Autor Wątek: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).  (Przeczytany 947 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« dnia: 29 Styczeń 2022, 15:39:44 »
Muilheuirjhand - kolonia Królestwa Valfden położona na wyspie w pobliżu południowo-wschodniego brzegu Ignis Terra. W kolonii zamieszkuje 300-osobowa społeczność mniejszości elfickiej Królestwa Valfden. Elficka osada została założona na zachodnim brzegu wyspy. Jej centrum stanowi grupa drewnianych domów, w których mieszkają koloniści i w których mieszczą się ich lokale usługowe, takiej jak warsztaty, szwalnie, stadniny, młyny itp. Pośrodku osady wznosi się wysoki, widoczny z daleka, drewniany budynek złożony z 6 pięter-półek - jest to spichlerz, w którym gromadzone są zapasy kolonii i z którego wszystkie dobra kolonijne są rozdzielane pomiędzy mieszkańców. Z trzech stron osada jest otaczona palisadami, na których regularnie, na całej długości, rozmieszczone są wieże, z których łucznicy obserwują okolicę celem ewentualnego zaalarmowania o zagrożeniu. Czwartą zaporą osady jest wybrzeże morskie, przy którym zbudowano miniporty na łodzi rybackich, a także rozpostarto sieci, w które mają wpadać jadalne stworzenia morskie blisko brzegu. Poza terenem głównej osady, na olbrzymich pustkowiach wyspy, rozpościerają się przekopane tereny, w których umieszczono żyzną glebę i które obecnie stanowią szerokie pole uprawne, przecinane rowami melioracyjnymi, które wykorzystują oczyszczoną wodę morską do nawadniania upraw. Całość obejmuje ok. 3 km[2].

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Luty 2022, 15:58:09 »
Euthnoelfhijnd oczekiwał najbliższych dostaw surowców i broni z Królestwa Valfden. W związku z tym, że w kolonii akurat panował spokój, udał się do swojej chatki, gdzie usiał przy stole i zaczął przeglądać dokumenty przekazane mu przez Celii Tacticus.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Luty 2022, 15:58:09 »

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Luty 2022, 16:09:05 »
Według zapisów w umowie Euthnoelfhijnd został gubernatorem kolonii, 50 grzywien tygodniowo uposażenia. Wszystko było dobrze, tylko no... z treści kontraktu wynikało że to miejsce jest w istocie własnością Kompanii Handlowej ze względu na fakt iż to "Pancerny Wiewiór" sfinansował wszystko. Euthnoelfhijnd mógł tu zarządzać po elfiemu, ale to Zarząd miał ostatnie słowo. Dokumenty czekały na podpis, no cóż... Euthnoelfhijnd mógł to przeczytać jeszcze na Valfden. Teraz? Albo podpis albo nic.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Luty 2022, 17:17:45 »
Euthnoelfhijnd przeanalizował pisma od Celii Tacticus. Był nimi mocno rozczarowany. Nie spodziewał się nadzoru nad sobą prywatnego przedsiębiorstwa. W związku z tym przystąpił do dogłębnej analizy dokumentów. W jej ramach doszedł do wniosku, iż ich treść jest niezgodna z Konstytucją Królestwa Valfden. Konstytucja nie przewiduje bowiem oddania kompetencji z zakresu władzy publicznej prywatnemu podmiotowi. Dochodząc do takiego wniosku, poinformował listem o swoich wnioskach Celii Tacticus. Odrębną informację o swoich ustaleniach wysłała również do Jego Królewskiej Mości Melkiora I Tacticusa.

Offline Lithan le Ellander

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto fabularne
Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Luty 2022, 19:21:45 »
- Umowy się czyta. Powiedział przechodząc przez drzwi do pokoju elfa. Rozpoznałeś go. - I nawet nie muszę używać magii by wiedzieć że jest pan... niezadowolony. Przyszedłem jednak w innej sprawie, nie politycznej.

https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Lithan_le_Ellander

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Luty 2022, 22:17:49 »
Euthnoelfhijnd, widząc przybysza, w pierwszej kolejności pokazał na twarzy swoje wielkie zdziwienie, połączone po części z przerażeniem i po części z podnieceniem. Po tym, jak minął wstrząs pierwszych bodźców związanych z zauważeniem przybysza, natychmiast ukląkł przed nim i głosem łączącym szacunek i radość powiedział:
- Lithan le Ellander! Największy spośród elfów. Mistrzu! To zaszczyt. W czym mogę Ci pomóc?

Offline Lithan le Ellander

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto fabularne
Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty 2022, 11:08:07 »
- Wstań, to... niezręczne. Odparł. - A ty chyba nie wiesz że połowa świata ma mnie nadal za terrorystę - ułaskawionego przez Isentora-  podczas gdy druga połowa traktuje jak boga. Przychodzę by zazielenić ten ląd. Sam król mnie wysłał. Bo stało się coś co nawet bogowie przeoczyli. Stolica Ghuruk została zniszczona przez meteoryt. To się... nie miało stać. Mówił zamyślony. Z kieszeni wyjął zielony ozdobiony klejnot. - To odnowi ducha ziemi, tej ziemi.


Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty 2022, 16:12:03 »
Euthnoelfhijnd dostał w jednym momencie bardzo dużo informacji i bodźców. Wstając, poczuł jak go to wszystko przytłacza. Z jednej strony ogarniała go radość z odwiedzin najwybitniejszego elfa, z drugiej nie do końca wiedział, co będzie oznaczała dla świata tragedia w Ghuruk, ani co się dokładnie stało. W końcu nie do końca rozumiał intencje adwersarza. Miał świadomość, że odwiedził go elf, który był równie potężny, co bezzwzględny. To w końcu on dokonał niemal eksterminacji rasy wampirów w Królestwie Valfden. Ktoś taki nie realizował swoich celów wprost, ale częściej uciekał do podstępu i wiązania rąk ludziom, których spotykał. Tymczasem ten wielki wojownik, który niszczył wrogów bez skrupułów, ofiarował mu narzędzie, które miało zalesić wyspę. Owszem, miał świadomość, iż kolonia potrzebuje lasów i niewątpliwie wykorzystanie prezentu przyniosłoby wiele dobra, ale kiedy coś dobrego oferuje ktoś, kogo się podziwia za okrucieństwo, wygląda to bardziej na cyrograf niż dar.
- Panie, dzięki Ci za Twą hojność. Nikt nie mógł się spodziewać takiego wypływu łaski. - w pierwszym momencie zaczął dziękować Lithanowi głosem wyrażającym z jednej strony wdzięczność, a drugim drżącym z emocji. - Natomiast nic nie rozumiem z tego, co mówisz? Jaka katastrofa w Ghuruk? Jaki klejnot? Jakie masz zamiary po ujawnieniu się po tak długim czasie? - po chwili zaczął dodawać coraz bardziej chaotyczne pytania, gubiąc się w natłoku własnych myśli.

Offline Lithan le Ellander

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto fabularne
Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty 2022, 17:18:48 »
- Długim? Ja od momentu gdy mnie ułaskawiono pomagam Valfden, światu, przewodzę druidom w kraju. Nie wychylam się by osoby pokroju Yarpena, nie dostawały piany na ustach na mój widok. Westchnął. -  Po kolei. Na stolicę Ghuruk spadł meteoryt. Pół miliona ofiar. Wiem tyle co ty. Zaś klejnot użyźni ziemie na tyle by natura sobie poradziła sama.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty 2022, 22:48:05 »
- I chcesz mi powiedzieć, że pojawiłeś się tutaj tylko po to, aby mi to wszystko przekazać? - Euthnoelfhijnd nie dowierzał Lithanowi.

Offline Lithan le Ellander

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto fabularne
Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Luty 2022, 11:12:00 »
- Poniekąd, chyba lepiej byś wiedział że wyspa może mieć gości uciekających przed chaosem i anarchią jaka tam panuje. Przybyłem by przy pomocy pierwiastka natury przywrócić tu podstawy życia. Chyba że nie chcesz.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Luty 2022, 19:33:45 »
- Nie no, oczywiście że chcę. - Euthnoelfhijnd wziął szybko klejnot z ręki Lithana, bojąc się że za chwilę może go bezpowrotnie utracić. - Czy wiesz, kiedy można się spodziewać migrantów? I czy zostaniesz nam pomóc tutaj? W zasadzie w końcu mamy elficką kolonię w ramach Królestwa Valfden? - dodał po chwili, bojąc się, czy nie uraził gościa.

Offline Lithan le Ellander

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto fabularne
Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Luty 2022, 20:19:04 »
- Zignoruje fakt że wyciągnąłeś mi z ręki coś czego nawet nie potrafiłbyś opanować... Zabrał Pierwiastek z powrotem. - Wyjdźmy na zewnątrz, zrobie co trzeba. A co do imigrantów, nie ma pojęcia. Skupiam moc by użyć klejnotu, nie mogę - nawet ja - jednocześnie przewidywać przyszłości. Nie gdy w gre wchodzi rodzaj magii który znają dwie osoby na tej planecie. Cztery licząc dwójkę bogów. Wyszli na zewnątrz. - Gotowy na cud?

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Luty 2022, 00:08:18 »
- Gotowy! - z radością odpowiedział Euthnoelfhijnd.

Offline Lithan le Ellander

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto fabularne
Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Luty 2022, 14:22:56 »
Lithan położył klejnot na ziemi. Nie było przemowy, zgromadzenia ludu. W zasadzie... Elf wbił w ziemię swój kostur i wyszeptał inkantację, strumień energii pomknął ku Pierwiastkowi który zaczął świecić jasnozielonym, oślepiającym wręcz blaskiem. Tworząc bąbel energii który nagle gwałtownie urósł rozszerzając się aż po horyzont. Blask zgasł, zielonkawa kopuła nad wyspą opadła. Pod stopami Euthnoelfhijnda była trawa. Strażnicy na wieżach widzieli sięgającą po horyzont trawiastą równinę.
- Gotowe, niestety więcej nie zrobie. Ale teraz natura sama znajdzie sposób

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Luty 2022, 18:12:32 »
- Dziękuję Lithanie! - Euthnoelfhijnd miał ochotę skakać z radości i tylko poczucie potrzeby wzbudzania respektu wśród innych członków kolonii powstrzymała go przed takim zachowaniem. Jednocześnie całe ciało elfa przenikało ciepło płynące z radości, która była związana zarówno z możliwości obcowania z najpiękniejszymi wytworami natury, jak i świadomością, w jak wielkim stopniu wzrastają możliwości zaspokojenia potrzeb kolonii na miejscu.
- Czy ja mogę zrobić coś dla Ciebie? - zwrócił się do Lithana z wdzięczną i radosną miną, choć z głową lekko zniżoną na znak szacunku.

Offline Lithan le Ellander

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto fabularne
Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Luty 2022, 18:28:29 »
- Nie. Na razie nic. Może kiedyś. Uśmiechnął się, po czym teleportował tworząc lekki podmuch wiatru w miejscu w którym stał. Znikł równie szybko co się pojawił.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Luty 2022, 18:41:43 »
Euthnoelfhijnd nie zdążył nic więcej zareagować, a Lithana już nie było. Fakt, że największy bohater ludu elfickiego nie zadecydował pozostać w kolonii dłużej bardzo go zasmucił. Jednocześnie po chwili uświadomił sobie, że jeżeli rzeczywiście podziwia Lithana le Ellandera, to nie może zmarnować jego daru. Udzielając sobie takiego wewnętrznego upomnienia i wyznaczając cel w dalszym rozwijaniu kolonii z uwzględnieniem darów elfickiego bohatera, Euthnoelfhijnd udał się do kolonistów celem wydania właściwych dyspozycji związanych ze zbadaniem nowowyrosłej zieleni pod kątem zidentyfikowania jadalnych roślin oraz obecności zwierząt.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kolonia Muilheuirjhand (Wątek stały).
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Luty 2022, 18:41:43 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything