Autor Wątek: Piłaci z Orathu  (Przeczytany 3700 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Styczeń 2022, 20:15:51 »
- I tam, pitolenie. W ogóle. Oni to żyli kutfa w pałacach a nie w rowach Adasiu. Wstał. - Ide sie odlać. Oznajmił idąc do latryny.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Styczeń 2022, 20:34:50 »
- No... w sumie ma racje. Tyle lat i gunwo mamy. Ale! Ja mam pomysła!

Forum Tawerny Gothic

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Styczeń 2022, 20:34:50 »

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Styczeń 2022, 14:25:02 »
A gdy tak chlali i gadali, do sali wszedł Torstein. Zaspany. Biedaczek przespał całą walkę.
- Panowie, dziwny sen miałem. Że złupiliście statek beze mnie bo spałem. Hehe...

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Styczeń 2022, 16:19:11 »
- Tak było, jak można przespać cztery dni i pierdoloną bitwe morską? Spytał. Nie oczekując odpowiedzi.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Styczeń 2022, 14:51:52 »
-Też nie mogę wyjść z podziwu, dla tak mocnego snu.-Przekręcił oczami i znów się napił. Na chwilę wsłuchał się w szum morza.
-To kiedy Kaziu dopłyniemy? Że tak to ujmę, daleko jeszcze?

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Styczeń 2022, 15:01:42 »
- A no dobre pytanie. Ale teraz już spokojna głowa, nie śpię - powiedział smoczy wiking i nalał sobie trochę rumu. - Na następnym starciu bedzie się działo, hehe.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Styczeń 2022, 15:30:46 »
- Nie, niedaleko.

Był problem. Płynąc przez dwa dni trafili na cztery ślady po bitwie morskiej, znak że tu złupiono kilka statków. Nic dziwnego, król wszak zezwolił łupić statki Ghuruk to i konkurencja była. Trzeciego dnia złapali świetny wiatr w żagle i popłynęli do Sushan.
Historia tego dość egzotycznego miejsca zaczyna się w 16 roku III Ery, kiedy to utworzono Kolonię Karną Mor Andor. Jaki to ma związek z miasteczkiem oddalonym od Kolonii o setki kilometrów? Otóż w dniu gdy nad gminą Afers zawisła magiczna bariera, zamknięto też portal do Tinriletu. Na Valfden została spora grupa mieszkańców tego egzotycznego świata, nigdy nie poskarżyli się na to iż nie dano im możliwości powrotu do swego świata. Większość została w dystrykcie Kadev, część osiedliła się w hrabstwie Verran z racji na podobny klimat. Bogaty kupiec Xao Tang wziął ogromny kredyt w Ekkerundzkim banku i zainwestował w założenie na wyspie Feros portowego miasta Sushan. Po 6 latach od założenia osada liczy sobie lekko ponad tysiąc mieszkańców, leży na północno - zachodnim krańcu wyspy. Na uboczu, z dala od czujnych oczu floty i wojska. Sprawiło to że miasto zaczęło przyciągać wszelkiej maści awanturników, przemytników, najemników i piratów. Oczywiście, oficjalnie obowiązuje tam prawo Valfden. Jednakże prawda jest taka że Sushan jest bardziej "wyzwolone" niż (już nie) Wolne Miasto Ekkerund.
Nasi "piłaci" siedzieli w "Fantasycznym Orangutanie" - karczmie tutejszej.
- Ide na... narade. A wy... posłuchajcie ploteczek. Musimy kurła zarobić.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Styczeń 2022, 12:42:47 »
Wbrew temu czego się spodziewał, dość szybko dotarli na miejsce. Gdy dotarli do karczmy, od razu się rozstali. Więc żeby nie tracić czasu, a do tego wykonać polecenie krasnala. Mężczyzna od razu podszedł do najbardziej poinformowanie osoby w budynku. Czyli do karczmarza.
-Witajcie gospodarzu. Kufel piwa proszę.-Oparł się o kontuar.
-Nie słyszeliście może, o jakiejś robocie dla marynarza? Może ktoś szuka załogi?

Offline Karczmarz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 64
Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Styczeń 2022, 12:53:18 »
- Lepiiej, na Wyspie Popiołów podobnież ten cały... dostałeś piwo - Euthn... tyn elf co kanclerzem chciał być, to on tam kolonie założył. A taka kolonia potrzebuje na takim zadupiu wszystkiego.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Styczeń 2022, 09:54:40 »
-To pewnie dużo statku handlowych musi tam płynąć?-Zapytał i pociągnął łyka z kufla.
-Może znacie jakiegoś kapitana, albo kapitanów co się wybierają tam w najbliższym czasie?

Offline Karczmarz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 64
Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #70 dnia: 30 Styczeń 2022, 11:45:05 »
- Nikt tam nie płynie, bo nie wierzy nikt że im sie uda. Ale, możecie przetrzeć szlaki. Takie kolonie to chyba kupio wszystko co?

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #71 dnia: 31 Styczeń 2022, 14:46:27 »
Za Adasiem do karczmy wszedł również i czarny dracon, który znając życie zrobił nie małą furorę samym swoim wyglądem.
- Dla mnie też piwa, ciemnego - mruknął. - Dobra, a a jacyś kupcy by byli może zainteresowani tym, żeby tam dostarczyć swoje towary? - podpytał. - W końcu grosz to grosz, a czy tej kolonii się uda czy nie, to już obojętne, bo towar się sprzeda.

Offline Karczmarz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 64
Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #72 dnia: 31 Styczeń 2022, 15:23:25 »
- A wiecie... ja miałbym mały kontrakt. Transport piwa. Draconowi podano piwo. - 500 na głowe, płatne z góry.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #73 dnia: 01 Luty 2022, 05:23:18 »
-Wszystko w porządku, tylko sami mówiliście że nikt tam nie pływa.-Spostrzegł i zwrócił uwagę karczmarzowi. Wolał na razie mu nie mówić o tym że mają własny okręt. W sytuacjach, gdy się na takie zapędy pirackie jak  jego drużyna, lepiej nie nakierowywać potencjalnych informatorów.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #74 dnia: 01 Luty 2022, 11:46:46 »
- Aha. Bo ja nie wiem że jesteście od kapitana MacBrewmanna? Macie statek, bierzecie robote czy nie?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #75 dnia: 01 Luty 2022, 19:33:13 »
- Tak. Adaś, gówno usralono. Odparł karczmarzowi i zdał relacje z obrad. - I chętnie bym streścił obrady, ale nima co... tak więc skupmy się na zarobku. Ila tych beczek i za ile.

Offline Karczmarz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 64
Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #76 dnia: 01 Luty 2022, 19:37:20 »
60, wychodzi po 500 grzywien od łebka jak już mówiłem.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #77 dnia: 01 Luty 2022, 20:01:41 »
- Bierzemy! Odparł. Wredy do karczmy wpadł zdyszany jegomość. Wyglądał jak gówno. W sensie jakby przeżył wybuch wulkanu i kilka dni na morzu dryfując na desce.
- Ludzie! Parrakturis zostało zniszczone! Meteoryt, w Ghuruk panuje chaos. Trzysta tysięcy ofiar...
- Bogowie... piwa mu dajcie kierwa!

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #78 dnia: 01 Luty 2022, 21:13:41 »
- Co? Co kurwa? Jak to meteoryt?! - zapytał zszokowany dracon i podał kufel własnego piwa, którego jeszcze nie tknął jegomoścowi. - Opowiadaj pan!

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #79 dnia: 01 Luty 2022, 21:35:40 »
- Panie no... no normalny. Chyba. Napił się kilka solidnych łyków. - Byłem w drodze do miasta z kupieckim konwej gdy nagle coś z nieba spadło i zrobiło sie jasno niczym w dzień, konwój powaliła fala uderzeniowa. Razem z kawałkiem lasu... Zartacie... stolicy Ghuruk nima. Ruin nawet nie nie ma. Jeno krater wielki.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Piłaci z Orathu
« Odpowiedź #79 dnia: 01 Luty 2022, 21:35:40 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top