Autor Wątek: Ciekawostki  (Przeczytany 47894 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« dnia: 18 Styczeń 2007, 11:40:06 »
Założyłem temat abyśmy wpisywali różne ciekawostki na jakie udało nam się natrafić grając w G2 NK. Mogą to być zarówno bugi ułatwiające nam grę jak i sytuacje, które warto poznać z czystej ciekawości.
Myślę, że niektórym osobom może to ułatwić grę, a innym urozmaicić. Jeżeli natrafiliście na coś ciekawego to piszcie, proszę. Pozdr.

A oto parę ciekawostek:
1. Jeżeli zamrozimy Poszukiwacza bryłą lodu i wskutek tego on zginie to możemy znaleźć przy nim kilka bardzo potężnych run, niestety trzeba być magiem, żeby je wykorzystać.
2. Za palisadą orków jest tablica mówiąca o tym, że jeżeli się tu dostaliśmy, to użyliśmy kodów, a wcale nie trzeba ich użyć. Wystarczy stanąć przy palisadzie i przemienić się w jakieś większe zwierze - jak się zmienimy w człowieka to pojawiamy się po drugiej stronie.
3. Nad biblioteką uczonych w Jarkandarze, na skałach kanionu, jest wrak samochodu...
4. Jeżeli będąc ÂŁowcą smoków nie oddamy smoczych jaj Bennetowi, tylko zostawimy sobie je na dwór Irdorath to możemy stworzyć sobie później dwie mikstury siły +15 zamiast jednej.

Na razie tyle, jeżeli temat się rozwinie do dopiszę jeszcze kilka.
Aha i nie piszcie tu o żadnych cudach związanych z używaniem kodów...

Offline Nordale

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • bu
Ciekawostki
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2007, 16:22:38 »
Jeśli za 1 razem spadnie się w przepaść za Malcolmem czy jak mu tam (ten co tnie drzewo   )
To dostaje się 100 expa, ale za 2 razem jak się dotknie ściany to obcina nam 100 expa. Więcej nie pamiętam, albo nie znam  
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2007, 16:23:07 wysłana przez DODO »

Forum Tawerny Gothic

Ciekawostki
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2007, 16:22:38 »

Offline Nigi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Maj 2007, 17:28:25 »
 Witam wszystkich! Znam jeden bug dzięki któremu na początku gry będzieli mieli duuużo kasy
Wymagania:
- czledanik u Harada
- kucie zwykłych mieczy
- stal (min. 2)
- 30 siły
Oto mój sposób:
Wykuć 2 miecze. Jeden założyć. Wybrać dialog z Haradem "chcę sprzedać wykutą broń" (czy jakoś tak). Bierze jeden miecz, dostajemy 150 i tu się zaczyna bug! Patrzymy w ekwipunek i mamy 2 zwykłe miecze! Zakładamy jeden sprzedajemy i w ekwipunku nadal mamy 2 miecze! Dobry bug tylko na początku.

Offline Pablo2729

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwiec 2007, 11:25:11 »
Jest sposób na szybkie zdobycie punktów exp. Buster ten przy chacie nad jeziorkim prosił o przniesienie
rogów cieniostwora. Dałem mu za co za jednego 300 exp plus kaska. Nastepnie powalałem go i okradałem
i tak w kółko można.Nabiłem sobie aż 300 punktów umiejętnośi. Dlatego miejcie przy sobie jak najwięcej rogów,bo gdy powrócicie pózniej to juz nie daje

Offline Wishmaster

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwiec 2007, 13:27:16 »
Gram Palladynem w "Gothic II: Noc kruka" Jestem w czwartym rozdziale i zabijam orkowych Hersztów. Niedaleko klasztoru jest kaplica Innosa w krórej był Isagorth (czy jakoś tak) i tam byli orkowie którzy go zabili (jak tam doszedłem mag był już martwy), sprawdiłem zwłoki i zobaczyłem że ma dwie runy szóstego kręgu: "Pocisk nieprzytomności", "ÂŚmiertelna kula" które nie były opisane na żadnej stronie a w klasztornej bibliotece też nie ma o nich ani słowa. O co w tym chodzi?

Offline Szabloząb

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ciekawostki
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwiec 2007, 18:34:38 »
Tam gdzie jest malcolm jak skoczymy do tej "dzióry" to dostaniemy 100 xp należy tak wykabinowac alby wtedy dostać lvl skoczyc 2 raz -100xp -1lvl ale zostaje nam 10 lp zabić jakąś bestie np. Topielca dostajemy level skoczyc -1lvl +10lp i tak w kólłko.  
Ej! Dark a gdzie znalazleś ten zwój\list?!

Offline echo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipiec 2007, 21:39:56 »
ja miałem buga z poszukiwaczem!

schowałem sie przed poszukiwaczem za drzewem (on sie nie ruszał)
poszukiwacz stał przed ścianą.
zaczełem strzelac z za drzewa z łuku w ścianę.
strzały które odbijały sie od poszukiwacza zabiły go!

po zabiciu stał bez ruchu jak żywy i mogłem wyciągnąc z niego nawet szate poszukiwacza
i krzyk umarłych!

Offline PexPawlo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jam jest modder
Ciekawostki
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipiec 2007, 13:32:28 »
A ja weszłem za palisade orków tak: wspiąłem się na górę koło palisady (tam gdzie na przeciwko jest paladyn zabity przez zębacza) przemieniłem się w polną bestię i skoczyłem z wysokości a dzięki przemianie w tego potwora przeżyłem upadek i tak znalazłem się tam gdzie chciałem też bez kodów

Offline Grigorian

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Wrzesień 2007, 13:49:43 »
Ja naprzykład znalazłem ukryty pomnik Beliara na plaży z wisielcem (tam gdzie zakopany jest kompas Garetta).      
Ukryty jest w skale po lewej stronie od morza (możecie go niezauważyć, przykryty jest wodrostami).
To tyle z mojej strony.  
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2007, 08:27:42 wysłana przez Grigorian »

Offline Arcanum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrzesień 2007, 17:13:26 »
Już gdzieś kiedyś to opisałem, ale może sie przydać w tym temacie. Otóż gdy otworzymy trzecią ze skrzyń w krypcie koło najemników, pojawi się ogromna masa szkieletów. Nie jest łatwo je wszystkie powybijać, bo otoczą Bezimiennego a magowie go unieruchomią. Więc puszczamy na Inubisa czar strachu i wszystkie szkielety uciekają prócz magów (plus buga taki, że nie musimy mieć super wysokiego poziomu i najlepszej zbroi). Z łatwością można wybić szkielety.
Zabicie trolla jest banalne. Po co jakieś techniki z drzewami   Zachodzimy go od tyłu i uderzamy zgodnie z jego ruchami i po robocie.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Ciekawostki
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrzesień 2007, 18:21:17 »
ja mialem buga ze stla... identyczny bug jest w g1. Mamy np. 2 stalowe prety.. podchodimy do kowadla kujemy i naciskamy spacje zeby poscac wyciagla bron... w ekwipunku dodaje nam sie miecz samodzielnie wykuty i zostaj czly czas 2 prety...:D:D nie u wszystkich bug moze dzilac.. u mojego kumpla na ten przyklad nie tystepuje taki bugg

Offline Cheatos01

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Październik 2007, 21:53:27 »
W 4 rozdziale w jaskini w kotlince gdzie spotkaliśmy Lestera można spotkać kilkunastu Jaszczuroczłeków broniących smoczego jaja. Kiedy wszystkich zabijemy i zabierzemy jajo to możemy o wszystkim powiedzieć Lee, przy okazji Bezio wysnuje całkiem ciekawą hipotezę.

Offline Bandito

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Październik 2007, 15:59:06 »
W 5 rozdziale grając ÂŁowcą smoków dajemy Benetowi smocze jaja w zamian dostajemy doświadczenie i kase (350 złota za jedno) potem handlujemy z nim i odkupujemy jaja za 300 złota za sztukę i znowu mu dajemy.
W ten sposób można sobie nabić doświadczenia i zarobić trochę kasy   . Grając paladynem sprzedajemy Janowi smoczą krew następni bijemy go, zabieramy i znowu sprzedajemy.

Offline Cheatos01

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Październik 2007, 20:29:39 »
Jeśli wypijemy miksturę przemiany duszy, której przepis dostajemy od Miguela przed obozem bandytów w czasie wykonywania misji z Fortuno, dostaniemy 1250 pkt doświadczenia.

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
Ciekawostki
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Październik 2007, 19:37:30 »
Jeśli zaprowadzisz Diega tam, gdzie spotkaliście się pierwszy raz na początku GI, to on coś tam zacznie mówić, i dostaniesz expo za "sentyment".

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
Ciekawostki
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Październik 2007, 11:28:27 »
Tam do tego jeziorka? Ja go tam zaprowadziłem, i nic nie było, nic nie gadał  . Pewnie jakiś Bug, a szkoda, bo chciałbym zobaczyć tą ową sytuacje z sentymentem :)

pzdr
(sorki że nie napisałem żadnego ciekawego zdarzenia, ale wszystkie, które znajdują się w tym temacie to wszystkie, jakie mi sie przytrafiły/ albo nie pamiętam)

Offline Paweł Mag Innosa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Listopad 2007, 17:40:47 »
W kanionie jest ukyte przejście do jaskini w której leżą zabici Angus i Hank. Jak wejdziesz do obozu piratów, dojdziesz do plaży i skręcisz w lewo i popłyniesz na plażę, pójdziesz do jaskini znajdziesz zombie w zbroi Kruka i dziennik Francisa.




        Pozdrawiam

Offline gorn126

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Grudzień 2007, 22:38:07 »
Koło palisady w GD tam gdzie sie szło do obozu bractwa leży świetna broń INKWIZYTOR. Nigdzie indziej jej nie znajdziesz, nie kupisz ani nie otrzymasz  

Myśłe ze to tez jest odkrycie  

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Styczeń 2008, 18:33:35 »
ja miałem taką sytuacje ze w ruinach miasta w Jarkendarze zobaczyłem ze Cronos utknął w trawie:D.
poszedłem do piratów i kiedy wróciłem Cronos zniknął a Saturas powiedział coś o pułapcebudowniczych:D

Beka co nie?

Offline 0321456987

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
Ciekawostki
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Styczeń 2008, 19:08:23 »
W dodatku noc kruka jest wiele mieczy które dodawają np.5% więcej umiejętności posługiwania się bronią.Gdy ją założysz i przemienisz się w jakieś zwierze i potem jak już się odmienisz to ta umiejętność ci pozostanie.Możesz robić tak cały czas i ędziesz miał 100% posługiwania się bronią.

Forum Tawerny Gothic

Ciekawostki
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Styczeń 2008, 19:08:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything