Autor Wątek: Kolonizacja.  (Przeczytany 1426 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Kolonizacja.
« dnia: 13 Styczeń 2022, 10:45:58 »
Uczestnicy: Euthnoelfhijnd
Prowadzący wyprawę: Melkior

Euthnoelfhijnd udał się do portu, gdzie oczekiwał na niego, Bękartów Rashera pod dowództwem Komandora Yarpena aep Thora, i wybranych przez niego 300 kolonizatorów, okręt "Pięść Rashera" przeznaczony do misji przez Celie Tacticus.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2022, 10:50:23 wysłana przez Euthnoelfhijnd »

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2022, 10:55:23 »
Port Atusel był jak każdy port. Tylko duży. Bardzo. Elf rozpoznał Yarpena od razu, co trudne nie było z racji iż był jedynym krasnoludem w zasięgu wzroku. Zaś statek... statek był fregatą. Złośliwy powiedzą że to zabytek, zabytek potrafiący nieźle ugryźć.
- O, pan Euthnoe. Witam, wszystko niemal gotowe.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2022, 10:55:23 »

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2022, 11:03:05 »
- Witam serdecznie Panie Yarpen. - Euthnoelfhijnd podszedł do krasnoluda dowodzącego Bękartami Rashera, schylając lekko głowę w geście szacunku. - Moi ludzie są już na pokładzie. Kiedy skończy się załadunek fregaty możemy ruszać. - dodał po chwili.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2022, 13:30:51 »
Weszli po trapie na pokład. - Mhm. Ja to podziwiam pana, rozumiem elfy kolonizujące cokolwiek zielonego ale Ignis Terra? My krasnoludy byśmy nie patrzyli na warunki, wzięli pierwszą z brzegu góre, saperzy i górnicy w tydzień by się dokopali do czystej podziemnej wody, żarli byśmy jaskiniowe grzyby i byłaby kolonia raz dwa. A tu? Przeca my wieziemy kilka ton gleby uprawnej. Ja już rzech by wolał Doral wydrzeć piratom.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2022, 13:41:45 »
- Widzi Pan. My się tak naprawdę wiele od siebie nie różnimy. Dlaczego krasnoludy tak łatwo by się dokopały do wody i jadły grzyby? Dlatego, że wierzą, iż by się to udało i mogą pokazać innym, do czego są zdolne. Tak samo my elfy wierzymy w to, że jeżeli nam się uda, będziemy mogli kultywować nasze tradycje. Mamy różne cele, ale taką samą wiarę w ich słuszność i możliwość realizacji. To jest to, co nas łączy. Tak uważam. - odpowiedział Euthnoelfhijnd.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2022, 13:53:36 »
- Wiara to jedno. Skończono załadunek, sprawdziwszy wszystko kilka razy. Statek wypłynął. Spokojnie, bez zbędnych ceremonii i wścibskich dziennikarzy. - Wiedza to drugie, technologia trzecie. To co mam na myśli to raczej... czas jaki zajmie wam budowa. I to nie istotne kto ile żyje, dla nas obu rok czy dziesięć to tyle samo. Czyli fizycznie nic. Tylko że biorąc pod uwagę warunki na Ignis Terra, budowa pod ziemią ma więcej zalet niż tradycyjna budowa w pierwszych latach. No ale już jest ustalon wszystek.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń 2022, 15:11:43 »
- Prawdę mówiąc, na ten moment trapi mnie zupełnie coś innego. Mówi się, że narasta napięcie polityczne wokół Ghuruk. Być może szykuje się wojna z tym państwem. Czy sądzi Pan, że to może zaszkodzić naszej wyprawie: bezpośrednio lub pośrednio? - Euthnoelfhijnd spytał krasnoluda, pokazując zmartwienie w wyrazie twarzy.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2022, 16:54:57 »
- Nu, może. Pośrednio bo kawałek Starych Ziem był ich. Możemy spotkać ich zwiadowców. A pewnym jest tego jak tego że mamy Czwartek dzisiaj. Ale, Melkior sam jeden może wojne skończyć ruchem ręki i wypowiadając jedno zdanie.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Styczeń 2022, 00:37:48 »
- Nie wątpię, że może. Pytanie, czy chce. Jego Królewska Wysokość jest bardzo tajemniczy. Może mieć różne powody, dla których nie chce doprowadzać do tak radykalnego rozwiązania. - zaczął mówić Euthnoelfhijnd. - Nie wiem, czy mam tutaj dobre rozeznanie, ale mam trochę wrażenie, iż zamieszanie wokół Ghuruk może doprowadzić również do przetasowań w świecie przestępczym. A jeżeli mam rację, to może być trudno przewidzieć, jak intensywnie będziemy się stykali z piratami. - dodał po chwili zmartwionym tonem.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Styczeń 2022, 14:10:11 »
- Wcale. Powiedział z uśmiechem oznaczającym że ylf zaraz sam się uśmiechnie - Melkior opłacił piratów z tak zwanej Trójcy. To Ghuruk musi się obawiać piratów oraz kaprów. O tym że zarządzono już w dniu zamachu embargo na Ghuruk pan nie wie?

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Styczeń 2022, 14:21:00 »
- Nie...? - Euthnoelfhijnd zaczął mówić zdziwiony i pewien wątpliwości. - Ostatnio rzadko przebywałem w stolicy. Celem przygotowania kolonizacji musiałem udać się do elfickich wiosek, no i oczywiście tutaj - do Atusel. - dodał po chwili.
W momencie, kiedy skończył wyjaśniać swoją nieobecność w stolicy, Euthnoelfhijnd usłyszał wezwanie od jednego ze swoich elfickich towarzyszy. Prowadzili krótki dialog w języku elfickim. Po zakończeniu rozmowy, towarzysz Euthnoelfhijnd'a odszedł, zaś sam elf odwrócił się z powrotem do krasnoluda i powiedział do niego:
- Otrzymałem informację, że wśród załogi krąży plotka, iż wobec zamieszania politycznego z Ghuruk swoją flotę w pobliżu ich portów wysłał Ilusmir. To tylko plotka, czy coś jest na rzeczy? A jeżeli więcej niż plotka, to czy to zmienia nasze plany?
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2022, 14:30:40 wysłana przez Euthnoelfhijnd »

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Styczeń 2022, 14:47:19 »
- Jestem żołnierzem dłużej niż istnieje Valfden, zawsze spodziewam się problemów i komplikacji. Jak w bitwie Pod Psim Stolcem... stare dzieje. Bardzo. Co do kwesti ewentualnej wojny, Melkior uważa wojnę za głupią. Nu, jo sie zgodze. Ale inni niekoniecznie. Więc zamiast posyłać rozkazem nowe młode pokolenie, woli dać wolno ręke tym co chcą sami z siebie walczyć. Jeśli jednak Ghuruk choćby zacznie gromadzić wojsko, tedy on sam jeden zatopi okręty jaszczurek jeszcze w portach.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2022, 19:18:43 wysłana przez Melkior Tacticus »

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Styczeń 2022, 00:42:16 »
- Uspokoiłeś mnie. Dziękuję. - odrzekł Euthnoelfhijnd. - Dobrze, że póki co nie zanosi się na to, aby Elanoi przystępowało do konfliktu. To by bardzo skomplikowało sytuację. Obawiam się, że wówczas sporo członków mniejszości elfickiej w Valfden dążyła do przystąpienia do wojsk Elanoi. Mogli by próbować się przedostać do Elanoi zarówno z samego Królestwa, jak i kolonii. Tym bardziej mam nadzieję, że Ty również nie słyszałeś, aby Elanoi czyniło jakieś agresywne lub ofensywne ruchy polityczno-militarne. - dodał po chwili, wyrażając swoje kolejne obawy.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Styczeń 2022, 10:34:07 »
- Od swego istnienia Elanoi tylko raz powiększyło swe tereny, po upadku asteroidy, a tera? Elanoi nima tyla wojska
 co by atakować Ghuruk. Po za tym, Ghuruk to w sumie okupuje ziemie dawnych Wolnych Miast i marchii, i setek małych państewek. Elanoi musiało by walczyć i z Ghuruk i z miejscowymy.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Styczeń 2022, 18:55:43 »
- Mój drogi towarzyszu, myślę że zapominasz, iż elfy są mistrzami wykorzystywania na wojnie dyplomacji. W żadnym wypadku nie spodziewałbym się, aby Elanoi przystąpiło do wojny jednocześnie przeciwko Ghuruk i miejscowym. Raczej postaraliby się porozumieć z miejscowymi, aby z jednej strony pomóc im odrestaurować dawne państwo, a z drugiej uzyskać dzięki temu uprzywilejowane szlaki handlowe do morza. Jednocześnie, jeżeli rzeczywiście w wojnie brałby również Ilusmir, to Elanoi mogłoby chcieć wykorzystać okazję przyłączenia do sojuszu o znacznej przewadze militarnej, aby osiągnąć pierwsze od wieków, jak słusznie zauważyłeś, zwycięstwo i zabezpieczenie interesów elfickiego ludu. - Euthnoelfhijnd dokonał analizu geopolitycznej zachodniej części kontynentu.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Styczeń 2022, 19:08:55 »
- Nie cierpie polityki dlatego. To nie na moją głowe. Jestem najemnikiem, nie analizuje po co walcze. Ważne kto i ile płaci.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Styczeń 2022, 19:16:00 »
- A nie jest to wiedza, która jest istotna z punktu widzenia planowania walki? - dopytał Euthnoelfhijnd.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Styczeń 2022, 19:20:16 »
- Nie. Czy to wojna o kobiete, czy o zasoby, to zamki sie oblega tak samo. Kazali mi ochraniać ylfią kolonie, ochronie. Polytyczne i osobiste powody mnie nie ynteresują

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Styczeń 2022, 19:22:41 »
- Rozumiem. Ale czy sytuacja polityczna w Ghuruk nie ma znaczenia, jak liczni mogą być nasi wrogowei podczas wyprawy? I ilość przeciwników nie ma znaczenia dla strategii? - Euthnoelfhijnd nadal nie do końca rozumiał tok rozumowania Yarpena aep Thora.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Styczeń 2022, 19:34:39 »
- To są dane strategiczne, co innego. Chodzi mi o to że nie jest istotne po co jest ta kolonizacja. Nie obchodzą mnie pobudki i cele Melkiora czy pańskie. Mam rozkazy, dane wywiadu, i to mi starczy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kolonizacja.
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Styczeń 2022, 19:34:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything