeństwo kapitanowi.-Pociagnąl łyka z piersiówki, dawno nie mówił takiego monologu.
-A więc czy służąc na statku, czy schodząc na ląd, dopóki jesteś na służbie, dopóty słuchasz swojego dowódcy.-Teraz postanowił się zwrócić bezpośrednio do Hectorusa.
-Słuchaj młody, gorąca krew w Tobie wrzy ale popełniłeś błąd. Gdybyś najpierw uderzył a potem się zaciągnął to byś miał rację. Ale w tym przypadku sąd Ci nie potrzebny. Bo uwierz mi, tylko wstydu sobie narobisz, bo zostaniesz tam wyśmiany. Tak naprawdę Hagmar mógłby już teraz wyciągnąć konsekwencje z tego, a uwierz mi że ja znałem kapitanów, co za byle krzywe spojrzenie przeciągali majtka pod kilem.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Luty 2022, 14:39:44 »
- Albo zostawiali takiego z pistoletem, jedną kulą, wodą i prochem gdzieś na jakim atolu. Ale to wiadomo za ciężkie winy. Nu... ale teraz nam nie ma sensu wracać. Wieczorem będziemy w Garudze. Adaś, my sobie skoczymy na piwo czy idziemy do cyrku? Spytał biorąc wędzoną makrele z beczki i zajadając.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Luty 2022, 14:51:00 »
-Myślę że możemy połączyć te dwie przyjemności.-Uśmiechnął się do krasnala.
-Ciekawe czy dalej występuje tam ta baba z wąsem.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Luty 2022, 16:10:14 »
- E! Ale od krasnoludzkich bab to wara. Powiedział niezbyt poważnie i rzucając w Adamusa dojedzoną do połowy makrelą, był bowiem stereotyp jakoby one miały brody.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Luty 2022, 19:09:28 »
Wieczorem dotarli do Garugi, bardziej przemoczeni niż by chcieli z racji na to iż barkas nie bardzo jest pełnomorską jednostką. Ale Keleris dała radę. W samym sercu Garugi znajduje się Fort, należący do najbardziej zasłużonej załogi pirackiej, jaka kiedykolwiek pływała po valfdeńskich wodach. Piraci Kapitana Hawkinsa trzymają w ryzach rozwijający się tutaj biznes i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i innych osób przebywających w mieście.

Pilnie strzeżona forteca, wyposażona w kilkadziesiąt dalekosiężnych dział, nie przepuści do portu żadnego podejrzanego statku, którego przybicie mogłoby okazać się problematyczne dla wszystkich piratów. Na szczycie wieży znajduje się wielka, ponad 50-sięcio funtowa kartauna, używana tylko w ostateczności. Jej ogromna moc pozwala na zatopienie nawet największych, królewskich galeonów. Wpuszczono ich i zaraz zaprowadzono do gabinetu Hawkinsa.

Offline Kapitan Hawkins

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 2
Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Luty 2022, 19:12:48 »
- No dobra... o co chodzi? Spytał Hawkins który miał "zaszczyt" pełnić rolę sędziego w tym pierdolniku.

Offline Hectorus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Luty 2022, 00:01:42 »
- Wysoki Sądzie, ja, Hectorus, pragnę prosić Cię o przywrócenie sprawiedliwości w związku z nadużyciem, jakiego dopuścił się wobec mnie kapitan Hagmar, przywłaszczając sobie moją własność. - Hectorus wniósł skargę przed sędziego.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2022, 10:54:29 wysłana przez Hectorus »

Offline Kapitan Hawkins

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 2
Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Luty 2022, 09:33:20 »
- Jaką niby własność? Konkretnie! To nie jest kurwa sąd Valfden...

Offline Hectorus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Luty 2022, 10:55:12 »
- Moje piwo. - odpowiedział Hectorus.

Offline Kapitan Hawkins

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 2
Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Luty 2022, 10:58:48 »
- No i tylko tyle? Rex! Wezwij Hektora na świadka. Krzyknął na swojego adiutanta. - Tak było kapitanie Hagmar?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Luty 2022, 11:08:01 »
- Najpierw jednak zciągnął się do załogi, dla żartu wypiłem mu te cholerne piwo by zobaczyć jak zareaguje, Nie zdążyłem nic nic zrobić gdy mnie uderzył. Oczywiście się broniłem, bo mam prawo.

Offline Kapitan Hawkins

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 2
Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Luty 2022, 11:11:31 »
- A więc... Hectorus w odpowiedzi na żart kapitana dał mu w morde. Już po tym jak się zaciągnął. Do gabinetu wszedł karczmarz. - Hektor! Kojarzysz ich?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czorna flaga
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Luty 2022, 11:11:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything