Autor Wątek: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych  (Przeczytany 7024 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« dnia: 24 Czerwiec 2020, 19:42:15 »
Nazwa wyprawy: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
Prowadzący: Narrator, Melkior
Wymagania: Chęć uczestniczenia, musk (mięsień mózgu)
Uczestnicy: Adaś, Domenic, Melkior, Kazmir, Nawaar, Egbert(będę dopisywać na bieżąco chętnych)


Kiedy Domenick wreszcie założył swe czcigodne ortalionowe szaty, postanowiliśmy coś począć. Nie powiem że mnie nie suszyło, a droga do stolicy daleka. Więc stojąc wciąż w domu Domenica, spytałem:
-A powiedz że mi jedno, o co chodzi z tymi wampirami z tuneli? Bo parę lat mnie nie było a jestem średnio w temacie.- Przełknąłem głośno ślinę -Bo tak mnie przyszło na myśl, może oni mają jakąś karczmę czy coś u siebie? Przejdziemy się, napijemy się i zobaczymy jaka u nich atmosfera?

« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2020, 06:07:51 wysłana przez Adaś »

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2020, 22:01:13 »
- Zdaje się że powinieneś to kljarzyć, w skrócie t tam siedzą wampiry po tym jak Gunses - kurwa jego mać - rozwiązał Sabat Wampirów. "To jebnie"! Mówili wszyscy, A Aragorn to w ogóle. Ubrał sie i zabrał muszkiet znad kominka. - No i jebło, brak kontroli nad tym kto kogo przemieniał sprawił że... no wielu popadło w obłęd, powstały gangi, jakieś wypaczone wersje wampirów i w ogóle odlot. Opowiem w Ukonie Wacka. Chodźcie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2020, 22:01:13 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwiec 2020, 06:25:25 »
-Pamięć już nie ta.- Skwitowałem uwagę o moich wspomnieniach. Jakby nie było parę lat mnie na Valfden nie było. A pamięć ma to do siebie, że czasem lubi coś wyrzucić.
-To chodźmy, przyda mi się odświeżenie pamięci.- Powoli ruszyliśmy w kierunku gospody -Co w ogóle stało się z Guciem?

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2020, 11:07:20 »
- Po ostatniej wyprawie na Północ, gdzie brak organizacji tej ekspedycji doprowadził do tego że towarzyszący mu Yarpen, i sporo najemników po prostu odeszli. To... Gucio znikł. Leży pewnie gdzieś zasuszony na wiór. Karczma zlokalizowana przy Starówce Szkarłatnej Krwi jest idealnym wręcz miejscem na przycupnięcie w podróży i natłoku zajęć. W tym właśnie lokalu, który cieszy się popularnością i szacunkiem nawet wśród zamożniejszych obywateli, można bez problemu zanurzyć się w wybornych potrawach i jeszcze lepszych trunkach. Wielu nieostrożnych miast tylko zanurzyć się w piwie zatopiło się w beczułce miodu…I gdy weszli Domenik od razu taką beczułke zamówił.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2020, 11:56:01 »
-A nie wiesz o co będzie chodziło z tym całym ich królem? Nie chodzą tu jakieś słuchy po ekkerund o jakimś samozwańcu?- Spytałem i zacząłem rozlewać miód, który zamówił Domenic, a który właśnie doniesiono.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Czerwiec 2020, 19:05:40 »
- Nie, bo do tuneli nikt nie chodzi. To tak jabyś nocą polazł sam do naureńskiego getta w Atusel. Różnica z tym że tu cię wypiją, i jak masz fart obudzisz się jako wampir. Z kurewskim głodem krwi. Gdzie wtedy idziesz? Do lokalnego szefa, da ci krwi, pomoże a potem zmusi do ataków na ludzi. Popił miodu. - Wampiry Gunsesa co tam siedzą robią co mogom by było lepiej, ale za mało ich. No i... tyle.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Czerwiec 2020, 19:15:16 »
- Ale Domenik no... Zaczął drapiąc się po głowie, Kazmir cały czas cichutko im towarzyszył. - Jak do tego doszło?

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Czerwiec 2020, 19:25:52 »
- Nie wiem. Poważnie, przed tym jak nam zrobili rzeź, był sobie... Wirgiliusz Nosferatu? Czy jakoś tak. Teraz wiemy że pracował dla demonów. Demonów nima. Więc odpadają. A nie chcę znowu mówić że to wina Gunsesa. Mimo iż to prawda, ale. Isentor też ignorował problem, mówiąc że to problem lokalny! Napił się miodu. - Aragorn musi mieć ubaw patrząc zza światów. Mówie wam. Ten Krwawy Król... hmm zajrzyjmy do biblioteki!

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Czerwiec 2020, 19:39:29 »
Mauren wiedział, że wampiry mają swoją siedzibę w krasnoludzkim mieście i można rzec, że ciemnoskóry wpadł na pomysł pozyskania informacji na własną rękę, żeby przyczynić się dla swojego dobra, bo ewentualnie cenne informacje będzie mógł przekazać królowi a ten może będzie łaskaw odwdzięczyć się w grzywnach. W takim nastawieniu zawitał on do karczmy "Ukon Wacka". Prawdopodobnie jednej z lepszych w tym mieście na razie w tłumie brodaczy nikogo znajomego nie zauważył, ale tak czy siak postanowił, zamówić sobie coś i przysiąść przy stoliku.
- Dobry wieczór. Chciałbym zamówić miód pitny i jakiegoś małego dzika. Ile to będzie kosztować?
Czekał na odpowiedź karczmarza.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Czerwiec 2020, 19:44:05 »
Do Ekkerund wyjechał w oośpiechu, i na tyle incognito na ile się dało. Tak samo tam dotarł, on i koń byli zmęczeni. Niestety elf nie odpocznie, przed nim praca. Idąc Starówką dość się wyróżniał, specjalnie. Ale też miał oczy dookoła głowy. Liczył na atak jakiegoś upośledzonego zamachowca, ale cóż... bezpiecznie dotarł do Ukonu Wacka. Tam zwrócił jeszcze większą uwagę swoją błyszczącą zbroją. Bez trudu wypatrzył Domenika, Adamusa i Kazmira. I Nawaara, któreko poklepał po ramieniu przechodząc do dwóch i pół krasnoluda.
- Nie zajrzymy. Idziemy do Tuneli. Rzucił, bo akurat dotarł na koniec wypowiedzi.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Czerwiec 2020, 19:52:17 »
Czekając na podanie ceny ktoś, klepnął go w ramię był to długouch, którego miał okazję poznać trochę. Melkior widocznie miał powód, by tutaj być oraz drugi, żeby podejść do stolika, gdzie siedzieli dwaj brodacze i jeden człowiek. Człowiek był podobny do tego z kaplicy podczas zamachu. Nawaar zwrócił się najpierw do karczmarza.
- Przyjdę za chwilę na razie chcę zrezygnować z zamówienia.
Następnie podszedł do stolika, gdzie udał się podskarbi.
- Witam zacne towarzystwo.
Uśmiechnął się lekko, ale nie wiedział czego dotyczy rozmowa poza tym, że chcą się udać do jakiś tam tuneli.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Czerwiec 2020, 19:56:34 »
- Witaj, siadaj. Jakieś nowiny ze stolicy? Wojsku rusza na Revar? Spytał wyraźnie podekscytowany Domenik, kierując pytanie i do maurena i do elfa.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Czerwiec 2020, 20:05:42 »
Mauren dosiadł się.
- Na mieście póki co cisza, także osobiście nic nie wiem, ba nawet w Izbie cisza jak makiem zasiał. Żaden z lordów nie został zaproszony na narady. Pewnie pan podskarbi wie zapewne więcej.
Powiedział prawdę nie ukrywając lekkiej irytacji, ale cóż mógł poradzić.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Czerwiec 2020, 20:09:32 »
- Wie, ale to tajne. Mnie też tu nie ma, przynajmniej na razie.... Widzę że na razie panuje tu spokój. Domeniku? A. Dobrze że tu jesteście, bo będę potrzebował - być może - sporej ilości ostrych przedmiotów.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Czerwiec 2020, 22:01:36 »
Do tej chwili milczałem z początku słuchając całej rozmowy krasnoludów, by następnie posłuchać co mówi Melkior. A do tego doszła osoba której w ogóle nie kojarzyłem, ale teraz nie chciałem przerywać na jakieś uprzejmości.
-Wiesz Melkiorze że Cię lubię, a z twoim ojcem to z niejednego pieca chleb jedliśmy razem. Długo mnie na Valfden nie było, nie jestem na bieżąco, ale widzę że wróciłem w samą porę. - Mówiąc to, zacząłem po kolei nabijać pistolety srebrnymi kulami, żeby w razie czego były już przygotowane.
-Nie będę Cię pytał o pieniądze, tytuły czy inne awanse, bo to są pierdoły. Ale bardzo chciałbym znać dokładnie twoje plany, nim wejdziemy do jaskini lwa.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Czerwiec 2020, 22:16:18 »
Miał wygłosić teraz pewien wykład, o historii, honorze i skurwysyństwie. By potem wyjaśnić plan. Ale z ulicy dało się słyszeć stłumione krzyki;
- Krew dla Krwawego Króla! Kilka bełtów wpadło przez okna trafiając kilku cywili, Melkior założył szybko hełm, a potem miastem i karczmą wstrząsnęły cztery wybuchy. Z czego jeden z nad przeciwka. Kamienica Domenika wyparowała, wraz z nią przednia ściana Ukonu Wacka. Fala uderzeniowa odrzuciła wszystkich w tył, kamienie, szkło, drewno i alkohol były wszędzie. Podskarbiemu dzwoniło w uszach... Przed jego twarzą leżała czyjaś noga. No i... ktoś strzelał z kusz do środka. Przez pył nie widać kto.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Czerwiec 2020, 07:59:48 »
Na moment przestałem cokolwiek ogarniać, wszystko działo się tak szybko. Najpierw krzyk, potem bełty i już leżałem na ziemi.
Wszystkie dzięki były jakby daleko, a ja zacząłem się powoli podnosić z ziemi. Rozejrzałem się i nie tylko mnie wybuch przewróci. Kawałek odemnie leżał stolik przy którym siedzieliśmy, a tuż obok niego pęknięta beczka. Beczka pysznego miodu którym się raczyliśmy.
- O wy skurwysyny... -Powiedziałem do siebie, choć słyszałem samego siebie, wciąż jakby w oddali.
Do środka zaczęły wlatywać bełty z ulicy, trzeba było się schować przed ostrzałem. Więc zacząłem się powoli czołgać w kierunku jednego z przewróconych stolików.  Rzucanie teraz się do walki było głupim pomysłem. Byłem przygłuszony, wszędzie latały bełty a nie było wiadomo kto skąd dokładnie strzela.
Tak więc doczołgałem się do jednego wywróconego stolika. Po drodze znajdując jeden z moich pistoletów które ładowałem siedząc, a który wybuch odrzucił wraz ze mną.
Postanowiłem czekać aż ostrzał zostanie przerwany, albo przynajmniej przestanę być przygłuszony żeby móc walczyć pewniej.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Czerwiec 2020, 12:32:19 »
Rozmowa trwała w najlepsze i już zapewne mięliby się, zbierać w stronę dracońskich tuneli, gdzie przeciwnik miałby ogromną przewagę. Wtedy nastąpił nagły zwrot akcji i to myśliwy, stanął się ofiarą! Krzyki na ulicy, latające bełty po karczmie i w końcu wybuch. Ciemnoskóry nie miał za dobrych reakcji i nie zdążył się zasłonić, przed falą uderzeniową jaka naszła. Maurena wyrzuciło to tyłu, gdzie walnął w krzesło, które połamał i przy okazji wpadł jeszcze na filar plecami. Nawaar odkaszlnął i wypluł trochę krwi. Kilka chwil mu zajęło zanim pojął co się stało, lecz na wnioski przyjdzie czas później. Teraz postanowił przeczołgać się do stołu, by znaleźć schronienie przed bełtami, gdy to uczynił zaczął ładować swoją kuszę.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Czerwiec 2020, 13:51:33 »
Kurz opadł, w dziurze w ścianie stanęło 6 osobników, ubranych na czarno. Weszli do karczmy z mordem w oczach. Najważniejsze że przestali strzelać. - Ilum... kurwa. Chciał odpalić inkantację na Neltharionie ale przecież zostawił go w jukach. Wciąż będąc lekko oszołomionym sięgnął po Narsila i ruszył do walki, było już po zachodzie słońca i niestety wampirzy terroryści byli szybcy, Melkior miał solidny problem walcząc z jednym. Tylko że młokos był po prostu gorszym szermierzem, elf odbił jego cios, wolną ręką uderzył z pancernej rękawicy w szczękę by zaraz przebić serce delikwenta. No a potem rzuciło się na niego jeszcze dwóch, chcąc koniecznie go przewrócić i zedrzeć hełm. Ale Komandor umiał się bić tymczasem reszta...

5x https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Bandyta_wampir (jeden "zabity" przeze mnie, walczę wręcz z dwoma, trzech was atakuje, tak wiem kusze mają stare staty. Dlatego atakują mieczami)

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Czerwiec 2020, 17:38:57 »
Po chwili gdy trochę się opamiętałem, spojrzałem nad stół co się dzieje w moim otoczeniu. Gdy zaglądałem w tym momencie zobaczyłem jak Melkior wykańcza pierwszego przeciwnika, a następnie zawiązuje walką dwóch następnych.
Wciąż siedząc za stołem, chwyciłem mocniej pistolet i odciągnąłem kurek. Wyprostowałem obie ręce, chwytając pewnie za rękojeść. Lewą ręką usztywniłem chwyt, a prawa zaczęła powoli wybierać spust. A w tym samym czasie, oko znalazło szynę prowadząca i zgrało ją z muszką na końcu lufy. Cel był już wybrany, był to wampir który z mieczem w dłoni szedł w głąb pomieszczenia.
Wstrzymałem powietrze i ściągnąłem opuszkiem palca spust. Rozległo się głośne pif-paf i owiał mnie dym palonego prochu. A wampir jak na komendę się przewrócił do tyłu, z piękną dziurą po srebrnej kuli w oczodole.
Szybko schowałem pistolet do kabury i zacząłem się rozglądać za drugim. Wszak przy stole ładowałem obydwa srebrnymi nabojami.
Kiedy kłęby dymu się ciut rozwiały, wtedy go dostrzegłem, leżał pod ścianą karczmy na lewo ode mnie. Nie myśląc wiele ruszyłem w jego kierunku...

4x Bandyta

10-1= 9 Srebrny nabój

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obróbka kołków osikowych - kurs dla zaawansowanych
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Czerwiec 2020, 17:38:57 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top