Forum dyskusyjne > Dyskusje na każdy temat

Wybory na prezydenta III RP 2k20

<< < (2/3) > >>

Patty:
Trochę smuci wynik Bosaka wśród młodych

Isentor:

--- Cytat: Patty w 29 Czerwiec 2020, 09:38:47 ---Trochę smuci wynik Bosaka wśród młodych--- Koniec cytatu ---
Myślę, że pokolenie 18-29, które w głównej mierze jest najbardziej tyrane przez podatki, w szczególności 26-29, które nie ma już żadnych ulg a tylko łoży na to państwo z dykty - ma po prostu dość.

Wizja wolności gospodarczej kusi. Jak to mówią: lepiej płakać w ferrari, że brat gej nie może wziąć ślubu niż płakać na przystanku MPK, że tydzień życia zdrożał z 50 do 200 złotych.  <lol>

Marduk Draven:
Szkoda tylko, że BoSSak pierdzieli o likwidacji pitu i dobrowolności składek na zus, ale nie raczy powiedzieć, czym zapełni tę dziurę. To 1/3 budżetu państwa. A widok smuci raczej przez to, że młodym chyba nie przeszkadzają faszystowskie zapędy Krzysia.

Isentor:

--- Cytat: Marduk Draven w 29 Czerwiec 2020, 13:44:09 ---Szkoda tylko, że BoSSak pierdzieli o likwidacji pitu i dobrowolności składek na zus, ale nie raczy powiedzieć, czym zapełni tę dziurę. To 1/3 budżetu państwa. A widok smuci raczej przez to, że młodym chyba nie przeszkadzają faszystowskie zapędy Krzysia.

--- Koniec cytatu ---
Szkoda, że ludzie nie czytali programów wyborczych innych kandydatów. Każdy w zasadzie ma coś od czapy. Ale są bardziej wolnościowi kandydaci w kwestii gospodarczej i społecznej. Tylko, że nikt nie potraktował ich poważnie. Pewnie w głównej mierze z powodu tego jak się zaprezentowali. xD

Z ZUSem to nie jest żaden problem. Wystarczy wydać hajs raz a dobrze na obecnych emerytów i niech sobie reszta od danego dnia przechodzi na prywatne fundusze. To nie jest wcale taki duży koszt. Instytucja istnieje, bo trzeba utrzymywać elektorat. <aniol>

Podobnie z PITem i CITem. Hajs z niego pobierany jest od każdego by przeznaczyć go na rzeczy, z których ściągany jest ten sam podatek. Cała obsługa podatku to ponad połowa jego kwoty. Tak więc mniej niż połowa idzie na wydatki z czego znów jest odciąga. Absurd naszej kochanej biurokracji. Zlikwidowanie tego podatku dla państwa to żadna różnica. Dla Ciebie więcej hajsu w kieszeni więc możesz więcej wydać i państwo wzbogaci się bezpośrednio z podatku VAT. Jedyny minus jest taki, że pracę traci rzesza urzędników, która nikomu potrzebna nie jest. Ale co kilka lat na te wyboru pójdzie podziękować za premię z dupy.

Patty:
Szkoda tylko że państwo straci więcej na rezygnacji z pit i cit niż na wpływach z VAT.

Konfederacja chce zlikwidować PIT przy jednoczesnym podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 36 tysięcy złotych. Ok fajnie, ale ten genialny manewr wygeneruje nam dziurę w budżecie na blisko 100 mld złotych. Jak sądzisz, o ile musiałaby wzrosnąć konsumpcja by to wszystko się zbilansowało z wplywów z VAT? A przypominam że mają w planach też zlikwidowanie m.in akcyzy na paliwo - wpływ roczny do budżetu nieco ponad 30 mld złotych.

Ok, możemy np zlikwidować socjal - 500+ kosztuje nas ok. 40 mld złotych rocznie, co daje nam nadal dziurę w budżecie na 90 mld złotych. Zlikwidujemy biurokrację co da nam ile, wolne 5 mld złotych? A resztę tej ogromnej dziury czym zasypać?

To tylko szybkie zerknięcie na temat - o wypieprzeniu wszystkich emerytów się nie wypowiadam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej