Autor Wątek: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach  (Przeczytany 5430 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Lipiec 2020, 21:51:16 »
-Jeszcze łyczek.-Odpowiedziałem i dopiłem resztkę wina z kubka. Tego mi było trzeba, a tego typu rozmowa dobrze wchodziła, kiedy człowiek mógł sobie zjeść i się napić.
Będąc gotowym, wstałem chwyciłem do ręki butelkę z resztką wina i odzywając się do Melkiora zacząłem wychodzić:
-Jak widzisz, zwarty i gotowy.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Lipiec 2020, 22:09:07 »
- No to chodź. Bywaj Leon. Pożegnawszy grubego knura opuścili jego dom. I udali się na cmentarz. W zagajniku, na północ od wsi, znajduje się stary cmentarz. Jego wizytówką są pozapadane, zniszczone groby, połacie terenu wokół odkrywają górny poziom dracońskich tuneli, skąd wypełzały niczym robaki, istoty nieumarłe. Wieś borykała się z tym problemem długo. Cmentarz prowadzi bezpośrednio do dwóch poziomów dracońskich tuneli, pierwszego, do którego najprościej jest się dostać zeskakując w zapadnięte części tunelu, oraz do dwóch, niższych poziomów obecnie odseparowanych całkowicie od reszty tuneli. A raczej były. Problem pojawił się gdy z jednego z dołów wylazło czterech meneli.
- O kurwa... kim wy pajace som? Spytał większy.
- Panem tych ziem. A wy jak widze okradacie groby i...
- A pierdol sie chuju. To uczciwa ta no... operacha. Podszedł akurat na cztery metry przed Melkiora, ten wbił kostur w mokrą ziemię. Na czubkach jego palców pojawiły się płomyki. - Poddajcie si.. Nie dokończył, wysoki idiota sięgnął po miecz. Nie wystraszyła go ani magia ani płytowa zbroja. No ale baron był szybszy, jego moc gotowa i gdy bandyta dopiero wyjmował miecz, on już miał ręce złożone do zaklęcia którego moc uwolnił inkantacją. - Heshar. Pięciometrowy słup ognia omiótł i przy akompaniamencie wrzasków zwęglił łotra. Pozostali zamiast spierdalać zaatakowali.

3x https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Bandyta

Forum Tawerny Gothic

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Lipiec 2020, 22:09:07 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Lipiec 2020, 08:00:47 »
Droga na cmentarz jakoś minęła. Dopiero na cmentarzu się zaczęła afera, kiedy spotkaliśmy miejscową inteligencję. 
Kiedy tylko się na nas rzucili, wyciągnąłem miecz i płynnym ruchem ciąłem od góry pierwszego który najbliżej podbiegł.
Pierwszy padł z rozciętym barkiem, więc przyskoczyłem do następnego ciąc na odlew i poprawiając niskim cięciem w podbrzusze.

//:Nie rozpisuje się bo jadę i jest głośno.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Lipiec 2020, 12:44:02 »
- Heshar! Poprawił podmuchem prosto w trzeciego, bogowie... jak trawiony przez ogień człowiek krzyczy, śmierdzi i skwierczy. Po dwóch sekundach rozproszył czar. Z zwęglonych szczątek nie było co zbierać. Elf podszedł do leżącego dalej worka. Wewnątrz były dracońskie kielichy, talerz i dwa widelce. - Jebani złodzieje... Telekinezą przyciągnął kostur efektownie go łapiąc. - Zapraszam. Wskazał starą kapliczkę. Wejście do tuneli znajduje się w starej, cmentarnej kapliczce usadowionej w centrum cmentarza. wejście prowadzi bezpośrednio w dół przez płytę podłogową, otwieraną za pomocą mechanizmu. Elf coś tam nim pokręcił i drużyna wygodnie zeszła wgłąb tuneli.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Lipiec 2020, 19:50:13 »
Kiedy już było po wszystkim, wziąłem wytarłem miecz o szczątki najbliższego złodzieja i go schowałem. Weszliśmy do ruin i nim mieliśmy za plecami jeszcze światło dzienne, rozejrzałem się. Intuicja mnie nie myliła, nie opodal wejścia leżała nie dopalona pochodnia. Za pewne była to pozostałość po złodziejach, których dopiero co ukaraliśmy za złodziejski fach. Otrzepałem ją, i zbliżyłem do Melkiora.
-Będziesz taki miły?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Lipiec 2020, 20:32:51 »
- Będę. Elf odpalił pochodnię za pomocą swych magicznych zdolności. Wejście prowadzi przez jedną salę, przez długi 2 kilometrowy tunel bezpośrednio pod wioskę Mirty. Sam tunel nie należy do fantazyjnych rzeczy. poza długimi, pustymi, surowymi ścianami z pochodniami nie widać tutaj zdobień ani ciekawych rzeczy. Zwieńczeniem tunelu jest 6 sarkofagów wbudowanych w ścianach, w których złożone są rozczłonkowane ciała wampirzych dygnitarzy z sprzed tysięcy lat.
- Zastanawiam się co z nimi zrobić, na grobach brak napisów.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Lipiec 2020, 20:40:27 »
Ruiny nie były zbyt fascynujące. Trochę czasu minęło nim doszliśmy do sali z sarkofagami. Podszedłem bliżej i przyświeciłem sobie pochodnią:
-Co robią w dracońskich tunelach zwłoki wampirów? I jakie są szanse na ich zmartwychwstanie?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Lipiec 2020, 20:54:43 »
- Draconi oddali im wyspę, 23 dnia Aestas roku 3338 wedle nowych metod zapisu czasu. Mogę się mylić co do dokładnej daty. Tak czy inaczej, w bibliotece wampirów pod Ekkerund jest księga "Odpis: Kroniki Spotkań Ras Zamożnych: Protokół ze spotkania Dracona Eshel Igressa oraz Wampira Artura Gesta we fragmentach". Porywająca lektura. Odparł. - Te szczątki są rozczłonkowane, nie zregenerują sie

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Lipiec 2020, 21:31:47 »
-I bardzo dobrze.-Podsumowałem wywód elfa. W sumie cieszyłem się, lepiej że się nie zregenerują. Im mniej wampirów za plecami tym lepiej.
-Ciekawe tylko kto i dlaczego tak ich załatwił

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Lipiec 2020, 21:41:07 »
- Pewnie tutejsi. Odparł. - Popatrz, ten na kołek w sercu. Ci odrąbane głowy, a tamten nogi. Ehh... A wystarczyło zostawić. Co robimy z nimi?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Lipiec 2020, 06:41:55 »
-Skoro nam nie zagrażają, to ja bym ich zostawił.-Odparłem przyglądając się zwłokom.-Niech se tu leżą i gniją.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Lipiec 2020, 12:53:12 »
- Potem sie ich wyniesie. Dobra chodźmy. Tuż za miejscem pochówku znajdowała się ukośnie postawiona płyta-sklepienie, oraz schody prowadzące bezpośrednio w dół. Zeszli dwa poziomy niżej. - Tamte piętra są puste, musiały być tam jakieś magazyny czy coś. Nie mam pojęcia czemu to miejsce służyło, bo nie ma połączenia z innymi ruinami. Weszli do sali z teleportem, płaska kamienna płyta poznaczona symbolami i chyba runami. Rozpalili pochodnie. - Dobra, to teraz zobaczmy czy jest cała. Adaś szukaj... czegokolwiek co nie wiesz czym jest.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Lipiec 2020, 18:39:16 »
-Żebym ja wiedział, czego mam szukać czego nie znam.-Odparłem wyciągając piersiówkę, zręcznym ruchem ją otworzyłem i zrobiłem dwa łyki na rozjaśnienie umysłu. Gdy już piersiówka była na swoim miejscu, przyświecając sobie pochodnią zacząłem zwiedzać pomieszczenie.
Szło mi mozolnie, bo jak może inaczej iść jak się szuka nie wiadomo czego. Więc powolnymi ruchami oświetlałem sobie metr po metrze. Zaczynając od sufitu, aż do podłogi wzdłuż każdej ściany.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Lipiec 2020, 18:44:01 »
Aż poczuł podmuch powietrza. Melkior zaś odkrył co innego. - Będzie potrzebny monolit, masz coś?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Lipiec 2020, 21:13:38 »
-Czekaj.-Odpowiedziałem elfowi, bo coś mnie zainteresowało. Miałem wrażenie jakby gdzieś zawiał wiatr, co w tak głębokich i zamkniętych pomieszczeniach nie jest normalne.
Zacząłem jeździć wzdłuż ściany pochodnią, po krótkiej chwili znalazłem miejsce w którym ogień falował na pochodni. Upewniłem się że to na pewno zawirowanie powietrza i zacząłem jeździć rękami po ścianie w okolicy przedmuchy.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Lipiec 2020, 21:19:28 »
I otworzył tajne przejście.
:o Ciekawe. Melkior zajrzał do środka, pomieszczenie było duże i słabo oświetlone bladym blaskiem... magicznego czegoś. Na pierwszy rzut oka było to coś w rodzaju laboratorium alchemicznego, dziwna aparatura, wielkie słoje z czymś jaszczurowatym wewnątrz i dwa rzędy klatek z szkieletami.
- Bardzo ciekawe.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Lipiec 2020, 21:36:07 »
Ja zrobiłem mniej zaskoczoną minę niż Melkior, bo zawirowania powietrza jednak już mi dały do myślenia. Od razu wszedłem do pomieszczenia i zacząłem przyświecać pochodnią wszędzie.
Gdy już miałem pojęcie jak wygląda pomieszczenie, zacząłem sprawdzać coś przypominającego stół alchemiczny.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Lipiec 2020, 21:55:48 »
Kolby, retorty, słoje i kamienna tabliczka. Melkior oglądał szkielety w klatkach. - To chyba jaszczuroludzkie. Co to kurwa, laboratorium rozrodcze? Jasne każdy wie że byli jakoś stworzeni ale... No tego sie nie spodziewałem.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Lipiec 2020, 06:22:33 »
-Może ktoś przeprowadzał na nich jakieś eksperymenty? Coś widać na szkieletach?
Na stole znajdowało się prawdopodobnie standardowe wyposażenie pracowni alchemicznej.  Jedyne co nie pasowało, to kamienna tabliczka. Wziąłem ją do ręki i obejrzałem w świetle pochodni.
-Chodź tu, chyba coś mam.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Lipiec 2020, 11:42:42 »
- Nie jestem antropologiem ani tym bardziej lekarzem medycyny sądowej. Nie wiem. Podszedł do Adamusa i obejrzał tabliczkę. - Hmm. Hmmm. To po dracońsku. Stwierdził fachowo oczywisty fakt. - I albo to jest lista zakupów z targu, albo składniki mikstury. Połowy nie rozumiem, równie dobrze to może być przepis na kalafiorową.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Per aspera ad astra I - Ruiny w Mirtach
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Lipiec 2020, 11:42:42 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top