Autor Wątek: Problem z dołączeniem do nowego obozu  (Przeczytany 3015 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rafikooo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Problem z dołączeniem do nowego obozu
« dnia: 10 Październik 2020, 17:07:43 »
Przechodzę Gothic1 po raz pierwszy i odkąd wgłębiłem się trochę w fabułę i świat najbardziej przekonywał mnie do siebie nowy obóz, w porównaniu z innymi które nie zbyt mi się podobają. Niestety stwierdziłem, że zrobię najpierw wszystkie zadania dla innych obozów, żeby dostać jak najwięcej doświadczenia, a potem dołączę do nowego. Na moje nieszczęście nie poczytałem nic o dołączeniu do nowego obozu, bo myślałem, że gra sama mnie poprowadzi i nie będzie z tym problemu. Najpierw zrobiłem zadania dla starego obozu, bo jest pierwszym do którego trafia większość graczy. W tym oczywiście ja i wykonałem także test zaufania. Listę oddałem Diego nie mając pojęcia że Lares też jej chcę i jest to konieczne do dołączenia do nowego obozu. Przeczytałem o tym dopiero kiedy zrobiłem wszystkie zadania które mogłem i wbiłem ok. 10lvl (wiem że długo przeciągałem). Z tego co się dowiedziałem to nie ma opcji dołączenia do nowego obozu jeśli nie oddałem listy Laresowi (jeśli tak nie jest to napiszcie), więc stwierdziłem, że przywołam z kodów listę od Iana i dam ją Laresowi, bo niezbyt miałem ochotę powtarzać ok. 10h gry. Udało mi się zostać szkodnikiem, a potem najemnikiem, jednak mam obawy, że użycie kodu może popsuć mi wątek główny w dalszej części gry. Piszę bo oczekuję jakiejś rady, lub odpowiedzi od osób które znają te grę, czy użycie takiego cheata może mi popsuć wrażenia z rozgrywki na jakimś etapie gry (proszę bez większych spojlerów). Zauważyłem tylko jedną rzecz, a mianowicie, że Gomez powiedział mi że da mi szansę zostać cieniem, mimo tego że jestem już najemnikiem. Nic się wtedy jednak nie stało, tylko wyświetlił się komunikat: "Nowy wpis w dzienniku". Nie wiem czy jeśli ktoś gra normalnie, to taka sytuacja też może zaistnieć.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Problem z dołączeniem do nowego obozu
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik 2020, 10:52:52 »
Nie powinno stać się nic złego. Po prostu miałeś rozpoczęty wątek dołączenia więc te dialogi pozostały. Jak gra wbiła Ci już gildię do statystyk to nie zmieni się po to jednej rozmowie z kim innym. Dalej w grze nie ma żadnych wydarzeń, które mogły odbić się bugiem przy takiej zabawie kodami.

Ponadto polecam "TG gild quests complete".
https://forum.tawerna-gothic.pl/index.php?action=downloads;sa=view;down=33
Cytuj
Po wielu mailach, postach oraz PW traktujących o początkowych questach z Gothic I postanowiliśmy pomóc wszystkim fanom ogólnie. Wielu graczy ma pewne problemy z początkowymi zadaniami tym samym nie zawsze przystępują do swojej wymarzonej gildii lub czynią to na kodach. By uniknąć owych niełansów postanowiliśmy przygotować projekt "gild quests complete". Zawiera on zaliczone wszystkie zadania zlecane nam przed przyłączeniem się do danego obozu. Wystarczy samodzielnie udać się do Diego, Laresa bądź Cor Kaloma by potwierdzić swoje członkostwo. Dodatkowo postać zawiera mały majątek, zbiór przedmiotów które można sprzedać oraz zapas punktów nauki. Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie w dyskusji na naszym forum.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Problem z dołączeniem do nowego obozu
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik 2020, 10:52:52 »

Offline rafikooo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Problem z dołączeniem do nowego obozu
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2020, 12:26:20 »
Nie powinno stać się nic złego. Po prostu miałeś rozpoczęty wątek dołączenia więc te dialogi pozostały. Jak gra wbiła Ci już gildię do statystyk to nie zmieni się po to jednej rozmowie z kim innym. Dalej w grze nie ma żadnych wydarzeń, które mogły odbić się bugiem przy takiej zabawie kodami.

Ponadto polecam "TG gild quests complete".
https://forum.tawerna-gothic.pl/index.php?action=downloads;sa=view;down=33

To nie jest tak, że oddając listę Laresowi i tak możemy dołączyć do starego obozu? W końcu trzeba i tak ją dać później Diego. Wtedy po prostu nie pojawia się opcja dialogowa z dołączeniem do starego obozu, czy jak to wygląda?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Problem z dołączeniem do nowego obozu
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik 2020, 15:11:44 »
To nie jest tak, że oddając listę Laresowi i tak możemy dołączyć do starego obozu? W końcu trzeba i tak ją dać później Diego. Wtedy po prostu nie pojawia się opcja dialogowa z dołączeniem do starego obozu, czy jak to wygląda?
Trzeba ją oddać, różnica polega na tym, że Lares modyfikuje tę listę dodając rzeczy potrzebne Nowemu Obozowi. Wtedy po prostu bardziej opłaca im się zaatakować na konwój dostawy do kopalni. Także tutaj nie ma dużej różnicy z naszej perspektywy ale i konsekwencji fabularnych czy oddamy oryginał czy zmodyfikowaną listę. Różnica jest taka, że jak oddamy oryginał to blokujemy sobie możliwość dołączenia do Nowego Obozu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Problem z dołączeniem do nowego obozu
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik 2020, 15:11:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top