Autor Wątek: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych  (Przeczytany 7012 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #120 dnia: 07 Lipiec 2020, 17:22:44 »
Mauren zastanowił się, bo Adaś może mieć rację dotyczącą tego, że to raczej nie jest obozowisko gnomów czy trolli, ale nigdy nie wiadomo. Następnie padła propozycja zwiadu ciemnoskóry wiedział jak wyciszyć swoje kroki, lecz czy to będzie wystarczające? Tego nie wiedział, ale postanowił spróbować.
- Mogę spróbować, ale mniej broń w pogotowiu. 
Rzekł to powoli już, przemieszczając się w kierunku groty. Nawaar starał się układać swoje kroki niczym pantera, która przymierza się do polowania na swoją ofiarę w ten sposób zbliżył się do groty i jak coś byłoby słychać to zapewne, wyłapałby pierwsze dźwięki, żeby móc się czegoś dowiedzieć albo zdać sobie sprawę z sytuacją jaka ma miejsce w jaskini, bo właścicieli mogło również nie być w domu. Prawda?
 
Używam umiejętności :

ciche kroki

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #121 dnia: 07 Lipiec 2020, 17:32:25 »
-Będę Cię osłaniał.-Odpowiedziałem Nawaarowi, zadowolony że zgodził się z moją propozycją. Chwyciłem obydwa pistolety i skupiłem się na oddalającej się powoli postaci maurena. Byłem gotów w każdej chwili wypalić, choćby zaporowo, ale zawsze bo to na pewno zaskoczy ewentualnych przeciwników. Nikt nie spodziewa się strzałów, a tym bardziej jak huk będzie wzmocniony przez zamkniętą przestrzeń w jakiej się znajdujemy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #121 dnia: 07 Lipiec 2020, 17:32:25 »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #122 dnia: 07 Lipiec 2020, 19:22:33 »
-Zabezpieczcie teren. Ja sprawdzę, czy uda mi się dorwać jakichś maruderów.
Nie czekając na odpowiedź Kazmira, ruszyła biegiem po śladach. Nawet jeśli nikogo już w tunelach nie znajdzie, być może uda jej się ustalić kierunek ucieczki złodziei. Zakładając oczywiście, że rebelianci nie zabarykadowali jakoś tej drogi. Gdyby to ona uciekała z tonami złota, upewniłaby się że nikt nie będzie jej śledził. Póki co postanowiła przemilczeć to jak łatwo krasnoludy dały się okraść. Po wszystkim może zatrudni się w banku jako konsultant do spraw bezpieczeństwa. Albo sama go obrobi. Wyglądało na to, że bankierzy z Ekkerund spoczęli na laurach i od kilku lat lecieli już tylko na renomie. Swoją drogą, dla wielu pomniejszych rabusiów owa reputacja banku była już wystarczającym straszakiem. Rikka pędziła korytarzem bacząc na to by nie zgubić tropu. Nauczona biegania w cieniach nie wydawała żadnych dźwięków. Stopy okryte butami z miękkiej skóry lekko dotykały kamiennej podłogi nie zagłuszając panującej pod ziemią ciszy.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #123 dnia: 07 Lipiec 2020, 19:32:51 »
Na to co zobaczyli, Egbert zareagował jak na wszystko inne. Bez okazywania emocji. Rzucił okiem na rusztowania, po czym skierował swoją ponurą gębę w stronę Kazmira.
-Powiadomić komandora?
Z jego punktu widzenia sprawa była na dzisiaj zakończona. Przeciwnik zbiegł. Miejsce żołnierzy powinni teraz zająć śledczy i detektywi. Skrycie Bękart był trochę zawiedziony. Całe te podchody były na nic. Chociaż, znając jego szczęście, walki z krwiopijcami pewnie i tak nie uniknie. Po prostu zostanie ona trochę odroczona.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #124 dnia: 07 Lipiec 2020, 20:45:57 »
- Ta. Odparł beznamiętnie Egbertowi. - Do dupy z taką robotą. Rikka biegła kilka kilometrów "w stronę Revar", ale nic nie znalazła, po za śladami wozów, lub wózków.

Nawaar zaś odkrył grupe dziesięciu trolli.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #125 dnia: 07 Lipiec 2020, 23:00:34 »
Egbert skinął kapralowi głową i ruszył w drogę powrotną. Marszowym krokiem dość szybko pokonał odległość dzielącą go od głównego kompleksu, gdzie odnalazł Melkiora. Sytuacja się uspokoiła, więc pozwolił już sobie odłożyć kuszę na plecy. Tej nocy nie wystrzeliła ani razu, ale Bękartowi nie raz jeszcze przyjdzie pociągnąć za spust. Bez zbędnych ceregieli, starszy szeregowy przeszedł do raportu.
-Komandorze. Przeciwnik zniknął. Bank miejski został obrabowany. Wróg przewiercił się przez podłogę, kiedy my byliśmy zajęci walkami w mieście.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #126 dnia: 07 Lipiec 2020, 23:28:29 »
Zabójczyni zatrzymała się. Dalszy bieg nie miał sensu. Tunel prowadził prosto na Północ, nie miał żadnych bocznych odnóg czy rozwidleń. Czyli Revar. Wprawdzie nie odkryła niczego, czego już by nie podejrzewała, ale zawsze zyskała jakieś potwierdzenie swoich domysłów. Pora wracać. Pobiegła z powrotem do sali pod bankiem. Tam zwolniła i dalej szła już spokojnie, oszczędzając resztki energii. Wszak noc dobiegała już końca, niebawem ogarnie ją jakże znajome osłabienie. Minęła kompanie zabezpieczającą tamten rejon rzucając tylko Kazmirowi krótkie: -Nic.- Po czym wróciła do centrum. Tam szybko ulokowała się w pobliżu lokalnej śmietanki. Była ciekawa co Melkior, Feanor i ktokolwiek tam rządził obecnie Ekkerund teraz postanowią.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #127 dnia: 08 Lipiec 2020, 10:11:59 »
- Znowu? Odpowiedział retorycznie. - I pomyśleć że ojciec trzymał tam pieniądze, bo "są chronione lepiej niż serce lisza". Ehhh, to jeszcze czekamy na raport Adasia.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #128 dnia: 08 Lipiec 2020, 16:45:50 »
Mauren zorientował się w sytuacji, gdy był blisko mniejszej jaskini. Trolle nie ma co ich, niepokoić. Pomyślał w duchu, bo to nie wiadomo jak byli nastawieni do innych ras i czy w ogóle dałoby się z nimi rozmawiać. Dlatego powoli wycofał się na pozycję Adamusa, który ubezpieczał jego tyły, by zdać mu relację.
- Dziesięć trolli. Tak jak założyłem ogólnie odpuściłbym konfrontację, bo szkoda na to ludzi i czasu.
Zasugerował

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #129 dnia: 08 Lipiec 2020, 18:56:52 »
-Trolle?-Szczerze się zdziwiłem. Nigdy bym się ich nie spodziewał tak głęboko pod ziemią, a tym bardziej tak blisko miasta.-Miałeś rację wcześniej, zwracam honor.-Przyznałem rację maurenowi i zakomenderowałem:
-Dobra, wycofujemy się. Jak się krasnale będą chciały ich pozbyć to na własną rękę.
Odwróciłem się i ruszyłem w drogę w kierunku z którego przyszliśmy. Po dłuższej drodze dotarliśmy do jaskini gdzie czekał już Melkior, jak się okazało z drugą grupą już. Podszedłem do elfa i krótko zaraportowałem:
-Naszą drogę zagrodziły trolle, zostawiliśmy je i wróciliśmy. Tak to nie napotkaliśmy nic niepokojącego.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #130 dnia: 08 Lipiec 2020, 19:35:13 »
Miło było, że Adamus umie przyznać się do błędu. Nawaar bez słowa zawrócił do głównej groty, gdzie zebrali się już wszyscy. Sądząc po ich ubraniach oraz zmęczeniu to nie wdali się w bój z wampirami. Oznaczało to tyle, że uciekli w cholerę a reszta bawiła się w podchody. Krasnoludy jak i pozostali dali się zrobić w konia, nie brzmiało to dobrze. Ciemnoskóry nie miał niczego do powiedzenia skoro człowiek, zdał raport.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #131 dnia: 08 Lipiec 2020, 20:30:57 »
- Szkoda że z nimi nie pogadaliście, Adaś całe życie pracuje z debilami więc wie jak. Powiedział żartobliwie. - No dobra, nic tu po nas. Wojsko na stałe zabezpieczy teren, a pan prokurator zajmie się śledztwem. Korona dziękuje Wam za pomoc obywatele.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #132 dnia: 09 Lipiec 2020, 00:02:29 »
-Nie ma za co.- Odparła wampirzyca. -Kocham krasnoludy.
Postąpiła krok w stronę karczmy. Będzie musiała spędzić dzień w dracońskich tunelach. Szczerze miała nadzieję, że po wschodzie słońca nie odwiedzą ich tutaj jacyś mściwi krasnale. Nie do wszystkich pewnie dotrze, że część nieśmiertelnych ma lepsze rzeczy do roboty niż napadanie na brodaczy. Później postara się znaleźć Melkiora i na osobności przedyskutować z nim kwestię Północy. Elf znany był ze swojej niechęci do krwiopijców, którzy dzisiaj dali mu kolejny pretekst do walki z nimi. Może uda się nawiązać z nim jakąś współprace celem zaprowadzenia w Revar porządku. Rikka pamiętała, że Bękarty wyprawiały się na dzikich już kilkakrotnie.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #133 dnia: 09 Lipiec 2020, 15:35:56 »
I wszyscy rozeszli się do swoich zadań.

Wyprawa zakończona.

Adaś, Nawaar, Egbert, Rikka, otrzymują po 200 grzywien za pomoc i po 3 (trzy) brązowe talenty. Można zamknąć.

Po zamachu na Archonta i ustaleniu działań Melkior wyruszył sprawdzić sytuację w Ekkerund. Zdążył wejść do karczmy gdy miastem wstrząsnęły cztery eksplozje a rebelianckie wampiry zaczęły zabijać. Wojsko i ochotnicy uporali się z buntem szybko. Sam zamach był dywersją, reszta buntowników okradła Bank i uciekła w stronę Revar.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #134 dnia: 10 Lipiec 2020, 14:28:25 »
I wszyscy rozeszli się do swoich zadań.

Wyprawa zakończona.

Adaś, Nawaar, Egbert, Rikka, otrzymują po 200 grzywien za pomoc i po 3 (trzy) brązowe talenty. Można zamknąć.

Po zamachu na Archonta i ustaleniu działań Melkior wyruszył sprawdzić sytuację w Ekkerund. Zdążył wejść do karczmy gdy miastem wstrząsnęły cztery eksplozje a rebelianckie wampiry zaczęły zabijać. Wojsko i ochotnicy uporali się z buntem szybko. Sam zamach był dywersją, reszta buntowników okradła Bank i uciekła w stronę Revar.
Formatki do podsumowania wypraw istnieją nie bez powodu, używaj ich

Talenty dla was:

Adaś
Aktywność: 1 brązowy talenty
Opis: 1 brązowy talenty
Walka: 1 srebrny talent

Nawaar
Aktywność: 1 brązowy talenty
Opis: 1 brązowy talenty
Walka: 1 srebrny talent

Egbert
Aktywność: 1 brązowy talenty
Opis: 1 srebrny talent
Walka: brak

Rikka
Aktywność: 1 brązowy talenty
Opis: 1 złoty talent
Walka: brak



Zaakceptowano

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #134 dnia: 10 Lipiec 2020, 14:28:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything