Autor Wątek: dziwne owce  (Przeczytany 3177 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wieprz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 5
dziwne owce
« dnia: 02 Kwiecień 2020, 08:38:29 »
wiem że pewnie nikt juz w nie gra w gothika ale musze się tym podzielić. W drugim gothiku odkryłem dawno temu tajemnicę, bo odkryliśmy wraz z kolegą że można jakby gadać z owcami – to znaczy one nie gadały, ale była z nimi interakcja i one potem biegały jak szalone. To było u kumpla mojego z dzieciństwa tam przechodziliśmy gothika i nie wiem czy to w wyobraźni tak tylko czy śniło się mi  jak to powtórzyć żeby te owce tak biegały nie pamientam. Nwm czy jest takie coś możliwe ale  taki błąd czy glicz czy bug się zrobił że wszystkie owce na raz biegały jak nikt się z tym nie spotkał to proszę nie śmiejcie się ze mnie bo to było dawno temu w dziecinstwie

Offline Monarchista

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 18
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2020, 22:11:02 »
Haha, ja też to pamiętam!  :) Też kiedy grałem za dzieciaka w G2, było u mnie dokładnie to samo, bawiłem się psując grę (jeszcze bardziej niż była) i przednio mnie rozbawił bug, czy cokolwiek to było - w pewnej chwili (nie chcę zabrzmieć źle, ale) bawiłem się owcami, nie pamiętam dokładnie jak, ale w skutek mojego psucia rozgrywki zaczęły one biec, myślałem że po prostu uciekają, ale po pewnej chwili zgromadziły się jakby w kółeczku i jednocześnie zginęły bez powodu. To było dziwne. Szkoda że byłem młody i nie nagrywałem rozgrywki. Potem, gdy mówiłem o tym znajomym, to mnie wyśmiali.
WIDZICIE, WCALE NIE ZWARIOWAŁEM! xD

Forum Tawerny Gothic

Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2020, 22:11:02 »

Offline Wieprz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 5
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień 2020, 21:02:12 »

o bracie musimy to odkrycc!!

próbowałem każdą uderzyć tylko wtedy uważaj bo wszyscy cie gonią, lepiej wpisac kod żeby nie zginąć

Offline Monarchista

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 18
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwiecień 2020, 21:52:22 »
No właśnie próbuję od kiedy tylko tu wszedłem. Nawet zrobiłem listę miejsc gdzie są owce, mam nadzieję że to wszystkie:

- przy wieży Xardasa, swoją drogą ta zawsze wydawała mi się jakaś podejrzana
- na farmie Lobarta
- na farmie Onara, Pepe
- na farmie Akila, tutaj uważaj bo jak zrobiłeś to zadanie z owcami to ta jedna owca znowu idzie do jaskini, a jak nie zrobiłeś, to sprawdź jaskinię
- w klasztorze
- na farmie Sekoba
- na farmie Bengara

Offline Monarchista

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 18
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwiecień 2020, 21:53:38 »
Zapomniałem jeszcze o jednym miejscu:

- w mieście, w małej zagrodzie

Offline MILTEN.OWICZ

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 8
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwiecień 2020, 19:37:33 »
Pierwszy raz słyszę o czymś takim, a obie części przechodziłem z 200 razy. Jesteście pewni że nie widzieliście tego przypadkiem w jakiejś machinimie (śmiesznym filmiku)? Czy macie obecnie zainstalowane gry z płyt z których mieliście je zainstalowane wtedy? Jeśli tak, jakie to wersje? Jeśli nie, kiedy dokładnie to się wydarzyło (rok)?

Offline Monarchista

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 18
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwiecień 2020, 19:54:47 »
Ja mam 2.70. Nie pamiętam kiedy, pewnie jakieś 7-9 lat temu. Wtedy chyba miałem od kogoś pożyczoną płytkę, więc nie wiem jaka to była wersja.

Offline Wieprz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 5
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwiecień 2020, 22:51:24 »
gdzie to sie sprawdza. mam tylko Gothic 2 Zlota Edycja

Offline Monarchista

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 18
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Kwiecień 2020, 17:06:49 »
W menu głównym, w dolnym rogu masz numerki.

Offline Ponzi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 1
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Kwiecień 2020, 21:15:09 »
O LUDZIE ale odkopaliście temat. O tych owcach już dawno temu krążyła plotka w internetach, kojarzę ją z jakiejś nieistniejącej strony o Gothicu. To był prawdopodobnie primaaprilisowy żart nawiązujący do „krowiego levelu”.
Zaskoczyliście mnie panowie że ktoś to w ogóle jeszcze pamięta.

Offline MILTEN.OWICZ

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 8
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Kwiecień 2020, 00:53:52 »
Przeszukałem internet i nic o tym nie znalazłem, z wyjątkiem niemieckiego WoGa. https://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1551036-Verstect-Monster?p=26321307#post26321307
Koleś pisze coś o tym że jego kolega czy znajomy pracował w Piranhii i powiedział mu że zaprojektował model który twórcy odrzucili, ale on i tak go gdzieś zdołał ukryć w G2 (bez dodatku Noc Kruka), ale w następnych wersjach tego potwora usunięto (może to on powodował jakiś glicz). I potem właśnie ten Niemiec gada o owcach, że trzeba je zebrać razem na jakiś plac (?) i tam miał być ten potwór. Nie wiem czy dobrze tłumaczę, bo ekspertem w j. niemieckim nie jestem, uczyłem się go dawno temu. 

Offline Monarchista

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 18
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Kwiecień 2020, 08:07:51 »
:O O w mordę, dobra, czyli trza zainstalować G2 bez dodatku, i najlepiej w jakiejś najstarszej wersji. Rozumiem że nie ma czegoś takiego jak patch tylko odwrotny? :D

Swoją drogą – Platz to po niemiecku po prostu miejsce.

Offline Wieprz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 5
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Kwiecień 2020, 12:31:09 »
a mam 1.30

Offline Monarchista

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 18
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Kwiecień 2020, 18:29:57 »
Ostatnio próbuję je ‘ponaklikiwać’ w jak najkrótszym czasie.
https://www.patches-scrolls.com/gothic2.php
Tu jest napisane że były wersje 1.0 i 1.0a. Może dlatego zrobiono 1.0a żeby między innymi szybko usunąć tego potwora który w jakiś sposób gliczował grę, w tym np. owce.

Offline MILTEN.OWICZ

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 8
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwiecień 2020, 03:03:54 »
Gothic to stara gra której pliki zostały przeszperane wzdłuż i wszerz, więc jeśli faktycznie coś takiego miało miejsce, to musiała być to jakaś wczesna wersja gry. Legendy o ukrytych czy zaginionych plikach istniały pewnie od kiedy tylko zaistniał internet, ale tutaj autentycznie może coś być na rzeczy, a świadczy o tym fakt że wg Wikipedii niemiecka premiera Gothica 2 miała miejsce oczywiście najwcześniej, to jest 29 listopada 2002 roku…
 
https://en.wikipedia.org/wiki/Gothic_II

… tymczasem na niemieckim Amazonie znaleźć możemy wersję starszą od swojej własnej premiery: 28 listopada 2002 roku.

https://www.amazon.de/Koch-9006113085034-Gothic-2-Hammerpreis/dp/B00006IR0Q

Nie trzeba ponadto dodawać że gry PB są pełne błędów, naprawianych potem patchami zarówno oficjalnymi, jak i nieoficjalnymi. Do tego jeśli to jeszcze były pirackie kopie, istnieje możliwość że gracz będzie świadkiem istnego festiwalu dziwactw.

Offline Monarchista

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 18
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Kwiecień 2020, 18:13:59 »
wieprz wspomniał o graniu u kolegi, to u niego sprawa raczej przepadła.

Przeszukam różne stare płytki, mój tata przywoził mi kiedyś różne rzeczy z Niemiec i nie tylko (chociaż w przypadku filmów i rozbudowanych tekstowo gier to nie miało zbytniego sensu, bo mało rozumiałem), a tę okładkę co podesłałeś to kojarzę.

Ruski tłok odpada, bo ‘bazarowe czasy’ się wtedy już kończyły.

Offline Monarchista

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 18
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Kwiecień 2020, 18:31:48 »
Chociaż nie, pierwszy Max Payne jest z 2001 a istniała bazarowa wersja.


Offline MILTEN.OWICZ

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 8
Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Sierpień 2020, 12:31:50 »

Forum Tawerny Gothic

Odp: dziwne owce
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Sierpień 2020, 12:31:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything