Autor Wątek: Gothic 1  (Przeczytany 2169 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline FrisGothic

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Gothic 1
« dnia: 23 Sierpień 2020, 17:22:44 »
Witam.

Mój problem z Gothic 1 jest raczej nietypowy, bo ciężko coś znaleźć na ten temat w necie. Korzystałem już z dwóch poradników do instalacji programów wymaganych by gothic działał normalnie na Windows 10 i co prawda sama gra działa dobrze jeśli nie liczyć tych czarnych ekranów po których gra się zawiesza to problem jest IMHO dużo gorszy i objawia się dopiero w drugim rozdziale. A problemem jest brak pełzaczy i królowej pełzaczy w starej kopalni, brak koła zębatego do rozdrabniacza, brak orków na cmentarzysku orków (tak w tej jaskini). W przypadku orków jest o tyle dziwnie że ich broń leży na ziemi tak jakby zostały zabite ale nie ma ich ciał. Nie ma też żywego strażnika z obozu na bagnie (czy tam guru który prowadził misje dalej na tym cmentarzysku). Jasne, mogę sobie brakujące przedmioty przywołać z konsoli, ale co to za gra. Ja miałem dość takiej gry po tym gdy zabrakło orków.
Sama gra pochodzi z GOG.

Pierwszy poradnik z jakiego korzystałem to Czyli instalacja kolejno:
1_gothic1_playerkit-1.08k
2_Gothic1_PlayerKit-2.8
3_G1Classic-SystemPack-1.8
4_GD3D11_PreviewReleaseG1
5_Gothic II ReShade NeuroFunkeR Edition
6_4gb_patch
7_Texture Pack By Artemiano Gothic I
8_Fixed_Carnage_Heads_Models_DrG
Numeracja własna. Oczywiści wszystko do odpowiednich folderów.

A drugi pochodzi stąd https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?l=polish&id=484664831
A tu kolejno:
1_gothic1_playerkit-1.08k
2_Gothic1_PlayerKit-2.8
3_G1Classic-SystemPack-1.8
4_Gothic1-GD3D11-17.7-dev12
5_Riisis Texture Mix 1.1

Po użyciu drugiej metody wczytałem save z pierwszej metody przed wejściem na cmentarzysko orków i znowu ich tam nie było. Nic innego nie instalowałem do gry.
Proszę mi nie proponować rozwiązania w stylu: zaktualizuj sterowniki, no sory ale starszy sterownik nie zabił tych orków.

Czy miał ktoś taki problem i/lub wie jak to naprawić.

Offline FrisGothic

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gothic 1
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2020, 00:07:06 »
Zacząłem grać od nowa na konfiguracji z drugiego linku i jak na razie królowa pełzaczy ja i same pełzacze w starej kopalni były na miejscu. To dobrze wróży na przyszłość. Po za tym sama gra działa dużo bardziej stabilnie.

Edit 1. Jednak na cmentarzysku orków nie było żadnego żywego NPC. Baala Lukora jak i fragmenty zwoju musiałem stworzyć komendą.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2020, 19:12:03 wysłana przez FrisGothic »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gothic 1
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2020, 00:07:06 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gothic 1
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2020, 20:30:36 »
Do odpalania modów dla Gothic I używamy gothic1_playerkit-1.08k. Druga wersja czyli Gothic Starter jest do drugiej części gry.

Sprawdzałeś czy instalowane przez Ciebie modyfikacje nie wpływają na siebie negatywnie?


Polecam najpierw zainstalować uniona: https://worldofplayers.ru/threads/40376/
Później SystemPack-1.8 i ewentuallnie 4gb_patch. Sprawdzić czy wszystko działa. I dopiero od tego momentu dorzucać kolejne mody. Czytaj sobie zawsze rubrykę ze znanymi problemami lub komentarzami innych osób. Najczęściej można w nich wyłapać, które mody gryzą się z systempackiem etc.

Offline FrisGothic

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gothic 1
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2020, 23:03:10 »
W necie ciężko trafić na właściwe informacje. Myślałem, że skoro ktoś opisuje co kolejno zainstalować i że jemu to działa to i u mnie będzie tak samo. Nie podejrzewałem że mogą być takie problemy.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gothic 1
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień 2020, 10:20:47 »
W necie ciężko trafić na właściwe informacje. Myślałem, że skoro ktoś opisuje co kolejno zainstalować i że jemu to działa to i u mnie będzie tak samo. Nie podejrzewałem że mogą być takie problemy.
Większość tych poradników jest bezrefleksyjnie przekopiowywanych. xD

Wiele z nich pomija też uniona tak jakby system pack był lekiem na całe zło starej technologii. Z tym, że tylko union zapewni Ci funkcjonowanie starych gier stabilnie na nowych systemach operacyjnych. System pack dodaje po prostu wsparcie do opcji graficznych etc.

Offline FrisGothic

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gothic 1
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpień 2020, 13:41:39 »
Union nie widzi katalogu Gothic. Dostaje komunikat "This directory is not Gothic". Dzieje się to gdy gra jest zainstalowana w katalogu GOG jak i gdy gra jest zainstalowana na innym dysku w innym katalogu. Union 1.0h 29.07.2020. Robię to na czystej instalce Gothica.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2020, 13:47:45 wysłana przez FrisGothic »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gothic 1
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpień 2020, 20:30:28 »
Union nie widzi katalogu Gothic. Dostaje komunikat "This directory is not Gothic". Dzieje się to gdy gra jest zainstalowana w katalogu GOG jak i gdy gra jest zainstalowana na innym dysku w innym katalogu. Union 1.0h 29.07.2020. Robię to na czystej instalce Gothica.
Wpisywałeś ręcznie? Mnie też nigdy nie wykrywa ale jak wklepie ręcznie ścieżkę do folderu Gothic to odpala instalacje.

Offline FrisGothic

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gothic 1
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpień 2020, 21:06:51 »
To nic nie daje.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gothic 1
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpień 2020, 21:06:51 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything