Autor Wątek: Ciekawostki  (Przeczytany 48104 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Lipiec 2008, 16:48:29 »
Ja raz jak grałem w Noc Kruka z kolegą,to przypadkowo coś nacisnąłem,i mi się wyświetlały jakieś napisy(chyba informujące o położeniu,ale nie jestem pewien).Kolega kombinował,żeby one znikły,naciskał różne klawisze,w końcu podszedł do jakiegoś gościa,coś nacisnął i nagle.....znalazłem się w ciele tego gościa obok którego stałem!A Bezimienny zwyczajnie stał obok nowego mnie.Jak to możliwe,czy to tylko przypadek czy jakiś bug?

Miałeś włączonego MARVIN'a no i klikając ruszne klawisze możesz uzyskać różne efekty na skrypty gostka jakiegoś (chyba klawisz [J]) albo "wleść" w kogoś (klawisz
  • ) albo przyspieszyć chodzenie (klawisz [k]) no latać i ożywiać Beziego (klawisz[F8]) albo wpisywać kody (klawisz [F2]) i powtarzać je w nieskączoność żeby przywołać np. z 1000 owiec (klawisz [F2] insert sheep [enter] i klawisz [tajemnica nie powiem i tak już za dużo wiesz :P])

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Lipiec 2008, 17:04:56 »
Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale ostatnio bawiąc się kodami zauważyłem, że jak np. jest grupa wargów i one zabiją np. owcę to wszystkie zaraz wcinają zwłoki a jak do tego dołączy się inny padlinożerca (choćby zębacz) i my jesteśmy przemienieni w warga to wystarczy, że będąc przy tym zębaczu cofniemy się to nasz piesek w tedy zaszczeka, a wszystkie wargi rzucą się na tego zębacza i go zagryzą.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Lipiec 2008, 17:04:56 »

Offline Getar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Lipiec 2008, 17:28:10 »
Ale ten klawisz,dzięki któremu można wejść w kogoś to małe o czy jakiś inny?

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Lipiec 2008, 18:37:54 »
Ale ten klawisz,dzięki któremu można wejść w kogoś to małe o czy jakiś inny?
to po prostu klawisz o który znajduje się między i orza p :P tylko bawiąc się klawiszem tym nie oddalaj się zbytnio od bezia bo ci zniknie

Proszę przestać robić tutaj off-topic. Jeśli user ma problem z kodami, to zapraszam na rozmowy na PW, nie w tematach. - [Boba Fett]


Przepraszam. Poprawiam to tu na dolę wpisując jakoś ciekawostę związną z tą literą.
Morzna dzięki tej niepozornej literce zdobyć wszystko od jedzenia przez złoto i bronie do samych pancerzy, których nie wolno zdjąć po zabiciu kogoś. Również ciekawostką może być to że jak kogoś zatakujesz przez inną postać i wrócisz do swojej po walce czy w trakcie to i tak ty zostaniesz oskarżony o bujkę, troche przykrę, ale to szczegół. Następną ciekawostką to jest to, że przy zmianie postaci zmieniasz tylko i wyłącznie wygląd a głos zostaje bezia (bo nie ma innego nagranego)
Bobo Fecie mam nadzieje, że teraz pasuje i w przyszłości się mi to nie przydarzy.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2008, 13:31:12 wysłana przez VvMcvV »

Offline Najemnik Kuba

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #64 dnia: 02 Sierpień 2008, 18:47:02 »
Na tej małej wysepce na środku jeziora (niedaleko chaty Erol'a) za jednym z wodospadów jest kamienna tablica.

Offline Mistrz Yamana

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój miecz pragnie krwi!
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Sierpień 2008, 14:48:04 »
W obozie piratów za chatką grega jest jakinia z gorzelnnikiem, a zaraz za nią są topielce i inna jakinia w niej cieniestwór, a zaraz za nim jest skarb ( nie wiem z czym, ale wiem że coś wartościowego ). W kanionie ( na prawo od bramy piratów ) znajduje się pięć skarby, 1 znajdnuje się po prawej  stronie kanionu w szybie kopalnianym z rudą ( znajdziemy tam dziennik Francisa ), na przeciw szybu znjadują się 2 skały bardzo zbliżone do siebie, za nimi jest wgłębienie a w nim 2 skarb. Na dole jest jeźoro, na prawo od niej jest kamienny łuk, na schodach jest 3 skrarb, a po drugiej stronie łuku jest jakinia ( pilnowana przez ogara ), a w niej kolejny skarb. Za łukiem jest kolejny szyb w którym też znajdziemy "X" ze skarbem. O bibliotece nie muszę chyba wspominać, ale tam też znajduje się kilka ciekawych rzeczy ( biblioteki pilnują orkowie ).

Offline Getar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #66 dnia: 09 Sierpień 2008, 17:51:26 »
Ciekawostka o której być może nie wiedzieliście:
Na cmentarzu w lasie w Khorinis jest nagrobek,który jest nieco wyższy od pozostałych i jaśniejszy i kiedy się do niego podejdzie wyświetla się ,,Ur - Na którym poziomie masz tego paladyna?"

I jeszcze jedna:
Jeśli zabije się wszystkie cztery smoki w GD przed 4 rozdziałem(za pomocą kodów),to po wyjściu z Górniczej Doliny przenosimy się do 5 rozdziału.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2008, 17:23:25 wysłana przez Getar »

Offline skotar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Sierpień 2008, 14:49:48 »
A tego nikt, no prócz Airyxa nie wie(on wie, czemu :D) Gdy nawiąże się odpowiedni dialog z  bandytą Tomem, który ukrywa się przed Estebim, to zostanie on piratem, jest nawet taka postać o jego wyglądzie, ekwipie i imieniu-czyli, poprostu Tom. Niestety, mnie się to nie udało, ale będę próbował dalej.

A komuś oprócz niego sie to udało ?

A ja obok Lodowego Smoka po prawej stronie w zniszczonej chcie znalazłem notkę którą zostawili Magowie Wody.

A co w tym liście pisze ?



Respev

  • Gość
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #68 dnia: 21 Sierpień 2008, 20:04:52 »
Cytuj
A tego nikt, no prócz Airyxa nie wie(on wie, czemu Chichot) Gdy nawiąże się odpowiedni dialog z  bandytą Tomem, który ukrywa się przed Estebim, to zostanie on piratem, jest nawet taka postać o jego wyglądzie, ekwipie i imieniu-czyli, poprostu Tom. Niestety, mnie się to nie udało, ale będę próbował dalej.
Srały muchy, będzie wiosna. W skryptach Toma nic o tym nie ma. Tutaj wszystkie dialogi z Tomem (bandytą):
Cytuj
AI_Output (other,self,"DIA_Addon_Tom_Dead_15_00"); //Esteban nie żyje.
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_Dead_11_01"); //Naprawdę? Chłopie, TO się nazywa mieć szczęście.
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_Dead_11_02"); //Kto go zabił?
   AI_Output (other,self,"DIA_Addon_Tom_Dead_15_03"); //Powiedzmy, że ktoś, kogo znasz...
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_Dead_11_04"); //Dziękuję, że tu przyszedłeś. Teraz mogę wrócić do obozu...
Cytuj
AI_Output (other,self,"DIA_Addon_Tom_Esteban_15_00"); //I od tamtej pory się tu ukrywasz?
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_Esteban_11_01"); //Najpierw wróciłem do obozu i powiedziałem Fiskowi, Huno i innym chłopakom, żeby nie spodziewali się dostawy.
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_Esteban_11_02"); //I że mogą za to podziękować Estebanowi.
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_Esteban_11_03"); //Jeśli Esteban dowie się, kto doniósł chłopakom, że to on za tym stoi, będę martwy.
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_Esteban_11_04"); //Dlatego nie wracam do obozu.
Cytuj
AI_Output (other,self,"DIA_Addon_Tom_Juan_15_00"); //W jaki sposób?
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_Juan_11_01"); //Esteban wysłał jednego ze swoich ludzi, Juana. Koleś obserwował nas.
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_Juan_11_02"); //A później, jak omawiałem interes z piratami, wyszedł z ciemności i ich pobił.
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_Juan_11_03"); //Chłopie, ale ten gość był szybki! Na szczęście zdołałem uciec.
Cytuj
AI_Output (other,self,"DIA_Addon_Tom_HI_15_00"); //Dlaczego tu siedzisz?
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_HI_11_01"); //Mam trochę kłopotów. Powrót do obozu nie byłby teraz najlepszym wyjściem.
   AI_Output (other,self,"DIA_Addon_Tom_HI_15_02"); //Co się stało?
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_HI_11_03"); //Miałem całkiem niezłe kontakty z piratami, wiesz?
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_HI_11_04"); //Zawsze spotykaliśmy się nieopodal obozu, żeby pohandlować.
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_HI_11_05"); //Chłopie, kupowałem graty dla połowy ludzi z obozu. "Tom, załatw mi to, Tom załatw mi tamto".
   AI_Output (self,other,"DIA_Addon_Tom_HI_11_06"); //A ten bydlak Esteban wszystko zrujnował!

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Wrzesień 2008, 16:23:53 »
Ja znam sposób jak wbić sie na przełecz do GD w 1 rozdziale , poprostu jak jestesmy na plaskowyzu na kolo farmy bengara , stajemy kolo kamiennych schodów , i wspinamy sie na skalke a potem powoli i ostroznie po górach i jestesmy w Gd ;] , tyle że porblem polega natym że nieda sie wrócić bez klucza :/

P.S w trakcie chodzenia po górach lepiej jest miec wlaczony caps lock wtedy bezzio idze wolno a my niemozemy spasc z urwiska

Pzdr Russel

Offline Vender

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdy jesteś sam nikt cię nie zdradzi...
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Styczeń 2009, 22:41:02 »
gdy na początku 4 rozdziału zabijemy mlodowego smoka to po wyjściu z GD mamy 5 rozdział

Offline Wieczny_Wędrowiec

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Styczeń 2009, 20:25:35 »
gdy na początku 4 rozdziału zabijemy mlodowego smoka to po wyjściu z GD mamy 5 rozdział

A gdzie znajduje się "miodowy" smok ?

Ja mam ciekawostkę jak w 2 minuty zrobić 6-sty rozdział:

Po rozmowie z Xardasem na początku gry, należy (tylko z marvinem) wpisć na f2 "goto waypont ship" i jestesmy na statku. Szybko biegniemy do kabiny kapitana, naciskamy K i jestesmy w 6 rozdziale, tylko że statek jest pusty :P

Kolejna ciekawostka:

Na pewno każdy z was słyszał o "tajemniczym krasnoludzie z kosmosu". Otóż, w jednej z jaskiń niedaleko bimbrowni w lesie, znajduje się krzesło. Jeżeli przed krzesłem naciśniemy K, to znajdziemy się w oddzielonej komorze. Na ziemi jest narysowany pentagram i dookoła są nagrobki. Posrodku jest dźwignia. Gdy ją pociągniemy Bezi powie "A niech to! W końcu znalazłem to czego szukałem. Lepiej się stąd wydostać. Gdy wyjdziemy tą samą drogą, będzie na nas czekał jakiś gostek z dwuręcznym toporem (można topór znaleźćw Dworze Irdorath) i dwa demony. Po rozmowie z gostkiem, on powie coś po niemiecku i da nam list. Wtedy zniknie a my musimy zabic demony. W liście pisze coś takiego (przetłumaczone): "Graj bez kodów, bo bede cie musiał zlikwidować, miłej zabawy, Krasnolud z Kosmosu"
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2009, 20:27:39 wysłana przez Assasyn Zuben »

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #72 dnia: 02 Styczeń 2009, 20:29:39 »
Cytuj
A gdzie znajduje się "miodowy" smok ?

Ja mam ciekawostkę jak w 2 minuty zrobić 6-sty rozdział:

Po rozmowie z Xardasem na początku gry, należy (tylko z marvinem) wpisć na f2 "goto waypont ship" i jestesmy na statku. Szybko biegniemy do kabiny kapitana, naciskamy K i jestesmy w 6 rozdziale, tylko że statek jest pusty

Kolejna ciekawostka:

Na pewno każdy z was słyszał o "tajemniczym krasnoludzie z kosmosu". Otóż, w jednej z jaskiń niedaleko bimbrowni w lesie, znajduje się krzesło. Jeżeli przed krzesłem naciśniemy K, to znajdziemy się w oddzielonej komorze. Na ziemi jest narysowany pentagram i dookoła są nagrobki. Posrodku jest dźwignia. Gdy ją pociągniemy Bezi powie "A niech to! W końcu znalazłem to czego szukałem. Lepiej się stąd wydostać. Gdy wyjdziemy tą samą drogą, będzie na nas czekał jakiś gostek z dwuręcznym toporem (można topór znaleźćw Dworze Irdorath) i dwa demony. Po rozmowie z gostkiem, on powie coś po niemiecku i da nam list. Wtedy zniknie a my musimy zabic demony. W liście pisze (dosłownie) "You must play this game on fair! I see you, and I am Dwarf of Cosmic. Bye "

A gdzie jest ta jaskinia konkretnie?

Offline Wieczny_Wędrowiec

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #73 dnia: 02 Styczeń 2009, 20:38:22 »
Dokładnie ci nie mogę powiedzieć, poza tym nie wiem czy to występuje w polskiej wersji, bo u mnie jakoś nigdy się nie dało tego zrobić. A jak to znalazłem to grałem u kolegi w niemczech w niemiecką wersję.

Jaskinia znajduje się mniej więcej, gdy wyjdziemy z bimbrowni, to trzeba się skierować w lewo i iść dopóki nie znajdzie się cieniostwora na wzgórzu. Pod wzgórzem jest jaskinia.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Styczeń 2009, 21:36:40 »
Czekaj czekaj skoro po niemiecku to czemu był polski dubbing?

Offline Wieczny_Wędrowiec

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Styczeń 2009, 21:58:02 »
To nie był polski dubbing, ja to przetłumaczyłem on gadał po niemiecku, a tak poza tematem w niemieckiej wersji bezio ma śmieszny głos xD.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #76 dnia: 28 Lipiec 2010, 01:18:34 »
Odprowadzając Diega na plac wymiany, przypomni on Bezimiennemu, że obaj po raz pierwszy spotkali się w tym miejscu, a my za to otrzymamy premię podobną do tej, którą dostajemy skacząc do wody w jaskini, w jarkendarze - +500 expa.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #77 dnia: 28 Lipiec 2010, 07:40:57 »
Ale jak tego Diego tam zaprowadzić? U mnie zawsze zatrzymuje mnie gdy dojdziemy do tego szybu kopalni i dalej się nie da.

A co do takich ciekawostek to w drodze do Słonecznego kręgu (gdy idziemy przez lasy nie koło czarnego trolla) jest jaskinia. W środku jest pełzacz wojownik 2 szkielety i 2 olbrzymie szczury. Skręcamy w prawo tam gdzie szkielety a później w lewo. Dochodzimy do jaskini z drzwiami. Obok nich na ścianie wisi pochodnia. Jeśli przedostaniem się na drugą stronę ściany dojdziemy do ukrytej komnaty w której schowani są niepotrzebni NPC jak Pedro, Xardas gdy w 5 rozdziale opuszcza wieżę.

Nie wiem czy ktoś zauważył ale jak zejdziemy do dolinki w której przebywa Lester na takiej jakby półce skalnej widać dwa wargi. Aby do nich dojść należy wspiąć się na skałę przy schodach prowadzących do jaskini bandytów. Przechodzimy na drugą stronę i natrafiamy tam na jaszczury, kilka szurów i wspomniane 2 wargi.

Aha i jak nikt nie próbował. Przestraszcie orka zaklęciem Strach. Pociesznie wygląda jak sprintuje;]

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #78 dnia: 28 Lipiec 2010, 17:44:00 »
Ale jak tego Diego tam zaprowadzić? U mnie zawsze zatrzymuje mnie gdy dojdziemy do tego szybu kopalni i dalej się nie da.
Bo pewnie za blisko kopalni idziesz. Idąc nieco dalej od niej nie powinien się zatrzymywać.

PS. Zagadując do Parcivala kilka razy, także otrzymamy doświadczenie (chyba +50).
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2010, 21:50:44 wysłana przez Robben »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Sierpień 2010, 10:41:29 »
Jeśli ktoś nie wie jak pokonać czarnego  trola to można:
1. Wezwać dużo szkieletów goblinów. (on nie może ich uderzyć bo są za szybkie.)
2. Zaklinować go pomiędzy skałami, on się nie rusza a my go walimy.
W jaskini tego trola znajdziemy całkiem fajny Katowski Topór.

Gdy jesteśmy ÂŁowcą Smoków, i Buster zleci nam zadaniem na rogi cieniostworów gdy damy mu jeden on da nam kasę  więc teraz możemy: Walnąć go kilka razy i zabrać róg, a teraz dać mu znowu ten sam, a on zapłaci 2 raz :D .

Jeśli na początku gry jesteś czeladnikiem Harada i nie wiesz skąd wziąć stalowe pręty, możesz: Przy Haradzie skręcić w lewo do dzielnicy portowej gdy dojdziemy do Meldora(tego, który ciągle pali ziele) znowu w lewo. Kawałek dalej znajdziemy kowala Carla, który ma stalowe pręty, wystarczy go kilka razy uderzyć i mamy. (Gdy znów uderzy w kowadło, to znowu będzie miał nowe pręty.)

  Nie wiem czy jest to już opisane, bo nie czytałem wszystkich odpowiedzi, jeśli tak to przepraszam.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Sierpień 2010, 10:41:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything