Autor Wątek: Ciekawostki  (Przeczytany 47889 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
Ciekawostki
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Styczeń 2008, 19:30:08 »
Ja nie mam żadnego ciekawego odkrycia, ale jeżeli w jakimś rozdziale kupisz od Brahima bardzo starą mape i tam pójdziesz bedzie tam jaskinia. Kiedy wejdziesz tam dalej bedzie skrzynia. Jak wezmiesz z niej kase i będziesz chciał wyjśc to zaatakuje cie ok. 5 golemów i do tego u góry bedzie pisała nazwa stoine golem (niemiecka nazwa.

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Ciekawostki
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Styczeń 2008, 19:30:44 »
Ja mam fajny sposób na zdobycie exp'a w 5 rozdziale otwieramy brame w zamku w górniczej dolinie , i idziemy do brutusa , i muwimy do niego wszystko w pożądku, a on zminia się w poszukiwacza bo przeczytał ALMANACH OPÊTANYCH  , wtedy go zabijamy i zabieramy almanach........potem w 6 rozedziale  , na dworze irdorath lecimy do Vatrasa (oczywiscie trzeba go zabrać ze sobom , jeśli nie zabierzemy na dwór irdorath sztuczka się nie uda , aha można go oddać jeszcze pyrokarowi , ale nie bedziemy mogli go zabrać ) i oddajemy mu almanach , po oddaniu dostajemy hyba 400+ EXPA , wtedy dajemy opcje
POKAÂŻ MI SWOJE TOWARY , i odkupujemy od niego almanach , i znowu oddajemy i znowu 400+ expa , i znowu odkupujemy , i tak w kółko :)

P.S.  , nie zabardzo pamiętam tą sztuczke ale chyba działa , przynajmniej w Gothic 2

PozDRo Russel

Forum Tawerny Gothic

Ciekawostki
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Styczeń 2008, 19:30:44 »

Offline 0321456987

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Styczeń 2008, 19:38:19 »
Na farmie Onara jest gość o imieni Cipher, jak go zaczepisz to będzie opcja "pokaż mi swoje towary", wybieramy to i sprzedajemy mu wszystko ca mamy w ekwipunku (oprócz zbroi). Po sprzedarzy bijemy go zabieramy wszystko co mu wcześniej sprzedaliśmy.(on nie wykapuje).  W ten sposób  już w 1 rozdziale możesz mieć kupe forsy.

Offline paul16

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Ciekawostki
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Styczeń 2008, 23:12:08 »
Ja odkryłem taką ciekawostę gdy sprzedasz komuś miecz i go założy, to jak zaczniesz grę od początku i pójdziesz do tego kupca to on go będzie miał na sprzedasz, nawet jak niemiał go normalnie. Sprzedałem miecz mistrzowski Martinowi on go założył i w następnej grze można było go kupić. Działa to na wszystkich kupców.

Offline Flair

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Styczeń 2008, 21:45:52 »
1.w 2 za palisado orkuw tam gdzie w 1 był klasztor czy jakoś tak so zwloki twoich przyjaciuł
2.ÂŁaziłem sobie po gurach u xardasa nagle znalazłem się w jakiejś jaskini tam coś pisało przetłumacze co tam pisało ,,KrasnoludGdy orworzyłem brame w górniczej dolinie  z kosmosy" napisane krwio
3.gdy otworzył brame w górniczej dolinie nie było orków.poszedłem sobie do khorinis patrze a wnim orkowie
4.U lodowego smoka jest rzeka gdy podrzedłem pod wodospad i skoczyłem byłem pod zamrożono rzeko

5*Nie uwierzycie.W 3 widzałEM JAK JAKIś GOSTEJ ZJEżDżAÂŁ NA ROLKACH I JADÂŁ ZUPE.XD
 

Offline teken_f

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Styczeń 2008, 17:55:09 »
Gdy wchodzimy do Gorniczej Doliny, z góry schodzimy sciezka, na jej koncu jest wielki głaz, a obok sciezki jest rzeczka, wpływamy pod głaz. Znajduje się tam Zwój: Przemiana w smoczego zębacza. Gdy się w niego przemienimy, mozemy wybic wszystki zwierzęta w GD jednym lub dwoma ciosami szczęk^^ (nie polecam atakowac smoczych zębaczy) i tym samym oczyscic sobie droge do Kopaczy :) ja tak nabilem ze 4 lvle. Jednak nie radze podchodzic zbyt blisko kopaczy lub zamku bo zaczną nas atakowac, a gdy odmienimy się w bohater gry to będą chcieli nas zabic :)

jest latwy sposob by zabic czlonkow gildii złodziei (tych w kanalach). Agrujemy jednego na siebie i biegniemy do wyjscia. Jest tam taki "schodek", bandzior zacina się tam i można go wykonczyc lukiem.

Po rozmowie ze smokiem Ozywieńcem, można ziegnac na te schody, smok zacina się i można podej na tyle blisko, ze smok nie bedzie nas bil a my mozemy go bic z luku/kuszy/czarow

jak mi się cos przypomni to jeszcze cos napisze bo dawno w Gothic 2 nie gralem, :P

Offline paul16

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Ciekawostki
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Styczeń 2008, 20:08:53 »
Cytat: teken_f
jest latwy sposob by zabic czlonkow gildii złodziei (tych w kanalach). Agrujemy jednego na siebie i biegniemy do wyjscia. Jest tam taki "schodek", bandzior zacina się tam i można go wykonczyc lukiem.

Znam prostrzy sposób na zabicie członków gildii złodziei wystarczy raz zaatakować wybraną osobę ona powie byśmy tak już więcej nie robili schowa miecz i można znów ją wtafić.Robimy tak arz do zabicia ich.

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Ciekawostki
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Styczeń 2008, 20:20:24 »
Czy wiesz że...

-W jarkendarze nad bibliotekom pradawnych ( uczonych - w kanionie ) jest prawdziwy wrak samochodu , ale można tam się dostać tylko z kodami

-można w Noc Kruka miec akrobatyke , umiejętność która jest w Gothic 1 ale zanikła w Gothic 2 , wystarczy przerkoczyc konkretny limit zręczności , ale niepamiętam ile ;/

-na dachach chat portowych w porcie można znaleś wiele ciekawych żeczy , nawet skurzane mieszki...

-za palisadom orków nic nie ma , jest to tylko przykrywka by myślano że jest tam obuz wojenny orków

-wiesz że wygląd TWARZY bezzimiennego ( wyglond twarzy z Gothic 1 i z Gothic 2/Noc Kruka ) był wzorowany na wyglondzie jednego z autorów gry , ale ten zaś nosi okulary


PozDRo Russel




Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Ciekawostki
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Styczeń 2008, 20:39:47 »
Cytuj
Czy wiesz że...

-W jarkendarze nad bibliotekom pradawnych ( uczonych - w kanionie ) jest prawdziwy wrak samochodu , ale można tam się dostać tylko z kodami

-można w Noc Kruka miec akrobatyke , umiejętność która jest w Gothic 1 ale zanikła w Gothic 2 , wystarczy przerkoczyc konkretny limit zręczności , ale niepamiętam ile ;/

-na dachach chat portowych w porcie można znaleś wiele ciekawych żeczy , nawet skurzane mieszki...

-za palisadom orków nic nie ma , jest to tylko przykrywka by myślano że jest tam obuz wojenny orków

To są chyba zaś najbardziej znane wszystkim ciekawostki...  Z wjątkiem tej: -wiesz że wygląd TWARZY bezzimiennego ( wyglond twarzy z Gothic 1 i z Gothic 2/Noc Kruka ) był wzorowany na wyglondzie jednego z autorów gry , ale ten zaś nosi okulary
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2008, 13:59:17 wysłana przez Lord Arthas »

Offline teken_f

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Styczeń 2008, 21:51:58 »
w Making of Gothic 3 jest o tym mowa :) Ten co rysuje mowi, ze gdy zaczął rysowac bohater gry do gothic 3, najpierw przyjzal się wczesniejszym wersjom. Mowia ze bohater gry ma oczy jednego z tworcow i podobne oczy (chyba Majka, nie jestem pewny) i zapytal czy to celowe, natomias ten odpowiedzial, ze to wyszlo przypadkiem :P

Offline rafalpat

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Styczeń 2008, 10:13:44 »
Jako paladyn w 5 rozdziale zaatakowałem Lorda Andre i Wulfarg z ćwiczącymi strażnikami zaczęli bić Andre jednak on jest niezniszczalny i ich rozwala, możemy mu pomoc i zdobyć trochę doświadczenia lub tylko pozbierać po nich rzeczy  
W 6 rozdziale na Dworze Irdorath zauważyłem 2 razy walkę warga z orkiem szamanem(warg chyba silniejszy:P).
Przed wypłynięciem statkiem na Dwór polecam kupić dużo czarów np. Demon, Burza ognia itd.(szczególnie polecam ÂŁowcą Smoków i Paladynom). Magowie mają swoje runy
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2008, 10:14:58 wysłana przez rafalpat »

Offline teken_f

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Styczeń 2008, 13:37:19 »
cos mi się przypomnialo :D W Gothic 1 zazabicie przyzwanych potworow (armia ciemnosci, golem, itp.) dostajemy expa :D Ja raz zrobilem z 10 armi ciemnosci i jak się udezy jeden szkielet to wszystkie zaczynaja go bic xD Zarypiscie to wyglada jak udezymy po razie kilka szkieletow lub kazdego po kolei, ladna zadyma :D i exp

Offline paul16

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Ciekawostki
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Luty 2008, 13:54:46 »
1. Za przeczytanie wszytkich pulpitów w Bibliotece Uczonych dostajemy 100 PD.

2.W lesie gdzie idziemy tam z Laresem jest jaskinia, a wniej ukryta bimbrownia do przekręcenia kołowrotu
potrzebujemy łoju kretoszczura kupimy go u Martina. Dostajemy 400 PD w środku jest sporo ginu i książka duch wina.

3. Jeśli pójdziemy od 2 bramy miasta w lewo, będziemy iść ciągle prosto zobaczymy latarnie to idziemy przeciwnie od niej pod góre dalej będzie samotny myśliwy a na wzgórzu będzie szczaw królewski, pierścień + 10 many, 2 zwoje zniszczenie ożywieńca, i sporo innych roślin i mieszek.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2008, 20:28:54 wysłana przez paul16 »

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Ciekawostki
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Luty 2008, 21:06:50 »
Znam takom jednom ciekawostke , ale uwaga bo zabardzo jej niepamietam

potrzebne są dwie rzeczy :

1. musimy umiec wycinac żondło krwiopijców
2. w obozie bandytów , w jarkendarze , jest taki bandyta ( ale niepamientam kturym i w jakim miejsu ) jeśli zrobimy dla niego jakies tam zadanie on nauczy nas jak można wypić trucizne krwiopijca tak aby zostac CAÂŁKOWICIE wyleczonym
pomyslcie , idziemy na 50 krwwiopijców , mamy 50 żądeł i jak mumiemy ta umiejętność którą wymieniłem wyżej , to te 50 żądeł to tak jakbyśmy mieli 50 mikstur pełnia życia

P.S ten koleś jest chyba gdzieś na bagnie i experymentuje w jakiejs jaskini , amoże to jest ten co zbiera na bagnie ziółka , noi jest to chyba związane z ''przepisem na mlot lou'' czy jakos tak , ale niejeste pewien

Pozdrawiam, Russel

acha przepraszam że odchodze od działu Noc Kruka ale jest jeszcze jedna rzecz w Gothic 1  , nie masz gdzie EXP'ić , idź do światyni sniacego i tam jest takie pomieszczenie ( koloniego stał pierwszy strażnik świątynny jakiego spotkykamy w swiatyni sniacego  , tam też jest brama , zamknieta ) to tam obok jest pomieszczenie , jeśli dobrze przekrencimy kolumny barama się otworzy jeśli zle to pojawi się demon , można w kulko przekręcac zlom kolumne ( wystarczy jedna byle zła m która np. jest jako 2 do przykręcenia ) a demon ciagle będzie się pojawiał a my go bedziemy zabijac i mamy exp :D
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2008, 21:13:16 wysłana przez Russel »

Offline Adanos92

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Luty 2008, 11:29:57 »
Cytat: Dark
W Khorinis znalazłem kiedyś pergamin o nazwie: wszystkie runy z dodatku. Po otworzeniu go dostałem wszystkie runy z Nocy Kruka np. przywołanie kamiennego strażnika, itd.



Mógłbys powiedzieć gdzie znalazłeś ten zwój?

Offline Randall

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Luty 2008, 13:24:22 »
Ja w NOC KRUKA znalazłem taki bug że jak będziesz robił sobie miecze u Harada i jak będzierz je sprzedawał mając jeden na sobie to dostaniesz kasę zawsze o jeden miecz więcej i tak w kółko

Offline piotros1991

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Marzec 2008, 19:46:50 »
Kiedy wchodzimy do korinis to za domem Mateo jest mut. Można na niego wejśc, potem wskoczyc na dach , a z dachu zeskoczyc do magazynu strazy tego przy samym wejści i go okrasc bez zadnych kar. Jest tam skurzana zbroja kilka strojow obywatela kilka kawalkow kiełbasy i kilka pochodni.

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ciekawostki
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Kwiecień 2008, 09:09:52 »
Cytat: gorn126
Koło palisady w GD tam gdzie się szło do obozu bractwa leży świetna broń INKWIZYTOR. Nigdzie indziej jej nie znajdziesz, nie kupisz ani nie otrzymasz  

Myśłe ze to tez jest odkrycie  
!) INKWIZYTORA ma kupiec w zamku w 4 rozdziale
Nie to żebym poprawiał, ale...
A jeśli chodzi o zagadkę-może każdy o tym wie, ale jak wypłyniemy daaaleko w morze i gramy bez MARVINA to pozre nas leviatan. Z kodami tylko pojawi się napis 'piranias are wathcing yoy" i "well, swim home, to mummy"

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Ciekawostki
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Maj 2008, 21:16:36 »
Ja kiedyś zacząłem strzelać do jaszczuroludzi z łuku. Kiedy do mnie podbiegli, zadali kilka ciosów, po czym schowali broń i zaczęli iść w przeciwną stronę (zachowywali się podobnie jak orkowie, którzy podbiegną do ciebie gdy stoisz przy taranie w GD). W ten sposób bardzo szybko ich wybiłem

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Czerwiec 2008, 10:59:34 »
Kiedyś z nudów zacząłem zdejmować i zakładać cały czas pierścień siły +10 i za każdym razem dodawało mi tego atrybutu. W ten sposób nabiłem sobie 750 pkt. siły (dalej już mi się nie chciało). ;D Ten trik działa chyba z każdym rodzajem pierścieni, czy amuletów.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Czerwiec 2008, 10:59:34 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top