Autor Wątek: Pilna przesyłka  (Przeczytany 1379 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martor

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Pilna przesyłka
« dnia: 01 Luty 2022, 21:52:52 »
Martor na polecenie Rączki udał się do stajni gdzie miał na niego czekać Hagmar. Poczatkowo nie zauważył towarzysza, jednak po chwili dostrzegł go za koniem -Hagmar powiedział witając się -Wdrozysz mnie w plan ?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2022, 11:20:39 »
- Mamy dostarczyć pieniądze do odbiorcy w Łęcinach. W kanałach, to ludzie z Garugi od kapitana Hawkinsa. Słuchaj, bardzo nie lubisz wody? Bo moglibyśmy tam za trzy godziny łodzią a nie tłuc się pół dnia wozem...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2022, 11:20:39 »

Offline Martor

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2022, 12:37:29 »
-A masz łódź ? zapytał skłonny się zgodzić, w końcu oszczędność na wynajęciu konia

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2022, 17:58:40 »
- Nie, jeszcze nie. Po za tym mamy przygotowany wóz, wieziemy... zboże. Pamiętaj. Zaś co do łodzi, pytałem na przyszłość. Chyba że chcesz reszte życia okradać meneli w Atusel. Wsiadł na kozła wozu. - Pakuj sie.

Offline Martor

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Luty 2022, 01:25:16 »
-Myślałem o zajęciu pozycji takiej jak ma Rączka, tak w przyszłości, a przepłyniecie od punktu a do punktu b jeszcze jakoś wytrzymam, chodzi o to że nie wyobrażam sobie pływać jako pirat i łupić napotkane statki, to absolutnie nie dla mnie szczególnie że choroba morska daje mi się we wznaki powiedział Martor gdy już wsiadł do na wóz

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Luty 2022, 11:33:35 »
- Jak rączka? No on nie wygląda na kogoś kto z tej pracy żyje na poziomie. Obaj musimy myśleć dalej, wieziemy zyski rączki od takich jak ty. Odparł, opuścili Atusel.

Offline Martor

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2022, 12:47:37 »
-To zależy co masz na myśli mówiąc na poziomie rozsiadł się wygodnie -Jak dla mnie jeśli mam za co zjeść i się najebać to już jest życie na poziomie, a jeśli mogę robić to co umiem i się na tym znam to tym lepiej powiedział trochę rozmarzony

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Luty 2022, 17:24:16 »
- I żyć w norze na Podgrodziu albo porcie Atusel? Ja gdy przybyłem do Garugi spojrzałem na dom gubernatora. I pomyślałem; "to będzie moje". To jest życie na poziomie, szmugiel to tylko początkowe zajęcie by zarobić na rozwój "firmy". Pod Łęcinami są kanały, mam ochotę zająć je dla siebie. Chyba że wypatrze lepsze miejsce. Tobie też radze pokręcić się po okolicy. Atusel jest zbyt... zajęte. Sam widziałeś jaki gówniany rewir masz i 30% haraczu.

Offline Martor

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Luty 2022, 11:54:48 »
-Chyba bym się zrzygal jakbym miał mieszkać w takim domu gubernatora zaśmiał się dalej siedząc wygodnie i zrelaksowanie -Musisz zrozumieć że każdy chce czegoś innego, mi dom na Podgrodziu naprawdę odpowiada, trochę chce go tylko bardziej urządzić ale nie licząc tego to mi się podoba, ale fakt, robota mogła by być lepsza, jeśli będziesz chciał zająć jakieś miejsce to chętnie w tym pomogę zaoferował się martor

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Luty 2022, 14:35:00 »
- Miałbyś służbę, luksusy i bezpieczeństwo. Najlepsze żarcie i alkohol. Myślałem o miejsxowości Brugrard, ponoć tamtejsze bandy są czysto lokalne. Więc nikt by nie płakał gdyby znikły.

Offline Martor

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Luty 2022, 17:20:24 »
-A po co mi ta służba, umiem sobie sam wszystko posprzątać czy ugotować, najlepszy alkohol to ten kradziony, więcej mi do szczęścia nie potrzeba. A co do miejscowości to słabo mi idzie z geografią, ale te argumenty są sensowne, przejmiemy jeden czy dwa obszary i będziemy z tego żyć, brzmi dobrze, ale narazie trzeba się skupić na zadaniu, przewidujesz jakieś problemy ? mówiąc ostatnie słowa przestał się relaksować

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Luty 2022, 18:45:54 »
- Nie, no chyba że zniknie o jeden mieszek za dużo... Łęciny, wbrew nazwie to nie kolejna wioska żyjąca z pól uprawnych. To osada rybacka. Puste wybrzeże aż prosiło się o zagospodarowanie. Gospodarz tych ziem sfinansował więc budowę niewielkiej wsi, która z czasem się rozrosła. Perspektywa spokojnego życia tuż przy oceanie przyciągnęła wielu osadników. Ci, którym nie odpowiadał połów zajęli się typowymi wiejskimi zajęciami, jak prowadzenie gospodarstwa czy wypas zwierząt. Wkrótce po tym jak z portu zaczęli korzystać kupcy, cumując tu swoje statki, osada zaczęła się prężniej rozwijać, przy częściej odwiedzanych ulicach pojawiało się więcej straganów, zarówno z rybami, jak i z nieco rzadszym towarem. Nikogo nie zdziwił też fakt iż tawerna zmieniła się w sporą jak na taką osadę Gospodę. W osadzie zaczął również tworzyć się półświatek, tam gdzie są ludzie których można okraść są i złodzieje, a kupcy byli jak nic odpowiednimi celami do tego typu praktyk. Hagmar zatrzymał wóz u wjazdu do portu, przy magazynie 69. Numer nie miał sensu, w osadzie było tylko 9 magazynów. Zszedł z wozu, spod worków ze zbożem wydobył cztery sakwy ze złotem. Dwie dał Martorowi.
- Trzymaj, wiesz co świadczy o jakości miasta? Spytał i gestem wskazał by ruszył za nim

Offline Martor

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Luty 2022, 21:45:10 »
Martor ruszył więc za towarzyszem -mysle że wiem ale może mnie olsnisz, więc słucham

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Luty 2022, 11:04:22 »
- Między innymi kanały, te porządne nie śmierdzą. Weszli do kanałów. Kanały pomagały odprowadzić wodę która podczas przypływów mogła zagrażać mieszkańcom ale również pełniło funkcje odprowadzania deszczówki. Samo wejście zostało umieszczone nieopodal portu i wybudowane całkowicie z kamienia, nie wiedząc czemu często paliły się nad wejściem pochodnie mimo że rzadko był jakikolwiek sens odwiedzać to miejsce gdyż działało doskonale. Wchodząc trochę dalej, w powietrzu dało się wyczuć lekki smród odchodów, starego prania i o dziwo delikatny zapach dymu Idąc w głąb wąskimi korytarzami kanałów, dało się dostrzec na skrzyżowaniu jeden korytarz, korytarz inny niż pozostałe, jakby dobudowany. Była to kryjówka oraz baza wypadowa miejscowego "elementu". Mała "karczma". Hagmar podszedł do zajmującego stolik w rogu niziołka. Owy niziołek miał przy sobie sporo kuferków, sakw i ksiąg rachunkowych. Człowiekł położył na stole niesione przez siebie sakwy i list który wyjął z kieszeni. - Od Rączki.

Offline Martor

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Luty 2022, 12:08:33 »
Martor również oddał sakwy które zabrał z wozu -i taki klimat karczmy mi się podoba faktycznie było to to co lubił, tylko smród przeszkadzał ale to już pominął

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Luty 2022, 13:28:08 »
- Interesy z panami to przyjemność. Jestem Sam. Gdybyście chcieli upłynnić fanty, upłynnie nawet wasze matki.

Offline Martor

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Luty 2022, 13:38:24 »
-o dobrze wiedzieć, napewno wszyscy na tym zarobimy w przyszłości uśmiechnął się do nieznajomego -Jestem Martor przedstawił się i podał mężczyźnie dłoń w geście zaufania chociaż i tak pilnował swojego mieszka

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Luty 2022, 14:49:00 »
- Uczę też przydatnych zdolności. Za opłatą. Odwzajemnił uścisk.

Offline Martor

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 0
    • Karta postaci

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Luty 2022, 14:59:33 »
-za wszystko trzeba płacić więc to oczywiste że za naukę również, właśnie to jeśli byś mógł to chętnie nauczę się otwierania zamków, na dobry początek naszej współpracy zaproponował niziołek niziolkowi

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Luty 2022, 15:03:10 »
- Prosze bardzo.

Martor nauczony, otwieranie prostych zamków 250 grzywien
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2022, 15:41:28 wysłana przez Melkior Tacticus »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pilna przesyłka
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Luty 2022, 15:03:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top