Autor Wątek: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach  (Przeczytany 5423 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Lipiec 2020, 15:59:40 »
-Ciekawe co potrzeba do uruchomienia takiego portalu?-Zapytałem po czasie, trochę samego siebie, ale trochę też towarzyszy. Jakby nie było, to taki portal to spore ułatwienie, oraz spore zasługi dla kraju. Tylko spokoju nie dawało co potrzeba. Może trzeba by kiedyś liznąć choć trochę tej magii?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Lipiec 2020, 17:06:40 »
- Albo magiczny kryształ, albo monolit. Żadnej z tych rzeczy nie dostaniesz na tej planecie. Już nie. Ale kto powiedzuał że to łatwe będzie?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Lipiec 2020, 17:06:40 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Lipiec 2020, 17:29:17 »
-Żeby tak się dało dostać na te inne planety.- Rozmarzyłem się na temat dobrodziejstw jakie tam mógłby się znajdować. Już widziałem te wszystkie przygody, krainy, kobiety czy kto tam jest i trunki.
Przez chwilę tak byłem pogrążony w swoich wyobrażeniach, że nawet zapomniałem o suchości w gardle.
-Albo może i lepiej nie? W sumie gdzie się nie wybierzemy to zaraz jakaś wojna albo inna draka jest.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Lipiec 2020, 18:01:11 »
- Da się Adasiu, da się. Odparł krótko - Tylko... to nie takie proste. To nie są dobre czasy dla magów, ale... nadejdą. Już moja w tym głowa. Wbrew temu co dziadek Isentor zrzędzi, że "ten świat ma gdzieś, nie warto go naprawiać bo ludzie są głupi". Ja uważam że warto, zwłaszcza gdy nic tego świata nie chce zniszczyć. Otchłań, Meaneb. A co do drak i wojen. To już wiesz... Aragorn.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Lipiec 2020, 22:05:43 »
-Nie powiem żebym źle wspominał takie rzeczy, ale myślę że nie ma co się mieszać w cokolwiek. Jak chcemy coś naprawiać, to najpierw naprawmy tę wyspę. Bo jak na razie nie kojarzę, żeby kiedykolwiek był tu spokój. Więc może i lepiej będzie, jeśli magowie wszystkie swoje siły skierują w te stronę.-Odparłem Melkiorowi

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Lipiec 2020, 08:42:46 »
Na innych planetach czy księżycach bywa czasem dość ponuro i mrocznie, a czasem zbyt radośnie. W zależnosci na którą z nich trafisz, ale jedyne co jest pewne to wspomnienia na całe życie.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Lipiec 2020, 12:54:26 »
- Ja bardzo dobrze wspominam dzieciństwo w Tinrilecie, szkoda że Aragorn mnie stamtąd zabrał, i chciał na siłę zrobić ze mnie Rycerza Zartata. A co zrobił młody Melkiorek? Po tygodniu odszedł i uciekł do Konkordatu, gdzie mnie nie przyjęto bo połapali się że nie było to szczere. A wracając do wspomnień, wciąż czuje ten ciepły piasek pod stopami, dziwaczne owoce i zajebistą kaczke w dwudziestu smakach. Jak portal był otwarty to można było taką dostać w Pijanym Smoku w Ombros. Teraz takiej nie dostaniesz. Mimo wysiłków tinriletańczyków z Sushan na Feros co zostali. Ahhh. Adaś, musisz koniecznie jako Podskarbi załatwić wznowienie handlu z Tinriletem. Bo mam chęć na te kaczke...

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Lipiec 2020, 19:31:06 »
-A czemu w sumie zaprzestaliśmy handlu z wymiarem?- Zapytałem szczerze nie wiedząc. W końcu nie byłem aż tak na bieżąco ze sprawami królestwa, a skoro była okazja nadrobić wiedzę - to czemu nie?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Lipiec 2020, 19:51:16 »
- Bo Isentor potrzebował tamtych monolitów do stworzenia bariery, by powstrzymać demony. I uruchomić teleport umożliwiający transport z i do Mor Andor. To była nagła decyzja.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Lipiec 2020, 22:28:01 »
-A no tak. Nie połączyłem jednego z drugim nigdy.-Powiedziałem tonem uświadamiającym, że nagle dwa puzzle mi spasowały. Jakby nie było brałem udział w tej wojnie. Sam przelewałem krew i sam oglądałem efekt działania Isentora, o którym wspomniał Melkior. Wychodzi na to, że za długo podróżowałem po za Valfden, skoro tak wiele już nie pamiętałem.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Lipiec 2020, 22:49:33 »
A ich pdzygody w Mor Andor... cóż. Co się dzieje w Mor Andor, zostaje w Mor Andor. Było takie powiedzenie gdy jeszcze bariera istniała. Dalej jechali w ciszy. Stając po drodze kilka razy, sama podróż trwała bowiem kilka dni podczas któryych nic wartego spisania się nie działo. Aż o świcie piątego dnia dojecgali do Mirt. Mirty...
- Wsi wesoła wsi spokojna... gdzie ten chuj sołtys Leon z tym jego kundlem? Zapowiedziałem nas i co? Komitetu powitalnego nie było bo jakby wieś spała.


Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Lipiec 2020, 10:46:35 »
-Myślę że wszyscy jeszcze śpią.-Odpowiedziałem na zbulwersowanie Melkiora. Jakby nie było, było bardzo wcześnie, bo ledwie zaczęło świtać. A po za tym nigdy do końca nie wiadomo, kiedy zapowiadany gość dotrze. Pięć dni drogi do stolicy to długo, a na trakcie różne rzeczy mogą się zdarzyć.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Lipiec 2020, 11:26:25 »
- Gdybyś ty znał Leona... po za tym nie widze tu nic co by wskazywało na to że bytuje tu mój wasal. A to źle świadczy. Podjechali pod chałupę sołtysa, największą i najbogaciej zdobioną w całej wsi. Ten grubas Leon był niesamowitym krętaczem, który umiał się dorobić. Niekoniecznie legalnie, żył tylko dlatego że Melkior darował mu życie. Bo Marysia tak bardzo prosiła. A Melkior nigdy nie odmawia ładnym kobietom... Zszedł z konia i opierając się dostojnie na kosturze podszedł do drzwi, zapukał donośnie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Lipiec 2020, 14:14:55 »
Kiedy dojechaliśmy pod dom sołtysa, również zszedłem z konia. Ale w przeciwieństwie do elfa, zostałem stać przy koniu trzymając go za uzdę. Stwierdziłem że na razie nie ma sensu, żeby zbliżać się do drzwi. Po za tym zrobiłoby się tam ciasno, więc lepiej zaczekać ciut w oddali.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Lipiec 2020, 14:48:25 »
- Kogo kurwa niesie o tej porze! Bogowie prze... Dało się słyszeć po dłuższym pukaniu, a w drzwiach ukazał się sołtys.



 Gruby knur zaniemówił, zbladł niczym najbladszy wampir. - Waszmościowie! Witam serdecznie... eee... Nie spodziewalim sie Was o tak wczesnej porze. Z-zapraszam do izby. Naryśka! Szykuj strawe! Krzyczał trzęsąc się jak galareta, co przy jego tuszy wyglądało nader zabawnie. - W liście było napisane że zjawimy się z samego rana. Melkior skinął na resztę by weszli za nim. Główna izba chałupy była także bogato urządzona, solidny stół, dębowe ławy i krzesła, był nawet kominek i dwa fotele.
- Emm tak? No bodaj hehe musiał ja zapomnieć...
Melkior usiadł za ławą. Córka sołtysa przyniosła chleb i kiełbasę.


Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Lipiec 2020, 10:21:42 »
W sumie to do końca nie wiedziałem w jakim celu przyszliśmy do chaty sołtysa. Ale skoro Melkior miał w tym jakiś cel, to nie dyskutowałem. Przynajmniej była okazja coś zjeść dobrego w normalnych warunkach. A takie rzeczy w podróży docenia się najbardziej.
Tak więc zabrałem się do jedzenia chleba i kiełbasy.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Lipiec 2020, 10:35:26 »
I jeszcze Leon przyniósł miejscowe winko. Adaś już wyciągał łapki ale elf zdzielił go kosturem po łbie. - Ciepłe chcesz pić? Wziął butelkę i użył swych mocy do czynienia dobra w imię wyższych celów. Energią magiczną schłodził płyn idealnie wręcz. Nalał do glinianych kubków. Oczywiście telekinezą, bo w tym samym czasie pożerał kiełbasę. Gdyby to widział Gunses... - Trraz można pić. Leon, co jak tam we wsi?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Lipiec 2020, 11:05:00 »
-Ciepłe też gasi pragnienie.-Odpowiedziałem Melkiorowi. Co prawda z tym kosturem to przesadził, ale już postanowiłem odpuścić mu to. Zawsze mogę mu jakiegoś psikusa wywinąć. W międzyczasie, elf zaczął się popisywać swoimi umiejętnościami magicznymi.
-Ja to zawsze wiedziałem, że magia tylko do tego się nadaje.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Lipiec 2020, 19:44:52 »
- Odkąd się panie pozbyłeś Szczuów to dobrze. A odkąd - zrobił znak miecza - - Anioł Zartata pozbył się klątwy z ruin to w ogóle

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Lipiec 2020, 21:16:45 »
- I nie wiem co to za klątwa była, tylko potem wieczorem coś wielkiego wylazło. I poszło.
- Aha. Czyli możemy tam iść bezpiecznie.
- Ale panie! Po co? Spytał wyraźnie zdenerwowany - Dyć tam nic wartościowego nima.
- Boście dawno już ze Szczurami wynieśli i sprzedali co się kurwa dało. Dobrze wiem o tym. Adaś, najedzony? To idziemy pracować.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Lipiec 2020, 21:16:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything