Autor Wątek: Szkolenia część pierwsza  (Przeczytany 1409 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Grudzień 2021, 00:23:41 »
-o kurwa powiedział padając na kolana podpierając się rękoma, posłuchał polecenia króla i oddychał gleboko. Chwilę później było już dobrze a Rengar rozglądnął się po włościach Ashar, były zdumiewające, z takiej nory w ciągu jednej chwili przenieśliśmy się do takiego pałacu, umiejętność teleportacji to wspaniała sprawa, kiedyś i Rengar opanuje to w takim stopniu.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Grudzień 2021, 11:09:22 »
- Tak, na niewtajemniczonych robi to spore wrażenie. Lepiej?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Grudzień 2021, 11:09:22 »

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Grudzień 2021, 11:13:59 »
-Tak już dobrze, dziękuję Ashar podziękował szczerze za troskę -czym zajmiemy się teraz ?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Grudzień 2021, 11:24:33 »
- Czym chcesz, pierwszy czar? Może magia życia? W końcu to jej użyłeś pierwszej. Acz jest to... zaniedbana szkoła magii. Nawet nie nauczana w Triumwiracie. Miała służyć Bractwu Świtu.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Grudzień 2021, 11:33:36 »
-Magia światła brzmi dobrze, a co do Bractwa Świtu to zastanawiałem się nad wstąpieniem do niego, teraz jestem trochę w rozkroku pomiędzy Bractwem a Triumfatem powiedział nieco skołowany -to teraz pierwszy czar a następnie drakoński ? Dobrze było by rozumieć inkantacje i potrafić stworzyć własne

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Grudzień 2021, 11:44:39 »
- Własne? Oh, to są czasem lata pracy. Badań, eksperymentów. Magii uczę Cię ja, w Triumwiracie musiałbyś sam szukać Ashar, i ogólnie tam jest jak na studiach. Chaos. Studenckie libacje, nauka po nocach na kolokwia... Ehhh... Piękne czasy to były dla mnie. Ykhm. To może dracoński?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Grudzień 2021, 11:48:03 »
-Rozumiem, nie mamy czasu no studenckie libacje ani na wieloletnie eksperymenty, muszę być jaknajszybciej gotów na nieznane zagrożenie powiedział zmotywowany -zacznijmy więc od drakonskiego, czy mogę usiąść ? zapytał wskazując na fotel przy stole, mogło by być niezbyt wygodnie uczyć się języka na stojąco

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Grudzień 2021, 11:56:46 »
- Tak. Język dracoński to obecnie już martwy dialekt, stworzony przez cywilizację Draconów. Nacja ta to potomkowie smoków, którzy jako pierwsi utworzyli rozległą cywilizację zajmującą tereny kontynentu i przyległych do niego wysp. Język Draconów jest uznawany za pierwszy pełnoprawny język, z którego wywodziły się wszystkie inne: wspólny, elficki, krasnoludzki. Po buncie jaszczuroludzi i opuszczeniu tego świata przez Draconów język ten stracił czołową pozycję ustępując miejsca tzw. językowi wspólnemu, którego utworzenie przypisuje się starożytnej rasie Raanarów. W czasach obecnych język ten używany jest tylko i wyłącznie przez osoby mające jakiś związek z magią, gdyż to właśnie w tym języku zapisywane są formuły magiczne i inkantacje zaklęć magii starożytnej. W zasadzie to powinno się go nazywać staro dracońskim. Elf sięgnął po kryształową tabliczkę z półki, aktywował i podał Rengarowi. - Za 100 lat wszystkie książki będą tak wyglądać - był to słownik. - Przetłumacz... "Cisza na morzu, cisza w komnacie, Cesarz Enaraw narobił w gacie".

https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Draco%C5%84ski

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Grudzień 2021, 12:25:46 »
Rengar wziął tabliczkę do ręki i zaczął tłumaczyć. Trochę się z tym zeszło ale w końcu się udało.
-Ilish izuxuash arash anoush huxuush ilish izxuash el iposhan arash ilishesh ilesh izashhuxu esharash huashel arash huosh upishgr el isash ilishesh, czy tak dobrze ashar ?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Grudzień 2021, 12:35:17 »
- Może być. Mówisz że kusi cię Bractwo Świtu? Chodź za mną.

Rengar nauczony: Nowożytny dracoński | Koszt: 100 grzywien

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Grudzień 2021, 12:39:53 »
Rengar udał się więc za królem, szczęśliwy że nauczył się nowego języka. -dokad idziemy Ashar ? zapytał zdezorientowany.

//580g-100g=480g biedna sakiewka się kurczy  ;(

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Grudzień 2021, 12:55:07 »
- Do pracowni, laboratorium. Wychodząc z komnaty znaleźli się na okrągłym korytarzu. Przez środek biegł szyb windy. - Krasnoludzka winda, jak i cała wieża, czerpie energię z pary. Krasnoludy uparcie twierdzą że para to przyszłość. Gówno prawda. Powiedział odwracając się do swego ucznia. - Ten sam efekt tylko lepiej jest z magicznych kryształów. Weszli do laboratorium, stoły warsztatowe, alchemiczne sprzęty, reagenty i inne dziwne rzeczy jak ciało demona w zbiorniku z formaliną. A, i zamiatający podłogę szkielet. - Bractwo Świtu dostanie ode mnie prezent, ciebie obdarzonego wiedzą i nowymi zdolnościami. Bo Bractwo potrzebuje w tych czasach nie tylko mięśni. Zdejmij koszulę, wytatuuje ci znamię Zewoli. Demonów nie ma, ale to nie znaczy że astralne kurwie syny nie mogą przybywać na Marant. To jak wizyta w burdelu, lepiej się zabezpieczyć prawda? Gdzie mam tatuować?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Grudzień 2021, 13:02:17 »
Rengar trochę zaniepokoił widok tych wszystkich niezbyt przyjaznych rzeczy, lecz pomyślał że cel uświęca środki -prosil bym pod obojczykiem z lewej strony, myślę że najlepiej będzie tu wyglądać oraz myślę że to najbardziej funkcjonalne miejsce, ciężko będzie odradac mi połowę ciała żebyn tym sposobem pozbył się znamienia przez przypadek podczas walki uzasadnił swoją decyzję podczas ściągania koszuli. Przygotował się na ból.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Grudzień 2021, 13:14:51 »
- Dragosaniemu demony zerwały skórę z pleców by usunąć tatuaż... ale ja tego nie powiedziałem. Ze stołu wziął trochę ziemi, po chwili z tej grudki ukształtował całkiem zgrabną golemkę. Golemice. Ta po wydaniu mentalnego rozkazu zaczęła robić tatuaż. Melkior specjalnie nadał jej delikatny kształt. - Tak, popisuje się. Rzucił żartobliwie, z barku wyciągnął podwójnie destylowaną whisky i polał do zlewek alchemicznych. - Jaki rodzaj nauki cię interesuje?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Grudzień 2021, 13:24:47 »
Młodzieniec zdumiony był słodkim golemem -na jaką naturę trzeba transmutowac energię żeby faktycznie nadać formie życia ? zapytał nieśmiało -interesuje mnie każda nauka, lubię po prostu wiedzieć i być obeznanym, o ile się nie mylę nazywa się to erudycją, ale jeśli chodzi o to co chciałbym robić to raczej być wsparciem dla innych, wspomagać na froncie moja magią i umiejętnościami medycznymi, w ostateczności dobywać broni. Można by powiedzieć że trochę pacyfistyczne podejście

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Grudzień 2021, 13:31:14 »
- Ten golem? To okultyzm, stworzenie golema nie ma wymagań. Nie wymaga nic po za koncentracją i kupką piasku. Taki sługa istnieje czerpiąc trochę naszej mocy. Golem skończył tatuaż, Melkior ją anihilował zamieniając w pył.


Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Grudzień 2021, 13:49:05 »
Rengar popatrzył na nowe dzieło, było zajebiste -ale zajebiste stwierdził z podekscytowaniem po czym rozglądnął się w okol i stwierdził że zapyta -czy możesz nauczyć mnie również czegoś z alchemi ? Wygląda to bardzo ciekawie i wzbudziło moje zainteresowanie, a jak tak myślę to przypomina trochę destylowanie alkoholu, tylko że jest bardziej złożone

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Grudzień 2021, 15:32:44 »
- Oczywiście, moja pierwsza specjalizacja. Ale najpierw masz bo zapomne. Położył na stole pustą grubą księgę. - To twój grimmuar, zapisuj w nim to co wiesz. Lekcje, wyniki swoich badań, cokolwiek. Alchemia... zaczniemy od nauki rozpoznawania podstawowych ziół. Podał ci Atlas Ziół - Zapoznaj się z leczniczymi.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Grudzień 2021, 15:40:40 »
Rengar wziął grimmuar dziękując za niego mistrzowi, po czym otworzył i powąchał, księga była pusta a papier pachniał wyjątkowo, nuty starego zapachu połączone z nowością, brak zapachu atramentu, to wszystko tworzyło wyjątkowy zapach, w ten sposób Rengar zaczął przywiązywać się do swojego grimmuara. Następnie wziął Atlas roślin i pióro z atramentem które stały nieopodal, jednak nie sięgnął po nie swoją dłonią tylko popatrzył wyobrażając sobie uprzednio niebieską dłoń którą to chwycił i przyciągał atrament z piórem. Otworzył obie księgi i zaczął przepisywać wszystkie rośliny lecznicze i starał się odwzorowac mniej więcej ich wygląd. - tak dobrze mój Ashar ? zapytał po przepisaniu większości

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Grudzień 2021, 16:31:39 »
- Zobaczymy z czasem. Myślę że wystarczy, weź atlas i grimmuar, poucz się. I... za tydzień egzamin. Chyba że mi coś wypadnie. Będę odpytywał z leczniczych. A ostatnią lekcją na dziś będzie trening bojowy. Trzymaj. Podał mu kostur. - Poćwicz na manekinie.

//oddaje

Nazwa broni: Czerepo-rozłupywacz<br>
Opis: Kostur. Wykuty z 2,3kg srebra o zasięgu 2 metrów

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szkolenia część pierwsza
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Grudzień 2021, 16:31:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything