Autor Wątek: Echa przeszłości III - Arsil  (Przeczytany 36172 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #500 dnia: 13 Luty 2020, 10:30:00 »
- I sam widzisz, że co byś nie zrobił nie zatrzymasz tego. A nawet jak wybuchnie wojna i zwycięzca zgarnie wszystko to w końcu nastaną czasy pokoju i wszystko zacznie się od nowa. Dlatego nie rozumiem twojego żalu.
Mauren nie chciał się kłócić, tylko pokazać swój punkt widzenia na te sprawy.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #501 dnia: 13 Luty 2020, 14:14:05 »
- Jestem żołnierzem, po prostu nudzi mnie siedzenie w koszarach że tak to ujmę. W ogóle, czym ty sie zajmujesz tak na co dzień?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #501 dnia: 13 Luty 2020, 14:14:05 »

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #502 dnia: 13 Luty 2020, 15:13:47 »
- By wywołał wojnę brakiem szacunku? Obraził przodków? Ja wiem komandorze że ty dowodzisz, ale po Ketofie nie mam zaufania do Sędziego. Powiedział Ashog, przechodzący obok. Ork westchnął. - Dasz mi gwarancję Sędzio że się zachowasz? Ur Goth to święta ziemia, moje plemie jest bardzo czułe w kwestii... "czarnej magii" jak to nazywają ludzie. Chcesz postawić stopę w Varrok, dobrze. Ale okaż szacunek. Inaczej...

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #503 dnia: 13 Luty 2020, 15:20:51 »
- Ashog! Ef wstał, opierając się o blat stołu i spojrzał wściekle w oczy orka. - Tak, ja dowodzę kurwa! Krzyknął, a potem w orczym języku zrugał Ashoga. Można było się domyśleć jak bardzo. - Możecie odejść kapralu. Spojrzał na Warcisława wzrokiem "no co ja poradze".

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #504 dnia: 13 Luty 2020, 19:04:13 »
- Tak jest sir. Odparł, odszedł wzburzony na pokład. Ale nie mógł poradzić nic na uzasadnione obawy. Gdyby doszło do incydentu musiałby bronić honoru klanu i jego obyczajów nawet kosztem jego pozycji w Bękartach. Niestety nie miał jak się wyładować.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #505 dnia: 13 Luty 2020, 19:45:51 »
- Coś cię gryzie? - Torstein spytał Ashoga, gdy ten wyszedł na pokład. Od razu widać było, że coś go zdenerwowało, i to solidnie. Wyjął butelkę rumu i poczęstował orka.

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #506 dnia: 13 Luty 2020, 20:41:43 »
- Sędzia. Przyjął butelkę i pociągnął trzy solidne łyki i oddał. - Warcisław o mało nie doprowadził do starcia z turdnaszanami, bo swoją ignorancją oskarżył usiłującego pomóc szamana o konszachty z demonami. Obawiam się że w Varrok odwali numer, wygarnąłem mu to przy komandorze. I mnie zrugał, nie o to jestem zły. Kipie z wściekłości bo na świętej ziemi klanu nie będę mógł załagodzić sytuacji. Choćbym był Naczelnym Wodzem Wogsem Gervogem.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #507 dnia: 13 Luty 2020, 20:56:29 »
Torstein też sobie pociągnął rumu. Doskonale rozumiał orka.
- Uroki, tfu, urzędników - odrzekł. - Tacy świata nie widzą poza artykułami, paragrafami i tymi pierdami. Nie twierdzę, że prawo nie jest ważne, ale trzeba cholera widzieć coś poza nim. A w Varrok coś się wymyśli. O mnie się nie martw. Jestem wojownikiem od dziecka.

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #508 dnia: 13 Luty 2020, 21:21:52 »
- Zgadza się, tylko że nas uważa się za prymitywnych brudasów. Podczas gdy reszta świata jest wielce oświecona, tak bardzo że po świecie biega samozwańcza Inkwizycja polująca na magów i alchemików. Z którą walczyłeś. W ogóle, to banda hipokrytów. Podczas ostatniej roboty dla Triumwa... Triumwire... magów kurwa, okazało się że używają... magii. Identycznej jak Bractwo Świtu. By było zabawnie, Isentor darował życie  feldmarszałkowi Saresowi von Karnsteinowi, a Melkior... najlepiej odda to cytat. "- Cóż, to Isentor obiecał ci darować życie. Ale widzisz... liczba martwych skurwysynów na dzień musi się zgadzać. A ja jestem podskarbim, lubie jak zgadzają mi się cyferki. Dlatego zginiesz, za Ericka, Fiodora, Niclasa, Ragnara. Wymienił poległych ludzi. A potem zastrzelił go z kuszy prosto w łeb.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #509 dnia: 13 Luty 2020, 21:54:50 »
Mauren już miał odpowiedzieć krasnoludowi, ale wtedy wpadł ork cały na zielono, który jakby po chwili stawał się purpurowy, ale może to wina słońca? Pierwszy raz słyszał taki potok słów, który z niego wypłynął, a Nawaar myślał, że oni są grubo skórni i nie za bardzo dzielą się sferami uczuciowymi, że mają warstwy jak cebula a tutaj proszę.
- Widzisz Kazik jak sędziego znowu poniesie to będziesz mieć bitkę z orkami, także uszy do góry. Tak poważnie to sądzisz, że Melkior pozwoli sobie na coś takiego po tym, co było u turdaszan? Aż tak głupi to on nie jest a nawet jeśli to zawsze można użyć innych środków do, zamknięcia jadaczki.
Postanowił pocieszyć na swój sposób.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #510 dnia: 14 Luty 2020, 14:07:19 »
- Melkior to elf zagadka. Niby jest oazą spokoju, miłym i dobrym elfem ale... potrafi też podejmować "kontrowersyjne moralnie decyzje". Na statku jest plus minus dwustu "ludzi". Jako kapitan nie pozwoli narazić ich bo jeden nie umie się opanować. Jeśli weźmie go, a sędzia odwali numer. To Melkior zostawi go orkom, zgodnie z wszelkim prawem. Wróci na statek i odpłynie. Powiedział.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #511 dnia: 15 Luty 2020, 12:24:42 »
- Czyli sprawa tak czy siak się wyjaśni.
Mauren nie widział w tym nic złego, żeby poświęcić jednostkę zwłaszcza głupią, by uratować setki innych. Jednak wewnątrz sądził, że Warcisław się opamięta po wcześniejszych wrzaskach i oklepanych ryjach. Powinno to sprawić nieco więcej zamkniętej jadaczki podczas orkowych rytuałów. Nawaar będzie obserwował całe wydarzenia, bo to może być ciekawe z samego faktu jak inne rasy są religijne i oddane swym wierzeniom pomimo, upływu lat to zapewne będzie fascynujące przeżycie dla ciemnoskórego.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #512 dnia: 15 Luty 2020, 14:28:31 »
Jakiś czas później. Kilka dni. Można by policzyć ale Narratorowi się nie chce. No więc te kilka dni spokojnego rejsu sprawiły że Czarny Smok w końcu dotarł do północnego wybrzeża Varrok. Podobnego do Ketofańskiego w tym sensie że brakowało wielkich miast, mijali nadmorskie osady ale przypominały raczej małe warowne... wioski? Minęli coś w rodzaju strażnicy, powiewająca tam chorągiew wskazywała na Łamaczy Tarcz. Klan Ashoga. Późnym popołudniem zbliżali się do nadmorskiej osady Ur Goth. Osada leżała kawałek w głąb lądu. Galeon zaś przybijał do nadbrzeżnego "podgrodzia".



//Uwierzcie, to był jedyny sensowny obrazek "prymitywnej" osady jaki znalazłem  ;[

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #513 dnia: 15 Luty 2020, 19:04:21 »
Pozostałe dni na okręcie przebiegły spokojnie. W końcu zaś nadszedł dzień, gdy zbliżyli się do Varrok. Kraina orków, która nie była zbyt okazale rozwinięta a to z powodu podziału na klany, jakby tak wszyscy się zjednoczyli i walczyli pod jednym sztandarem byliby niemal, nie do powstrzymania. Jednak tutaj tradycje górowały i szamani przewodnicy duchowi i wkrótce mauren będzie mieć okazję je poznać i był podekscytowany.

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #514 dnia: 15 Luty 2020, 22:01:43 »
Ashog był ciekaw ilu z członków wyprawy widziało orczą samicę na oczy. Po za Varrok niemal ich nie było, kobiety mają siedzieć w domach. Rodzić dzieci i zajmować domem. Nie zaś latać po świecie w poszukiwaniu honoru i chwały. No dobrze... to zależy od klanu. Kapral oczywiście nie powie nikomu jak jest na prawdę, o ile ktoś nie spyta. Niech człowieki same wyciągają wnioski. Na pomoście czekało dziewięcu orków. Jeden z nich nosił płytowy nieco zaśniedziały pancerz, jego siwawą głowę zdobiła skromna metalowa korona. Gdy zeszli na ląd Ashog poprowadził drużynę, podszedł do tego w pancerzu. Spojrzeli na siebie i serdecznie uścisnęli sobie ręce chwytając się za przedramiona.
- Throm Ka! Powitał Ashoga i resztę.
- Throm Ka Klug! Odparł Bękart.



- Witajcie w Ur Goth. Jestem wódz Klug z Łamaczy Tarcz. Chodźcie, dziś ucztujemy! Bowiem Ashog dopełnił przysięgi i przywiódł potomka Aragorna. Macie fart, bo niewiele brakować a nie byłoby po co jechać. Dwa księżyce temu świątynie napadły Srebrne Księżyce. Omal nie wykraść Arsila.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #515 dnia: 16 Luty 2020, 10:44:17 »
Komisja powitalna była złożona z wodza i kilku wojowników. Dotychczas było to najprzyjemniejsze powitanie ze wszystkich państw, które odwiedzili. Wcześniej wysyłali samych urzędników, ale taka prawda, że to narodowości bardziej rozwinięte i scentralizowane mogły sobie na to pozwolić. Teraz będzie mieć okazje zobaczyć na własne oczy jakie panuje życie w tym konkretnym klanie. Dopiero dokonując obserwacji zada kilka pytań na razie póki co wolał, milczeć do czasu aż nie zacznie się uczta wtedy będzie lepsza sposobność do rozmowy. 

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #516 dnia: 16 Luty 2020, 18:04:26 »
- Z całym należnym szacunkiem, ale nie bardzo rozumiem i nie wiem czemu mój ojciec jest tutaj... Tak poważany. Spytał, weszli na teren osady gdzie tylko nieliczni ich obserwowali. Zaś najbardziej intrygującym widokiem były ich kobiety. Ani to ładne, ani szkaradne. Liczył tylko na to że obędzie się bez spółkowania.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #517 dnia: 17 Luty 2020, 02:09:35 »
- Zejdę. Jestem ciekawy Varrok. - odpowiedział Warcisław, po czym wziął kęs ryby.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #518 dnia: 17 Luty 2020, 14:17:09 »
Chata, a raczej trzy chaty, po środku warownego grodu były własnością wodza i starszyzny. Przed budynkami płonęło ognisko, na którym dochodził solidny guziec. Dzik. No miejscowa dzika świnia. Wódz zaprosił do ogniska, było jeszcze widno i oczywiście ciepło jak to latem.
- Ja też nie pojmuję czemu ty o tym nie wiesz. Twój przodek przybył na ziemie naszego klanu wiele zim temu. Zapiski tamtych wydarzeń spłonęły w trakcie ataku Ardenoskich psów. Zaś przekaz ustny mówi tyle że chciał poznać naszą kulturę. Żył tu, wiele lat zdobywając szacunek i przyjaźń. Do czasu bitwy o świątynie Ur Nash, gdzie Arsil pękł a Aragorn pokonał Gorfanga Srebrnego Księżyca. Czarownika. Ponoć umiał wskrzeszać trupy. Pomógł nam. Wszyscy zasiedli przy ogniu, każdy otrzymał kawał mięcha oraz kielich kragu. Orczego alkoholu. - Z czasem gdy odszedł otoczono go swoistym kultem, jak wielu innych wojowników. Arsil zaś miał zostać zwrócony synowi Aragorna gdy ten będzie w potrzebie.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #519 dnia: 17 Luty 2020, 18:26:27 »
- Powiedzmy że nie miałem dobrych relacji z ojcem Wodzu. Dlatego tak mało wiem o historii rodu. Powiedział biorąc spory kęs mięsa i popijając wykręcającym morde i trzewia kragiem. - Ale historia mnie ściga, i faktycznie jestem w potrzebie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Echa przeszłości III - Arsil
« Odpowiedź #519 dnia: 17 Luty 2020, 18:26:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything