Autor Wątek: Elfy  (Przeczytany 5477 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Elfy
« dnia: 17 Styczeń 2007, 21:26:26 »
Przeglądając neta znalazłem stronę o zjawiskach paranormalnych. Był tam artykuł o elfach. http://portal.paranormalium.pl/modules.php...age&pid=418
Moim zdaniem to bujda. Ludzie wymyslają nie wiadomo co, byle tylko zdobyć sławę i kasę. To bujd, tak samo jak to, że politycy są uczciwi. Elfy to wymysł średniowiecznej wyobraźni.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Elfy
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2007, 21:24:29 »
Także powiem, iż Elfy to wyłącznie fikcja. Nie trzeba czytać jakiś specjalnych artykułów, aby wiedzieć, że jest to fantastyczna myśl człowieka stworzona by urozmaicić pewnego rodzaju opowiadania. Wystarczy (dla obalenia mitu o istnieniu takowych istot) przeczytać (także) artykuł poświęcony tym stworkom z Wikipedii.
Cytuj
Elf - stworzenie rodem z mitologii germańskiej i skandynawskiej. Z początku elfy były pomniejszymi bożkami natury i płodności, później były przedstawiane jako chochliki lub duszki leśne bądź wodne. W folklorze przedstawiane są jako małe, wyglądające młodzieńczo ludziki wielkiej piękności, żyjące w lasach, źródłach, studniach, a nawet pod ziemią. Wierzono, że są długowieczne, jeśli nie nieśmiertelne i posiadają różnorakie magiczne moce.
Sami widzicie, że jest to całkowity "kit", jeżeli chodzi o istnienie tych (hmm... jak to nazwać) istot...

PS
Jednak nie mogę tego jednoznacznie potwierdzić "(...)bo mnie tam nie było"*




* = by R. Giertych

Forum Tawerny Gothic

Elfy
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2007, 21:24:29 »

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Elfy
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2007, 19:37:53 »
Elfy to wymysł ludzkiej wyobraźni, tak jak wiele innych ``magicznych`` istot, jeśli ktoś w nie wierzy to polecam dobrego psychiatrę....
Podobno kiedyś jakieś dziewczynki zrobiły sobie zdjęcia z elfami, były wielkie badania i w ogóle ... Nie wiem jak ktoś mógł uwierzyć w realność tych fotek, na pierwszy rzut oka można było dojrzeć sztywność i płaskość małych postaci...
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2007, 19:41:13 wysłana przez DODO »

Offline Aurora

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Elfy
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2007, 21:25:13 »
No oczywiście że elfy są wytworem wyobraźni ludzi. W ogóle jak czytam takie bzdury że elfy istniały to mi się aż coś robi.    Totalna bzdura. Elfy są bardzo dobrym dodatkiem do książek itp. Nie widzę powodu, aby sobie tym zaprzątać głowę.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2007, 21:28:47 wysłana przez Arkhan »

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Elfy
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2007, 15:07:00 »
Elfy są oczywiście wytworem ludzkiej wyobraźni. prześledźmi genezę powstania elfów. ja myśle, że stało się to w średniowieczu około 1500r. Ktoś zaczął opowiadac niestworzone historię o pięknych istotach z długimi uszami. Ludzie to pochwycili. Sądzę, że o elfach zapomniano do czasu gdy napisano pierwszą książkę fantastyczną. Autor pochwycił ten wątek i zaczął pisac. I tak legenda o elfach zaczęła się rozprzestrzeniac po całym świecie. Jak na razie nie ma dowodów, że keidyś istniały elfy. Ja sądzę, że ich nie ma.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Elfy
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Styczeń 2007, 15:40:16 »
Elfy to bzdura tak ja orki , hobbity i krasnoludy.
Myślę że jakiś pisarz wymyślił sobie taką istotę potem inny pisarz znowu napisał o elfach itp później to przybrało  
takie rozmiary że ludzie powoli zaczynali wierzyć i sprawdzać czy naprawdę istnieją i stąd ten artykuł a jeżeli ktoś w to uwierzył to radził bym poszukać w internecie numer do jakiegoś dobrego psychiatry.

Offline lukkasszz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Elfy
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń 2007, 18:21:44 »
Elfy wymyślili ludzie. To jest tylko użyte w książkach i grach komputerowych po to żeby te rzeczy się dobrze sprzedawały i były świetne historie. Mieszkają w lasach są podobni do gońców leśnych(oczywiście wszystko jest fikcją i elfy nie żyją naprawdę w lasach), są bardzo wyszkolone w łuku tak jak Legolas w Władcy Pierścieni. Mają one sterczące długie uszy. Ale dosyć na ich wygląd. Powtarzam jest to tylko wymysł ludzkiej wyobraźni.
« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2007, 21:45:07 wysłana przez lukkasszz »

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Elfy
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Luty 2007, 10:30:45 »
Uważam że elfy nie istniejąm jako takie które znany np. z Władcy Pierścieni. Sam Tolkien wzorował swoje opowieśći na mitach i legendach staroangielskich, więc sądzę żer i elfów sam nie wymyślił, tylko zmodyfikował jakieś stworzenia z mitów. One zapewne pojawiały sięw opowieściach które ludzie sobie długimi wieczorami opoowiadali w starych czasach. A być mozę byli to jacuś dzicy ludzie mieszkający w lesie, a stanowiący temat na romowy ludzi średniowiecznych. A że wtedy łatwo wierzono w czary itp. to uwierzono w tajemnicze elfy.
Ja jako przykład podam, że na ÂŚląsku ( bo z tegoż teżjestem) funkcjonują tzw. Utopki czyli stwory podobne do ludzi które mieszkają w jeziorach i czasem porywają lub straszą ludzi. Ktoś może powiedzieć że to bajka dla dzieci i takich jest mnóstwo. Otóż być mozę, ale faktem jest że ok. 100-200 lat temu bali się Utopków dorosli i oficjalnie nie chodziło się po nocy w okolicy jezior. Istniało to głęboko w psychice tamtejszych ludzi. Teraz już prawie nikt w to nie wierzy podobnie jak w elfy.

Offline Zeltixx

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Elfy
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Luty 2007, 20:59:07 »
Cytat: Metztli
Elfy to wymysł ludzkiej wyobraźni, tak jak wiele innych ``magicznych`` istot, jeśli ktoś w nie wierzy to polecam dobrego psychiatrę....
Podobno kiedyś jakieś dziewczynki zrobiły sobie zdjęcia z elfami, były wielkie badania i w ogóle ... Nie wiem jak ktoś mógł uwierzyć w realność tych fotek, na pierwszy rzut oka można było dojrzeć sztywność i płaskość małych postaci...

Zacznę od tego...
Wierzysz w Boga? Polecam psychiatrę. Wierzysz, że szczepionka na raka szyjki macicy zadziała? Polecam psychiatrę. To, w co wierzymy, to jedynie nasza subiektywna ocena pewnych rzeczy/istot, i nikt nie ma prawa komentować tego, w co wierzymy. Mogę wierzyć w ośmiogłowe, fioletowe, karłowate słonie z nibynóżkami i szczękoczułkami. I nikt nie ma prawa stwierdzić na tej podstawie, że jestem chory psychicznie. Ani papież, ani prezydent, ani Bóg, nikt. Wierzę w to co chce i zmienię zdanie tylko, jeśli sam będę tego chciał, więc lepiej daruj sobie te próby wymądrzania się.

Cytuj
...są bardzo wyszkolone w łuku...

LoooL! Haha        dowaliłeś! Hehehe, no wiesz, zawsze myślałem, że szkoli się w jakiś ośrodkach treningowych, na strzelnicy czy gdzieś, ale uświadomiłeś mnie. Głupi, nie wiedziałem, to takie proste, że szkolimy się w łukach   .

Cytuj
Jak ktoś w nich wierzy to naprawdę jest trochę....

Za przeproszeniem... ch** ci do tego, czy ja w to wierzę czy nie? Podobnie jak pierwszy cytat. Mogę wierzyć w co chce i na tej podstawie nie można zbudować wniosku o moim stanie psychicznym... Jednak po tym zdaniu można zbudować wnioski o twoim poziomie inteligencji  .


Teraz co do tematu...
Nie wierzę w elfy, ani w krasnoludy, ani w jednorożce i tym podobne stworzenia. Niektórzy ludzie koniecznie chcą nam wpoić, że to prawda, tylko na podstawie tego, że ktoś tam, gdzieś tam na końcu świata, jakiś prosty wieśniak powiedział kiedyś, że widział elfa. Nie mówię, że to nieprawda, czy prawda, jednak by (przynajmniej mnie) do czegoś przekonać potrzeba wiarygodnych, niezbitych dowodów. W swoich opowiadaniach często "wpychałem" tą rasę jako mistrzowskich łuczników, pięknych istot, świetnych wojowników itp. Po prostu takie mam wyobrażenia na temat tego (według mnie) wytworu wyobraźni.

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Elfy
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Marzec 2007, 16:39:24 »
Taa.. Elfy istnieją i codziennie w nocy czatują przed naszym oknem . A tak na serio to mam mieszane uczucia. Raz wierzę a raz nie. Wiem że jestem dziwny.. Możliwym jest że  to tylko ludzka wyobraźnia. Coraz bardziej przekonuje się że nie istnieją. Musiał  bym sam zobaczyć żeby uwierzyć ;]. Już zmieniłem zdanie :P. Nie wierzę w elfy. Ktoś takie coś wymyślił i ludzie uwierzyli.

Pozdro.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Elfy
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Marzec 2007, 20:01:52 »
Cytuj
Wierzysz, że szczepionka na raka szyjki macicy zadziała? Polecam psychiatrę



Sorry z offtopic, ale nie mogę się powstrzymać, bo piszesz chłopcze o sprawach o których nie masz pojęcia. No chyba że jesteś lekarzem, w co wątpie.
A co do moich słów, poprostu chciałam podkreślić fakt, że elfy to tylko wymysł....


Zamiast przepraszać, po prostu nie off-topuj. To naprawdę takie trudne   ? Dostajesz słowne upomnienie. /// Reinmar
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2007, 20:09:42 wysłana przez Reinmar »

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Elfy
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Marzec 2007, 20:43:39 »
A nie czytaliście teorii głoszącej że Tolkien też był elfem i został wysłany na ziemię aby w swej książce przygotować nas na przybycie tych istot na ziemię  
Jak wiadomo każdy człowiek posiada wspaniały dar którym jest wyobraźnia i jej wytworem są najróżniejsze stworzenia typu elfy, krasnale itd. Ludzie od zalania dziejów kreowali takie postacie, gdyż co niby mieli robić skoro nie mieli komputerów, telewizorów. Tak więc oprócz najróżniejszych niezrozumiałych dla innych wzorów matematycznych mniej lub bardziej potrzebnych społeczeństwu pisali, opowiadali opowieści. To czy zwykły człowiek uwierzył w to co usłyszał było już tylko jego wyborem i tak jest do dziś. Jednak w naszym świecie gdzie na każdym kroku w przeróżnych grach, filmach możemy się spotkać z mitycznymi stworzeniami dla wielu osób mogą się po pewnym czasie wydać one całkiem realne (tyczy się to w szczególności młodszych osób) i mogą oni zacząć tworzyć swój własny świat pełen elfów itp.
Ogólnie lubię przeczytać, wysłuchać, oglądnąć takie opowiadanie lub jego ekranizacje jednak nie ma w sumie chyba realnych szans żebym w coś takiego uwierzył.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Elfy
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Czerwiec 2007, 10:32:43 »
Witam

Elfowie to tylko wytwór wyobraźni który został dodany do np gier, filmów. Ja nie wieże że były jakieś elfy. W krasnoludy bym uwierzył ale w elfów nie.

Pozdrawiam wszystkich
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2007, 08:32:56 wysłana przez Orc Szaman »

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Elfy
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Czerwiec 2007, 10:42:54 »
Cytuj
Elfowie to tylko wytwór wyobraźni który został dodany do gier a nie którzy mieszają świat realny ze światem fantastycznym ( z gier ). Taka osoba powinna od razu powinna udać się do psychiatry. Powtarzam to tylko wytwór wyobraźni.
Skąd wiesz? Może elfy żyły na ziemi jeszcze przed dinozaurami, albo żyją sobie zupełnie jak ludzie, tylko że na innej planecie odległej od ziemi o miliardy lat świetlnych. Jakby to powiedział Roman: Nie było mnie tam, tak więc nie wiem, ale wszystko jest możliwe.
Chyba muszę pójść do psychiatry.  

Offline quintarus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Elfy
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Czerwiec 2007, 10:57:49 »
Osobiście uważam ze elfy nie istnieją, aczkolwiek mogły istnieć dawniej, w starożytności czy średniowieczu. Nie żyliśmy w tamtych czasach i nie można ze 100% pewnością stwierdzić czy rzeczywiście istniały czy to tylko wytwór ludzkiej wyobraźni. I proszę mnie przypadkiem nie łączyć z rodzina R. G. bo oni są przekonani ze smoki istniały i teoria ewolucji jest nieprawdziwa, ja tylko snuje przypuszczenia :) Tak samo można podważać istnienie Boga, czego ja nota bene nie jestem pewien. Tym sie rożni wiara od nauki

Offline Rajca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Elfy
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwiec 2007, 11:15:52 »
Cytat: Orc Szaman
Witam

Elfowie to tylko wytwór wyobraźni który został dodany do gier a nie którzy mieszają świat realny ze światem fantastycznym ( z gier ). Taka osoba powinna od razu powinna udać się do psychiatry. Powtarzam to tylko wytwór wyobraźni.
Podstawowa kwestia, czy jest sens przedstawiania swoich argumentów, jeżeli wiedzę opiera się i argumentuje grami? Według Ciebie elfy i inne skrzaty, liliputy i huncwoty wymyślili autorzy gier? Jeżeli jesteś o tym śnięcie przekonany to nie ma co prowadzić dyskusji.
Dalej, wybacz, ale ja podziękuję za twoje oświecone stanowisko i wpajanie innym, że to wytwór wyobraźni i powinni iść do lekarza. Raz, to to, że nie jesteś żadnym autorytetem a wypowiadasz się i nadajesz wypowiedzi taki ton jakbyś był alfą i omegą. Dwa, ciesz się, że Ty nie musisz iść do psychiatry...
Co do elfów, pierwotnie te małe ludziki wymyślne przez Skandynawów i Anglosasów były czym? Tłumaczeniem tego co niewyjaśnione? Dziś, w obecnych realiach i kanonach fantasy są to z reguły wysmukłe długowieczne, lub nieśmiertelne istoty o niewypowiedzianym pięknie. Gdzie leży prawda? Czy w ostępach lasów kryją się chatynki z grzybków jak u Smerfów :D? Nie wiadomo, jednak jeśli nie ma dowodów przeważających nie zaprzeczam ani nie wierzę.
Albo odnaleźć swojego elfa we własnym szczęściu i fortunie :D(nie tylko materialnej -,-)

Offline Celeb

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: -2
Elfy
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Czerwiec 2007, 16:51:04 »
Ale wy jesteście dla siebie mili.Jeden pisze post ,ainny już zaczyna ,że ci cośtam robią to do psychiatry ,a druga osobą też cuś ,że skrzywiona psychika.Rajca np.co ty rzucasz się odrazu na ludzi????????Ktuś wyraża swoją opinie [choć przyznam ,że dla mnie lipną] ,a ty odrazu "Raz, to to, że nie jesteś żadnym autorytetem a wypowiadasz się i nadajesz wypowiedzi taki ton jakbyś był alfą i omegą".Trochę kultury <heh>

A co do tematu.MOIM zdaniem elfy to pochodzą nie z lasu ,ale z wyobraźni ;P.Ktuś se wymyślił dawno temu elfy i może były popularne i teraz daje się je do TV i książek ,ale wierzyć ,że istnieją naprawdę?Dla mnie to kupa śmiechu xDD....Ta stronka mi nie działa ,ale pewnie jakaś paranormalna na pewno była xD....Jakby elfy kiedykolwiek istniały możliwe ,że by jakieś kości się zachowały ,ale to przecież wymyślone postacie jak krasnoludy i orkowie.Nie piszę by ten co wierzy szedł do psychiatry ,ale żeby pomyślał czy ma rację.

Aha i to nie jest żadna wypowiedź "Alfa i Omega" ,ale moje zdanie :).

Offline Elrond15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Elfy
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Lipiec 2007, 10:17:12 »
Ja miłośnik fantastyki, kiedyś surfowałem po necie, i znalazłem jakiś takiś artykuł o stworzonkach fantastycznych, mówił o tym jaki to mit i co może mieć łącznego z prawdą, i się doczytałem, że elfami nazywano jakieś plemię, gdzieś w Afryce, gdzie ludzie Ci, bo nie byli to tylko czarni, że byli piękni, mądrzy i dożywali sędziwego wielku, ok. 120 lat (fullwypas). Dopiero pisarze przakształcili, tych elfów, w nieśmiertelne istoty, piękne, niewiarygodnie mądre i silne. I ładnie im to wyszło  

Forum Tawerny Gothic

Elfy
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Lipiec 2007, 10:17:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything