Autor Wątek: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych  (Przeczytany 7011 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Czerwiec 2020, 21:27:02 »
- Do świtu to nam ci najważniejsi pouciekają, gdyby to było zwykłe powstanie - a nie jest - to bym poczekał. Po za tym, pójście tam w dzień to jak... zabranie staruszce oszczędności. Łatwe, szybkie, proste. Zero jednak w tym emocji.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Czerwiec 2020, 21:39:15 »
-Niby tak, ale jak zawiążemy wampiry pozorowaną walką to większość z tych ważniejszych będzie starało się jeszcze dowodzić. A przynajmniej tak nakazuje logika dowódcy. Bo to że większość Ci spierdoli tych ważnych to masz oczywiste, w momencie jak tylko zobaczą jak się posuwamy do przody i zbliżamy się do tuneli. Wiedzą że czas ich goni do świtu, dwa tysiące krasnali to jest coś z czym w jedną noc będą mieli problem sobie poradzić.-Zaschło mi w gardle, więc znów pociągnąłem łyk z piersiówki.-Moja rada, to zawiązać ich walką do świtu, zdobywając ważniejsze miejsca. W ciągu dnia nikt już Ci nie ucieknie, a na murach daj rozkaz strzelać ze śrutu srebrnego do każdego nietoperza jakiego żołnierze zobaczą.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Czerwiec 2020, 21:39:15 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Czerwiec 2020, 21:50:34 »
- No, w sumie. Kurwa... Nie był Aragornem, jego talent wojskowy był mniejszy. Mimo to jakoś tam się w branży trzymał. Postukał palcami o biurko. - Wykonać plan Roydila. Ile do świtu?
- Cztery godziny. Odparł Helmut, jeden z młodszych oficerów Hufca.
- Wykonać. Dalej nie był pewny tej decyzji, czasem oczekiwano od niego bycia jak ojciec, co wkurwiało Komandora. Nie miał kilkuset lat doświadczenia wojskowego. Dowodził z początku kilunastoma Bękartami, to Themo sprawił że kompania urosła. A on teraz trzyma to z Yarpenem i forsą siostry w kupie...

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Czerwiec 2020, 22:00:56 »
Plan był dość prosty, ale chcąc go wykonać natychmiast mógł sprawić kolejne straty w ludziach. Mauren postanowił wesprzeć elfa w podjęciu słusznej decyzji.
- Słuszna decyzja w tym momencie na pewno są przygotowani na szybką kontrę. Można z góry założyć, że zastawiono pułapki a to nie sprzyjałoby za bardzo wkroczeniem całą gromadą do tuneli. Dużo z nich i tak zapewne ucieknie i tylko nieliczni zostaną, ale nie ma co być w gorącej wodzie kąpanym Melkiorze. Większej katastrofy już nie wprowadzą teraz, ponieważ każdy jest potrójnie czujny. Na pewno radziłbym jeszcze zamknąć wszelakie bramy do miasta i sprawdzać potencjalnych przybyłych odwiedzających. Wiadomo, że w dzień są osłabieni, ale poruszać się za dnia też mogą.
Dodał kilka uwag od siebie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Czerwiec 2020, 22:04:14 »
-Myśle że to będzie najrozsądniejsze. Może i trochę zapobiegawczo i jak z odbieraniem sakiewki starszej Pani, ale przynajmniej będziesz miał dużą kontrolę nad wszystkim. A pieron wie co siedzi w górach i w jakiej liczbie, każdy jeden żołnierz może jeszcze być potrzebny.
Podsumowałem decyzję Melkiora, zaraz po Maurenie, który też dobrze myślał.
-Mamy tu coś do picia?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Czerwiec 2020, 22:17:18 »
- W Ekkerund by nie było? Ktoś tam odpowiedział na pytanie jeszcze głupszym.
- Po co zamykać bramy, skoro oni znikną tunelami. Lub szybami wentylacyjnymi. Weźcie dwie drużyny i powoli przebijajcie się pod rejon Pod Kroplą Krwi. Musze mieć łączność z lojalistami.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Czerwiec 2020, 06:43:29 »
Nie pytając więcej rozejrzałem się po namiocie. Na jednym bocznym stoliku stało parę flaszek, więc podszedłem i wziąłem sobie jedną z pełniejszych. Otwarłem i skosztowałem, była to bardzo dobra śliwowica. Zakorkowałem ją ponownie, zbliżyłem się do wyjścia z namiotu, cały czas mając flaszkę w dłoni i spytałem:
-To co, idziemy?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Czerwiec 2020, 11:02:57 »
Mauren spojrzał na człowieka, który jak widać bez alkoholu nie mógł żyć. Każdy ma w sobie coś co go niewoli, ale nie można było mu odmówić być dobrym wojownikiem. Ciemnoskóry zabrał się za nim, trzymając już w dłoniach kuszę jako członek kruków mógł im i sobie się przydać w różnych trudnościach na drodze. Nawaar liczył na sowitą nagrodę za pomoc w walce z wampirami i ich podopiecznymi.
- Gotowy.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Czerwiec 2020, 13:36:32 »
Wychodząca z namiotu drużyna prawie zderzyła się z czekającym tam Egbertem. Brodaty olbrzym odziany w wilcze futra wyglądał w zasadzie jak krasnolud, był tylko dwa razy większy. Minę miał skwaszoną jakby przed chwilą zabili mu żółwia. Ktoś kto go nie znał mógłby pomyśleć, że Bękarta tak obchodził los tutejszych krasnoludów. Wtajemniczeni wiedzieli, że rudobrody zawsze był taki ponury. Mężczyzna obrócił swoją paskudną gębę w stronę Nawaara i drugiego człowieka.
-Dlatego właśnie jestem w Bękartach Rashera. Nieważne co się dzieje, nasi zawsze siedzą w tym po uszy.
Powiedział z przekąsem dostrzegając Melkiora w głębi namiotu.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Czerwiec 2020, 13:42:49 »
-Hę?!- zdziwiłem się gdy ktoś zagrodził mi drogę na wyjściu z namiotu. Ale ten ktoś nie wyglądał na wrogo nastawionego, więc zapytałem:
-My się znamy?

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Czerwiec 2020, 14:05:50 »
-Szeregowy Egbert, Bękarty Rashera.- Powiedział wyciągając na przywitanie swoją wielką łapę. Nie zdziwiłby się, gdyby jego rozmówca również był członkiem kompanii. Ostatnio dołączyło sporo nowych, a niektórzy starsi stażem potrafili długo nie pokazywać się w Bastardo.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Czerwiec 2020, 17:17:33 »
- Egbert! Witaj. Pozdrowił go całkiem nieprofesjonalnie. Lubił go, jak każdego dobrego żołnierza. - Adaś, otrzymujesz dawno zasłużony awans polowy na kaprala, Kazmir przywracam ci stopień, a ty Egbert od dziś jesteś starszym szeregowym. Gratulacje. A teraz idźcie zabić kilku terrorystów.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Czerwiec 2020, 17:53:27 »
-Tak jest!- Chociaż jego awans nie wiązał się z podwyżką czy nowymi przywilejami, to na pewno był miłym gestem. Zwłaszcza dla najemnika, który nie walczył dla żołdu. Rudobrody lubił wprawdzie dostawać złoto, jak każdy z resztą, ale to nie dla niego tak ochoczo narażał swoje życie. Od brzęku monet wolał bowiem szczęk stali, krzyki wojowników, świst bełtów i wszystkie inne dźwięki towarzyszące bitwie. Poza tym, był żołnierzem odkąd pamiętał. Innego życia sobie nie wyobrażał. Dlatego teraz ściągnął z pleców kuszę i zawczasu zaczął ją ładować. Nie miał przy sobie srebrnej broni, ale osłabionego serią z AeMa wampira pokona i innym metalem, zaś po ucięciu łba krwiopijca będzie tak samo martwy jak zwykły oprych.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Czerwiec 2020, 18:07:42 »
Gdy trzydziestu innych krssnoludów dołączyło, Kazmir zgasił fajkę, zarepetował AeMa, spojrzał na towarzystwo i rzekł;
- Dobra panienki, wymarsz! Cel to rozpoznanie bojem Tuneli aż do "centrum". Ruchy, nie mamy całej nocy.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Czerwiec 2020, 20:28:43 »
-Adamus.-Krótko się przedstawiłem Egbertowi i nagle wyszedł Melkior z błyskawicznymi awansami.
-Kaprala?-Zdziwiłem się i się głupio uśmiechnąłem. Bo jakoś ni stąd ni z owąd uświadomiłem sobie, że od początku jak przynależę do Bękartów to jestem w stopniu szeregowca. A w sumie należę od początku ich istnienia, a do tego moje doświadczenie powinno mi zagwarantować już dawno wysokie stopnie. Co prawda wiedziałem, że wiele wynika z mojej nieobecności i wielokrotnego działania na własną rękę. Ale jakoś się tym nie przejmowałem. Miło było być w końcu docenionym.
-Niech i tak będzie.-Pociągnąłem łyk z flaszki i wystawiłem rękę z nią sugerując że poczęstuje.-Idziemy razem czy się jakoś rozdzielamy?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Czerwiec 2020, 20:56:11 »
- W kupie siła, idziemy razem.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Czerwiec 2020, 22:02:28 »
Mauren niemal uderzył głową w plecy Adamusa, gdy ten nagle zatrzymał się jak słup soli. Wtedy kolejny człowiek dołączył do zespołu. Egbert, którego poznał jakiś czas temu na jednych z wypraw Melkiora. Jeden kruk pośród stada bękartów niezłe towarzystwo. Wymiana uprzejmości i awansów przed i w namiocie nieco, spowolniła zapędy drużyny, ale w końcu mogli ruszyć. Nawaar trzymając kuszę w dłoniach, szedł obok innych ludzi w kierunku wampirzych legowisk.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Lipiec 2020, 10:15:43 »
-Kupy nikt nie ruszy.- Zgodził się z Kazmirem. Wampiry były diabelnie szybkie, silne i wredne. Nie było potrzeby dawać im jeszcze przewagi liczebnej. Chociaż zdarzyć się mogło, że i tak zostaną przytłoczeni ich liczbą. Nikt przecież nie wie ile tego plugastwa tak naprawdę siedzi w tunelach. Policzy się ich jak będą martwi.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Lipiec 2020, 13:22:52 »
Tak więc zebraliśmy się większym gronem i ruszyliśmy w głąb Ekkerund. Pozwoliłem sobie na trzymanie się trochę z tyłu, w sumie jak to miałem w zwyczaju. Stare nawyki jednak trudno wyplenić.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Lipiec 2020, 21:05:49 »
Wejście do tuneli było... wąskie. Dwie odoby mogły się tam jakoś obok siebie orzecisnąć. Sam korytarz oświetlały bioiluminescencyjne stworzonka. Kazmir prowadził drużynę aż do wejścia do wieelkiej jaskini oświetlonej aby aby pochodniami i kotlarzami. Było to owe centrum wampirzego getta, kamienna Karczma, Biblioteka, i dwa inne budynki. Było za cicho i za spokojnie.
- Nawaar, Adaś, szpica. Egbert reszta i ja osłaniamy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Lipiec 2020, 21:05:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top