Autor Wątek: Świt IV Ery (Wątek fabularny)  (Przeczytany 3482 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Grudzień 2021, 16:01:55 »
- Oczywiście że bez rodzynek, jesteśmy cywilizowani. Porty na zachodzie, no na początku się przydadzą. Mamy IV erę, teraz się stawia teleport, robi "abrakadabra" i wziuu. Masz szybki transport dóbr na drugi koniec świata. Te mandarynki z Zuesh dotarły dziś rano. 40 lat temu byś nawet nie pomyślał że się da. A tu o, w Triumwiracie pojawił się elf co nie wiedział że sie nie da i zrobił.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Grudzień 2021, 16:17:53 »
- Zawiodę cię Adamusie ale nie, nie nawróciłem się. Acz przez bycie dowódcą.... Zaraz, masz na imię jak nasz zaginiony w akcji Lord Jenerał Bękartów Rashera Themo? Zapytał retorycznie Themo. - Zbrodniarza wojennego, mordercy, rasisty, ksenofoba, faszysty i alkoholika, mającego też wady chuja?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Grudzień 2021, 16:17:53 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Grudzień 2021, 19:36:50 »
Na koronacji pojawiła się również Patty. Z ukrytymi skrzydłami i ubrana w prosty strój szlachcianki nie wyróżniała się specjalnie z tłumu. Nie chcąc przerywać ludziom rozmów odnalazła wzrokiem pierwszy wolny kielich i umoczywszy usta w winie przystanęła nieco na uboczu, przysłuchując się zgromadzonym.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Grudzień 2021, 20:38:56 »
Rengar siedział przez dłuższą chwilę nie dołączając jakoś bardzo do rozmowy, w spokoju obserwował wejście anioła oraz błogosławienie nowego króla.
-Widze że dużo osób to przyjaciele z dawnych lat króla, wszyscy długowieczni, w tym my ludzie, nowi których król niezna, król ani wy, w sumie to śmieszne że nasze życie jest takie ulotne zwrócił się do ogółu słuchających go osób przy stole, przy czym kiedy to mówił patrzył na szklany kielich obracając nim by trunek leniwie zataczał w środku koła

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Grudzień 2021, 20:58:33 »
- Życie. A życie jest nobelą, raz przyjazną a raz srogą, czasem chcesz się pożalić ale nie masz do kogo... Odparł.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #65 dnia: 16 Grudzień 2021, 22:27:54 »
-lordzie co to za kobieta dołączyła do nas jako ostatnia ? Ta z drugiego końca sali ? I kim był ten anioł do cholery zapytał młodzian, pierwszy raz widział anioła, więc zdumiało to go, to chyba w tamtym momencie pierwszy raz pomyślał o magii, zasascynowala go, tak jak i wspomniane bractwo -i czym jest bractwo switu ?

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #66 dnia: 17 Grudzień 2021, 00:50:45 »
-Tak, to moje imię. Ojciec miał na nim obsesję i postanowił mnie tak nazwać. Chciał zostać wielkim wojownikiem by mu dorównać, ale jego dziadek trzymał go w wiosce. No to jego ambicje przeszły na mnie i oto jestem tutaj. Taka moja historyjka. Mogę jeszcze kieliszek?

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #67 dnia: 17 Grudzień 2021, 09:51:26 »
- Oczywiście że bez rodzynek, jesteśmy cywilizowani. Porty na zachodzie, no na początku się przydadzą. Mamy IV erę, teraz się stawia teleport, robi "abrakadabra" i wziuu. Masz szybki transport dóbr na drugi koniec świata. Te mandarynki z Zuesh dotarły dziś rano. 40 lat temu byś nawet nie pomyślał że się da. A tu o, w Triumwiracie pojawił się elf co nie wiedział że sie nie da i zrobił.

- Cóż. Elfy. Po prostu. Oczywiście w dobrym sensie. Jak elf czegoś chce, to prędzej czy później to zrobi - podsumował anioł po czym na krótki moment zamknął oczy. Skrzydła rozpłynęły się w powietrzu.
- Ah, od razu lepiej. Co tam u rodziny i twojej załogi?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #68 dnia: 17 Grudzień 2021, 12:32:33 »
- Cóż, moja ciężarna małżonka zginęła na morzu 40 lat temu więc nie jest dziś tak dobrze jakbym chciał. Ale to mnie popchnęło do pracy, zostania arcyliszem i w ogóle. Nie ma co rozpamiętywać, Celia jest jeszcze bogatsza niż była a Vulmer żyje sobie ze swoją rodziną w Revar. Wychylił kielich wina, powstrzymując swe magiczne zdolności przed usunięciem "toksyn". Od razu lepiej... - Jeszcze sobie kogoś znajde, mam czas do cieplnej śmierci wszechświata. Także nie martw się.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #69 dnia: 17 Grudzień 2021, 12:49:59 »
-lordzie co to za kobieta dołączyła do nas jako ostatnia ? Ta z drugiego końca sali ? I kim był ten anioł do cholery zapytał młodzian, pierwszy raz widział anioła, więc zdumiało to go, to chyba w tamtym momencie pierwszy raz pomyślał o magii, zasascynowala go, tak jak i wspomniane bractwo -i czym jest bractwo switu ?

- Zdaje się że Patricia Morii - Drake. Zaś ten gołą... anioł znaczy się to Marduke Draven, dowódca Bractwa Świtu. Bractwo od 40 lat to "zwykli" rycerze. Zakon czczących Zartata wojowników, ongiś do napierdalania demonów. Dzisiaj... no głównie uspokajają magów którym coś odwali. I w sumie robią to co rycerze powinni. No i to państwowa organizacja, służba gwarantuje tytuł szlachecki. Od "moich" Bękartów Rashera różnią się tym że gorzej płacą. Ostatnie zdanie rzucił żartobliwie

-Tak, to moje imię. Ojciec miał na nim obsesję i postanowił mnie tak nazwać. Chciał zostać wielkim wojownikiem by mu dorównać, ale jego dziadek trzymał go w wiosce. No to jego ambicje przeszły na mnie i oto jestem tutaj. Taka moja historyjka. Mogę jeszcze kieliszek?

- Jasne, co pytasz. To interesujące, bo w sumie... a z kąd twój ojciec był? Kazmir może i był prostym korsarzem, ale pewne rzeczy wiedział i miał podejrzenia że oto przed nim stoi dziedzic hrabstwa Terwor. W pewnym sensie. Nawet bardziej niż pewnym.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #70 dnia: 17 Grudzień 2021, 13:30:05 »
Krasnolud niestety nie skończył swojej wypowiedzi nawet nim zdążył cokolwiek odpowiedzieć ten wpadł w słowotok. Więc żeby mu nie przerywać, skupił się na tym gdzie ta rozmowa zabrnie. Tym bardziej że samo imię chłopa też dla niego brzmiało, jakby znajomo. A biorąc pod uwagę że to było nietypowe imię, robiło się jeszcze bardziej ciekawie.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #71 dnia: 17 Grudzień 2021, 16:18:10 »
Te dziwne uczucie narastało, w Melkiorze, Marduku, Patty. Każdym na magię wrażliwym. No i się stało, ktoś uznał że spieprzy dzień nie tylko królowi ale każdemu na tej sali. Gdyby tylko nie kazał Torsteinowi iść się bawić... Trzy kroki przed królewskim stołem mikstura niewidzialności zamachowca - jaszczuroczłeka - przestała działać...
- Kurwa... Tyle zdążył powiedzieć nim zabójca - samobójca - pociągnął za spust pistoletu. Król nie zdążył otoczyć się magią, oberwał w twarz. Kawałek dolnej szczęki wpadł do pucharu z winem, i to był najmniej makabryczny widok. Bo Melkior żył, ból był nie do opisania. Mortokinetycznym impulsem rzucił jaszczurem na drugi koniec sali. I... dopiero wtedy ludzie zaczęli panikować, uciekać, mdleć, rzygać, a niektórzy nawet patrzeć jak Melkiorowi odrasta szczęka... a to trwało chwilkę.
- Do lofu f nim! Kulfa maf! Seplenił bo zęby mu jeszcze nie odrosły...

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #72 dnia: 17 Grudzień 2021, 16:31:11 »
Zaraza, co jest... - pomyślał, ale nim zdążył powiedzieć cokolwiek, jakiś jaszczur pojawił się znikąd w sali.
Huk, krew, wrzaski. Magia.
W ciągu kilku sekund Melkior stracił kawałek dolnej szczęki, a jaszczur - królobójca przeleciał całą salę.

W ciągu następnych paru sekund, Marduk zerwał się z krzesła i przemieścił się, dosłownie znikając i pojawiając się tuż obok jaszczura.
Pod grdykę gada podstawił sztych swojej mithrilowej klingi. Na razie jedynie trzymał go w  szachu. Co prawda prawnie nie miał tu autorytetu. Ale faktycznie...
- Kordon wokół króla, wyprowadzić stąd ludzi! - powiedział donośnym głosem.
Głupi gołębiu, czułeś coś...

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #73 dnia: 17 Grudzień 2021, 16:48:27 »
- Kij z kordonem, zabrać stąd ludzi. Jaaaa pierdole... to dalej boli. Popił wina z karafki, obrusem zasłonił pływającą w kielichu szczękę. - Ehh. Rozumiem Ilusmir, cholera nawet bym oczekiwał tego po tobie Enaraw - bez obrazy - ale Ghuruk? I to tak amatorsko? Bo nie wierze że ich wywiad nie wiedział że to tylko mnie zirytuje.
- Wasza wysokość raczy...
- Zamknij się ambasadorze Verlen i wyjdź. Krzyknął cicho na Ilusmirskiego ambasadora. Cesarz Ardenos zaś wymiotował gdzieś w kącie. Elf podszedł do jeńca. - Uosh iza... Albo nie, zrobimy to po staremu. Marduke, przypilnuj go. Zaraz wracam... przyniose sprzęt. Elf wyszedł z sali, tak. Pieszo. Nie teleportował się.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #74 dnia: 17 Grudzień 2021, 16:49:29 »
Rengar zbierał się z zamiarem poproszenia jednej damy na parkiet, jednak przeszkodził mu w tym wystrzał, pech chciał że w tamtym momencie patrzył na króla, widział kiedy szczątki jego twarzy rozbryzgly się w każdym kierunku, Rengar jednak interesował się medycyną, sam widok ludzkich wnętrzności nie wzbudził w nim wymiotów, wzbudziło wymioty jednak to że chwilę później król próbował coś powiedzieć rozpatrująca się szczęka, wprawiło to młodzieńca w konsternację i pobudziło odruch wymiotny, na szczęście tego dnia nie wypił jeszcze zbyt wiele. Zrozumiał jednak że król chcial powiedzieć o wtraceniu oponenta do lochu, chciał na niego ruszyć, ubiegł go jednak w tym anioł który trzymał przy nim już swój oręż, w drugiej kolejności chciał ruszyć królowi udzielić pomocy medycznej, jednak na to także było już za późno gdyż utworzył się wokół króla kordon strażników, co było zrozumiałe. Odłożył więc swój kielich i z panikikacymi ludźmi udał się w kierunku wyjścia, jednak ze względnym spokojem, bo przecież widać było że król żyje a napastnik został pojmany, zważał jednak czy nie ma w okolicy innego zagrożenia, zdecydowanie było by nim stanie w panikujacym tłumie jednak trzymał się na uboczu więc to mu nie groził.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #75 dnia: 17 Grudzień 2021, 17:16:23 »
- Nie ma sprawy. Ja tu sobie z kolegą poczekam - odrzekł Marduk, napierając kładąc but na boku twarzy. Nacisnął, ale tylko trochę, aby zbytnio nie uszkodzić więźnia. Jak znał Melkiora, elf będzie chciał przesłuchać jaszczura. I to po staremu.
- Król idzie po zabawki. Ale nie musi ich używać, jeśli wygadasz się teraz. Tak jak na spowiedzi - zastraszył napastnika.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #76 dnia: 17 Grudzień 2021, 17:17:29 »
- No nareszcie coś się dzieje. Podszedł do jeńca, jakim trafem wciąż był prokuratorem i niby powinien COŚ teraz zrobić. Ale po co. Jaszczur zaś nad wyraz spokojnie czekał na dalsze wypadki. - Czyli 50 lat to limit czasu jaki upływa na spokoju. Sprzedał kopniaka leżącej kijance. - Kto! To było bardzo "po staremu".

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #77 dnia: 17 Grudzień 2021, 17:29:25 »
- Kopę lat, Kaziu. Siwizna dodaje Ci majestyczności - Marduk powiedział żartobliwie. Zerknął z ciekawości czy jeniec aby przypadkiem nie próbuje odgryźć sobie języka czy się otruć.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #78 dnia: 17 Grudzień 2021, 17:31:28 »
Nie próbował. Był spokojny.
- Nic wam nie powiem. Tylko królowi.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #79 dnia: 17 Grudzień 2021, 17:33:34 »
- Gdzie ja to... A! Tutaj. Elf w swojej komnacie szukał kredy, soli i małego kryształu. Ten ostatni stał na półce z innymi, tylko w innych coś jakby "siedziało". Wciąż lekko oszołomiony wrócił na salę, po drodze natykając się na Rengara.
- Chodź, chciałeś służyć Valfden. To się nauczysz czegoś. Lekcja pierwsza, z terrorystami rozmawiamy krótko. Wszedł na salę. - Potrzebuję miejsca, zabierzcie dywan spod jaszczura. Masz dwie opcje, albo powiesz wszystko sam i zginiesz humanitarnie. Albo wyrwe ci dusze i zmusze do gadania. Potem ją pożre albo wyśle do Otchłani. To ostatnie było dość upierdliwe.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Świt IV Ery (Wątek fabularny)
« Odpowiedź #79 dnia: 17 Grudzień 2021, 17:33:34 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top