Autor Wątek: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych  (Przeczytany 7022 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Czerwiec 2020, 18:41:04 »
Kurz i dym nieco zmalał do tego usłyszał strzał z pistoletu, więc strzelec dojrzał cel. Nadeszła kolej na niego mauren wychylił się nieco ukazując kuszę oraz połowę swojej twarzy. Ciemnoskóry wymierzył w wampira, który ładował swoją kuszę a pozostali jego kamraci byli, zajęci walką z elfem i człowiekiem. Nawaar dając swoim towarzyszą jakieś większe szanse w starciu z przeciwnikiem, nacisnął na spust i uwolnił on żelazny bełt, który trafił wampira w brzuch. Krwiopijca osunął się nieco i wypuścił broń ze swych łap. Żelazo zadało obrażenia, ale nie znaczne mimo to zrobiło swoje. Kruk wyskoczył za stołu, dobywając katany  i jednym cięciem, pozbawił wampira dłoni, którą chciał sięgnąć po broń natychmiast po tym, pchnął on ostrze w serce nieśmiertelnego, pozbawiając go możliwości dalszej egzystencji i wyłączyć go z walki. Dla pewności przebił mu jeszcze czaszkę, rozwalając mózg. Wampir ten już nie powinien nigdy się odrodzić!

 3x Bandyta

Pozostaje 9 żelaznych bełtów

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Czerwiec 2020, 07:34:51 »
To były sekundy. W parę sekund udało mi się przemieścić pod ścianę karczmy, gdzie leżał mój odrzucony wybuchem pistolet. Szybko go podniosłem , odciągnąłem kurek i zacząłem mierzyć w kierunku wyłomu.
Pierwsze co zauważyłem, to jak Mauren przyskakuje do jednego z wampirów. Melkior wciąż był zawiązany walką z dwoma przeciwnikami, ale radził sobie jako tako. Więc obrałem za cel, wampira który właśnie się przymierzał na jednego z cywili, który nie zdążył uciec.
Nie było czasu na dokładne mierzenie w głowę, bo bandyta już wyprowadzał cios. Przeniosłem muszkę na jego tors, starając się mierzyć w okolicę mostka. Kiedy tylko ujrzałem cel przez ułamek sekundy, od razu wypaliłem. Błyskawicznie przełożyłem pistolet do lewej ręki, dobyłem szabli i ruszyłem w kierunku wyłomu.

9-1= 8 Srebrny nabój


//:Zostawiam do decyzji jaką ranę odniósł ten wampir

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Czerwiec 2020, 07:34:51 »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Czerwiec 2020, 13:10:28 »
Kazmir gdy tylko odzyskał świadomość natychmiast wczołgał się za jeden ze stołów, ładoując zaraz kuszę. Wampir trafiony przez Adasia tylko się zachwiał a potem padł sparaliżowany. Krasnolud poprawił strzałem w głowę, i tak samo zdjął tego z którym walczył Melkior.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Czerwiec 2020, 22:42:13 »
Pojedynki zakończyły się szybko tak samo jak się zaczęły. Wampiry nie spodziewały się kompani wojaków, która mogła im stawić opór. Jednak śmierć kilku wampirów, nie sprawiło w Nawaarze poczucia satysfakcji, przy tylu ofiarach w cywilach. Mauren podszedł do tego chłodno jak na zabójce przystało.
- Wszyscy cali? 
Spytał towarzyszy z którymi siedział, przy stole jeszcze parę chwil temu, a patrząc przez rozwaloną ścianę, zauważył chaos jaki został wywołany, przez wybuchy i pożogę jaką poczyniło kilku wampirów. Miasto oberwało już drugi raz przez rasę nieśmiertelnych pewnie odwet będzie srogi, bo ile można to tolerować?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Czerwiec 2020, 23:00:16 »
- Cali. Z oddali słychać było odgłosy broni palnej i krasnoludzkich "klątw". - Zaatakowali chyba całe cholerne miasto. Chodźmy znaleźć kogoś kto ogarnia ten pierdolnik...

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Czerwiec 2020, 00:02:34 »
Mauren wytarł krew z kanaty, używając własnego rękawa i na propozycje Melkiora, odpowiedział.
- Powinniśmy na pewno odpuścić sobie ratusz. Tam jest i zapewne najwięcej, ponieważ zniszczenie ośrodka tutejszej władzy na oczach mieszkańców zmusi ich do uznania potęgi wampirzego rodu, bo o to przecież walczą i jak widać raczej nie bawią się w pojmanie zakładników. Trzeba najlepiej znaleźć wojownika, za którym wszyscy pójdą. Rzadko tutaj bywam, ale wy zapewne znacie kogoś takiego? Krasnoluda, który jest w stanie zaprowadzić ład w szeregach i uspokoić ludność.
Skończył wypowiedź, ładując kuszę w obecnym chaosie lepiej mieć jak się bronić, ponieważ walka wręcz może być niewystarczająca.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Czerwiec 2020, 08:53:46 »
-Może siedziba hufca K'Obronie? Ktoś musi tam dowodzić.- Spytałem zbliżając się do towarzyszy walki. W międzyczasie chowając szable i zabierając się do ponownego nabicia obu pistoletów. Teraz było parę minut spokoju, a jak będziemy się przemieszczać ulicami to może nie być czasu na ładowanie, a może to ułatwić walkę.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Czerwiec 2020, 09:39:34 »
- Znam kogoś, mnie. Po to tu jestem, tylko wampiry mnie ubiegły. Wtedy też do dziury w ścianie zajrzał patrol, złożony z czwórki krasnoludów. Jeden z nich był znany chyba każdemu. Tyrr. No dobra, Melkior go w zasadzie nie znał, był dzieckiem gdy Aragorn zdobywał tu chwałe i sławę.
- Kto tu dowodzi? Zadał pytanie nim żołnierze zdążyli nawet pierdnąć.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Czerwiec 2020, 11:27:26 »
- Nikt. Odparł Tyrr, krasnolud poznał po barwach z kim rozmawia. - Panie Podskarbi, Adaś, Nawaar, Kazmir. Miło was widzieć, zważywszy na okoliczności. Dowództwo Hufca jest rozproszone, skurwysyny wyłażą z dziur po eksplozjach. Wiedzieli gnoje jak i gdzie podłożyć ładunki, a o środki do tego nie trudno. Miałem rozkaz sprawdzić ten sektor, zatem teraz wracam do budynku Rady Niedźwiedzia, a raczej tego co z niego zostało. Tam mamy sztab kryzysowy. Melkior, dobrze pamiętam? Spojrzał na Podskarbiego. - Musisz uspokoić towarzystwo, bo oni wiesz co zrobią...

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Czerwiec 2020, 11:57:49 »
Spokojnie ładowałem dalej pistolety, kiedy Tyr relacjonował co się dzieje w mieście. A trochę się działo.
-Mamy jakieś pojęcie o liczbie wampirów?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Czerwiec 2020, 12:56:52 »
Kusza była załadowana, gdy krasolud relacjonował wydarzenia. Większość z nich mauren przewidział, także teraz powinno ich obchodzić uspokojenie ludności, przed samosądem a znając krasnoludzką krew oraz nawyki, nie będą patrzeć czy ktoś jest winny lub nie. Dla nich każdy wampir jest potencjalnym wrogiem i powinien zdechnąć. Takie proste myślenie w czasach kryzysu.
- Powinniśmy ruszać i to jak najprędzej. Stanie w miejscu niczego nie załatwi.
Chciał nieco ponaglić towarzyszy.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Czerwiec 2020, 14:04:22 »
- Nie mamy, sami z moim oddziałem wykończyliśmy ze dwudziestu.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Czerwiec 2020, 15:58:31 »
-Masz rację.-Powiedziałem do Maurena i dźwignąłem flaszkę okowity z podłogi, która koło mnie leżała. W środku coś jeszcze było, spojrzałem pod światło -wydawało się że płyn jest przejrzysty. Powchąchałem i zrobiłem łyka. Było dobre, więc zrobiłem jeszcze jednego i powiedziałem:
-To co Panowie, w drogę?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Czerwiec 2020, 17:55:42 »
Poszli więc, miasto wyglądało gorzej niż w trakcie wszystkich katastrof jakie je dotknęły, a troche ich było. Na Starówce leżało pełno ciał, te przykryte należały do krasnoludów, o te wampirze nikt nie dbał. Pod Bankiem, który stał dumnie niczym twierdza wewnątrz twierdzy. Ochrona tegoż rozstrzeliwała właśnie grupę jeńców. Drużyna dotarła w końcu pod to co zostało z budynku Rady Niedźwiedzia, wokół rozstawiono kilka namiotów. W jednym z którego dochodziła ostra kłótnia musiałbyć sztab kryzysowy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Czerwiec 2020, 19:27:55 »
Ruszyli przez zrujnowane miasto w kierunku pozostałości ratusza. Zamachowcy nie pierdolili się w tańcu i tłukli wszystko co nawinęło im się pod łapy. Dzieci, kobiety i mężczyzn obraz normalnie jak po wojnie a to była dopiero potyczka. Taki pstryczek w nos dla krasnoludów oraz króla, którzy zignorowali poczynania wampirów.
- Powiedzieć, że zrobił się burdel to jak nic, nie powiedzieć.
Rzekł do wszystkich, gdy zbliżali się do namiotów koło ruin ratusza. Teraz lepiej, żeby inni zaczęli rozmowy z kimś takim jak Melkior. Przedstawicielem rady Valfden.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Czerwiec 2020, 20:53:00 »
Szkoda trochę tego Ekkerund. Pomyślałem, przemierzając zniszczone uliczki. Lubiłem to miasto, co prawda widziałem już bardziej zniszczone miasta, ale to darzyłem jakimś rodzajem sympatii.
Na ulicach było widać, że krasnoludy pracują bardzo wydajnie jeśli chodzi o czyszczenie miasta z terrorystów. Co prawda byłem pewny, że część z nieżyjących wampirów, to mogli być bogom ducha winni przechodnie. Przechodnie którzy mieli pecha być w tym miejscu i być wampirem. No ale to jest do przewidzenia, że za chwile dojdzie do czystek rasowych.
W końcu dotarliśmy pod radę niedźwiedzia i rozbite przed nią namioty. Postanowiłem nie czekać na wszystkich i od razu udałem się, do tego gdzie było najgłośniej. Odchyliłem płótno zasłaniające wejście, wszedłem do środka i nim zdążyłem się rozeznać kto i ile osób jest w środku zapytałem beztrosko:
-Co tam Panowie słychać?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Czerwiec 2020, 21:22:08 »
- Musimy działać!
- I będziemy, Melkior Tacticus, w imieniu Króla przejmuje dowodzenie. Powiedział wchodząc cały na czarno-czerwono, z rozpuszczonymi sięgającymi ramion włosami. - Raport Virfuil.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Czerwiec 2020, 21:35:42 »
Mauren w milczeniu wszedł za nimi. Maniery w takiej sytuacji schodzą na drugi plan, bo właśnie trzeba wziąć w obroty wszystko i ustalić dokładny plan działania. Elf będzie mieć nie mały orzech do zgryzienia, bo dzieje się za dużo na raz. Na szczęście zaraz poznają raport, który ciemnoskóry miał nadzieje będzie opiewać w szczegóły dotyczące liczebności wroga oraz składu wojska jaki pozostał i koniec końców Melkior będzie musiał je jakoś rozdysponować. 

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Czerwiec 2020, 11:55:54 »
Burmistrz się lekko zmieszał. - Sytuacja opanowana dzięki nieudolności zamachowców, atak nastąpił dwie godziny po wieczornej sesji Rady... Co chcesz wiedzieć?
- Wiecie ilu ich tam żyje?
- Oficjalnie to z czterdziestu porządnych "obywateli". Tak mniej oficjalnie to do tysiąca. My tutaj pojmali trzydziestu.
- Dajcie ich Domenikowi, a potem ukrzyżujcie wzdłuż głównej drogi. Słońce załatwi resztę. Dobrze... za pół godziny chcę mieć tutaj dwa tysiące żołnierzy, idziemy do Tuneli. Zabezpieczymy Centrum, z budynkami "sabatu". Potem wywleczemy z nor każdego wampira, wojsko przeszuka domy w poszukiwaniu materiałów wywrotowych. Stawiających opór starać się obezwładnić. Do uciekających strzelać.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Czerwiec 2020, 20:15:35 »
-A nie lepiej nam poczekać na dzień?-Zasugerowałem wyciągając piersiówkę i robiąc łyk.
-Jakby nie było wampiry będą osłabione ze względu na dzień, a mamy dodatkowy plus że nam nie będą po mieście tak ganiać. Bo dzięki temu będą bardziej ograniczone. Ja bym zajął najważniejsze punkty w mieście, zepchnął w miarę możliwości wampiry do tuneli i bym czekał na świt. A wraz ze słońcem,  wpaść tam i zacząć zaprowadzać porządki.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Czerwiec 2020, 20:15:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything