Autor Wątek: Rezerwat dzikich stworzeń  (Przeczytany 2096 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Rezerwat dzikich stworzeń
« dnia: 12 Lipiec 2020, 19:45:21 »
Nazwa wyprawy: Rezerwat dzikich stworzeń
Prowadzący: Rikka/Narrator
Wymagania: zgoda prowadzącego
Uczestnicy: Patty, Rikka



Zmierzchało jeszcze, jednak Rikka była na nogach już od jakiegoś czasu. Ostatnio miała w zwyczaju wstawać wcześnie. Obecnie czekała na brzegu rzeki, jakiś kilometr przed bramą prowadzącą do gminy Ombros. To tutaj umówiła się z Patricią. Wampirzyca uznała, że wprowadzanie anielicy i jej oddziału przez Kruczy Wał przyciągnie zbyt wiele spojrzeń, dlatego lepiej będzie załadować wszystkich na łódź zaprzyjaźnionego kupca i przetransportować do miasta drogą wodną. Ową łódź Rikka mogła już dostrzec. Mały stateczek płynął rzeką w jej stronę. Już za chwilę przybije do niewielkiego, ukrytego w zaroślach pomostu. Anielica również powinna się niedługo zjawić. Póki co jeszcze nigdzie nie było po niej śladu, jednak wampirzyca nie martwiła się tym zbytnio. Wszak hetman miała jeszcze trochę czasu.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2020, 22:47:57 »
Wkrótce czujne ucho Rikki dosłyszało radosne rżenie koni, a niedługo potem nad brzegiem pojawiła się i anielica, jadąc na swoim bojowym rumaku, odziana w posępną, szaroczarną zbroję. Hełm osadziła na łęku, rozpuszczając długie blond włosy. Towarzyszyła jej mała grupa jeźdźców, nieco ponad tuzin, również na grzbietach podobnych wierzchowców. Patty podjechała bliżej Rikki i zeszła z siodła, zeskakiwać w pełnej płycie nie zwykła.
- Witaj Rikka - hetman stanęła obok wampirzycy i spojrzała na Ombros - Gotowa do wstrząśnięcia tym jakże uroczym miastem?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2020, 22:47:57 »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipiec 2020, 23:22:29 »
-Jak nigdy.- To miasto już od dawna prosiło się o porządny wstrząs. -Nie chcą grać po mojemu, to ich zwyczajnie zmieciemy z planszy.- Nawet gdyby miały nie znaleźć żadnego śladu buntowników z Revar, to zaplanowana akcja i tak przyniesie dużo pożytku. I dużo satysfakcji. Przetrzebienie szeregów lokalnych grup przestępczych z pewnością przysłuży się krukom. Rikka obrzuciła całą drużynę Patricii badawczym spojrzeniem. Prezentowali się wspaniale. Zbyt wspaniale. Dobrze zrobiła, decydując się na bardziej dyskretne wejście do miasta. -Dostaniemy się do Ombros łodzią, więc będziecie musieli zostawić konie poza murami.

Wspomniana łódź zajęła już swoje miejsce przy pomoście. Stojący na niej wąsaty mężczyzna nie wyrażał żadnego zainteresowania ciężkozbrojną drużyną. Pracując już tyle lat jako przemytnik zdążył się nauczyć, że w tym zawodzie nie powinno się zadawać pytać.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2020, 23:24:39 wysłana przez Rikka Malkain »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec 2020, 10:39:05 »
- To do załatwienia, konie poczekają poza miastem - Patty skinęła głową, a zbrojni widząc niewypowiedzaną komendę jednym płynnym ruchem zeszli z koni i zaczęli wchodzić na łódź, sprawnie, jeden za drugim, wierzchowce zaś zostały przejęte przez jednego z rycerzy. Sama anielica owinęła się szczelniej płaszczem i narzuciła kaptur na głowę, ukrywając jasne włosy. Z bliska nadal ktoś mógł ją poznać, ale zwykła bura peleryna i szara zbroja nie wyróżniały jej zbytnio z tłumu. Oddział hetman wkrótce zajął miejsca na łodzi - Gotowi jak widzę, wypływamy?

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipiec 2020, 11:13:52 »

Byli gotowi. Środek transportu zapewniony przez przemytnika był starą łodzią kupiecką, bo i sam szmugler działał pod przykrywką kupca. Nie było tam wiele miejsca, jednak koniec końców udało się pomieścić wszystkich rycerzy w niewielkiej ładowni. Jak tylko wszyscy znaleźli się na pokładzie, przemytnik i jego niedostrzegalny wcześniej pomocnik zabrali się do pracy. Stateczek odepchnięto od pomostu, postawiono jeden z żagli i już po chwili łódka sunęła po wodzie w stronę miasta portowego. Po drodze musieli jeszcze minąć fort Vamp, wyrastającą z wód twierdzę strzegącą drogi do Ombros. Rikka dogadała się jednak wcześniej z tamtejszą strażą i celnikami, więc nikt nie powinien zawracać im głowy.
-Może opowiem ci kilka słów o sytuacji w mieście.- Zagadnęła Pattricię. Ona i wampirzyca zostały oczywiście na pokładzie. -Ustaliłyśmy wcześniej, że najlepszym źródłem informacji tutaj są szefowie półświatka. Pewnie chciałabyś wiedzieć kogo przyjdzie nam odwiedzić.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipiec 2020, 11:15:16 »
- Opowiedz - poprosiła anielica - Twoich, hmm... mocodawców się oczywiście domyślam, ale nie znam innych znaczących postaci z Ombros.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipiec 2020, 11:39:18 »
Rikka uśmiechnęła się. Paradoksalnie, siedziba najlepszej na Valfden organizacji skrytobójców nie była zbyt dobrze ukryta. Mimo tego, nikt nigdy nie mówił głośno o Krwawych Krukach, nikt nigdy nie zapuszczał się w owiane złą sławą góry Nagaz. Ludzie nieprzestrzegający tych niepisanych zasad zwykli znikać w niewyjaśnionych okolicznościach.
-Nimi nie będziemy się zajmować. Gdyby zdradził ktoś z naszych, wiedziałabym.- Gniazdo było miejscem, w którym Rikka nadal trzymała ucho we właściwym miejscu. Przynajmniej taką miała nadzieję. -W mieście działają jednak jeszcze cztery grupy, które posiadają dosyć znaczące wpływy. Któraś z nich musi mieć jakieś informacje o zamachu na mnie, nawet jeśli jej członkowie przy nim nie pomagali. Pierwszym podejrzanym są Szczury, typowa wielkomiejska gildia złodziei. Siedzą w kanałach pod starym miastem. Ich udział w sprawie jest najmniej prawdopodobny, ale też najłatwiej ich będzie dorwać. Drugi podejrzany to Gustav aep Dildo. Zajmuje się rozrywką, kasyna, karczmy, burdele. Większość interesów prowadzi w porcie. Jego również dosięgniemy bez trudu.- Tutaj Rikka zrobiła krótką pauzę. Patty mogła dostrzec w jej oczach błysk gniewu. -Dalej będzie ciężej. Trzeci jest klan wampirów operujący w najbogatszej dzielnicy. Ich filozofia kompletnie różni się od tej wyznawanej przez dzikusów z Revar, ale kto wie. Być może jakoś się dogadali. Ostatni są Wyznawcy Shakuna, sekta. Żeby wykurzyć z ukrycia ich przywódcę będziemy pewnie musiały spalić pół miasta. Dysponują masą kryjówek i armią fanatyków.- Nie napawało to optymizmem, to też ciekawa była reakcji anielicy.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lipiec 2020, 11:46:00 »
Widząc że Rikka nie wie o czasie jaki anielica spędziła w kruczym gnieździe kobieta postanowiła nie podejmować tematu. Może wyjdzie przy okazji, uznała.
- Może jestem rozpieszczona, ale dlaczego kryminalistów tak ciągnie do kanałów? To w końcu kanały, cuchnie tam, ciemno... Nigdy tego nie zrozumiem - pokręciła głową - Ale zgadzam się, nie wyglądają na wielkie zagrożenie i łatwo będzie się ich pozbyć. Ten Gustav też nie wygląda na poważnego gracza, zresztą, co to za przestępstwa które nikomu nie szkodzą? Panienki, alkohol, hazard? Zartat wie ze sama jestem tu grzesznicą. Te dwie pozostałe grupy brzmią za to obiecująco. Kim jest ten cały Shakun?

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lipiec 2020, 12:00:46 »
-To jakiś ich prorok, bóg, coś w tym rodzaju. Z tego co wiem, jest dosyć surowy. Przywlekli tę wiarę z Ishgaru, więc większość z nich to maureni. Sprawiają masę problemów straży miejskiej, bo zdają się nie respektować prawa Valfden. Zamiast tego posługują się jakimś swoim kodeksem i zmuszają kogo mogą by żył wedle tych samych zasad, co oni. Typowy religijny fanatyzm.- Wyjaśniła. -Pewnie jesteś zaznajomiona z tym zjawiskiem, Bractwo też było kiedyś dosyć radykalne.- Wampirzyca nie mogła się powstrzymać i musiała o tym wspomnieć. O ile Patty dała się lubić, to większość garnków wzbudzała u niej w najlepszym razie irytację. W trakcie ich rozmowy zdążyły już zapaść kompletne ciemności. Po ich lewej stronie, na tle czarnego nieba, wyraźnie odznaczał się dobrze oświetlony fort. Na murach można było dostrzec przechadzających się strażników. 

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lipiec 2020, 12:06:11 »
- Nie da się ukryć, Bractwo do którego dołączałam przed laty było zupełnie inne. Bliżej nam wtedy było do inkwizytorów niż rycerzy  - zgodziła się Patty, mimochodem wspominając dawne czasy, gdy jako młoda jeszcze dziewczyna przekraczała mury twierdzy świtu. Pamiętała też niesympatycznego mistrza Mebo, bardziej zainteresowanego swoimi sprawami niż prowadzeniem organizacji, dlatego też później Bractwo rozpadło się, by powrócić w swojej aktualnej, odmienionej formie - Będzie trzeba się tym wyznawcom bliżej przyjrzeć. Jak i wampirom.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lipiec 2020, 11:04:19 »
-Od kogo chcesz zacząć? Jedna noc pewnie nie wystarczy nam na wszystkich, więc pewnie będziesz musiała zabawić tu ze mną kilka dni.
Miasto portowe zbliżało się dość szybko, jednak wciąż miały trochę czasu na pogawędkę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rezerwat dzikich stworzeń
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lipiec 2020, 11:04:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything